www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Ośrodek nadmorski (38739 - wyświetleń)
- Autor Cherry Dodany 2010-04-24 21:07
Zauważyłam, że żaden z wątków poruszających temat turnusów, wyjazdów (wakacyjnych) nie jest poświęcony wyłącznie wyjazdom nad morze - od razu mówię, że mam na myśli polski Bałtyk, a wakacje kojarzą mi się m.in. z morzem (nad którym jeszcze nie byłam), dlatego postanowiłam założyć ten temat, mając nadzieję, że tematy tu poruszane pomogą wielu osobom.

Co mnie interesuje: ośrodek nadmorski położony blisko morza (do 500 m), dostosowany (jak i pobliski teren) do potrzeb osoby poruszającej się na wózku.
Na pewno kilka lat temu sprawa dostosowania podjazdów itd. wyglądała gorzej niż teraz, jednak chciałabym zasięgnąć opinii tych, którzy byli już nad morzem, co do różnych ośrodków, utrudnień, ale też pozytywów. Czy warto jechać nad morze - czy nie spotka nas przykra niespodzianka? Czy lepiej darować sobie i wybrać ośrodek położony w innej części kraju?

Interesują mnie przede wszystkim następujące ośrodki:
1. Albatros, Fala, Zefir - Krynica Morska
2. Słowiniec - Łeba
3. Leśna Polana - Ustronie Morskie
4. Panorama Morska - Jarosławiec
5. Sophia-Bryza - Sarbinowo

Jeżeli byliście w innych ośrodkach, również piszcie: krótko - jak wygląda sprawa dostosowania, co na "nie", co na "tak".
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-04-25 19:59
Witaj Cherry.
Ja jeżdżę nad morze ale chodzę o kulach łokciowych.
Kołobrzeg wygodny wjazd wózkiem na molo od strony sanatorium Bałtyk. W jednym miejscu widziałam zjazd dla wózków na plażę. Tu dokładnie nie pamiętam ale chyba od sanatorium Kombatant.Można wózkiem przejechać przez cały deptak poczynając od portu przy latarni morskiej aż do sanatorium Bałtyk i dalej już z dala od plaży, ale zwiedzając miasto.
Nadrzędny - Autor Cherry Dodany 2010-04-26 18:28
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :-).

Czekam na kolejne wypowiedzi!!
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-04-27 14:54
Witam!  Nie mogę pomóc, jeżdżę tylko do sanatorium NFZ,  po prostu nie stać mnie na " Albatrosy"  i inne nadmorskie " Bryzy".
Wysyłam podpisane przez lekarza  skierowanie i czekam na swoją kolejkę. Pozdero od Kamyka!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-04-27 18:26
Kamyk tym razem jesteś złośliwy.

>Witam!  Nie mogę pomóc, jeżdżę tylko do sanatorium NFZ,  po prostu nie stać mnie na " Albatrosy"  i inne nadmorskie " Bryzy".>


Też tak robię. Biorę wnioski wysyłam do NFZ i jakoś jak dotąd wysyłano mnie nad morze. Trudno by na kulach czy wózku wysyłano w góry.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-04-28 07:41
Dzień dobry ! Nie jestem złośliwy. Odpisałem (choć nie musiałem ) w kontekście komfortu pobytu  a nie mcsa wypoczynku, czytaj nad morze. Po  prostu NIE STAĆ MNIE  na takie  wyjazdy za które trzeba płacić np 2500 zł polskich za 10 dni pobytu . To są prywatne ośrodki dla ludzi z kasą a nie dla chorych ludzi którzy jedzą sucharki lub kaszę kukurydzianą z dżemem. Pozdero od Kamyka !
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-04-28 12:59
Kamyk nie masz racji. To nie są całkiem prywatne ośrodki. Przyjmują także z dofinansowaniem z NFZ czy z PCPR o ile mają wpis do rejestru. Opłaty nie wynoszą po 2500.- a dopłaty wynoszą góra do 500 - 600 zł za 14 lub 21 dni i to w pokojach standardowych. Czasem warto posurfować po internecie czy też zadzwonić by sprawdzić jak to się ma w rzeczywistości.
Nadrzędny Autor Kamyk Dodany 2010-04-28 14:36
Zgadza się.Tylko trzeba otrzymać dofinansowanie .Znam te przepisy o dofinansowanie  szczegółowo i z PCPR  również i czas oczekiwania  na dofinansowanie. Powstało bardzo dużo takiego  typu  ośrodków prywatnych. Będąc na turnusie z NFZ była z nami dziewczyna po wypadku z dużego miasta W . na skróconym bo tylko 10 dniowym prywatnie i zapłacili jej rodzice ok 2000 zł  z zabiegami bo nie chcieli czekać , zaczynał się za mc  rok szkolny. Obecnie czekam bo już zostałem zarejestrowany na turnus w kolejce ale muszę  do kliniki najpierw bo wyniki krwi fatalne, gdzieś tak po 15-  tym maja.Prócz sezamu polecam gorzkie migdały kalifornijskie lub  z Izreala. Pozdero od Kamyka ! P.S. Forma nie zawsze zależy od talerza.
Nadrzędny Autor Nelin2 Dodany 2016-05-10 17:05
moja znajoma była w ośrodka 'Słowiniec-Łeba'. Opowiadała mi, że bardzo jej się podobało. Ludzie są mili. Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2010-04-30 08:15
Witam

Jak sobie przypominam to na tym forum już były opisane - Międzywodzie, Mrzeżyno czy Mielno. I na wstępie pytanie
- czy tylko polskie morze? W górach też jest miejsce dla niepełnosprawnych na wózkach. Zento kiedyś pisał o Wiśle,
która ma sporo ścieżek ( utwardzonych ) dla spacerów na wózkach. Urokliwa jest też Rabka czy Iwonicz Zdrój.
Na tym forum można wszystko fajnie opisać, ale jest problem - dojazdy. Większość przyjaznych ośrodków nad morzem czy w górach
NIE MA dojazdu koleją, a nie każdy niepełnosprawny ma swój samochód. Jak już dojeżdża kolej, to jest tak jak w Wiśle -
niski peron, brak rampy czy podnośnika dworcowego - sama radość.
Byłem w Mielnie, Kołobrzegu i w Mrzeżynie. Kołobrzeg opisała Ella. Jeszcze raz za niedługo opiszę Mrzeżyno i Mielno.

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny - Autor evi Dodany 2013-11-28 15:58
Masz rację Traper, jest problem z dojazdami, ale jak tylko jest taka możliwość to warto zobaczyć tez górska miejscowość nad jeziorem Międzybrodzkim. Miejscowość  Międzybrodzie Bialskie leży u podnóży Beskidu Małego, zdala  od zgiełku, choć w sezonie gdy odwiedzałam tą miejscowość było trochę ludzi. 15 km od Bielska Białej. Dojazd ogólnie ok. najlepiej do Bielska Białej pociągiem, później trzeba przesiąść się na PKS, który jedzie 20min. Ja akurat byłam na turnusie w Ośrodku Nad Wodospadem, było bardzo fajnie, personel bardzo się stara, okolica przepiękna, jezioro góry w jednym miejscu i do tego pyszne jedzenie za przyzwoitą cenę. Generalnie organizują wszystko turnusy rehabilitacyjne, wczasy, imprezy. Na prawdę godny polecenia. Pewnie w przyszłym roku też skorzystam z ich oferty, tyle razy już byłam nad morzem że teraz czas na góry;-)
Nadrzędny Autor Traper50 Dodany 2013-11-29 11:09
Witam
Chodziło mi właśnie o dojazdy osób na inwalidzkich wózkach. Osoba niepełnosprawna + wózek inwalidzki + bagaże to jest bardzo
duży problem. Np. bielski PKS ma niewiele  dostosowanego taboru. Jak ktoś dysponuje gotówką jedzie pojemną taksówką z Bielska lub
prosi o pomoc rodzinę lub przyjaciół.
Byłem w Szczyrku w Orlim Gnieździe i jestem zadowolony. Z wyposażenia, infrastruktury, zabiegów i wyżywienia.
Ale musiała nas zawieźć rodzina ( Orle Gniazdo jest w przepięknym miejscu ponad 100 m nad dno doliny i autobus tam nie jeździ )
Godny polecenia jest też ośrodek Adam w Szczyrku blisko centrum. Chyba się tam wybierzemy w przyszłym roku.
Więc nie tylko morze!

Pozdrawiam
M
Nadrzędny Autor Zosia889 Dodany 2016-05-11 17:05
Ooo, dziekuje za porady. Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor Jelly Dodany 2016-05-14 16:22
Bardzo ciekawe, dziekuje ! Duzo zaplaciliscie?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-04-30 21:16
Witaj Traper50 proszę byś opisał włącznie z dojazdami. Dojazd to dla mnie zmora wielka szczególnie przesiadki.PKP odpada.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-05-01 00:11
czyli "kaplica"
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2010-05-07 09:58
Witam

Kilka zdań o Mrzeżynie. Fajna miejscowość o bardzo czystej, szerokiej plaży. Dla wózków 2 wjazdy - jeden od zachodu
od strony portu, ale niezbyt dogodny, ponieważ ułożony na piasku pas grubej gumy kończy się w 1/3 plaży.
Drugi dojazd - zjazd od wschodu, prowadzący z okolic ORW Nadmorski, kończy się dosłownie 20 m od morza.
Na zachodnim końcu ul. Nadmorskiej kościół parafialny, mający wszelkie udogodnienia dla ON.
W porcie co kilka dni można prosto z kutra kupić świeżuteńkie ryby.
Noclegi dla ON oferuje wymieniony ORW Nadmorski lub jak ktoś niepełnosprawny woli masochistyczne łamańce, to jest sporo
domków kempingowych.
No......a teraz o dojeździe. Jak w większości takich miejscowości nad naszym morzem nie ma dojazdu PKP.
Najbliższa stacja z wylotem na całą Polskę to Kołobrzeg ( 20 km ), a potem wózkowiczu kombinuj.
Jest połączenie PKS ( do Gorzowa, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Katowic, Opola, Wrocławia i Warszawy ) ale nie wyobrażam
sobie wózka, tym bardziej elektrycznego pakowanego do bagażnika autobusu. Więc chyba jak zwykle pomogą przyjaciele z autem.
Na zakończenie słów kilka o kosztach. Średnia cena skierowania na turnus rehabilitacyjny nad naszym morzem to ok. 1400 zł.
Dotyczy to nie tylko Mrzeżyna. Mnie po prostu na to NIE STAĆ. I z góry mówię - nie podpierajmy się dofinansowaniem z PCPR
bo przynajmniej w tym roku jest to fikcja. I to wielka. Ale pomarzyć warto.

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny - Autor edward.czop@wp.pl Dodany 2010-08-18 20:55
Witaj .Panorama Morska tak dobry ośrodek,polecam,bez barier byłem tam w maju.
Nadrzędny Autor Milna Dodany 2016-05-26 21:10
Dzieki! Mam niepełnosprawną siostrę i szukam takiego ośrodka. Sprawdzę go!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-05-07 20:24
Dzięki wielkie dzięki. Ja bez wózka ale też miałabym kłopot dojechać i nocować w domku kempingowym.
Nadrzędny - Autor magduś Dodany 2010-12-14 11:53 Zmieniony 2011-09-12 11:53
SZCZERZE ODRADZAM POBYT W OŚRODKU SOPHIA BRYZA W SARBINOWIE.OSRODEK NIEDOSTOSOWANY DO POTRZEB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, BARDZO ODDALONY OD MORZA, Z CIEZKIM DOJAZDEM PO NIERÓWNYCH PŁYTACH BETONOWYCH. ZASTANAWIAM SIE JAKIM CUDEM TEN OSRODEK OTRZYMAŁ ZEZWOLENIE NA PROWADZENIE TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH DLA LUDZI NIEPEŁNOSPRAWNYCH??? POKOJE SKANDALICZNE , Z OKRESU WCZESNEGO KOMUNIZMU, SMIERDZACE, STARE WYKŁADZINY, ROBACTWO.SZARE , CIĘŻKIE, OCHYDNE KOCE, CHYBA Z DEMOBILU Z WOJSKA.STARE, PONISZCZONE  MEBLE, TAPCZANY- WARUNKI URĄGAJĄCE GODNOŚCI LUDZIOM TAM ZAPRASZANYCH.BAZA REHABILITACYJNA UBOGA, SPRZET DO FIZYKOTERAPII CIĄGLE PSUJACY SIE,HYDROTERAPIA ŻAŁOSNA, ZNISZCZONA, OBDRAPANA WANNA ZE STARĄ MATĄ DO KAPIELI PEREŁKOWEJ, OSZUSTWO Z DODATKIEM OZONU-NAWET REHABILITANCI SIĘ Z TE GO ŚMIELI.W BARDZO MAŁYM POMIESZCZENIU ZNAJDUJE SIE JAKUZI NA CHYBA 7 OSÓB, ZACHLOROWANE AŻ SZCZYPIE W OCZY,Z TRAGICZNĄ WENTYLACJĄ.JEDYNYM ATUTEM TEGO OŚRODKA JEST SPORA SALA GIMNASTYCZNA, ALE UBOGO WYPOSAŻONA I ŁADNA KAWIARNIA Z WIECZNIE PSUJĄCĄ SIĘ WINDĄ.OSOBNY TEMAT TO SZEFOWA TEGO BAŁAGANU, WŁAŚCICILKA ZOFIA STARYBRAT KTÓRA NIE UZNAJE ŻADNYCH UWAG, SKARG, REKLAMACJI- AROGANCKA, NIPRZYJEMA.Z UŚMIECHEM NA USTACH KPIĄCA Z LUDZI, Z LUDZKIEGO NIESZCZĘŚCIA, Z KLIENTÓW KTÓRZY PRZYWOZA JEJ PIENIĄDZE I Z KTÓRYCH ŻYJE.BYŁAM TAM W CZERWCU, OBIECAŁAM SOBIE, ŻE OPISZE MASAKRĘ DWOTYGODNIOWEGO POBYTU, ALE CHETNIE O WSZYSTKIM ZAPOMNIAŁAM, DOPIERO TWOJE ZAPYTANIE ZMOBILIZOWAŁO MNIE DO OPISANIA CAŁEJ SYTUACJI, KU PRZESTRODZE, ŻEBYŚ NIE PRZEŻYŁ TAKIEGO KOSZMARU JAK JA I MOI ZNAJOMI, BYLISMY GRUPĄ 30 OSOBOWĄ, CO TEŻ NIE ZMIENIŁO PODEJSCIA WŁASCICIELKI DO NAS. ZNAJĄC NASZE NIEZADOWOLENIE MIAŁA ŚMIAŁOŚĆ PROPONOWAĆ POBYT GRUPY W PRZYSZŁYM ROKU. PRÓBOWAŁA TEŻ SKUSIĆ KORZYŚCIAMI MATERIALNYMI NASZĄ KIEROWNICZKE -ZA PRZYWIEZIENIE NAS PO RAZ KOLEJNY DO TEJ DOLINY ROZPACZY.SAMO SARBINOWO TO PIĘKNA I UROKLIWA MIEJSCOWOSĆ, PLANUJEMY TAM POBYT W PRZYSZŁYM ROKU, JEST TAM WIELE FAJNYCH OŚRODKÓW JAK WIOLETTA, JAGODA, JAWOR Z BASENEM, ALE JUŻ NIGDY SOPHIA BRYZA Z JEJ PAZERNĄ WŁAŚCICIELKĄ ZOFIĄ STARYBRAT. POZDRO - MADZIA.
Nadrzędny Autor Bożena873 Dodany 2012-03-01 15:39
WITAM, JA NATOMIAST SZCZERZE POLECAM OŚRODEK SOPHIA BRYZA W SARBINOWIE. NIE MOGĘ CZYTAC JAK PANI MADZIA OCZERNIA TAK WSPANIAŁY OŚRODEK ORAZ LUDZI TAM PRACUJACYCH. PO PIERWSZE OSRODEK JEST DOBRZE PRZYGOTOWANY DLA OSOB NIEPELNOSPRAWNYCH, SA PODJAZDY I POKOJE DLA OSOB NA WOZKACH INWALIDZKICH. OSRODEK POLOZONY JEST 400M OD MORZA ZATEM BLISKO A ZJAZD NA PLAZE JEST TEZ DLA WOZKA. MOŻE WCZESNIEJ BYŁY TAM WARUNKI GORSZE ALE TERAZ JEST PO REMONCIE – WIEM BO BYŁAM TAM LATEM 2011 ROKU. POKOJE ODNOWIONE Z ŁAZIENKAMI, WSZYSTKO DOBRZE, MEBLE, WYPOSAŻENIE I OBSŁUGA, DODAM ZE BARDZO DOBRE JEDZENIE W STOŁÓWCE. BAZA REHABILITACYJNA BARDZO DOBRA – WYSTARCZY ZOBACZYC STRONE OSRODKA BY SIĘ PRZEKONAC. WLASCICIELKA ZOFIA STARYBRAT BARDZO POMOCNA I MIŁA, W SEZONIE BYŁAM SAMA ALE BYŁA TEZ GRUPA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z WROCŁAWIA OKOŁO 30 OSÓB, BARDZO DOSWIADCZENI PRZEZ LOS, ALE WSZYSCY BYLI ZADOWOLENI Z WARUNKOW I REHABILITACJI. OBSŁUGA OŚRODKA PROFESJONALNA, WSZYSCY SIĘ STARALI ABY BYŁO DOBRZE. OSRODEK SOPHIA BRYZA PANI ZOFII STARYBRAT TO OSRODEK PRZYJAZNY DLA WSZYSTKICH KTÓRZY CHCĄ SPEDZIC WAKACJE NAD MORZEM. NAPRAWDE POLECAM OSRODEK. TO CO CZYTAM OD PANI MADZI NIE JEST PRAWDĄ DLATEGO CHCIALAM NAPISAC JAKIE SĄ MOJE WSPOMNIENIA Z POBYTU.
Nadrzędny Autor SOPHIA_BRYZA Dodany 2013-08-19 11:13
W wypowiedzi Pani Magdy znajdują się dwa fakty. Pierwszy, to że faktycznie była ona jednym z naszych gości, a drugi, że Sarbinowo to rzeczywiście piękna i urokliwa miejscowość. Cała reszta to stek kłamliwych oszczerstw i pomówień. Pani Magda, będąc naszym gościem, korzystała z dofinansowania i resztę ceny pobytu zobowiązana była dopłacić na miejscu. Po przyjeździe do Centrum przez cały pobyt starała się wyłudzić od obsługi niczym nieuzasadnione zwolnienie z kosztów dopłaty do turnusu. Gdy spotkała się z serią odmownych odpowiedzi, zagroziła że "obsmaruje" Centrum jak i jego dyrektora w internecie. Jak zapowiedziała, tak zrobiła. Jako organizatorowi turnusów rehabilitacyjnych ogromnie zależy nam na Państwa opinii, lecz nie możemy pozwolić sobie na tego typu rozgłaszanie nieprawdy o jakości świadczonej przez nas usługi. Jesteśmy również wdzięczni za każde dobre o nas wypowiedziane słowo.

Jan Starybrat
Dyrektor ds. kontaktów z klientami
CRiW ROPHIA BRYZA
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:25
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Nadrzędny - Autor wesna30 Dodany 2011-03-02 14:57
polecam Panorama Morską w Jarosławcu. Pięny teren, Zabiegi zlecane przez lekarza na miejscu, kadra rehabilitantów młoda ale bardzo kompetentna, istnieje możliwość dokupienia zabiegów w postaci pakietów rehabilitacyjnych, pokoje i łazienki dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jest winda w budynku w którym odbywają się zabiegi.  Do morza jedyne 350 m jest zejście dla niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor ave63 Dodany 2011-03-19 16:39
Witajcie!
Pragnę podzielić się wrażeniami z turnusu rehabilitacyjnego w DĄBKACH koło Koszalina. Byłam w ośrodku Bursztyn. Wszystko funkcjonowało w grupach - MY i Niemcy. Pokoje o wyższym standardzie oczywiście dla Niemców (mimo, że pół roku wcześniej zarezerwoway był pokuj de lux,  wlaścicielka zaproponowała zwrot różnicy i zakwaterowała nas w pokoju przejściowym!!!). Lekarz mnie nawet nie pooglądał, nie mówiąc o badaniu.Zabiegi ustalone też pod naszych zachodnich sąsiadów - rano i zgrupowane. My...jak popadło. Masaży ręcznych zapisanowano równo 5 sztuk, jakość nędzna. Wprawdzie była wanna do hydromasażu ale za ten skomplikowany zabieg trzeba było zapłacić 40 zł !!! Fizykoterapeutki mało kompetentne. Nie miały pojęcia, że po krioterapii miejscowej trzeba rozruszać mrożone miejsce. Salka go gimnastyki wyposażona w 3 zepsute rowery, jeden pas masujący i bieżnię, generalnie służyła za składzik (stoły, wieszaki, krzesła wykorzystywane przy organizacji cotygodniowych, głośnych wesel). Nikt nie prowadził gimnastyki. Długo byłoby pisać....szkoda słów! Jeśli liczycie w tym ośrodku na rehabilitację to się zawiedziecie. W ośrodku jest winda. Ale najbliższe zejście na plażę ( 500 m) jest najeżone schodami. Zjechać można tylko w jednym miejscu, na drugim końcu miejscowości - 3 km. Na plus - czystość!! Panie sprzątające były w akcji cały dzień. Kuchnia - dobrze i dużo!
Nadrzędny - Autor Lucky Dodany 2012-03-02 16:02
w jesien bedziem pisali o sanatoria .byli w Krymie, cudo, w Odessa cudo. Galata,Albena . cudo.dobli kilimaty czarnojemore
Nadrzędny Autor zasta Dodany 2016-05-03 20:58
dzieki za porady:)
Nadrzędny - Autor Sacry Dodany 2016-04-29 18:21
W tamtym roku z rodziną byłem w Łebie. Dość trudno było znaleźć jakiekolwiek miejsce do nocowania. Obdzwoniłem dużo hoteli, aż w końcu wylądowałem na stronie https://www.lebanoclegi.pl/ i udało się szybciej niż myślałem.
Nadrzędny - Autor Julianna11 Dodany 2016-04-30 17:22
Ja w łebie nie byłam już kilkanaście lat i zastanawiam się właśnie nad wakacjami tam
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 14:13
Daj spokój to polska, uboga wersja Gran Canarii, smród gofrów i nocne buczenie dyskotek, do tego pijane gówniarstwo.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2016-05-15 20:09
Byłam w Łebie grubo poza sezonem. Miasteczko ciche, spokojne i bardzo czyste. Piaszczysta plaża też czyściutka. Na drewnianych falochronach daleko od brzegu widać było czarne kormorany. Bardzo mało, a raczej brak ludzi na ulicach. Coś jak duża wymarła wieś. Problemem jest dojazd do kwater bo brak taksówek. Kierowca autobusu za dodatkowe 5.- podwiózł mnie pod samą kwaterę. Są jeszcze ludzie.
Nadrzędny Autor Ja54 Dodany 2016-08-05 15:00
witam Panorama- Morska w Jarosławcu.
Pierwszy raz byłam  w lutym 1999  roku i  do chwili obecnej jeżdzę..w sierpniu pojade drugi raz w tym roku.
URZEKŁO  mnie  od początku i wciąż zainteresowanie  jak  i  ośrodek  przystosowany  dla osób  róznych  niepełnosprawnych  od dzieci do dorosłych.
Jestem  od  17 lat i co  przyjeżdżam  przywożę  nowe osoby.KOCHANI jak do tej pory nie  spotkałam innego podobnego ośrodka,który dba o  niepełnosprawne osoby.Te osoby są wśród NAS ZDROWYCH osób,przybywający mają na  wejściu zaplanowany czas jak i pobyt wg zajęć poza zabiegami.
Dla dzieci masa atrakcji jak i  liczne  imprezki zorganizowany czas wolny  dla nich pozwala  rodzicom odpocząć  nie martwiąc się  o pociechy.
Ciekawe ,że imprezy integracyjne  są dla wszystkich-WSPÓLNE śpiewy  jak  i  tańce  szybko integrują  najmniej nieśmiałego  wczasowicza  czy kuracjusza gdzie nie  widzi  róznicy od  spranych  od niesprawnych inaczej.Dla  niepełnosprawnych są  dostosowane  jak  i pokoje ,podjazdy  bez barier architektonicznych  dotrzemy nawet na  plażę  Bałtyku.

Polecam  każdemu kto nie był  niech pojedzie...ja tam  bywam od  18 lat  jak widać KOCHAM  TO MIEJSCE...
Jeśli mogę znajdziecie wszystko na stronie internetowej  Panoramy -Morskiej.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Ośrodek nadmorski (38739 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill