www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / umiarkowanay stopień niepełnosprawności (4611 - wyświetleń)
- Autor Griszka37 Dodany 2016-06-03 06:49
Dzień dobry ,jestem tu nowy i mam pytanie.Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności od września 2015 roku i pobieram w związku z tym zasiłek z MOPS w kwocie 534zł plus 100zł dodatku mieszkaniowego.Wczoraj byłem na komisji ZUS i lekarz orzekł całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji od listopada 2015 do sierpnia 2017 roku ,ponieważ staram się o przyznanie tzw renty specjalnej od prezesa ZUS.W związku z tym mam pytanie czy do momentu przyznania lub nie przyznania takiej renty mogę ubiegać się o zasiłek pielegnacyjny  z MOPS ,skoro pobieram tam zasiłek??
I czy jeżeli ewentualnie otrzymam taką rentę to powinienem otrzymać wyrównanie od momentu złożenia wniosku???
Nadrzędny - Autor asmykcza Dodany 2016-06-14 14:19
według mnie powinieneś
Nadrzędny Autor sanapiks Dodany 2016-06-15 15:34
zgadzam się
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-06-14 16:17

>otrzymam taką rentę to powinienem otrzymać wyrównanie od momentu złożenia wniosku??<


To zależy w jakiej wys. otrzymasz rentę. Ewentualne wyrównanie od dnia przyznania przez sąd czyli od listopada. Jeśli wys. renty przekroczy kwotę dochodu uprawniającą do pobierania dodatku mieszkaniowego to ZUS zmniejszy kwotę wypłaty (w porozumieniu z MOPS) o te 100 zł dodatku od dnia przyznania renty. Jeśli sami tego nie "zauważą" - nie zrobią musisz sam to zgłosić do MOPS. W przeciwnym razie obciążą cię z post. administr. i będziesz płacił odsetki.

>czy do momentu przyznania lub nie przyznania takiej renty mogę ubiegać się o zasiłek pielegnacyjny  z MOPS ,skoro pobieram tam zasiłek??<


Pytaj w MOPS, ale wątpię.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / umiarkowanay stopień niepełnosprawności (4611 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill