www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy kto był na komisji lekarskie w ZUS-ie? (8886 - wyświetleń)
- Autor re12nia Dodany 2016-03-25 17:21
Dziś otrzymałam odpowiedz z ZUS.z komisji lekarskiej gdzie szanowna komsja zaliczyła mnie do cżęscoowa niezdolność do pracy trwała. Czy od takiej komisji lekarskiej można się odwołać,bo już przysłali decyzje o  przyznaniu ręnty z tytułuczęściowej niezdolności do pracy,wyliczenie ile dostanę,kiedy ?Na orzeczeniu nie ma żadnej informacji tylko że nie mam już całkowitej niezdolnośći tylko częściowa niezdolność do pracy na stałe. Ręntę mam od 1991 roku,wtedy otrzymałam na stałe  z tytułu częściowej niezdolności do pracy,po 3 latach od przyznania mój stan zdrowia się pogorszył i otrzymałam że jestem całkowicie nie zdolna do pracy,orzeczenia były okresowe,dwu,trzy,letnie aż do tego roku kiedy orzecznik dał mi na 3 lata a prezes ZUS podważył-sprzeciw,trafiłam na komisję. Nigdy do tej pory nie spotkałam się aby orzecznik  nie baałi mnie,ani nie oglądali mojej chistorii choroby. Teraz dopiero w tym roku tak było. Szanowna komisja owszem mnie zbadała ale nie chciała i nie przeczytała moich wyników i chistorii mojej choroby. Ale uzasadnienie zwaliło mnie z NÓG:KOmisja Lekarska stwierdza że istniejące schorzenie narządu ruchu ma charakter utrwalony i powoduje istotne upośledzenie funkcjo organizmu ograniczając zdolność do pracy w stopniu uzasadniającym orzeczenie trwałej częściowej niezdolnośći do pracy. Komisja Lekarska nie stwierdza istnienia całkowitej niezdolnośći do pracy.

Czy od takiej komisji można się odwołać,na orzeczeniu nie ma żadnej informacji.?? Czy te 400 zł które dało jednorazowo,od tego ZUS pobierał jakieś podatki,bo przy wyliczeniu 100 zł mi zabrali? Proszę osoby  które umieją mi odpowiedzieć na pytania o odpowiedż. Może jaki prawnik  lub osoba z integracji mi odpowie? Czekam na odpowiedzi. Po Świętach chcę działać!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-25 17:31

>bo już przysłali decyzje o  przyznaniu ręnty z tytułuczęściowej niezdolności do pracy,wyliczenie ile dostanę<


Proszę przeczytaj uważnie tę decyzję. Tam na końcu ( może na odwrocie) powinien być wpis o możliwości odwołania od decyzji. Jeżeli zechcesz się odwołać, stanąć ponownie na komisji to koniecznie trzeba przestrzegać terminów w pouczeniu zawartych.    Powodzenia, ale pamiętaj, że ryzykujesz tym, że zmiana może być dla Ciebie niekorzystna, czyli np. zamiana renty z trwałej na okresową.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-03-26 10:46 Zmieniony 2016-03-26 10:49

>Dziś otrzymałam odpowiedz z ZUS.z komisji lekarskiej gdzie szanowna komsja zaliczyła mnie do cżęscoowa niezdolność do pracy trwała.Czy od takiej komisji lekarskiej można się odwołać,bo już przysłali decyzje o  przyznaniu ręnty z tytułuczęściowej niezdolności do pracy,wyliczenie ile dostanę,kiedy ?.<


Uzupełnię swój poprzedni wpis:
Czy dobrze rozumiem, że orzeczenie i decyzja ZUS-u dotarły pocztą tego samego dnia ? Bo to zmienia postać rzeczy. Trochę to dziwne bo najpierw powinno być dostarczone orzeczenie od którego można się odwołać do komisji lekarskiej a potem ewentualnie Sądu Pracy. Od samej decyzji możesz się odwołać wyłącznie do sądu z zachowaniem 30 dni. Odwołanie jest za pośrednictwem ZUS-u.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-03-26 11:55
Witaj Renato,
przeczytałem Twoje posty odkąd jesteś na forum i myślę, że nie masz od czego się odwoływać.
Ostatnie orzeczenie Komisji Lekarskiej jest dla Ciebie korzystniejsze od poprzednich (trwała, częściowa niezdolność do pracy).
Trwała niezdolność to "święty spokój" z kolejnymi komisjami. A całkowita niezdolność do pracy orzekana jest w skrajnych przypadkach.
W wielu postach pisałaś, że pracujesz, dorabiasz do renty. Jak więc miałabyś oczekiwać stwierdzenia całkowitej niezdolności do pracy?
Oczywiście, możesz wnieść sprawę do sądu ale czy to coś zmieni? Wątpię! W dawnym Twoim poście przestrzegałaś kogoś o "skomplikowanych procedurach sądowych" (cytat z pamięci :-)). Więc wnioski wyciągnij sama.
Jeśli chodzi o jednorazowy dodatek (wypłacany w marcu) to od każdej kwoty wypłacanej z ZUS naliczany jest podatek.
Życzę zdrowia i
Wesołych Świąt :-)
Nadrzędny Autor mador Dodany 2016-03-26 23:12
w końcu jakaś konkretna wypowiedź... również życzę wesołych świąt
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2016-03-26 23:16
Witaj Tadeuszu!Przemyślałam  na spokojnie i nie będę się odwoływać.  Wróciłam do sytuacji jakie miałam na początku,czyli trwała ,częsciowa niezdolność do pracy. Będę miała spokój chodzenia  do ZUS-u do orzeczników i to mnie kosztowało sporo stresów.Akurat z Tobą się nie zgadzam,bo po pogorszeniu stanu zdrowia,byłam sporo lat na całkowitej niezdolności do pracy. A to że pracowałam na części etatu to ZUS wiedział od początku,to się nie zamiecie pod dywaan aby na umowę o pracę się pracuje aby tego ZUS nie wiedział.
    Ręntę za marzec i dodatek dostanę tak mi napisali w kwietniu,dobrze że pracuję,bo ZUS przysyła decyzję ,25 marca a w kwietniu przyśle pieniądze ,od dodatku nie potrąca się podatku,przy najmniej tak mam na decyzji

   Życże dużo zdrowia i żadnych stresów.

    Zdrowych i Wesołych Świąt,smacznego jajka i mokrego dyngusu dla Ciebie i rodzinki!.
Nadrzędny - Autor Paola11 Dodany 2016-03-29 21:15
Może i dobre wyjście z tej sytuacji
Nadrzędny - Autor Midania Dodany 2016-03-30 20:28
Moim zdaniem najlepsze
Nadrzędny Autor Skangur Dodany 2016-03-30 20:42
Chyba jedyne wyjście i najlepsze
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy kto był na komisji lekarskie w ZUS-ie? (8886 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill