www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 254) (3697900 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 19:38
Sama przed sobą się rozliczam i dobrze się z tym czuję. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-09 20:01
Nie ma co się przejmować: natura, Bóg itd załatwią to za nas :-(
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116232,z-wiecznej-zmarzliny-wychodzi-zaraza-i-skazone-chlodziwo
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 20:10
Ludzie sami się zniszczą jak nie nabiorą szacunku do otaczającej nas przyrody.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-08-10 04:21
Do Jola 11:

>Nie! Jeśli nikt nie majstrował przy liczniku to nawet jak czasem kapie, a licznik w momencie nie wychwyci to po czasie się zakręci - nawet więcej niż wykapało.


Porozmawiaj z fachowcami w tej branży, to się dowiesz jak działają liczniki wody. Kapanie z kranu lub małą nieszczelność spłuczki klozetowej indywidualny licznik nie wychwyci, ale zbiorcze przecieki wyłapie licznik główny. Najlepiej sama zrób doświadczenie i ustaw zawór w kranie tak, aby woda kapała, a jednocześnie licznik nie ruszał. 
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-10 12:51
O tym pisałam. Licznik się nie kręci, ale po jakimś czasie zakręci się raz ale mocno. Są "spece" co potrafią licznik unieruchamiać, ale jak u Lidki i tak zapłacą razem z innymi. No i gratuluję takim cierpliwości: ile trzeba czekać żeby nakapało np. na spłukanie kupki ;-) Może i ktoś nieświadomie ma przeciek, ale chyba tylko w kibelku, bo do zlewu czy umywalki to słychać i wku...rza :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-10 14:43

>Licznik się nie kręci, ale po jakimś czasie zakręci się raz ale mocno. <


Właśnie mój osobisty zakręcił i to po jednej (dosłownie jednej) lampeczce likieru do popołudniowej kawy. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-08-10 16:51
Dobre:) ale słabą głowę masz ;-) Ja po późnym obiadku piwko wypiję. Z likierami skończyłam.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-08-11 13:17 Zmieniony 2016-08-11 13:21
Nasze liczniki wody, nie aż tak dawno, u nas w bloku i nie tylko wymieniano co pięć lat . Podrożeć ma woda, więc z pewnością będzie więcej nadużyć. cz. kradzieży . Bo tak to już jest, że jak się cooś drożeje to, to znajdzie się więcej amatorów 'na to coś' - bez płacenia . Program 'więcej wody' uruchomiony przez opcję rządzącą już prowadzono . W Sejmie leją wodę , w tv publicznej leją wodę ;-) . Tylko Pietrzak już leje coś co kiedyś było wodą a teraz jest zwykłym nawozem . To smutne :-(.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-11 18:32
Znów zamieszanie wokół TK.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-08-12 13:04
będzie tak trwało aż prezes nie wymieni składu trybunału na swoich. Bedzie panowała 'demokracja po naszemu' .Jak wszystko to i" czas demokratycznie" wprowadzonych zmian przez prezesa się skończy. Ale trzeba to przeżyć . Pozdrawiam Lidziu :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-12 13:12
Jak każda nowa ekipa stawiają na swoich. To też nie nowość, tylko krzyku więcej.

Pozdrawiam również.  :-))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-08-12 13:36
Lidian napisała:Jak każda nowa ekipa stawiają na swoich. To też nie nowość, tylko krzyku więcej.

Tylko dlatego że się zachowują jak:Słoń w składzie porcelany. Co im nie odpowiada zmieniają . Historię również :-(.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-12 13:41
Uważam, że każda ekipa ma swoje "za uszami". Ta wcale nie jest gorsza od innych.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-12 13:46
Bo są tacy jak Lidka! :-(  Bóg, wiara, katolicyzm itd to tylko tarcza/mataczenie, a o honorze wiedzą tyle co Ona - pisze o tym, ale tego jej brak jak i jej ukochanej partii :-( Pałą,:-( stosem, mieczem zmuszą (ona też) do wierzenia w... co kto chce, jak Stalin :-(
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-08-12 16:46
http://forsal.pl/artykuly/967462,kukiz-15-premier-tylnymi-drzwiami-wprowadza-podwyzki-dla-administracji-rzadowej.html kto to o Ojczyźnie dojnej mówił?;-)Ile czasu minęło od zapewnień,ze podwyżek sobie nie dadzą?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-08-15 09:28

>o Ojczyźnie dojnej mówił?;-)Ile czasu minęło od zapewnień,ze podwyżek sobie nie dadzą?


To wszystko przez wadę, jaką są zaniki pamięci. Jeżeli naród zapomniał jak wyglądały ich poprzednie rządy, to dlaczego oni nie mogą zapomnieć, co obiecywali i o czym zapewniali? To taka zasada wzajemności. :-)
Nie miejmy więc dzisiaj pretensji, że oni robią sobie dobrze, bo w końcu nie po to idzie się po władzę, aby służyć narodowi. Władza jest po to, aby naród był jej posłuszny. Co widać i czuć. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-08-15 10:47

>bo w końcu nie po to idzie się po władzę, aby służyć narodowi. Władza jest po to, aby naród był jej posłuszny. Co widać i czuć. :-)<


W zasadzie każdą władzę cechuje jakiś stopień hipokryzji. Ale obecną !!!! To się nie da słowami opisać, Himalaje stają się zbyt niskie !! :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-15 16:05
Mamy drugie złoto na IO. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-08-16 12:51
a zwolennicy obecnej władzy cieszą się jak ślepy z latarki tym że mamy złoto ;-) .Dlaczego to obecna pani premier nie poleciała wręczyć naszej sportmence zdobytego pewnie medalu? Pewnie doświadczona nieprzychylnością niemieckich kibiców ;-)))))) zaczeka na wręczenie medalu już w Polsce .Jak się rządzi to('to' można zamienić ;-) się zbiera . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-08-16 12:56
Rząd doświadczony zmaganiami z Komisją Wenecką opublikował większość wyroków TK . Na dwa nie starczyło tuszu ;-) . Tak się bawi, tak się bawi ........ Boże w ciekawych czasach żyję i daj jeszcze ............. Pożyć w miej ciekawych  . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2016-08-16 13:31
Aby było ciekawiej, opublikowane wyroki wydano zgodnie ze stanem prawnym wynikającym z wyroków niepublikowanych.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-16 14:13
Kłamstwa, kłamstwa i kłamstwa. To cechuje nasz rząd. Wpierw zaklinali rzeczywistość robiąc Polakom wodę z mózgów, że te wyroki to jakieś dyrdymały i fanaberie "kolesiów sędziów" vide:

>http://natemat.pl/178303,rzecznik-pis-o-sadzie-najwyzszym-tak-naprawde-zebral-sie-zespol-kolesi-ktorzy-bronia-status-quo-poprzedniej-wladzy<


a teraz robiąc w portki/spódnice raptem wszystko jest zgodne z prawem? To się pytam popleczników tego rządu:
Kiedy bardziej kłamali? Teraz czy przedtem ? Hę?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-08-16 21:19
Złoty medal.
Jest się z czego cieszyć. Polecam komentarze.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-19 18:24
He, he, he...Komentarze trafne :-)

Dzisiaj jestem po "oblotce" po sklepach (różnych). Od wiosny ceny są niesamowicie wysokie - jestem zszokowana - nawet w sieciówkach :-(

Firmowe sklepy robią promocje od promocji... No jak nie kupić za 50 zeta coś co kosztowało 180 zł, no jak nie kupić, np. przecenionych bucików, gdy do tego jeszcze odliczą 30% itd.
Art. I potrzeby też w promocjach: oliwa, kawa, herbata, cukier, mięso, wędlina....itd, itp. ;-) Elektronika... łał ;-) Potem zdziwko, że na koncie debet :-(
-------------------------------------------------------------------------------------
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/528496,pedofilia-tuszowana-w-parafii-gazeta-radomszczanska-ujawnia-skandal-stenogramy.html

Za poprzedniego proboszcza już tuszowano ten proceder! Jaki był tego powód?
Nie chce mi się szukać, ale podobno w sieci są nagrania... chyba na tubie.

Nooo, to miasto może budzić podziw - twardzi ludzie ;-) A może Wikary nie z Radomska (łódzkiego) i tylko z tego pow. sprawa ujrzała światło dzienne?
GR jest prowadzona przez bardzo pobożnych ludzi (przypis. mój).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-21 16:50
                       Serwus :-)
Część z Was czyta bajkę pisaną na innym/sąsiednim forum. Inni może o niej nie wiedzą. Ale skończyłem ją dzisiaj pisać i dla chętnych  podaje linki do pierwszej jak i ostatniej jej strony.
Życzę miłego czytania :

>http://www.czas1pora2.fora.pl/bajki-rozne-i-podrozne,36/bajka-czyli-czwarta-czesc-trylogi,172.html<


>http://www.czas1pora2.fora.pl/bajki-rozne-i-podrozne,36/bajka-czyli-czwarta-czesc-trylogi,172-1600.html<

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-22 19:30
Nie czytałam, ale może zajrzę na Wasze forum ;-)

Mam pytanie do wszystkich co coś "kaman" w kompach :-)
Notebook Hp, dysk 5 tera, ma wszystko co trzeba, win 10, aleee AMD A6 6310 z akceleracją i to mnie zastanowiło, bo nic mi nie mówi :-( Cena do kupienia bez myślenia ;-)

Co to jest i jak "jeść" to: AMD A6 6310 z akceleracją?!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-23 07:30 Zmieniony 2016-08-23 07:51
Akceleracja to nic innego jak przyspieszenie. Czyli odpowiednik pojęcia "turbo" stosowanego w procesorach Intela.
Sam procesor AMD A6 6310 pod względem wydajności zajmuje odległą 371 pozycję w rankingu procesorów mobilnych. Jego taktowanie 1800-2400 ( akceleracja) MHz czyni go stosunkowo mało wydajnym. Oczywiście do "buszowania" po internecie wystarczy. Do zadań wymagających to się mało nadaje.
Tu źródło czyli ten ranking. Szukaj jego parametrów pod pozycją 371.

>http://www.notebookcheck.pl/Ranking-procesorow-mobilnych-w-laptopach.4344.0.html<


Dodam, że same laptopy HP słyną z tego, że się przegrzewają. Też chciałem kupić tej firmy ( bo mi się wizualnie bardzo podobał i parametry miał Ok.) ale gdy poczytałem w necie opinie to odpuściłem.........
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-24 18:49
Otwiera się o 2 sek później. O przegrzewaniu to nie decyduje raczej marka. Nie kupiłam bo mam też nówkę Lenovo, ale... teraz notebooków, lapków dobrych nie ma :-( Żałuję, że nie kupiłam Acera :-( jest niezniszczalny.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-24 20:44

> bo mam też nówkę Lenovo,<


Jaki konkretnie masz model ? Acera nie żałuj bo wraz z HP  Tworzy najbardziej awaryjny duet.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-25 18:16
"Awaryjny"? Przez 7 lat bez czyszczenia, konfigurowania itp. pełen kłaków kota, zalany kawą, "pobity" - jak coś mi nie szło walnęłam nie raz pięścią w niego, poprzypalany przez męża i pełen popiołu, dopiero po 7 latach zdechł. Wyczyścili, coś zmienili i dalej śmiga :-) Nigdy nie słyszałam jak pracuje, nawet jak wiatraczki się włączały to minim. odgłos. Kamerka działa. Wiem, facet w sklepie powiedział, że teraz taki lapek (notebook) to już marzenie :-( To właśnie był ACER, ale na tamte czasy chyba drogi? 2 tysi dałam.

No to mi zadałeś pytanie :-( spr. go podnieść i popatrzeć ;-) Y 50, 1 tera, system 8.1, sama zmieniłam na 10 :-) Podobno dobry do gier ale ja go do "biznesu" więcej używam - żadna różnica. Gdybym teraz kupowała to wszystkie mają win10. Stary był w robocie to kupiłam co było jakiś czas temu :-(

Nie należy się zawsze sugerować tym co piszą w necie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-25 19:35

>Y 50,<


Podoba mi się seria "Y", szczególnie ta podświetlana klawiatura :-). Ale chyba ten Twój nie ma napędu optycznego? To byłby dla mnie problem.
Mój możesz obejrzeć tutaj :

>http://www.satysfakcja.pl/p/300917-notebook-laptop-173-lenovo-b70-80-i5-5200u-8gb-240-dvd-rw-7pro64-gt920m.html<

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-29 17:23
Nie wiem czy ma napęd optyczny, klawiatura jest podświetlana (w innych tańszych też) i to akurat mnie wkurza, nooo dobre do pisania w ciemnościach ;-)

Czemu wziąłeś 5 jak Ci dofinansowywali? Było brać i7.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-29 18:40

>Czemu wziąłeś 5 jak Ci dofinansowywali? Było brać i7. <


Ta "piątka" jest akurat wystarczająco wydajna. Lepsza niż niektóre i7. Nie wiesz czy ma napęd optyczny? A płytę DVD do niego włożysz? Mi by się przydała ta podświetlana bo wieczorem monitor akurat rzuca mi cień na nią. Po za tym podoba mi się to kolorystycznie :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-08-31 20:27
Nooo wiesz nie przyszło mi do głowy, że pytasz o coś tak oczywistego :-) Ja to nazywam "szufladką do płyt" ;-) Chyba wszystkie ją mają? Może te malutkie - mobilne nie.
Jestem samoukiem, nie latałam po forach i nie czytałam "fachowych" określeń :-) Od wielu lat w notebookach/lapkach jest "napęd optyczny" :-) Dla mnie to normalka. Rozumiem, że Ty dopiero teraz przesiadłeś się z XP? Z 10 l. temu filmy się ściągało z "osiołka";-) i wypalało płyty, albo od znajomych z płyt na pulpit i dopiero na płytę :-)

Masz większy ekran i chyba cięższy lapek? Kiedyś to były cegły :-( Ja jestem przyzwyczajona do tradycyjnych wymiarów. Jak chcę coś na dużym ekranie to podłączam do telewizora :-)

>monitor akurat rzuca mi cień na nią<


To co monitor masz aż tak przyciemniony? Wystarczy trochę zmienić kąt i ci będzie oświetlał klawiaturę :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-08-25 00:08
Przedtem kłamali, teraz kłamią, i potem będą kłamać...
Nadrzędny Autor cross Dodany 2016-09-30 14:31
wszyscy klamia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-24 08:43
Rogal. to Ty na meczu race rzucałeś? Zadymiło mocno w pewnym momencie. Twoja Legia wygrała więc chyba cały w skowronkach jesteś. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-08-25 09:04
Nie byłem, bo focha strzeliłem:)
Poza tym, szukam mieszkania większego i nie mam czasu:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-25 10:49

>Poza tym, szukam mieszkania większego i nie mam czasu:)<


Może pod tym nowo wyremontowanym mostem ? :-)
Bierz kartony i leć, prędko leć! Ale tam już chyba wszystkie apartamenty pozajmowane?  Spóźniłeś się ?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-08-25 13:36
No nie nie. Jadę oglądać apartamenty na Ursynowie:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-25 11:38
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-08-25 13:38
Do Skierniewickiej mam kawałek. Nie polecam spacerów po zmroku:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-25 14:50
Teraz to już chyba we wszystkich miastach ludzie mają obawy wychodząc po zmroku. Szczególnie samotnie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-25 18:26
A ja w swoim "starym" mieście po nocy spokojnie mogłam chodzić :-) Teraz tak trochę z dreszczem ale spoko ;-) W W-awie też się dało polecieć do nocnego i nikt mnie nie zaczepiał, a w sklepie to już pełna kulturka :-) Widać trzeba być i wyglądać ;-)

Rogal, piękne domy są w Pruszkowie, Wołominie, Pęcicach - tańsze, na Grochowie mieszkania, no bo na Wilanów Cię nie stać i chyba tam nikt nie sprzeda :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-08-25 19:57
Grochów? Daj Ty spokój:) A Wilanów nie jest drogi to raz, sprzedają to dwa, dojazd marny stamtąd.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-08-29 12:40
https://www.youtube.com/watch?v=vvCuIqi4oYU

Ładnie przemówił. A teraz możecie ujadać:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-08-29 17:29
Powiadają, że konia można nauczyć tańczyć, a małpę migowego :-) Alfabet (jak ktoś zna) można z patosem recytować.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-08-29 22:39
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-08-29 22:53
Jak N napisał to na pewno prawda
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-08-30 10:54
więcej wiary..:-))))).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 254) (3697900 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill