www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / ciężki staż. (4075 - wyświetleń)
- Autor Patty96 Dodany 2016-05-04 17:34
Witam. Od lutego b.r posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z symbolem 05-R. Niepełnosprawna jestem od 13roku życia. Miesiąc temu zarejstrowałam się w urzędze pracy w celu znalezienia zatrudnienia w moim zawodzie ( kucharz). Niestety niekompetentna Pani urzędniczka natychmiast stwierdziła że aktualnie  " nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem" więc skierowała mnie na staż.. do przedszkola ponieważ było zapotrzebowanie na " woźną-odziałową" z orzeczeniem.  Przyjełam to ponieważ lubię dzieci i przekonywała mnie że nie bedzie to ciężka praca. Co się okazało, jestem na stażu już trzeci tydzień i mimo ze pracuje tylko 7h dziennie przez 5 dni w tygodniu jestem zmeczona bardziej niż jak pracowałam rok temu po 10 h w amazonie. Kolano na które posiadam orzeczenie nie wytrzymuje ciągłego kucania a o kręgosłupie już nie wspomnę. Przechodząc do sedna sprawy mam pytanie:
- jak mogę zakończyć ten staż bez ponoszenia kary pieniężnej?  staż mam na pół roku. Ponadto dodam iż dowiedziałam się ( po podpisaniu stażu) że urząd pracy posiada i posiadał oferty pracy na kuchni nawet z orzeczeniem o niepełnosprawności, mimo to wysłali mnie na staż do przedszkola.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-05-04 21:36
Sorry, jeżeli uznasz moją odpowiedź za niemerytoryczną...
Ale na jakiej podstawie uważasz, że praca w kuchni - firmie kuchni! - będzie fizycznie mniej obciążająca niż np. w przedszkolu??? Naprawdę w to wierzysz???
Warunki zerwania stażu masz zapewne w umowie, którą podpisałaś - sprawdź. Każda instytucja zabezpiecza się inaczej.
Jeżeli Twój stan zdrowia nie pozwala na podjęcie takich czy innych zajęć, sama musisz wykazywać się czujnością - zawsze przecież potrzebne jest zaświadczenie lekarskie do wykonywania danej pracy, więc możesz lekarzowi mówić o swoich ograniczeniach i stawiać granice.
Nadrzędny - Autor Patty96 Dodany 2016-05-05 05:02
o pracy na kuchni napisałam ponieważ starałam sie o prace w zawodzie mimo to PUP znajduje robote tam gdzie nikt nie chce pracować. Przyjeli mnie bo mają z tego zyski mimo to szefowa nie zna nawet podstawowych praw osoby niepełnosprawnej. Nie twierdze ze na kuchni bedzie mi łatwiej ale w szkole miałam praktyki i mam fach w tym co robie a o dzieciach nie mam pojęcia. Mój zakres obowiązków na stażu, który podpisałam w PUP jako Woźna-odziałowa
"- Pomoc dziecią w ubraniu sie i rozebraniu,
-Pomoc w przygotowaniu przedstawień,
-Opieka przy wyjściu na spacer
-Pomoc w wykonywaniu prac przedszkolaka"
a w rzeczywistości na poczatku musiałam przebierać pieluchy (nie mogę dzwigać dlatego lekarz wydał mi zaświadczenie) sprzątam, wydaje posiłki, myje naczynia, i pomagam przy dzieciach mimo że juz ich nie noszę to co chwile musze sie schylac lub kucać do tych dzieci poniewaz jestem wysoka. Słyszałam że jeśli podpiszę umowę z jakimś pracodawcą nie poniosę rzadnych konsekwencji, czy to prawda?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-05 14:10
Tak, możesz zrezygnować ze stażu jeśli podejmiesz pracę zarobkową, masz zamiar otworzyć własną działalność gosp. - nie ponosisz żadnych konsekwencji - oczywiście trzeba pow. U.P. Ponad to jeśli zachorujesz długotrwale, przedstawiasz zwolnienie lek. to pracodawca z tego powodu może zrezygnować z Ciebie. Są jeszcze inne ale to Ciebie chyba nie dotyczy.

Masz rację, w kuchni czasem trzeba i dźwignąć, ale pracuje się głównie na stojąco i siedząco - nie trzeba ciągle kucać itd. Poza tym logiczne, że staż powinnaś mieć zgodny z wykształceniem zawodowym.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lila35 Dodany 2016-05-05 16:15
ja bym nie rezygnowala
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-06 16:03
Lila35 jesteś botem? Czy taka robota? ;-)
Nadrzędny - Autor monia99 Dodany 2016-05-08 18:41
O dzięki za info. Też mi to pomogło :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-09 13:23
Czyli boty :-(
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2016-05-11 15:32
obawiam sie że nie boty, tylko żywi ludzie pracujacy za grosze. napisze taki kilka postow na forum, i zacznie spamowac linkami reklamowymi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-11 15:53
Może i tak - każdy orze jak może ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / ciężki staż. (4075 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill