www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 219) (3675272 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-21 22:48
Jestem na sekundę, tvp w tle, przepraszam na tę chwilę nie odp. na posty.
Włączcie, zwolennicy PISu - wierzący w ich bzdety, II sort też - przepuścić przez sito, a przede wszystkim Rogal - posłuchaj co to jest, jakie ma konsekwencje rating, który wyśmiałeś i zlekceważyłeś - Pospieszalski to Wasz człowiek. Wiadomo, że to rozmydli, temat zmierza w konkretnym kierunku, będą oskarżać, ale... inteligentny wyciągnie wnioski.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 23:06
W którym miejscu wysmialem rating? Zacytuj.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 16:36
Żartujesz? Sam powinieneś wiedzieć co piszesz, a nie ja będę teraz szukać Twoich postów. Pis. w tym tonie i jakoś tak, że to nie ma znaczenia, nie wpływa, WzK "wielkie rzeczy" - ironicznie itd. itp.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 17:06
Wiem co piszę. Czynisz mi zarzut. Dowiedź jego prawdziwości.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 17:30
Rooogal.. już kiedyś pisałam i powtarzam: za kogo ty się masz? Komu chcesz zaimponować? Zacznij od siebie i udowodnij te "publikują" i "liczne wystąpienia w TVP" ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 18:47
Nikomu. Juz mówiłem, nie mam potrzeby współistnienia z ludźmi
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-24 17:14

>nie mam potrzeby współistnienia z ludźmi<


Takie tam gadanie. Gdyby tak było nie był byś np. na różnych forach. Nie rób z siebie gorszego niż jesteś :-)
Fakt trochę (jak pisałeś) wredny jesteś, ale czy więcej niż inni ludzie?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-21 23:03
Jeżeli cena dolara nie ma wpływu na cenę benzyny, to nie mamy o czym mówić . Boże. Gdzie publikujesz swoje artykuły w Trybunie Robotniczej ????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-21 23:07
Nigdzie tego nie napisałem. Odeslalem natomiast do danych dotyczących ceny detalicznej paliw do prywatnych środków transportu. Mówmy o twardych danych
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 08:48
Tak PiS-owski rząd rozwadnia swoje obietnice wyborcze. Byle tylko jak najmniejszej ilości dzieciom pomóc:

>Związek zwraca uwagę, że ustalona kwota uprawniająca do świadczenia jest niższa niż minimum socjalne dla rodzin z jednym dzieckiem, które wynosi ok. 880 zł lub 935 zł (w zależności od wieku dziecka), a to – jak napisano w opinii – oznacza brak wsparcia dla rodzin z jednym dzieckiem, o dochodach poniżej minimum socjalnego, czyli żyjących na granicy ubóstwa. W takiej samej sytuacji znajdą się samotni rodzice<


>http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/solidarnosc-kryterium-dochodowe-w-programie-500-zaprzecza-jego-powszechnosci/3698cr<


To zwykłe przedwyborcze oszustwo PiS-u.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 08:51
A to jednak pomoc dla dzieciaków a nie dotowanie patologii?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 09:23
Rogal ! Ogarnij się trochę.
Kto ma w zamyśle "dotowanie patologii"? Nie jestem fanem tego rządu ale o takie bzdury/fanaberie to bym ich nie posądził. Wyluzuj !!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 10:22
No zaraz. Czytałem tu ze 500+ to degrengolada budżetu a kasa i tak na wódkę. To jak to w końcu jest?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 10:43
Może czytałeś, ale na pewno nie w moim poście bo nigdy tego nie pisałem. A swój poprzedni wpis zamieściłeś pod moim do niego się odnosząc. Więc ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 11:48
Nie zaczyna się zdania od "więc":-) Czyli 500+ to dobry pomysł?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 12:01

>Czyli 500+ to dobry pomysł? <


Ja to bym dał tysiąc i jeszcze bony na pampersy, byle by więcej dzieci było. Ale wpierw bym wszystko dokładnie policzył a nie jak PiS najpierw "naszczeka" a potem ze wstydem ogonem merda. :-)))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-22 12:13
Każdy chce zostać świętym MIkołajem ;-) ale to nie jest takie łatwe w USA a w Polsce to już do potęgi ... Za Gierka również dawano- przede wszystkim swoim działaczom partyjnym i poplecznikom, ale ...wszystko przed nimi. Tak jak z samochodami dla BOR; populizm nie popłaca|:-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 12:43

>Za Gierka również dawano- przede wszystkim swoim <


A teraz jest inaczej?? Wszak PiS wprowadził "dobrą zmianę" dla swoich i na potęgę ssą kasę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-22 13:03
Dzielą równo swoim wszystko innym ...;-) . I nic mi do tego, ale PiS tak mocno kładzie nacisk na sprawiedliwość, równe traktowanie np. opozycji ...jak do niej należało ;-) . A teraz mamy to co mamy marazm i tłumaczenia .
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 17:43
Polskie ministerstwo sprawiedliwości poprosiło o listę wszystkich dziennikarzy akredytowanych przy Parlamencie Europejskim. Nie tylko polskich. Tłumaczyli się później, że... chcieli "tylko" wysłać materiały informacyjne.

W większości różnych urzędów państwowych, tam gdzie nie było są już zakładane (w innych planowane) kamery i sprzęt nagrywający! Tak więc publicystyka, dyskusje sobie, a "życie" i polecenia powolutku idą do przodu...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 17:03
Niech BOR jeździ autobusem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-22 13:35

> Nie zaczyna się zdania od "więc":-) Czyli 500+ to dobry pomysł?


"Nie jest prawdą, że nie można zacząć zdania od więc. Pogląd, że zdania takie są źle zbudowane, szerzą chyba – w dobrej wierze – nauczyciele, którzy mają pecha pracować ze słabymi uczniami."
Dwa źródła do utrwalenia:
Pisane
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Zaczynac-od-b-wiec-b;9790.html
mówione
https://www.youtube.com/watch?v=YVUpEkEtfbA

" i to by było na tyle" :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 13:50

>nauczyciele, którzy mają pecha pracować ze słabymi uczniami." <


Hi hi hi :-))))))))))  Rogal  słabym uczniem byłeś....... :-))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-22 15:37

>nauczyciele, którzy mają pecha pracować ze słabymi uczniami


Szkoda, że "nauczycielka" nie zauważa błędu w Twoim motto zamieszczanym pod każdym postem.
Jak na "literata" piszącego "Nową trylogię" to raczej...
Mój ulubieniec Stanisław Jerzy Lec napisał:
"Spotkałem człowieka tak nieoczytanego,
że musiał cytaty z klasyków wymyślać sam"
I to by było na tyle :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-22 16:37
Dziwię się Twojej reakcji, bo nic złośliwego nie miałam na myśli poza kagankiem oświaty. U mnie w szkole też polonistka goniła za "więc" całą klasę i wszyscy się tego 'więc' boją na początku zdania.
A w sprawie cytatów, modniejszy od Leca był ostatnio Wojciech Sumliński, nawet z wypracowań córki czerpał. Od wszystkich przepisywał.:-)
To też Twój ulubieniec? ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-22 17:53

>Dziwię się Twojej reakcji, bo nic złośliwego nie miałam na myśli poza kagankiem oświaty


Ja też tylko takie miałem intencje. Już tak mam, i wiem że to wada, ale "gryzie mnie w oczy" błąd ortograficzny czy kaleczenie klasyki.
Motto Waldka jest nie tylko przeinaczeniem oryginału ale i nieskładne logicznie.
Widziałem to od dawna ale, żeby nie było że się czepiam - nie komentowałem.
"Zmobilizował mnie" sam Waldek swoją dziecinną reakcją - hihihi :-)
Więc zareagowałem na zasadzie "przyganiał kocioł  ....."
I to tyle.
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-22 18:20 Zmieniony 2016-01-22 18:28
https://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8

"Tyle było dni, do utraty sił,
Do utraty tchu, tyle było chwil,
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic,
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz.

Że, ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy,
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy. "

Koniec przerywnika, wracajmy do aktualności.:-)

P.s.
Miłego podczytywania. A tak się zastanawiałam, kto tak systematycznie zagląda jako gość.:-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-22 19:06

>A tak się zastanawiałam, kto tak systematycznie zagląda jako gość.:-)


Rozczaruję Cię ale szukaj dalej :-)
A jeszcze jako purysta językowy to "czepnę się" jeszcze tego motta Waldka - drobny szczegół, który notorycznie powtarza się w postach dwóch nicków. Ale to zapewne przypadek :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-22 20:46

>Jak na "literata" piszącego "Nową trylogię" to raczej... <


Jak piszemy o błędach to kliknij tutaj.Podobno tylko krowa się nie myli ;-) . Pozdrawiam Tadziu :-):-):-).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-22 21:03
Ale straszny błąd :-)
Wynika on raczej z szacunku dla Polskich Obywateli (nie mylić z PO)

>Podobno tylko krowa się nie myli ;-)


Kiedyś mówiono:
-Partia się nie myli
A Naród odpowiadał:
-To i my się nie będziemy myli :-)
Pozdrawiam Ciebie i Małżonkę :-):-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-01-22 22:41
Teraz w obronie p. Szydło tak będzie pisać cała prawa strona?
""Z pozdrowieniami, w imieniu Polski i Polskich obywateli. Beata Szydło" - napisała w księdze pamiątkowej szefowa rządu."
Dziwny to szacunek do "Polskich" a do "obywateli" już nie? To by była dopiero zastanawiająca wpadka.:-) Może nawet bardzo polityczna. :-)
No ale wszystko jest jak trzeba, gdy chodzi o nas, a kiedy o was to trzeba wyśmiewać do "bulu".:-)
Czyli “Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne!” , a trzeba "wziąść" wszystko na sałatkę...ups na klatę.
„Szkoła pruszkowska mówi wziąć, szkoła polska mówi i pisze WZIĄŚĆ” – jak powiedziała kiedyś pewna znana p osłanka. :-)
I do... "zaś potem". :-))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-01-22 16:28
Mógł słyszeć, jak słabych upominają. :-) Ten cytat nie był cytatem oceniającym Rogala, ale Ty, jak widzę, będziesz się musiał tu znowu gęsto z  wesołości i żartu tłumaczyć. :-) :-) Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 17:08
Dlatego nauczycieli trzeba pogonic do roboty
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 17:20

>nauczycieli trzeba pogonic do roboty <


A może sam się goń? A innym daj spokój !
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 18:49
A nie:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 17:25

>Czyli 500+ to dobry pomysł?<


Oj rogal, dobrym pomysłem była też energia jądrowa.
Te 500 co ma zrobić, kogo wspomóc, do czego zachęcić? Długo-planowo co dzięki temu Polska ma zyskać?

Widzę, że cofamy się w czasie szkoda, że nie w przestrzeni.

Przy 2 dzieci w różnym wieku nie  dostaną nic jak starsze ukończy 18 l.
Kobiety mają zapomnieć o karierze jakiejkolwiek tylko w domu z dziećmi siedzieć, bo nie będzie się finansowo opłacać i 2,3 czy więcej dzieci trzeba ogarnąć.
Kobiety mają stać się zależne od mężów, którzy nie zawsze są ok.
W domach z 5 i 6 dzieciaków siedzi i ojciec i matka właśnie w patologicznych rodzinach (to są "twarde" fakty), teraz będą mieli lepiej czyli będzie więcej na gorzałę.
Z 1 dzieckiem nie dostaną, matka samotna(myśląca) nie pozwoli sobie na 2, z 1 musi pracować no przecież nie za 800 zeta.

W dalszym planie: dzięki temu ma rodzić się więcej dzieci, czy rodziny "rozleniwione" bazujące na socjalu wychowają dzieci zaradne, pracujące, które utrzymają emerytów rencistów? NIE - dzieci zwykle powielają zachowania rodziców. Pewnie będą jakieś wyjątki jak i do tej pory.
Mało tego, małe dzieci z głodu wypijają resztki ze szklanek zwykle alkohol najgorszego gat. w ten sposób się uzależniają no i mamy...

Kobiety będą zwalniać się z pracy no bo tylko głupi pracuje za darmo ;-) proste liczenie. Natomiast Ci co mają dużo dzieci i kasy zyskają. No to dla kogo te ochłapy 500+ ?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-22 17:58

>Przy 2 dzieci w różnym wieku nie  dostaną nic jak starsze ukończy 18 l.<


Jolu ! Dlatego spryciarze z PiS-u tak konstruują ustawę aby jak najmniej dzieci to świadczenie otrzymało. To ta "dobra zmiana"  bo przy okazji PiS-owskie brzuchy się "napasą".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-22 18:48
Ale ja się zgadzam. To idiotyzm
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-24 17:16
No to chociaż w jednym się zgadamy, ale chyba dla tego, że masz 1 dziecko i żona (czy tam konkubina) nie planuje więcej ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-22 16:51
WzK kartka to małe miki, takiego "jąkania" powtarzania "masło maślane", braku umiejętności sklecenia zdania, ba powtórzenie jednej inf. po przedmówcy w ciągu 1 min stwarza problem i wychodzi zupełnie coś innego, dawno nie widziałam nawet w lok.tv.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 20:11

>takiego "jąkania" powtarzania "masło maślane",<


Wiesz Jolu- tak jest dlatego, że PiS przy zatrudnianiu kieruje się swoją sprawdzoną zasadą. " Mierny, bierny ale wierny". Ludzie prawdziwie profesjonalni unikają ich jak ognia........
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-22 21:20 Zmieniony 2016-01-22 21:24

>Dlatego nauczycieli trzeba pogonic do roboty


Nie "pogonic", ale pogonić i na końcu zdania oznajmującego stawiamy kropkę. Kropka, to taki mały punkcik stawiany na dole po ostatnim wyrazie w zdaniu. To tyle w kwestii poprawnej polszczyzny.
Teraz przejdę do rzeczy ważniejszych. Polecam przeczytać linkowany artykuł. Wnioski wyciągniecie sami.
Kiedyś, oceniając sytuację w Polsce po 1989 roku, napisałem, że do zburzenia używa się młota, natomiast do budowy używa się kielni. W mojej ocenie po roku 1989 roku Polską rządziły/rządzą "młoty".
Obietnice z kampanii wyborczej miały przyciągnąć wyborców i zapewnić wygraną. Były atrakcyjne ze względu na socjalny charakter, ale nierealne z powodu braku środków finansowych. A nawet, jeżeli zostaną w części zrealizowane, to i tak odbędzie się to kosztem nas wszystkich.
Ponadto sławna teczka z kompletem uchwał okazała w środku pusta. Świadczy o tym ślamazarne tempo w pracach nad ustawą 500+ oraz jej ewoluowanie, bo nie będzie już obiecanych " 500 na każde dziecko". Po wyborach matematyka wzięła górę nad zwykłym populizmem.
Nie spodziewam się, że rządy PiS wpłyną na podniesienie stopy życiowej. Od samego początku swoich rządów dają do zrozumienia, że poszli po władzę tylko dla władzy. Młotem nie zbuduje się niczego.
Zapomniany mistrz Kaczyńskiego i przyczyna "wojny o Trybunał". Krzysztof Mazur komentuje głośny tekst

>Mazur przekonuje, że seminarium magisterskie prof. Ehrlicha było "kluczowym wydarzeniem formacyjnym" dla młodego Kaczyńskiego. Jak się okazuje, relacja ze swoim promotorem była dla szefa PiS na tyle ważna, że swego czasu nazwał go jednym ze swoich mistrzów, "na równi z Józefem Piłsudskim". Z jakiego powodu postać profesora z Uniwersytetu Warszawskiego jest tak istotna? Ehrlich "kwestionował pogląd, iż prawo jest źródłem legitymizacji władzy", a zatem uważał, "że to wola polityczna jest nadrzędna wobec prawa, a nie prawo wobec woli politycznej".
>W konkluzjach swojego artykułu Mazur zaznacza, że Jarosław Kaczyński "jak zawodowy rewolucjonista wie, co należy zburzyć, by obalić stary porządek. Dużo rzadziej mówi jednak o tym, co należy zbudować, by powstał nowy ład".


No proszę, jakim pilnym uczniem był Kaczyński, że do dzisiaj jest pod wpływem swojego promotora. Nie to, co Duda, który niepomny na połajania swojego promotora świadomie dopuścił się złamania Konstytucji.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-22 22:32
Przez ostatnie 5 lat PiS wciąż zarzucał PO, że wrak "Tutki" nadal pozostaje w Rosji. A dzisiaj PiS-owska delegacja wróciła stamtąd na kolanach. Jedyne co uzgodniła  to :

>Moskwa zwróciła uwagę na niewłaściwą, jej zdaniem, ochronę radzieckich pomników i miejsc pochówku rosyjskich żołnierzy. Kwestią tą ma zająć się wspólna grupa robocza.<


Zamiast wydostać od Rosjan wrak samolotu zostali rzuceni na kolana. Taka to "dobra zmiana" w dyplomacji, Żenada.

>http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/511280,rosyjski-msz-wrak-tu-154m-tupolew-samolot-katastrofa-smolenska-smolensk.html<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-23 00:23
Ale mnie zaorałeś :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-22 22:47
W tym artykule jest zawarty pewien istotny fragment:

>"Naszej uwadze nie powinien umknąć niedostatecznie znany fakt, iż kadencja pięciu wybranych przez PO sędziów mijała: 6 listopada (trzem), 2 grudnia (jednemu) i 8 grudnia (jednemu). Wybory parlamentarne odbyły się przy tym 25 października. Wystarczyło zatem, by prezydent zwołał pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji na 3 listopada, a nie byłoby całego zamieszania"


A wniosek z tego taki, że koalicja rządząca nie mogła przewidzieć na kiedy Prezydent zwoła pierwsze posiedzenie Sejmu a więc wybór pięciu sędziów nosił znamiona niekonstytucyjności. Nie wspomnę już apelu Prezydenta Dudy, który prosił o niepodejmowanie istotnych decyzji tuż przed wyborami.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2016-01-23 08:21
W tym artykule, z którego tezę cytujesz jest jeden błąd lub przeoczenie. Kandydatów na sędziów powinno się zgłaszać trzydzieści dni przed głosowaniem. Tak więc nawet w przypadku nadzwyczaj wczesnego zwołania posiedzenia sejmu sędziwie wybrani być powinni dopiero na początku grudnia. Termin zwołania sejmu determinowany też był przez termin ogłoszenia wyniku wyborów. Akurat w ostatnich wyborach wszystko poszło bez kłopotów, ale wcześniej PKW bujała się z tym ponad tydzień. Według kancelarii prezydenta najszybszy termin zwołania Sejmu w tym przypadku to był 8 listopada. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pierwsze-posiedzenie-sejmu-odbedzie-sie-12-listopada,592080.html.
Proszę więc nie atakować Prezydenta Dudy za opieszałość. Prezydent prosząc o nie podejmowanie istotnych decyzji przed wyborami z całą pewnością nie nawoływał do łamania prawa i nie chciał aby konstytucyjne organy zrezygnowały z pełnienia ustawowych obowiązków a jedynie aby nie wykonywano działań fakultatywnych.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-23 10:04
No proszę! Można merytorycznie i bez emocji wyjaśnić wątpliwości.
Dziękuję Ci i przyjmuję do wiadomości.
Ja cytując ten fragment opierałem się na tym co napisał autor.
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-23 10:23

> Powinna powstać jakaś mała grupa i liczyć straty, jakie Polska ponosi przy tej premier i tym całym układzie. Przecież ludzie biznesu się wycofują z Polski, przyjaciół tracimy w różnych miejscach. To wszystko będzie nas drogo kosztowało - przestrzegał w rozmowie z RMF FM Lech Wałęsa.<


Warto za poznać się z całym materiałem bo wiele słusznych uwag zawiera.

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-powinna-powstac-jakas-mala-grupa-i-liczyc-straty-jakie-polska-ponosi-to-nas/yde9l5<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-23 11:38

>Zwolennicy Komitetu Obrony Demonstracji po raz kolejny wyjdą na ulice polskich miast. Marsze ruszają o godzinie 12. Odbędą się one pod hasłem "W obronie Twojej wolności". Demonstracje odbędą się także poza granicami Polski. Poprzednie marsze KOD przyciągnęły łącznie dziesiątki tysięcy sympatyków.<


Jak zwykle najbardziej wszyscy będą się ekscytować liczebnością. Tradycyjnie TVP PiS będzie kłamliwie liczbę zaniżać ale prawdy można się dowiedzieć ze stacji niezależnych.

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/o-12-ruszaja-kolejne-demonstracje-komitetu-obrony-demokracji/g2exlg<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-23 13:57
Onet jest tak samo niezależny jak wsieci
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 219) (3675272 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill