www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / RENTA - ODWOŁANIE - APELACJA (2443 - wyświetleń)
- Autor piotrek5728 Dodany 2016-03-12 10:11
Właśnie w dniu: 25/06/2014r. zapadł WYROK w Sądzie o rentę gdzie została stwierdzona data powstania niezdolności do pracy: przed 16 rokiem życia-(jak w opiniach biegłych); ale nie było daty końcowej w opiniach, ale w treściach opinii były słowa: stale, stale, stale, i decyzja pozytywna -(jak w dwóch opiniach biegłych): Sąd postanowił: UCHYLIĆ DECYZJĘ ZUS, i przyznać:Renta częściowa niezdolność do pracy powstała przed 16 rokiem życia - NA STAŁE. Sąd wypożyczył też inne akta Sądowe ZUS w mojej innej sprawie ZUS - do wglądu o inne świadczenie, gdzie były właśnie wykazane rokowania innych biegłych z wskazaniem daty: od kiedy - do kiedy, czyli - NA STAŁE, i w tej innej sprawie ZUS nie złożył żadnych zastrzeżeń. Sąd też trzymał się w szczególności poprzedzającego Orzeczenia Lekarza Orzecznika z 2002 roku gdzie sam Orzecznik ZUS wskazał tą samą datę niezdolności tzn. przed 16 rokiem życia, ale ZUS potem te Orzeczenie własnego lekarza Orzecznika ZUS - w całości negował zaprzeczając późniejszym własnym Orzeczeniom Lekarzy ZUS jako sprzeczne, tak jakby orzeczenia lekarza ZUS z 2002 roku nie było w ogóle.  Sąd powołał się że ZUS nie może nie tylko negować Orzeczeń poprzedzających wydanych przez ZUS ale także nie wymagać od mojej osoby stażu 5 lat, gdzie wymagane jest tylko od mojej osoby 1 rok, jeśli niezdolność powstała przed 16 rokiem życia tym  bardziej iż w mojej sytuacji był zasadny przepis iż: Jeśli osoba która została zgłoszona do ubezpieczenia przed 18 rokiem życia do Ubezpieczenia Społecznego -(a tak w moim przypadku było, na podstawie Świadectwa Pracy, które ZUS otrzymał z potwierdzeniem mojej osobie - za zgodność z oryginałem); nie może ZUS wymagać od mojej osoby w tym przypadku stażu 5 lat pomimo iż niezdolność z powodu innej choroby współistniejącej powstała w wieku powyżej 30 roku życia. Wszystkie warunki zostały spełnione i tym samym z uwagi na całość powyższej treści - renta została przyznana na - STAŁE. Wiem że ZUS złoży o uzasadnienie bo sam to już zrobiłem bo chcę mieć wszystkie przesłanki na piśmie co ZUS od wielu lat negował i nie brał przesłanek na moja korzyść ale na pewno JA się nie będę odwoływał. Sprawa trwała ponad 4 lata z wskazaniem Sądu dodatkowo w WYROKU, iż mam otrzymać rekompensatę poprzez: wyrównanie z odsetkami za lata zwłoki. Myślę że ZUS da sobie w moim przypadku już spokój, bo został zrobiony właśnie przez Sąd w moich aktach ZUS  porządek i koniec zaprzeczeniom czegoś co ZUS wcześniej wydawał pozytywnie na moją korzyść. Ogólnie było około 10-ciu rozpraw. Warto było, nie poddawajcie się ! Co o tym myślicie, na podstawie całej powyższej treści i ogólnie ???

No i właśnie internauci piszę nowe informacje na temat mojej renty i tak:
- ZUS złożył APELACJĘ jednak po dwóch rozprawach apelacyjnych Sąd Apelacyjny zwrócił się ponownie do biegłych sądowych z I-instancji o uzupełnienie opinii biegłych z uwagi iż nie tylko są korzystne, bo biegli uznali moją osobę za częściową niezdolność do pracy wobec mojej osoby a jednakże w tych opiniach są wskazane dwie daty powstania niezdolności do pracy tj. przed 16 rokiem życia jak zarazem po 30 roku życia. Sąd Apelacyjny zwrócił się o wydanie przez BIEGŁYCH TZW. opinii zbiorowej / łącznej przez tych samych biegłych z wskazaniem bez badania mojej osoby a jedynie na podstawie dokumentacji medycznej w aktach sprawy oraz wydanych już wcześniej w I instancji opinii biegłych. Dla wiadomości:Sąd I instancji wydał WYROK iż niezdolność jest częściowa z przyznaniem renty na STAŁE od M-ca: 08/2011r..

Co na ten temat teraz sądzicie, co myślicie ????
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2016-04-10 06:52
No i właśnie internauci piszę nowe informacje na temat mojej renty i tak:
- ZUS złożył APELACJĘ jednak po dwóch rozprawach apelacyjnych Sąd Apelacyjny zwrócił się ponownie do biegłych sądowych z I-instancji o uzupełnienie opinii biegłych z uwagi iż nie tylko są korzystne, bo biegli uznali moją osobę za częściową niezdolność do pracy wobec mojej osoby a jednakże w tych opiniach są wskazane dwie daty powstania niezdolności do pracy tj. przed 16 rokiem życia jak zarazem po 30 roku życia. Sąd Apelacyjny zwrócił się o wydanie przez BIEGŁYCH TZW. opinii zbiorowej / łącznej przez tych samych biegłych z wskazaniem bez badania mojej osoby a jedynie na podstawie dokumentacji medycznej w aktach sprawy oraz wydanych już wcześniej w I instancji opinii biegłych. Dla wiadomości:Sąd I instancji wydał WYROK iż niezdolność jest częściowa z przyznaniem renty na STAŁE od M-ca:08/2011r.

Co na ten temat teraz sądzicie, co myślicie ????
Nadrzędny - Autor martyna95 Dodany 2016-04-15 16:43
Mam jeszcze inną sprawę: ojcu mojej znajomej komisja lekarska przyznała rentę z całkowitą niezdolnością do pracy na okres dwuletni. Dwa tygodnie później otrzymał on pismo z ZUS o tym, że renta mu się jednak nie należy i teraz pyta, co robić.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-04-15 17:32

>i teraz pyta, co robić.,


Nikt bez większej ilości informacji dotyczących problemu nie udzieli satysfakcjonującej, wyczerpującej odpowiedzi.....

>Dwa tygodnie później otrzymał on pismo z ZUS o tym, że renta mu się jednak nie należy<


W tym piśmie powinny być zawarte wyjaśnienia. Być może zabrakło stażu pracy? Ale bez właściwej informacji tylko zgaduję......
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / RENTA - ODWOŁANIE - APELACJA (2443 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill