www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / RENTA - ODWOŁANIE - APELACJA (12820 - wyświetleń)
- Autor piotrek5728 Dodany 2016-03-12 10:12
Właśnie w dniu: 25/06/2014r. zapadł WYROK w Sądzie o rentę gdzie została stwierdzona data powstania niezdolności do pracy: przed 16 rokiem życia-(jak w opiniach biegłych); ale nie było daty końcowej w opiniach, ale w treściach opinii były słowa: stale, stale, stale, i decyzja pozytywna -(jak w dwóch opiniach biegłych): Sąd postanowił: UCHYLIĆ DECYZJĘ ZUS, i przyznać:Renta częściowa niezdolność do pracy powstała przed 16 rokiem życia - NA STAŁE. Sąd wypożyczył też inne akta Sądowe ZUS w mojej innej sprawie ZUS - do wglądu o inne świadczenie, gdzie były właśnie wykazane rokowania innych biegłych z wskazaniem daty: od kiedy - do kiedy, czyli - NA STAŁE, i w tej innej sprawie ZUS nie złożył żadnych zastrzeżeń. Sąd też trzymał się w szczególności poprzedzającego Orzeczenia Lekarza Orzecznika z 2002 roku gdzie sam Orzecznik ZUS wskazał tą samą datę niezdolności tzn. przed 16 rokiem życia, ale ZUS potem te Orzeczenie własnego lekarza Orzecznika ZUS - w całości negował zaprzeczając późniejszym własnym Orzeczeniom Lekarzy ZUS jako sprzeczne, tak jakby orzeczenia lekarza ZUS z 2002 roku nie było w ogóle.  Sąd powołał się że ZUS nie może nie tylko negować Orzeczeń poprzedzających wydanych przez ZUS ale także nie wymagać od mojej osoby stażu 5 lat, gdzie wymagane jest tylko od mojej osoby 1 rok, jeśli niezdolność powstała przed 16 rokiem życia tym  bardziej iż w mojej sytuacji był zasadny przepis iż: Jeśli osoba która została zgłoszona do ubezpieczenia przed 18 rokiem życia do Ubezpieczenia Społecznego -(a tak w moim przypadku było, na podstawie Świadectwa Pracy, które ZUS otrzymał z potwierdzeniem mojej osobie - za zgodność z oryginałem); nie może ZUS wymagać od mojej osoby w tym przypadku stażu 5 lat pomimo iż niezdolność z powodu innej choroby współistniejącej powstała w wieku powyżej 30 roku życia. Wszystkie warunki zostały spełnione i tym samym z uwagi na całość powyższej treści - renta została przyznana na - STAŁE. Wiem że ZUS złoży o uzasadnienie bo sam to już zrobiłem bo chcę mieć wszystkie przesłanki na piśmie co ZUS od wielu lat negował i nie brał przesłanek na moja korzyść ale na pewno JA się nie będę odwoływał. Sprawa trwała ponad 4 lata z wskazaniem Sądu dodatkowo w WYROKU, iż mam otrzymać rekompensatę poprzez: wyrównanie z odsetkami za lata zwłoki. Myślę że ZUS da sobie w moim przypadku już spokój, bo został zrobiony właśnie przez Sąd w moich aktach ZUS  porządek i koniec zaprzeczeniom czegoś co ZUS wcześniej wydawał pozytywnie na moją korzyść. Ogólnie było około 10-ciu rozpraw. Warto było, nie poddawajcie się ! Co o tym myślicie, na podstawie całej powyższej treści i ogólnie ???

No i właśnie internauci piszę nowe informacje na temat mojej renty i tak:
- ZUS złożył APELACJĘ jednak po dwóch rozprawach apelacyjnych Sąd Apelacyjny zwrócił się ponownie do biegłych sądowych z I-instancji o uzupełnienie opinii biegłych z uwagi iż nie tylko są korzystne, bo biegli uznali moją osobę za częściową niezdolność do pracy wobec mojej osoby a jednakże w tych opiniach są wskazane dwie daty powstania niezdolności do pracy tj. przed 16 rokiem życia jak zarazem po 30 roku życia. Sąd Apelacyjny zwrócił się o wydanie przez BIEGŁYCH TZW. opinii zbiorowej / łącznej przez tych samych biegłych z wskazaniem bez badania mojej osoby a jedynie na podstawie dokumentacji medycznej w aktach sprawy oraz wydanych już wcześniej w I instancji opinii biegłych. Dla wiadomości:Sąd I instancji wydał WYROK iż niezdolność jest częściowa z przyznaniem renty na STAŁE od M-ca: 08/2011r..

Co na ten temat teraz sądzicie, co myślicie ????
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2016-03-12 12:43
Ciężko będzie o odp bo tylko w 5 tematach ten sam tekst - musisz napisać co najmniej w 46 wątkach.
Nadrzędny - Autor mich01 Dodany 2016-03-29 09:51
Rozbawiłeś mnie. :-)
Nadrzędny - Autor Paola11 Dodany 2016-03-29 21:15
Każdy szuka pomocy jak się da
Nadrzędny - Autor Midania Dodany 2016-03-30 20:28
Ja się odwołałam i oczywiście nic z tego
Nadrzędny - Autor Skangur Dodany 2016-03-30 20:41
Jak połowa ludzi nic nie dostała jak zwykle.
Nadrzędny Autor magic8 Dodany 2016-07-05 19:26
niestety, taki kraj ;/
Nadrzędny Autor majki0008 Dodany 2016-07-06 09:54
Ja tak samo :-)
Nadrzędny - Autor piotrek5728 Dodany 2016-06-16 19:09
Mogę jak na razie na powyższe kwestie mojej sprawy o rentę przywołać informacje iż Biegli w opiniach uzupełniających na żądanie Sądu Apelacyjnego podtrzymali kwestie iż niezdolność częściowa powstała przed 16 rokiem życia we wczesnym dzieciństwie oraz okres renty ma charakter TRWALE, teraz czekam na termin ostatniej już rozprawy Apelacyjnej gdzie odwołanie złożył ZUS jednak podkreślę iż WYROK w I - pierwszej instancji na podstawie tych samych opinii biegłych przyznał Rentę na STAŁE z terminem wypłaty świadczenia za 5 lat z chwila złożenia wniosku do ZUS, czyli wstecz z odsetkami z winy ZUS ......  Czekam na rozprawę apelacyjną ......
Nadrzędny - Autor piotrek5728 Dodany 2016-06-19 06:31
No i już wiem rozprawa Apelacyjna w 2-ej połowie Września - o etapie końcowym napiszę .... 
Czyli jak wynika cała sprawa ze złożeniem Wniosku do ZUS, odwołaniem i Apelacją trwa dokładnie 72 miesiące.
Nadrzędny - Autor piotrek5728 Dodany 2016-07-10 06:11
Tak jak widzicie wszystkie moje posty walczę SAM i żaden prawnik mnie nie pomaga i wszystko jest na moją korzyść w sprawie .... ale niestety wolał bym całkowicie zdrowy.
Nadrzędny Autor haniam62@wp.pl Dodany 2016-07-11 14:12
super
Nadrzędny Autor Wreci Dodany 2016-07-31 13:33
Taki kraj co zrobić
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / RENTA - ODWOŁANIE - APELACJA (12820 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill