www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zwrot dotacji PFRON (4792 - wyświetleń)
- Autor Aleksandra Falk Dodany 2016-02-06 13:05
Witam,
Mam takie pytanie, czy osoba niepełnosprawna, która wzięła dotacje PFRON na działalność może pracować dodatkowo na umowę o prace ?

Wzięłam dotacje PFRON i pracuje na umowę o prace, po wcześniejszej konsultacji z pracownikiem PUP,

jednak wiele osób mówi mi, że to pomyłka pracownika i będę musiała oddać dotacje
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-02-06 14:38
A może tak jednak zapytać u źródła...?
A po wtóre - przeczytaj warunki programu dotacyjnego, na podstawie którego zapewne podpisałaś umowę... Tam z pewnością jest to określone.
Czy prowadzisz zgodnie z warunkami PFRON tę działalność, na którą uzyskałaś dotację?

PS. A jak wiele osób będzie Ci mówiło, że jesteś Królową Elżbietą to gdzie to skonsultujesz...? Taki żarcik - bez obrazy:)
Nadrzędny - Autor Aleksandra Falk Dodany 2016-02-06 15:03
Pracownik PUP przez telefon powiedział mi, że jeśli nie ma zapisu w umowie, że nie mogę podjąć zatrudnienia to nie ma żadnych przeciwwskazań, a nie ma takich zapisów. Obecnie pracuje i prowadzę działalność. Ludzie, którzy wzięli dotację (ale nie z PFRON)
mówią mi że nie można pracować, teraz nie wiem czy jest sens iść do urzędu jak jest musztarda po obiedzie, mam nadzieje, że dotacje z PFRON są na innych zasadach niż te klasyczne.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-02-06 16:45 Zmieniony 2016-02-06 16:51
Zgadza się - co nie jest zabronione może być dozwolone.
Ale tłumaczę - w niektórych dużych projektach, także PFRON, często poza treścią umowy obowiązują ogólne warunki danego projektu. Nie chce mi się szukać akurat tego zagadnienia w sieci - to Tobie powinno na tym bardziej zależeć.
A nie obawiasz się, że jeżeli nie dopytasz teraz (nawet anonimowo) to Twoja nadzieja może być nieco zgubna w skutkach...?
Na logikę - dziwiłabym się, gdyby łączenie tych dwóch rzeczy było dopuszczalne (przynajmniej przez jakiś początkowy okres np. 2-3 lat), ale...
Warunkiem otrzymania dotacji jest bycie bezrobotnym lub poszukującym pracy - czy ten warunek musi i jak długo być utzymany później należy sprawdzić.

Czemu się upierasz, aby polegać na ludzkim gadaniu zamiast sięgnąć do źródła? Nie kumam.
Nadrzędny - Autor Aleksandra Falk Dodany 2016-02-06 19:11 Zmieniony 2016-02-06 19:20
Oczywiście zapytam anonimowo, myślałam, że może ktoś z Was wie na 100%. Pamiętam, że po otrzymaniu dotacji Pani z PUP pytała mnie czy dalej chcę być zarejestrowana jako osoba "poszukująca pracę" tak jakby osoba po wzięciu dotacji mogla dalej szukać pracy. Dwukrotnie rozmawiałam z pracownikiem PUP przez telefon i zapewniał, że mogę pracować, ale wiadomo jak to jest z kompetencją naszych urzędników, a co jeśli nie mogę pracować, mam czekać aż sami do tego dojdą ? Ps Oczywiście szukałam informacji gdzie się da na ten temat, bez skutku.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-06 19:24
Dotację wzięłaś z PFRON, a piszesz o rozmowach z PUB!
Dwa: skoro wzięłaś dotację to coś otworzyłaś, co? Kto tam obecnie pracuje? To jest ważne, bo jak piszesz jesteś zatrudniona, więc pracujesz ok. 7-8 godz.

>mam czekać aż sami do tego dojdą ?<


Wtedy będzie po ptakach. Jakąś umowę musiałaś spisać - przeczytaj! Mało konkretnych danych.
Nadrzędny - Autor Aleksandra Falk Dodany 2016-02-06 19:35
W moim mieście dotacje daje PFRON przez PUP, najpierw otworzyłam działalność "naukę gry na instrumentach" uczę w godzinach wieczornych a później podjęłam zatrudnienie na umowę o prace w banku.
Nadrzędny - Autor wojto197703 Dodany 2016-04-04 10:53
Ja również dostałem dofinansowanie do rozpoczęcia dział. gospodarczej od Urzędu Pracy ze środków PFRON i mogę podjąć pracę jako osoba niepełnosprawna (mam umiarkowany stopniem niepelnosprawności), wiadomo, że przy zatrudnieniu ppozostajenam tylko składka zdrowotna do zapłaty do ZUSu, ale czy możemy zostać zatrudnieni nie naruszając umowy dofinansowania?
Czy dowiedziała się Pani coś konkretnego na ten temat?
Czy w trakcie trwania umowy z PUP można przebywać na ZLA, zachowując deklarowany dochód z działalności?
Nadrzędny Autor Adonis Dodany 2018-11-28 12:42
Otrzymując dotacje z PUP nie możemy podjąć innego zatrudnienia przez czas trwania umowy, ale zawsze możemy wykonywać pracę na rzecz innych podmiotów jako podmiot gospodarczy.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-06 17:08
Ludzie mówią, że Michael Jackson jednak żyje, Presley też.
Nadrzędny Autor kolinka Dodany 2016-04-06 13:22
U mnie bardzo ciężko taką dotację dostać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zwrot dotacji PFRON (4792 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill