www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy zus ma prawo odebrać rente socjalna lub rodzinną (20387 - wyświetleń)
- Autor hanna22 Dodany 2016-06-08 10:33
witam czy ktoś się orjętuje jeżeli chciała bym wyjść za mąż to czy zus ma prawo odebrać mi którąś z rent mam już przyznane na stałe przez sąd??
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-06-08 12:58
Jeżeli ZUS uzna, że nie kochasz małżonka to czemu nie...
Nadrzędny - Autor hanna22 Dodany 2016-06-08 13:35
Co za bez myślna odpowiedz
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2016-06-09 13:17
No cóż... Jakie pytanie, taka odpowiedź...
Nadrzędny Autor asmykcza Dodany 2016-06-14 14:18
bezmyślna*
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-06-09 07:33
Brawo:)
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2016-06-09 01:18
Nie. Prawdopodobnie tylko podjecie legalnego zatrudnienia mogloby spowodowac wstrzymanie jednego ze swiadczen (mam znajomą z rentą i socjalną i rodzinną, twierdzi ona, ze nie oplaca sie jej isc do pracy bo straci rente rodzinna)
Nadrzędny - Autor Mieciu1312 Dodany 2016-06-09 18:56
Z Zusem to różnie bywa i czasem zabierają za nico. Polskie realia
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2016-06-10 13:59
Temat renty rodzinnej i ożenku/zamążpojscia w kwestii obawy przed utrata renty rodzinnej z tego powodu byl wałkowany dziesiatki razy na roznych forach prawnych. Byc moze ta Pani, ktora zalozyla ten konkretny  wątek w ww sprawie, nie jest na tyle biegła intelektualnie, by sama skorzystac z wyszukiwarki i znalezc informacje. (Nie oceniam wartościująco, oblicza niepelnosprawnosci bywają niestety różne, sądząc popoziomie dyskusji i dojrzalosci emocjonalnej).

Renty socjalnej przyznanej na stałe zus nie odbierze o ile rencista nie odwazy sie podjąć legalną pracę. "Od czapy"raczej nie uzdrowi osoby bardzo gleboko niepelnosprawnej, niezdolnej do samodzielnej egzystencji w dojrzałym wieku i  bez jakiejkolwiek szkoły - szkola życia czy podstawowka specjalna to raczej mało atrakcyjne kwalifikacje (dodatkowo oczywiscie z rentą na stałe jak w tym przypadku).
Nadrzędny - Autor Wreci Dodany 2016-07-31 13:35
Mają prawo ci zabrac
Nadrzędny - Autor Kacper2016 Dodany 2016-12-14 05:51
Witam serdecznie, jestem tu nowy i chciałbym dowiedzieć się dlaczego zus ma prawo zabrać rente. W  2016r zus przyznał mi rente socjalna na stałe, w 20 17 chciałbym złożyć wniosek o rente rodzinna ponieważ zmarła mi mama. Boje się ze zus cudownie mnie uzdrowi i zastanawiam się czy wogole składać ten wniosek.. mój ojciec pobiera rente rodzinna po mamie. Jest to kwota 3300. Ja mam 35 lat. Niezdolnosc od urodzenia,rente od 2016roku.  Czy jeżeli komisja z renty rodzinnej stwierdzi ze mogę pracować, to czy mogę wrócić do renty rodzinnej. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2016-12-14 09:36
witam ze ZUSem to jest jedna wielka niewiadoma  dużo rent odbierają osobą z poważnymi schorzeniami. Ja to byłam przekonana że już nie przyznają rent na stałe tylko max 5 lat, na komisji wiadomo  trafia się na różnych orzeczników to jak loteria nikt raczej Panu nie da gwarancji że ZUS pana nie uzdrowi :-(
Nadrzędny Autor Kacper2016 Dodany 2016-12-14 13:15
W tym roku przyznali mi na stałe, kiedyś miałem na dwa lata. A raz zabrali mi rente.. niestety z tym zus em różnie bywa
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-12-14 11:12

> Boje się ze zus cudownie mnie uzdrowi i zastanawiam się czy wogole składać ten wniosek.. mój ojciec pobiera rente rodzinna po mamie. Jest to kwota 3300. Ja mam 35 lat.<


Zacznę od tego, że nie jestem biegły w sprawach rent rodzinnych. Ale tak na zwykłą logikę to te dwa rodzaje rent nie powinny być powiązane. Powinieneś wysondować, która z tych rent byłaby dla Ciebie korzystniejsza. Mając na uwadze to, że masz już rentę na stałe. Wspomniałeś też, że ojciec już pobiera rentę rodzinną. Tu powstaje kwestia czy jest On Twoim prawnym opiekunem mimo Twojej pełnoletności ? Najbardziej wiarygodne informacje powinieneś uzyskać w ZUS-ie.
Nadrzędny - Autor Kacper2016 Dodany 2016-12-14 13:13
Ojciec nie jest moim prawnym opiekunem... mieszkam z żoną. Faktycznie z tym zusem różnie bywa. Dziękuję za informację, jak cos dowiem się to dam znać
Nadrzędny Autor ecli Dodany 2016-12-14 14:10
Mając rentę socjalną można również starać się o rentę rodzinną  tym bardziej że z renty socjalne nie da się normalnie funkcjonować nawet na opłaty nie wystarczy.  Tylko teraz jest to pytanie na jakiego orzecznika pan trafi i co on zadecyduje to już jest ryzyko które musi pan sam podjąć, ale jeśli została przyznana na stałe soc to nie powinno być dużych problemów przy kolejnej komisji, ale to jest tylko gdybanie :/
Nadrzędny - Autor trufal Dodany 2017-01-17 05:54
[usunięte]
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-01-17 18:56
Co ty pierdzielisz za bzdury trufal :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy zus ma prawo odebrać rente socjalna lub rodzinną (20387 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill