www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Co z PADACZKĄ?? (24877 - wyświetleń)
- Autor konoli Dodany 2011-09-18 09:37
Od 12 lat choruję na epilepsję...I powiem szczerze...Od około 6 lat tak na prawdę czuję się chora!!
Kiedyś uważałam, że nawet uznanie o stopień niepełnosprawności jest mi totalnie nie potrzebny, ponieważ ja JESTEM W PEŁNI SPRAWNA...
Aż skończyłam szkołę...tak, tak...
Wkroczyłam w dorosłe życie i już totalnie poczułam się chora, co ja piszę...poczułam się maksymalnie niepełnosprawna...
Każdą pracę jaką miałam dostawałam do momentu pierwszego ataku. Potem w delikatny sposób proszono mnie o złożenie wypowiedzenia, bądź też dawano mi wypowiedzenia "w związku z likwidacją stanowiska pracy".
Achhh, szkoda słów po prostu.
Czuję się zmęczona życiem normalnie. Mam doświadczenie w pracy w handlu, w ochronie, i mam roczny staż w Starostwie Powiatowym w Toruniu(pracownik biurowy).
Dzięki temu, że mam rodzinę w Anglii nabyłam też doświadczenia w pracy hotelarskiej jako pokojówka i recepcjonistka.
Mój język angielski jest na poziomie komunikatywnym. Mam wykształcenie średnie.
To wszystko jednak znika jak za pośrednictwem czarodziejskiej różdżki kiedy tylko potencjalny pracodawca dowiaduje się, o epi...
Achhh, a ja na prawdę jestem mądrym i zdolnym człowiekiem...Mogę dać z siebie wiele...
Na otwarcie własnego biznesu mnie nie stać...:-(
Ktoś ma podobne do mnie problemy? A może zupełnie inne doświadczenia w związku z epi?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Nadrzędny - Autor marcin-warszawa Dodany 2011-09-26 19:10
Sorry nie załamujmy się jestem osobą z epi lekkooporną od urodzenia mimo że posiadam wyższe wykształcenie to nie mogę od 2 lat znaleźć pracy ze względu na schorzenie. W kilku miejscach zostałem wyrzucony tylko ze względu na schorzenie - więc póki ludzie nie zmienią nastawienia nie zmądrzeją że zatrudniając z tą chorobą ma się większe dofinansowanie z pfronu to pracy nie znajdziemy. Może należałoby zorganizować protest przeciw dyskryminacji osobom niepelnosprawnym zwłaszcza z epilepsją 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-27 00:03
Nie tylko epileptycy są dyskryminowani, a także wszyscy niepełnosprawni...
Nadrzędny Autor konoli Dodany 2011-09-27 10:45
taaak, nie twierdzę, że tylko my z epi jesteśmy dyskryminowani...Ale o nas wszędzie się po prostu zapomina. Bo na pierwszy rzut oka nie widać znaczy że jesteśmy zdrowi...A to nie prawda!
Znowu nie dostałam fajnej pracy tylko przez epi...A spełniałam wszystkie pozostałe kryteria, byli zachwyceni moim CV...:-(
Nadrzędny - Autor konoli Dodany 2011-09-27 10:52
marcin-warszawa _ Staram się nie załamywać, ale jest coraz ciężej...
Walczę już ze wszystkimi. Być wszędzie alienowaną, tylko przez chorobę nie jest fajne. Może i trzeba byłoby zaprotestować, ale tak na prawdę przeciw czemu?
Masz dowody na to, że Ci pracodawcy nie zatrudnili Cię właśnie przez epi??
Bo ja nie...Mogę tylko przypuszczać po ich minach, gestach i reakcji na wieść o epi...i fakt pieniędzy z PFRONu nic już wtedy nie daje.
A nawet jeśli. Firma dostaje dofinansowanie w wysokości około 1600 pln (zwykły pracodawca) 1800 pln (zakłady pracy chronionej)...a my?? Zaledwie najniższą krajową, czyli 1360pln.
:-( ŻENADA...

Zaczęłam aktualnie szukać pracy chałupniczej. Jestem osobą uzdolnioną manualnie. Jestem po szkole plastycznej...
Może coś znajdę. Jakieś składanie kartoników, czy pakowanie świeczek...adresowanie kopert....
Zobaczymy...

Z pozdrowieniami....3majmy się razem, ponoć w kupie raźniej;)
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-10-04 13:59
Witam.
Mam 31 lat.
Również jestem chory na epi od drugiego roku życia. Co do pracy to ja dużo się nie męczyłem ze znalezieniem pracy.
Pracodawca wiedział o mojej chorobie i mnie przyjął na cały etat jako pracownik ochrony. Pracowałem w zakładzie pracy chronionej od 1,12.2009 do 14.05.2011. - zostałem wypowiedzenie ze względu na atak epi w pracy gdzie zostałem zabrany przez karetkę do szpitala. Po pół miesiącu znalazłem pracy dzięki swoimi siłami wysyłając listy motywacyjne i CV do firm ochroniarskiej. Miałem nie dużo ofert do wyboru co do podjęcia pracy jako pracownik ochrony. Pracuje od czerwca 2011 roku na umowe o prace.
Jeśli chodzi o komisje lekarskie w ZUS-ie to lekarze orzecznicy nas krzywdzą i denerwują z powodu zabierania grupy i renty socjalnej.
Nadrzędny - Autor poldi Dodany 2011-12-29 16:42
Ja się ze swoja paskudą męczę już ok 30 lat. Czasem ręce mi opadają. Z tym da się żyć żeby nie nasi rodacy. Którzy potrafią zajść za skórę. Poza tym że nie mam prawa jazdy robię wszystko jak inni zdrowi ludzie. Jak mi mówią że czegoś nie powinienem bo padaczka to ja to robię. Jak dasz się zagnać do konta to już z niego nie wyjdziesz.
Miej głowę podniesiona do góry. To nie ty jesteś winna swojej choroby. Świat został sztucznie podzielony na tych zdrowych. Ludzi kategorii (A) i ludzi   chorych kategorii (B). Ludzie kategorii A uważają że cały świat powinien należeć do nich reszta się nie liczy. Więc nam pozostaje rozpychać się łokciami. Po wielu upokorzeniach związanych z pracą. Powiedziałem dość i postanowiłem być szefem sam dla siebie. 
Nadrzędny - Autor nancy17 Dodany 2013-10-26 13:23
Sprzedam Kepprę za 1/4 ceny w aptece.Tydzień temu przestałam brać kepprę. Zostało mi 120 tabletek po 1000 mg i 20 tabletek po 500 mg. Oryginalne, z apteki. Odbiór w Warszawie na bielanach. Proszę o kontakt: nancy_art@vp.pl
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-29 16:10
Nacy nie szkoda Ci pieniędzy na ogłoszenia tu na forum? Chyba już dwadzieścia musiałem czytać. Tu powinni administratorzy, admini forum zrobić czystkę i zostawić jedno ogłoszenie
Nadrzędny Autor epileptyk Dodany 2014-08-08 20:12
Witam.
Wiem co to jest padaczka od 11 lat. Teraz mam zmianę leczenia dlatego oddam 2 oryginalne opakowania z apteki Trileptalu 600 mg za 1/3 ceny.
Zainteresowanych proszę o kontakt przez maila: piorzo@orange.pl
Napewno się dogadamy, zapraszam.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor JarekL Dodany 2015-09-17 09:52
Współczuje Ci bardzo :-( Ja choruję na padaczkę odkąd skończyłem 5 lat. Było ciężko, bo unikano mnie... Ludzie bali się, że nie będą wiedzieli jak zareagować kiedy dostane ataku. Udało mi się na drugim roku studiów dostać pracę w sklepie. Miałem w tym czasie dwa ataki, ale miałem tez na tyle świetnych ludzi w pracy, że wszyscy wiedzieli jak mi pomóc. Dodatkowo jako, że studiowałem informatykę, otworzyłem swój mały biznesik - http://www.projektowaniestronwww.wroclaw.pl/ i mam o tyle dobrze, że moge pracować we własnym w domu, bez obaw, że ludzie będa "naśmiewać się" z moich ataków.. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor dorcia Dodany 2016-01-12 08:49
Choruje na padaczke od wieku dojrzewania,bez prawa do renty,z rzeczeniem 3grupy intalictwa,...pracodawca z 3grupa niechca,maja mala dotacje do tych grup,...i ciagle jestem bez pracy ,a musze przeszczegac moje miejca pracy do choroby ...po co sa te 3grup.jal niedaja szans do podjecia pracy w zakladach chronionych
Nadrzędny - Autor kasia328 Dodany 2016-04-06 13:56
Epilepsja to ciężka choroba. Nie myślałaś może o znalezieniu pracy bardziej bezpiecznej i mniej stresowej, dla epileptyka? Jeśli będziesz miała lekką i przyjemną pracę to może i Twoje nastawienie się zmieni? Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2016-05-26 22:29
A ty spamerko reklamujaca po forum "masturbation management" (czymkolwiek to jest :D )
nie umiesz czytac? Nie moze znalezc zadnej pracy (=jakiejkolwiek), a nie tylko lzejszej. Chyba ze zostanie frelancerka od malowania obrazkow i zarobi co najwyzej na materialy plastyczne.
Czy moderatorzy to wymarli jak dinozaury? :D
Nadrzędny Autor Oluska26 Dodany 2019-09-20 09:41
Jesli chcecie do mnie napisać choruje tez na padaczke i poprostu chciala bym z kimś porozmawiać o to moj e-mail.
oluska_260@wp.pl czekam asz ktoś odezwie się a :-) . Pozdrawiam was wszystkich Ola :-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-24 11:40
Szczerze współczuje ,ale nie poddawaj się.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Co z PADACZKĄ?? (24877 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill