www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie z PFRON do tandema (3678 - wyświetleń)
- Autor wieczorynka76 Dodany 2016-04-30 16:41
Nigdy nie korzystałam ze środków PFRON na dofinansowanie czegokolwiek więc nie wiem jak to jest. Chciałam zakupić tandem, przeczytałam już, że można dostać do 95 procent dofinansowania. . Od czego zależy wysokość dofinansowania do tego roweru, czy jest taka opcja że nie dostanę wcale? Oczywiście mam orzeczenie itp Czy obowiazuje jakaś kolejność składania wniosków albo czy nie jest tak ze to jest wniosek drugorzędny mniej potrzebny itd , Ktoś mi zasugerował że mogę nie dostają sie wakacje i dużo ludzi poskładało wnioski na dofinansowanie do wczasów i moze nie byćpieniędzy. Jak to jest w rzeczywistości
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-05-02 12:52
A czy zakup tandemu (roweru, jak domniemam) da się uzasadnić jako niezbędny lub przynajmniej zasadniczo pomocny jako narzędzie rehabilitacyjne czy jakoś tak dla ON...?
Nie piszesz, z jakiej puli środków PFRON chcesz wnioskować, więc też nie bardzo można się odnieść. Kryteria każdy operator ma swoje - sprawdź, jakie obowiązują  u Twojego.
Czy naprawdę uważasz, że z PFRON dostaje się dofinansowania do wczasów...????
No, chyba że wczasy=tzw. turnusy rehabilitacyjne to może i tak...

Tak czy inaczej - na pewno nie wszystkie wnioski otrzymują pozytywne decyzje (ograniczona rocznie pula środków. Mogą być w danych ośrodka ustalane priorytety na dany rok - np. dla dzieci albo określonej grupy odbiorców (wiek, rodzaj schorzeń). Oczywiście, że kto pierwszy ten lepszy - tak naprawdę to szasnę mają ci, którzy wnioskują w pierwszym tygodniu od ogłoszenia naboru. Później po prostu nie ma kasy.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2016-05-02 21:43
Informacji na temat tandemów zaczerpnęłam właśnie z tej strony:  http://rowery-jasid.com/dla-osob-niepelnosprawnych.  Chcę złożyć wniosek o dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny
albo wniosek o dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt w ramach likwidacji barier architektonicznych . Wydaje mi się, że to drugie byłoby bardziej słuszne. Chodzi o to, że nie mogę poruszać sie rowerem sama a przydałoby się i to bardzo. Dlatego tandem w moim przypadku byłby super. Sama nie wiem co byłoby korzystniejsze .
Jeśli chodzi o te wczasy to się tak potocznie przyjęło oczywiście, że chodzi mi o turnus rehabilitacyjny. Czyli też wczasy.
Jestem troche rozczarowana tym, ze mogą być wyznaczone priorytety bo może się okazać że rower dla mnie to takie widzimisię. Skoro są programy z których mozemy korzystać to o priorytetach nie powinno być mowy. Prędzej zrozumiałabym kolejność zgłoszeń.
Tak czy inaczej, są cwani i cwańsi i ci bardziej potrzebujący i to wiem na pewno dlatego irytuje mnie załatwianie spraw tego typu no ale moze się uda.
Napisałam wcześniej że nigdy nie korzystałam z PFRON. Korzystałam raz właśnie na taki turnus ale to było jakieś 7 lat temu.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-05 14:20
Wieczorynka, jak najbardziej masz rację z tym tandemem :-)
Składaj wniosek :-)
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2016-05-05 18:16
Nic z tego. Właśnie dzwoniłam do oddziału PFRON w moim mieście i dowiedziałam się że tandem to nie jest ani sprzęt rehabilitacyjny a już bardziej nie ma nic wsólnego z likwidacją barier architektonicznych. Oczywiście mogę złożyć wniosek ale po co skoro już wiem że nie ma na to pieniędzy . Jedne PCPR y refundują jednak inne już nie. :-)   
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-06 16:09
Gdzieś czytałam, ale właśnie do tandemów są dofinansowania. Może chodziło o NFZ? Wtedy chyba lekarz musi napisać takie zlecenie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie z PFRON do tandema (3678 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill