www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zwolnienie lekarskie powyżej 30-stu dni. (8867 - wyświetleń)
- Autor myszka28 Dodany 2016-03-05 18:52
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Zaczęłam bardzo źle się czuć psychicznie w swojej pracy chciałabym pójść na 5-cio miesięczne zwolnienie lekarskie podczas którego będę intensywnie uczestniczyła w psychoterapii.

Czy jest prawdą że kiedy upłynie 30-sty dzień mojego zwolnienia lekarskiego to zostanę wezwana na komisje lekarską ZUS która oceni to czy nadal jestem niezdolna do wykonywania

pracy? Pracuję z ludźmi zaczęło się to  za bardzo odbijać na moim zdrowiu psychicznym. Czy lepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie tylko zwolnienia 30-dniowego? Mam tak dość że

rzuciłabym tę pracę natychmiast, powstrzymuje mnie jedynie to że sama się utrzymuję i to że nie mogę liczyć na najbliższą rodzinę. Próbowałam zmienić pracę  niestety bez skutku,

stereotypy górą. A może ktoś z was ma jakiś inny pomysł albo zechciałby mi coś podpowiedzieć w kwestii L4?

Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor korborak Dodany 2016-03-05 20:44
Tak  zostaniesz  wezwana.A   po   30  dniach   wzywali   mnie  co  dwa  tygodnie  przez  połowę  roku.Krew mnie  już  zalewała.Bo  musiałem  jeżdzić  100km  do  ZUSU.Ciągnij   zwolnienie  ile  się  tylko  da.A  potem  na  świadczenie  rehabilitacyjne.Chorować  możesz   pół  roku  a  świadczenie   rehabilitacyjne   rok.
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2016-03-05 20:50 Zmieniony 2016-03-05 20:59
Witam
Pewno Wiesz że masz prawo być na L-4 182 dni w ciągu roku
Ja osobiście byłem na takim zwolnieniu wydanym przez  endokrynologa / nadczynność tarczycy  dość mocna / no i wszystkie minusy z tym związane między innymi ,  stany lękowe , apatia. Byłem w ciągu tego zwolnienia lekarskiego wzywany do ZUS-u  dwu krotnie  ,  pierwszy raz chyba po 35 dniach i drugi raz po następnym miesiącu i dalej do końca L-4 spokój. Zastosowano bardzo specjalistyczne leczenie i wyszedłem na prostą :-)
Sądzę  że w Twoim przypadku / L-4  też od lekarza specjalisty /  to nie będzie problemów żadnych. Pamiętaj zdrowie najważniejsze
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Dorian777 Dodany 2016-03-14 00:43
Mnie na szczęście wezwali tylko raz, ale znajomych faktycznie co dwa tygodnie, banda jedna
Nadrzędny Autor rolana Dodany 2016-03-15 00:38
Z reguły wzywają raz góra dwa ...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zwolnienie lekarskie powyżej 30-stu dni. (8867 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill