www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zajęcie komornicze niepełnosprawnego współwłaściciela auta (3486 - wyświetleń)
- Autor modmar Dodany 2016-07-04 15:04
Mam współwłasność samochodu z ojcem.Ojciec jest osobą niepełnosprawną jeżdżącą na wózku inwalidzkim.Ojciec kupił i zapłacił pełną wartość samochodu tj.11 tys.Ja mam zaległości u komornika i firmy windykacyjnej, ale nie są to alimenty.Ojciec mnie zrobił współwłaścicielem, tylko abym zawoził go na rehabilitacje, załatwiał ubezpieczenie i związane sprawy z samochodem.Mam pytanie jak sporządzić odpowiednią umowę, że ja nie mam żadnego wkładu w zakup samochodu, a zależy nam bym był współwłaścicielem nawet z 1% wkładem lub jakieś inne rozwiązanie by komornik nie mógł zająć samochodu, który jest potrzebny do przewozu niepełnosprawnego ojca.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-07-04 15:59

> lub jakieś inne rozwiązanie <


Wybacz.... .......Zapewne nie takiej odpowiedzi się spodziewałaś/łeś ale odpowiedź jest banalnie prosta:
Spłać zobowiązania i już !!!
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-07-04 16:53
Rodzina (osoby spokrewnione) musi spłacać dług o ile jest taki wyrok sądowy. Wiadomo, że są różni komornicy i często robią co chcą :-( Chcesz uniknąć zajęcia - ojciec musi być właścicielem. Dla komornika nie ma znaczenia czy masz i jaki wkład w zakup :-(
Jeśli nie ma wyroku, że ojciec odpowiada za Twoje długi to on musi być właścicielem, ale... Komornik i tak Cię "ścignie": masz konto, pracujesz, dom, coś w domu itp....
Dogadaj się i płać lub... zniknij ;-)
Nadrzędny - Autor modmar Dodany 2016-07-04 17:51
Dzięki za podpowiedzi, ale takie sposoby to abecadło w takich sprawach.Na stronie AntyWindyk jest szczegółowo opisane jak można legalnie i zgodnie z prawem licytację unieważnić i odzyskać auto lub inną rzecz.Chodziło mi o sposób sporządzenia umowy z ojcem, że nie mam żadnych praw do samochodu pomimo wpisu w dowodzie rejestracyjnym, gdyż dowód rejestracyjny nie jest aktem własności pojazdu.Dodam, że ja też jestem osobą niepełnosprawną 02-P i ciężko mi podjąć pracę i spłacić dług.A muszę być współwłaścicielem ze względu na zniżki w ubezpieczeniach i itp.Jak ktoś ma oryginalny pomysł to proszę o pomoc.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-07-05 10:11
Nie, nie musisz być współwłaścicielem, z żadnego powodu. Najwyżej o grosze zapłacicie wyższe składki ubezpieczeniowe i tyle. Za to będziecie mieli spokój w kwestii samochodu.
1) Wybacz, ale wkurzające są osoby oczekujące "oryginalnej" i skomplikowanej pomocy w sprawach banalnie prostych, w których należy stosować również proste rozwiązania.
2) Twoje wymagania co do kwestii formalnych są nierealne.
3) Jedyną pomoc może tu stanowić propozycja skonsultowania się z dobrym doradcą finansowym, który ustali z Tobą plan spłaty długów i uzdrowienia sytuacji.
Naprawdę możesz spać spokojnie mając świadomość, że komornicy siedzą Ci na karku....?

Nie musisz też być współwłaścicielem, aby wozić ojca na rehabilitację itd. jego samochodem - jest Twoim obowiązkiem rodzicami się opiekować.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2016-07-05 10:35
Komornik może zająć auto, które użytkujesz nawet jeśli nie jesteś wpisany w dowód rejestracyjny.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-07-08 17:47

>umowy z ojcem, że nie mam żadnych praw do samochodu pomimo wpisu w dowodzie rejestracyjnym, gdyż dowód rejestracyjny nie jest aktem własności pojazdu.<


Harry Potter to załatwi ;-)

>osobą niepełnosprawną 02-P i ciężko mi podjąć pracę i spłacić dług.<


Łatwo za to brać :-) Jak na "P" to niezły "kombinator" próbujesz być. Tyle tylko, że przy tym schorzeniu (o ile nic się nie zmieniło) nie powinieneś prowadzić samochodu.

Żadna wymyślna umowa was nie uratuje. Komornik zajmie wszystko. Żyjesz z opieki społ.? Pamiętaj, że za długi odpowiadają też najbliżsi z rodziny i tak kom. może zająć np. rentę twoją czy ojca.
Samochód zlicytuje za grosze (o ile cokolwiek jest wart), a Ty czy ojciec składajcie zażalenia.... Ja już twierdzę, że wygra komornik :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zajęcie komornicze niepełnosprawnego współwłaściciela auta (3486 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill