www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zasiłek chorobowy na rencie ? (1935 - wyświetleń)
- Autor Jagoda2804 Dodany 2016-03-17 12:44
Posiadam częściowy stopień niepełnosprawności,podjęłam pracę kilka miesięcy temu,podczas której zachorowałam i jestem na zasiłku chorobowym,umowa mi się już skończyła,a ja nadal mam zwolnienie lekarskie ,które wypłaca mi już ZUS.Jak długo mogę chorować ,będąc na rencie chorobowej ?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-03-17 15:03
Za mało danych, aby odpowiedzieć.
Zasadniczo - tyle samo, co wszyscy inni. Aczkolwiek są pewne szczegóły, które mogą powodować "wyjątki" - czyli jednak za mało danych.
Nadrzędny - Autor Jagoda2804 Dodany 2016-03-18 08:01
Choruję na chorobę przewlekłą  SM już 20 lat,i do tej pory jakoś mi się udawało pracować ,ale ostatnio choroba częściej mi dokucza powodując duże zmęczenie ,które jest jednym z powodów mojego zwolnienia,jak również czasami dopada mnie depresja,na którą również się leczę.Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.Jagoda.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2016-03-18 10:36
Niestety, nie o takie dane chodziło - nie ma potrzeby zwierzania się z takich szczegółów publicznie, masz prawo do prywatności:)
Chodzi o Twoją sytuację formalno-prawną: czy pobierasz jakieś stałe świadczenia (renta, emerytura), jeśli renta to czy socjalna czy inne itd.
Każdy przypadek jest bardzo swoisty i ciężko radzić odpowiedzialnie "uniwersalnie".
Ja na przykład zupełnie nie wiem, co to jest "częściowy stopień niepełnosprawności" - może umiarkowany lub częściowa niezdolność do pracy?

Chorować możesz tyle, ile będzie trzeba ze względu na stan zdrowia.
Pewnie chcesz wiedzieć, czy i jak długo będziesz otrzymywała zasiłek chorobowy? Zasadniczo, zasiłek choroby "pochodzi" z opłacanych składek na ubezpieczenie chorobowe z tytułu zatrudnienia na umowę o pracę. Jeżeli ta umowa już wygasła - obawiam się, że nie bardzo jest "z czego" go nadal wypłacać, tym bardziej jeżeli masz ustalone prawo do renty i ją pobierasz. Do niedawna tak było, ale o szczegóły najlepiej do ZUS-u, to prosta sprawa, więc telefonicznie na pewno otrzymasz informację.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / zasiłek chorobowy na rencie ? (1935 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill