www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca jako wolontariusz (2407 - wyświetleń)
- Autor tessla Dodany 2016-07-07 11:07
Z jednej strony chciałoby się pomagać innym bezinteresownie. Z drugiej strony praca z czegoś trzeba żyć? A z pustego i Salomon nie naleje. Jaki macie stosunek do wolontariatu?
Nadrzędny - Autor kowals Dodany 2016-07-07 12:57
Fajnie, że jest coś takiego jak wolontariat i myślę, że nadal powinna istnieć możliwość nieodpłatnej pracy na szczytny cel. I tutaj jest właśnie pies pogrzebany. Wolontariusze są wykorzystywani do takich prac jak organizacja imprez sportowych czy zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Wolontariat w firmie która nastawiona jest a zysk, graniczy wg mnie z wyzyskiem. Ja rozumiem, że skoro obie strony godzą się na takie warunki, to trzeciej stronie nic do tego, ale jeżeli aspirujemy do czołówki światowej, to nie możemy polegać cały czas na taniej sile roboczej. Interesujący artykuł na temat wolontariatu znajdziesz tutaj: http://dlazaradnych.pl/2200-wolontariat-zachecac-do-pomagania-czy-wrecz-przeciwnie-uczyc-pracy-tylko-za-pieniadze
Warto się zapoznać, aby wyrobić sobie zdanie na ten temat.
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2016-10-02 09:40
takie są czasy, że nie ma u nas wolontariatu, ciężko z tym, każdy chce dziś mieć płatną pracę. Jeszcze raz powtarzam, takie czasy. Nie zarabiamy dość sporo, aby można było sobie pozwolić na luksusy, tak samo wielu ludzi też ciężko pracuje na to, by zarobić na kawałek chleba. Więcej tylko po znajomości.
Sam chciałem zostać wolontariuszem. Sam chodzę do Stowarzyszenia i wiem co się dzieje z wolontariatem.
tak samo w Centrum Wolontariatu, też zależy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca jako wolontariusz (2407 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill