www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Czy to depresja? (Strona 2) (53239 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Epicx Dodany 2016-06-22 20:49
Miałem podobnie dopóki nie znalazłem sobie rzeczy która mnie uszczęśliwiała. Powodzenia! ;-)
Nadrzędny - Autor Luda Dodany 2016-07-02 12:23
oby sie udało, powodzenia !
Nadrzędny - Autor Cami Dodany 2016-07-19 08:35
powinno się przejść do lekarza specjalisty , bo samemu to można sobie jeszcze zrobić większe kuku. Lekarz dobierze leki i stwierdzi czy to depresja czy to tylko chwilowe załamanie .
Nadrzędny - Autor jowkow Dodany 2016-07-19 20:23
Samem u można tylko się nakręcać i nakręcać każdy ma jakieś słabsze chwile ale żeby zdiagnozować chorobę trzeba koniecznie udać się do specjalisty.
Nadrzędny - Autor martula Dodany 2016-08-09 08:28
tak to jest depresja jak najszybciej udaj się do lekarza , samemu to mozna sobie zrobić gorsze kuku.
Nadrzędny Autor karpi Dodany 2016-11-16 12:38
ja również miałem depresję, w wyjściu z choroby pomógł mi ten produkt: http://lubietosiebawie.pl/kat/wibratory/
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2019-04-26 11:27
Czy z depresji można się samodzielnie wyleczyć?
Nadrzędny Autor Kajka31 Dodany 2019-04-26 13:25
Niekoniecznie. Depresja to nie smutek. Wiele osób myli ze soba te pojęcia. Depresja to poważna choroba, ktora wymaga podejścia farmakologicznego czyli wizyty u lekarza psychiatry ale równiez podejścia humanistycznego czyli wizyty u psychoterapeuty. Im wcześniej rozpocznie się leczenie depresji oraz nerwicy, tym szybciej można sobie z nimi poradzić i mniej odbiją się na dalszym życiu. Psychoterapia to najlepsza metoda walki z obydwoma zaburzeniami, ponieważ sięga do ich przyczyn.  Polecana jest psychoterapia indywidualna http://strefamysli.pl/psychoterapia-indywidualna. Ze swojej strony mogę polecić ten gabinet w Warszawie, pracuje tam wielu dobrych oraz doświadczonych specjalistów.
Nadrzędny - Autor bitmed Dodany 2016-08-15 16:48
Nadrzędny - Autor aria Dodany 2016-09-14 13:09
To na pewno depresja.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-17 13:18
Jak przeczytałem wpisy"aria " wpadłem w depresję
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-28 13:05
Doradzam wizytę u psychologa. Depresja może być poważnym schorzeniem. Nie należy tego bagatelizować.
Nadrzędny Autor Anastazja Dodany 2016-07-20 13:32
Stwierdzam, że nie da rady odpowiedziec na Twoje pytanie obiektywnie bez wiekszej ilości informacji :-) Rownie dobrze mozesz miec chwile pogorszonego nastroju, depresje jako chorobe albo np. zaburzenia nerwicowe, ktore rowniez powoduja pewne stany depresyjne i je akurat psychoterpią leczyć można, bo sa spowodowane duża ilością stresu. Wszystko jest do przejścia, pozdrawiam ;-)
Nadrzędny - Autor Kostek32 Dodany 2016-08-24 20:32
Może to po prostu przemęczenie, dołek? Po co od razu oczekiwac najgorszego? Mimo wszystko nie bagatelizuj swojego stanu. Przejdź się do swojego lekarza rodzinnego. Pogadaj, może zleci ci jakieś badania, da skierowanie do specjalisty.
Nadrzędny Autor Rychu12 Dodany 2016-09-06 09:50
Lekarz rodzinny niewiele pomoże. Czesto daja skierowanie na krótka konsultacje u psychologa, ktory w trakcie 5 minut potrafi zrobic wode z mozgu i taki nami manipulowac, ze od razu dzwonimy do poradni, ktora nam poleci. Marketing XXI wieku. To nie wymysł, bo wiem to z autopsji. Na szczescie umiem tez myslec :-)
Nadrzędny Autor raso Dodany 2016-11-04 15:39
Depresja to choroba braku Boga w życiu.
Nadrzędny - Autor bartok Dodany 2016-12-20 14:58
[usunięte]
Nadrzędny Autor MariaAria Dodany 2016-12-20 16:26
Ciekawe testy, ale koszą jak za zboże ;-), osobiście wybrałabym https://store.23andme.com/en-int/ , znacznie więcej informacji zdrowotnych (raki .., możliwe mutacje etc ..) oraz przodkach w tej samej cenie ( wysyłają do Polski pakiet, więc nie ma problemu ).
Nadrzędny Autor Tamaria Dodany 2017-02-12 12:25
ja znam bardzo dobrego psychologa z Krakowa. sama leczyłam się u psychoterapia-horyzonty.pl Miałam depresję, ale na szczęście osoby, na które trafilam bardzo mi pomogły.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-22 08:06
Witam nie wiem idz do lekarza.
Nadrzędny Autor Małkinia Dodany 2019-12-02 14:15
Depresja (poważne zaburzenie depresyjne) jest powszechnym i poważnym zaburzeniem psychicznym, które negatywnie wpływa na samopoczucie, sposób myślenia i zachowanie. Na szczęście jest to również uleczalne. Depresja powoduje uczucie smutku i / lub utratę zainteresowania czynnościami, które kiedyś się podobały. Może to prowadzić do różnych problemów emocjonalnych i fizycznych oraz może zmniejszać zdolność osoby do funkcjonowania w pracy i w domu. Warto zajrzeć na stronę i dowiedzieć się więcej https://www.olej.edu.pl/depresja/

Objawy depresji mogą różnić się od łagodnych do ciężkich i mogą obejmować:

- Smutek lub przygnębienie
- Utrata zainteresowania lub przyjemności z działań, które kiedyś sprawiały przyjemność
- Zmiany apetytu - utrata masy ciała lub przyrost niezwiązany z dietą
- Kłopoty ze snem lub spaniem za dużo
- Utrata energii lub zwiększone zmęczenie
- Wzrost bezcelowej aktywności fizycznej lub spowolnienie ruchów i mowy (działania obserwowane przez innych)
- Poczucie bezwartościowości lub winy
- Trudności w myśleniu, koncentracji lub podejmowaniu decyzji
- Myśli o śmierci lub samobójstwie

Objawy muszą trwać co najmniej dwa tygodnie na rozpoznanie depresji.

Również schorzenia takie jak problemy z tarczycą, guz mózgu lub niedobór witamin mogą naśladować objawy depresji, dlatego ważne jest, aby wykluczyć ogólne przyczyny medyczne.

Szacuje się, że jedna na sześć osób doświadczy depresji w pewnym momencie swojego życia. Depresja może zaatakować w dowolnym momencie, ale średnio pojawia się po raz pierwszy od późnych nastolatków do połowy lat dwudziestych. Kobiety częściej niż mężczyźni doświadczają depresji. Niektóre badania pokazują, że jedna trzecia kobiet doświadczy epizodu dużej depresji w ciągu swojego życia. Nie ma więc żartów
Nadrzędny - Autor abovo Dodany 2019-12-15 11:03
[usunięte]
Nadrzędny Autor Diego Dodany 2019-12-19 16:16
Jest to bardzo prawdopodobne
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-10 09:19
nie trzeba brać pod uwagę diagnoz internautów. Udaj się do specjalisty. 
Nadrzędny Autor DeAnia Dodany 2020-08-20 12:33
Aby stwierdzić depresję potrzeba spotkania ze specjalistą. Po wielu miesiącach poszukiwania przyczyny obniżonego nastroju naszego dziecka i wynajdywania rozwiązań zdecydowaliśmy się na poradę, z której wynikło, że Klaudia ma stany depresyjne. Odkąd zaczęliśmy leczenie i doktor powiedziała jak pomóc dziecku z depresją, córka na nowo odzyskuje radość życia.
Nadrzędny Autor papaja Dodany 2020-11-12 15:15
Wiesz co, my tutaj na forum to możemy jedynie gdybać i się domyślać... najlepiej będzie jak umówisz się do lekarza specjalisty. Mam tutaj na myśli psychologa bądź psychiatrę. Teraz fajną opcją są wideorozmowy, bez wychodzenia z domu. Zerknij w wolnej chwili na stronę: https://psychomedic.online/ Tutaj jest wszystko dokładnie opisane, krok po kroku. Sporo osób korzysta z takiej pomocy, także nie ma się czego wstydzić.
Nadrzędny Autor Manuel5487 Dodany 2021-12-15 16:27
Jeśli myślisz, że masz depresje to idź do lekarza.
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-05-09 00:43
Nick wiele o Tobie mówi, ale skojarzenia to przekleństwo, a zatem spróbuj może poszukać w sobie odpowiedzi. Na pewno potrzeba kogoś lub czegoś do kopniaka, pobudzenia. Zawsze można umieścić anons w rubryce - ogłoszenia. Można kupić lub próbować kogoś zaczepić... Spróbujesz?
Nadrzędny Autor Jadwiga Kas19 Dodany 2023-08-04 14:30
Przykro mi słyszeć, że czujesz się tak źle. To, co opisujesz, brzmi jak objawy depresji i warto byłoby skonsultować te uczucia z profesjonalistą. Pamiętaj, że nie jesteś sama, wiele osób doświadcza takich trudności i istnieje wiele sposobów na pomoc. Może warto odwiedzić stronę https://spokojwglowie.pl/ która oferuje wiele porad i wsparcia dotyczących zdrowia psychicznego. Pamiętaj, że pomoc profesjonalistów, takich jak psychologowie czy psychiatrzy, jest nieoceniona i zawsze można zwrócić się do nich po pomoc.
Nadrzędny Autor Silesius Dodany 2023-08-11 08:30
Jedynie rozmowa ze specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego może być źródłem diagnozy https://neuroza.pl/depresja/ ponieważ to, co opisujesz pasować może do kilku innych jednostek chorobowych z palety zaburzeń depresyjnych. Jednak czy w ogóle w tej sytuacji mamy do czynienia z jakąkolwiek chorobą definitywnie może stwierdzić jedynie specjalista.
Nadrzędny Autor JanekR Dodany 2023-10-05 05:56
Jeśli taki stan rzeczy utrzymuje się powyżej 2-3 tygodni to najprawdopodobniej depresja. Polecam wybrać się do psychiatry i mieć w nosie opinie ludzi którzy maja z tym jakiś problem. Depresja to choroba jak każda inna i wiąże się z pewnymi zmianami poziomów neuroprzekaźników w mózgu, da się ją normalnie leczyć (https://leki.pl/na/depresje/). Niektórzy piszą, że trzeba być twardym, ale w tej sytuacji właśnie poszukanie pomocy jest oznaka odwagi. Trzymaj się!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Czy to depresja? (Strona 2) (53239 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill