www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Rozpoczęcie działalności przez ON (8587 - wyświetleń)
- Autor Pieciek Dodany 2008-05-29 09:10
Witam

Ostatnio zainteresowałem się rozpoczęciem działalności gospodarczej, a jestem ON ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pierwsze kroki skierowałem do Urzędu Pracy. Tam mi Pracownice powiedziały ze wszystko w porządku, moge rozpoczynać, moge ubiegać się o dotacje w wysokości max 15000 zł. Przyszło do rejestracji - okazało się ze NIE MOGĘ zarejestrować się jako bezrobotny ponieważ pobieram zasiłek socjalny z ZUSu, mogę ewentualnie zarejestrować się jako poszukujący pracy bez prawa do zasiłku, a z takim statusem nie moge ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności.. Jak to jest że wszelkie przejawy inicjatyw są niszczone przez 'chodziaków' ktorzy ani troche nie są w stanie zrozumieć ON ? Rente socjalną miałbym zawiesic w momencie uzyskania pierwszych dochodów, a wg tego co mówiły te Panie, musze zawiesić ją odrazu. Może mi ktos to fachowo wytłumaczy jak to jest? jeśli zawiesze, to za co będę zył przez ten okres od złożenia wniosku o dotację do uzyskania przychodów? to moze byc miesiąc, dwa a moze i wiecej...

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor aka Dodany 2008-05-31 16:09
Z tego co czytałem (i sam zamierzam) to lepiej jest ubiegać się o dofinansowanie
z PFRONu. Wynosi ono max 15 krotność przeciętnego wynagrodzenia i można je otrzymać
będąc zarejestrowanym jako "poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu"

Więcej info :http://www.pelnosprawniwpracy.pl/index.php?id=37
Nadrzędny - Autor Pieciek Dodany 2008-05-31 20:39
ALe ja o tym wiem, smuci mnie tylko fakt, iż osoba niepełnosprawa mająca zasiłek socjalny aby ubiegać sie o dofinansowanie z urzedu pracy, musi rezygnowac z tegoz zasiłku który jest i tak głodowy (ale to już pominmy), na te ok 2 miesiące (miesiac na rozpatrzenie wniosku + miesiąc na ewentualne załątwienie sprawi i rozpoczecie dzialalności), że juz nie wspomne o pierwszych dochodach które mogą (ale nie muszą) pojawic sie dopiero po jakimś czasie... a przez ten czas co?... ząbki w ściane popularne... a odwiesić zasiłek też nie jest tak prosto jak zawiesić... kto to w ogóle wymyslił takie wymogi??.... pewnie znów jakiś 'chodziak'....
Nadrzędny Autor Rabbeat Dodany 2008-06-07 10:49
Witam!!!

Również interesowałem się rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej i zwątpiłem jak się dowiedziałem że muszę zawiesic rentę niezależnie od tego jakie zyski przyniesie mi moja działalność. Dofinansowanie akurat można uzyskać i chyba nawet na lepszych warunkach z PFRON poprzez PCPR i wówczas nie trzeba by zawieszać renty na czas rozpatrzenia wniosku, ale i tak trzeba ją zawisić w momencie zarejestrowania działalności. Najbardziej jednak wkurzyło mnie to że renciści z ZUS, którzy limit do którego mogą dorobić mają na poziomie 1700zł i jeżeli go nie przekroczą to nie muszą zawieszać renty, a wiadomo, że dochód w firmie można sobie wykazać odpowiedni. Renciści socjalni natomiast czyli osoby młode niepełnosprawne, które nigdy nie pracowały mają limit 800zł i nie dość tego ZUS jako minimalny dochód z działalności gospodarczej uznaje coś koło 1400zł i jest to podstawą naliczania składek w związku z czym rencista socjalny musi od razu w pierwszym miesiącu działalności zawiesić rentę. Jeszzcze żeby tego było mało to nikt w ZUSie nawet o tym nie wiedział i musiałem prosić o pisemną interpretację przepisow czy napewno tak jest, a na infolini "pełnosprawni w pracy" również dopiero jak się o to zapytałem czy faktycznie tak jest to konsultowali się z prawnikami i mi potwierdzali. ŻENADA po prostu i odechciewa sie cokolwiek rozpoczynać w tych beznadziejnym kraju, a o tym że dla ON nie ma pracy i ta cała aktywizacja zawodowa to się do niczego nie nadaje to już szkoda nawet wspominać!!!
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2008-07-19 18:20
daruj sobie te dofinansowania, bo się nieźle na tym przejdziesz. Mój kumpel wziął, założył biznes, biznes zbankrutował i kasę musiał oddać. Teraz jest bardziej biedny niż przedtem.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-07-19 21:50
barnaba24...

To co rząd czyni dla "ON" to przypomina przed II wojną światową i czasie jej trwania "KWESTIĘ ŻYDOWSKĄ". Na każdym kroku, ale dosłownie na każdym kroku dla "ON" stosuje się "BARIERY" fizycznie i psychicznie nie do pokonania... Chyba komuś na wysokich stanowiskach jest na rękę to że "ON" żyją w skrajnej nędzy, uniemożliwiając nam życie w dostatku... W tym kraju życie "ON" zależy od humoru,nastroju wszechwiedzących "Urzędasy" co "ON" może a czego nie może, co potrafi a czego nie potrafi... Doprowadzając nas do przymusowego stoczenia się na margines społeczny... Moim zdaniem przyjdą takie czasy że będą nas "ON" zmuszali prawnie do eutanazji....
Nadrzędny - Autor blordy Dodany 2008-08-21 09:06
Nie zgadzam się, że osobom niepełnosprawnym stale są rzucane kłody pod nogi. Jestem osobą niepełnosprawną zatrudnioną w Urzędzie i uważam za obraźliwe najeżdżanie na "urzędasów". Proponuje popracować trochę z "miłymi" petentami to nikt by się nie zdziwił, że "urzędasy" czasami nie mają siły silić się na uprzejmość, kiedy od progu witani są agresją i negatywnym nastawieniem. Niepełnosprawni mają dużo możliwości, których nie mają czasami zdrowe osoby, ale trzeba umieć je wykorzystać.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-08-21 12:19 Zmieniony 2008-08-21 12:26
blordy...
Widać że Cię w tym "URZĘDZIE" nie źle przerobili... Piszesz "GŁUPOTY" i już... Natomiast, zapraszam do http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=2161#fp
Tam się zapoznasz z nowymi przyjaciółmi..... :-);-)
Nadrzędny - Autor blordy Dodany 2008-08-21 13:23
Nie uważam, żeby mówienie swojej opinii było głupotą. Moim zdaniem podstawowe zasady dobrego zachowania świadczące o kulturze polegają na szanowaniu światopoglądu innych i nie nazywaniu go głupotą. Ale ok, masz do tego prawo. Dzięki za zaproszenie...
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-21 13:40
blordy napisał/a

>Nie uważam, żeby mówienie swojej opinii było głupotą. Moim zdaniem podstawowe zasady dobrego zachowania świadczące o kulturze polegają na szanowaniu światopoglądu innych i nie nazywaniu go głupotą.>


Wybacz, ale ja na forum jestem bardzo bezpośredni i "WALĘ PROSTO Z MOSTU". Zarówno nie dopatrzyłem się w moim poprzednim poście abym Cię obraził a podstawy dobrego zachowania są w nienaruszonym porządku... :-);-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-21 19:13
Owszem chłopaki macie rację oboje ale to nie dowód by sie spierać i licytować. Jest jak jest a życie dalej się toczy. Jest zbyt krótkie by się obrażać i gniewać.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-21 19:40
Ella...
Masz rację....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-08-21 19:42
:-)))))) Przyjdź do kawiarenki
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-08-21 19:48
już lecę, fr frrr....:-);-)
Nadrzędny Autor yanusz52 Dodany 2008-08-28 11:40
Witaj w klubie.
Chodziacy to dla Ciebie kto?
Ja cierpie na P.O.CH.P niewychodze zdomu bez butli z tlenem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Rozpoczęcie działalności przez ON (8587 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill