www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prysznic zamiast wanny (8351 - wyświetleń)
- Autor daNutka Dodany 2016-05-09 13:19
Moj wniosek zostal zakfalifikowany do pierwszego etapu remontu lazienki.
Jednak jestem zmuszona zainstalowac prysznic bezprogowy chociaz tlumaczylam
pani z PCPR,ze chce zostawic wanne.Pani twierdzi,ze prysznic jest dostosowaniem
a zostawiajac wanne chce wyremontowac sobie lazienke.
Obecnie nawet przez drzwi sie nie zmieszcze.Zmiany o ktore prosilam byly by
mniejszym kosztem a za 6tys [dofinansowanie]nie jestem w stanie zrobic remontu
montujac prysznic bezprogowy ,robiac kanalizacje,zbic i polozyc tynki,polozyc
nowe rury pod wode,polozyc plytki i szersze drzwi.Wszystko w obrebie lazienki.
Ze poza moja lazienka kanalizacja jest do wymiany bo stara i nie ma spadu to
nie jest brane pod uwage.Miedzy innymi dla tego wole wanne.
Jak madrze to przeprowadzic?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-09 14:02

>Pani twierdzi,ze prysznic jest dostosowaniem a zostawiajac wanne chce wyremontowac sobie lazienke.<


Kobieta jest w porządku, bo Ci uczciwie powiedziała. Poza tym zawsze, w każdym dofinansowaniu musisz coś dołożyć we własnym zakresie (ze swojej kieszeni).

Skoro

>Obecnie nawet przez drzwi sie nie zmieszcze<


to jak chcesz wchodzić do wanny? Trzeba nóżkę wysoko podnieść, stanąć na niej i dopiero drugą :-) Ba możesz się też w ten sposób poślizgnąć. Wyciągiem będą cię wkładać?
No jak nie patrzeć, jednak "prysznic bezprogowy" jest wskazany i w dofinansowaniu właśnie chodzi o dostosowanie dla potrzeb niepełnosprawnego (żeby z tego korzystał)

>Jak madrze to przeprowadzic?<


Z tymi problemami, o których piszesz, możesz negocjować prysznic normalny.

Nadrzędny - Autor daNutka Dodany 2016-05-09 15:12 Zmieniony 2016-05-09 15:43
niestety podnosnikiem beda mnie wkladac> na kszeselku pod prysznicem
nie usiade ze wzgledu na chore biodra ktore sie nie zginaja.
I potrzebuje pomocy podczas samego mycia,bo nie jestem samoobslugiwalna.
To po co ktos ma ze mna pod prysznic wchodzic jesli latwiej mu bedzie pochylic sie nad wanna?
Wszystko bralam pod uwage wybierajac wanne.A  dostalam prysznic.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-10 09:42
Nigdy nie korzystałam z dofinansowań, ale wydaje mi się, że właśnie to możesz napisać i kolejno wyjaśnić na czym polega udogodnienie dla Ciebie. Na piśmie spokojnie wyjaśnisz, poza tym masz podkładkę :-) Może też lekarz, opiekunka czy rehabilitant dopisze/napisze osobno, że takie, a nie inne wskazanie.
Nadrzędny Autor daNutka Dodany 2016-05-10 12:53
Dziekuje za podpowiedz.Moze ktos bedzie mial  podobny problem i zkorzysta z dobrych rad.
Ja juz nie zdaze. Mam zlozyc kosztorys.Tlumaczylam osobiscie Pani ktora byla na wizji lazienki
co dla mnie bedzie wiekszm udogodnieniem,ale to niczego nie zmienilo
Zaluje,ze tak pozno opisalam tu swoj problem.
Nadrzędny - Autor daNutka Dodany 2016-05-09 15:14
,,prysznic normalny'-to znaczy jaki?
Nadrzędny Autor sanny Dodany 2016-05-17 17:58
no wlasnie?
Nadrzędny - Autor Rychu12 Dodany 2016-09-22 11:42
Tez dobre pytanie. Normalny prysznic dla osoby niepelnosprawnej to chyba nie do konca normalny w rozumieniu osob fizycznie sprawnych :P
Nadrzędny Autor lingmulf Dodany 2017-03-31 10:25
A wiecie jaki jest potencjalny koszt przerażanżowania w ten sposób łazienki?
Nadrzędny - Autor Kajetannka3 Dodany 2023-01-22 01:34
Czasem wybór czy wanna czy prysznic jest trudny. W prysznicu kąpieli nie weźmiemy więc lepiej postawić na wannę i np parawan nawannowy - https://oltens.com/pl/blog/szczegoly/parawan-nawannowy-czy-warto-zamontowac-go-w-swojej-lazience . To będzie taki kompromis. Myślę, że to całkiem sensowne rozwiązanie. Warto się nad nim zastanowić, szczególnie że nie jest to duży wydatek, taki parawan. A swoje funkcje spełnia w 100%.
Nadrzędny Autor Karolinka1996 Dodany 2023-02-16 08:22
Witajcie, ja osobiście używam tylko prysznica i uważam, że to w pełni wystarczające rozwiązanie. Dzięki temu oszczędzam wodę i czas, a prysznic po ciężkim dniu również potrafi być bardzo relaksujący. Oczywiście, w przypadku dzieci czy osób starszych, wanna może być bardziej praktyczna.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Prysznic zamiast wanny (8351 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill