www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 130) (2394878 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-13 13:28

> w Windows 7 były te opcje.<


>Mnie to nie przeszkadza, nawet powiem więcej <


Ja mam taką opcję ale jest ona "martwa". Może dlatego, że aktualizowałem z poziomu siódemki? Podobnie jak Ty też jestem z tego zadowolony. Ale nurtowało mnie to czy to przypadkiem nie jakiś feler. Dzięki.....
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-13 14:36
Ja też aktualizowałem z 7ki, ale aktualnie zainstalowałem najnowszą aktualizację "rocznicową" z kompilacji 1511 do 1607.
Ten dźwięk można jedynie w rejestrze ustawić.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-13 15:09

>" z kompilacji 1511 do 1607.<


Gdzie, jak dokładnie tę wersję sprawdzić? Bo z tego co szukałem to pokazuje mi 10586. To coś chyba nie tak ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-13 18:24
No i całkiem możliwe, że tak masz - jest to jedna z pierwszych werjsi 10ki tzw. Thershold 2
Potem była większa aktualizacja do 1511, a aktualnie do 1607.
Aby sprawdzić wersję windowsa najprościej jest wcisnąć WinKey+R i wpisać winver - klikamy OK i mamy informacje o naszej wersji systemu.

Na tej stronie:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12387/windows-10-update-history
można pobrać najnowszą aktualizację do 1607. Ona powinna się pojawić automatycznie w Windows Update, ale to niejednokrotnie trwa - u jednych wcześniej u innych później.

Instrukcja:

Na stronie klikamy przycisk Pobierz aktualizację rocznicową - pobierze się na dysk plik Windows10Upgrade28084.exe
Uruchamiamy go i rozpocznie się instalacja.

Na pewno zmienia się Menu Start - w starszej wersji są ostatnio używane programy, w tej najnowszej jest lista wszystkich programów.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-13 18:42

>Aby sprawdzić wersję windowsa najprościej jest wcisnąć WinKey+R i wpisać winver - klikamy OK i mamy informacje o naszej wersji systemu.<


Tak zrobiłem i w wyświetlonym oknie wyczytałem, że mam wersję 1511 kompilacja 10586. Aktualizowałem dosyć późno do W 10 to zapewne teraz w kolejce czekam.  Pomyślę o tym aby to przyspieszyć ale czy ma to sens ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-13 19:10
To nie jest aktualizacja czasowa :-) Prędzej czy później do niej dojdzie.
To jest kolejne dziwadlo Microsoftu - poprzednio nazywało się to Service Pack teraz Update Anniversary (Aktualizacja rocznicowa).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-13 19:28

> (Aktualizacja rocznicowa). <


Już pobrałem i zainstalowałem tę aktualizację z podanej przez Ciebie strony. Teraz mam wersję 1607 kompilacja 14393.31. Co ciekawe uwolniło mi to 0.9 GB na dysku "C". Trochę zmian już widzę ale zaraz będę dalej się przyglądać.
Te pliki/ikony, które pozostały mi na pulpicie po tej operacji mogę usunąć ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-13 19:57
Nie wiem o jakie pliki na pulpicie Ci chodzi - ja nie miałem żadnych plików na pulpicie po tej aktualizacji.
Teraz masz 10 dni na ewentualny powrót do poprzedniej wersji.
Na dysku C:\ zapewne masz też katalog Windows.old - to też można usunąć - jeśłi nie zmierzsz powrócić do poprzedniej wersji :-) - może też być na dysku C:\ katalog ESD - to też do kasacji.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-13 20:10 Zmieniony 2016-08-13 20:17

>Nie wiem o jakie pliki na pulpicie Ci chodzi <


Jeden pod nazwą -"Asystent uaktualnienia"
Drugi - "Windows 10 upgrade  exe"

Tak przy okazji kolejne pytanie. Lenovo utworzyło mi dysk "D". Tam są ich sterowniki. Ale dysk ten ma aż 24,9 GB z czego zajęte w tej chwili  tylko 2,4 GB. Czy jest możliwość abym zapisywał cokolwiek na tym dysku ? Oszczędzając "C" ? W XP było to proste a tu nie widzę takiej możliwości...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-13 20:25
Te pliki z pulpitu możesz usunąć.
To jakiś kolejny wynalazek producenta.
Muiałbym widzieć co to za partycja, ale najprawdopodobniej nie masz do niej uprawnień skoro nie możesz na niej zapisywać.
Można spróbować nadać jej odpowiednie uprawnienia dla Ciebie.
Służy do tego prosty programik NFTSAcces.

Instrukcja:

* Pobierz NTFSAcces
* Rozpakuj
* Po rozpakowaniu kliknij na nim prawym przyciskime myszy i z menu wybierz Uruchom jako administrator
* Po uruchomieniu kliknij Browse
* Wybierz tą partycję z którą masz problemy (lub Folder) w Twoim przypadku wskazujesz partycję D:\
* Zaznacz opcje Set folder owner oraz Set folder full access rights
* Kliknij grant
* Czekaj - po zakończeniu działania otrzymasz komunikat.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-08-13 20:30

>Czekaj - po zakończeniu działania otrzymasz komunikat. <


Pomyślę o tym ale to już nie zajęcie na dzisiaj. Teraz Olimpiada. Na razie dziękuję :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-16 14:31
@ Gollum :-)
Mam pytanie dotyczące "Windows Old". Chciałem usunąć ten plik zwykłym sposobem ale dostałem komunikat, że nie mam uprawnień administratora. Co jest nieprawdą bo jestem jedynym użytkownikiem i moje konto widnieje jako administrator. Ale zabrałem się za to według instrukcji z tej strony:

>http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19177-win-10-windows-old.html<


I  okazało się, że Old zajmuje u mnie aż 18 GB. Kliknąłem usuń i wyskoczył mi komunikat, którego się wystraszyłem. Mianowicie, że zostaną usunięte poprzednie wersje systemu i nie będę mógł do nich wrócić. A mam przecież partycję "recovery" z Win 7  i się zląkłem, że mi ją wyczyści? Czy to możliwe? Wycofałem się z tego usuwania. Drugie pytanie, czy Old sam nie zginie po jakimś czasie? Bo w zasadzie Win 10 mam już ponad miesiąc i tak bym nie mógł do 7-mki wrócić. Po za tym czy wiesz, czy uruchamiając recovery zainstaluje mi się 7-mka czy 10-tka ? Pewnie sprawa jest zbyt świeża i brak wiarygodnych wskazań ? Pzdr.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-16 17:29
Witaj.
Znalazłeś dobrą instrukcję i to jeden ze sposobów usunięcia tegoż katalogu. Są też inne, ale ten jest osiągalny dla każdego :-)
Informacja o usuwaniu poprzednich wersji systemu dotyczy poprzednio zainstalowanego sytemu. Po uunięciu katalogu Windows.old nie masz możliwości powrotu do systemu z któegoa aktualizowałeś, ale z poziomu Windows 10 - a i tak masz na to tylko 30 dni - chodzi o ten okres adaptacyjny, poza tym teraz od aktualizacji do wersji 1607 masz 10 dni na powrót do wersji 1511 - nie do 7ki :-)
Po upływie okresu adaptacyjnego katalog pozostaje, ale opcja jest nieaktywna - usuwanie poprzednich wersji systemu NIE DOTYCZY PARTYCJI RECOVERY, bez obaw - ta pozostaje nieruszona :-) - możesz śmiało przejść całą procedurę do końca :-)

Trochę to trwało, ale szukałem odpowiedniego tekstu do plagiatu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-16 18:10
Dokonałem tej procedury usuwania "Old". Programik pokazywał, że zajmuje ten katalog 18 GB a uwolniło mi 11,6 GB. Zaraz sprawdziłem przy pomocy "Lenovo solution center" czy mi "recovery" nie skasowało bo ona też ma 11 GB. Ale widać tę partycję tak jak poprzednio. Ten folder "Old" nadal widzę na dysku. Tak myślę, że pozostała tam jeszcze poprzednia wersja 10-tki i da się usunąć po tych 10-ciu dniach ? Wagowo by się chyba mniej więcej zgadzało?  Dobrze myślę ? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-16 18:50
Być może tak, może nie zanaczyłeś wszystkiego jak trzeba.
Jeśli się zdecydujesz usuwać ten katalog to można do tego użyć programu FRST - podam Ci fixlist i powinien sobie poradzić z usunięciem tego ktalogu.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-08-16 19:26
Odczekam jeszcze kilka dni do upłynięcia 10-ciu i wtedy ponowię procedurę. Być może wtedy całkowicie "Old" się usunie. A jak nie to FRST. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-13 13:19
Dziękuję za link Gollum. Przydał się. NA naukę nigdy nie jest za późno. :-))))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-08-20 20:27
Czy mam się zdecydować na 10 ?
http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Aktualizacja-Windows-10-popsula-miliony-kamer-internetowych,wid,18472701,wiadomosc.html
Czy jeszcze coś wyskoczy z pudełka 10 i kiedy?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-20 21:59
Jak zwykle tytuł przejaskrawiony, aby wywołać sensację:
Aktualizacja Windows 10 popsuła miliony kamer internetowych

Nie popsuła, ale uniemożliwiła ich poprawne działanie, a to ogromna różnica - one nadal są sprawne.
Wielkie halo - poprawka wyjdzie i wszystko wróci do normy, a nad 10 nie ma się już co zastanawiać bo aktualnie pozostaje jedynie zakup - darmowa aktualizacja już się skończyła.

Prędzej czy później to będize jedyny system (pomijając iOS oraz Linux i jego pochodne) w którym będziemy mogli wykorzystywać wszelkie dobrodziejstwa technologii (gry, obróbka graficzna itp) czy internetu - wsparcie dla XP już się zakończyło i tylko patrzeć jak się zakończy wsparcie dla programów - pwoli to się dzieje (np. IE pod XP juz nie jest aktualizowany, google chrome co powoduje, że nie wszystkie strony działają np. Youtube - to tylko przykład jeden z wielu - powoli odchodzi się od flash'a a strony działają w HTML 5) - to samo stanie się z 7 czy 8/8.1 - odejdą do lamusa - naturalna kolej rzeczy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-08-21 16:48
Dlaczego po "sprowadzeniu 10" kamerka na Skype daje obraz do góry nogami?? :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-21 17:24
Problem ze strerownikami - w ustawieniach samego skype'a powinna być opcja - odwróć obraz
To sie spotyka nie tylko w 10, miałem z tym do czynienia w Windows Vista jak i wWindows 7
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-21 18:48
Nie mam Skype ale sprawdziłem swoją kamerkę klikając lewym myszy w" Start" a potem w "aparat". Robi zdjęcia jak i nagrywa filmiki prawidłowo.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-21 19:05
Bo to nie u każdego się pojawia - jak napisałem wyżej - to jest błąd sterownika - to się zdarza.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-08-21 20:54 Zmieniony 2016-08-21 20:56
jak to naprawić? Przeczytałam o opcji, ale nie mam Skypa
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-08-21 20:55 Zmieniony 2016-08-21 21:01
Bo Skype mi ucieka W 7 nie miałam problemu, Na dodatek "wskrzesił trupa", którego wyrzuciłam 5 lat temu i nie mam nawet hasła. Same problemy :-) Jak gadałam z psiapsiółką to zwisałam z sufitu
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-08-23 00:59
Nietoperze tak mają :-) i tego się nie leczy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-08-23 01:29
będę musiała z tym żyć.. :-))))) , a "lapkowi" przywrócić 7
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-08-31 07:52 Zmieniony 2016-08-31 07:56
Nie wiem czy problem nadal istnieje, jeśli tak to nleży odinstalować sterowniki od kamerki i zainstalować te ze strony producenta kamerki lub jeśli to laptop ze strony producenta laptopa - sterowniki WebCam.
Żeby odinstlować prawy myszy na KOmputer i opcja "Właściwości" tutaj po lewej klikamy w "Menadżer urządzeń" - rozwijamy pozycję "Urządzenia przechwytujące" i tu prawy myszy na naszą kamerkę i opcja "Odinstaluj"
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-08-31 13:49
@ Gollum :-)
Coś mi ostatnio cichaczem wolne miejsce na dysku zjada. Nie są to duże ilości ale dość systematyczne. Co to za cholera może być ? Adwcleaner i Malwarebytes  nic nie znajdują. Czy użycie FRST by pomogło ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-01 07:45
Jeśli to nie duże ilości to temp'y, cookies, temporary internet.
Jeśli masz właczone przywracanie systemu (taka opcja, domyślnie wyłaczone, ale powinna być właczona bo jest przydatna).

Każde otwarcie programu, strony internetowej to jest zapisywane w temp'ach, cookies oraz temporary internet files.
Jest to normalne.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-09-01 10:32

>Jeśli to nie duże ilości <


Z tym bywa różnie, czasami jednego dnia zginie zaledwie 0,1 GB a bywa, że i 0.5GB. Czas biegnie i to się sumuje. :-( Jest możliwość aby to w prosty sposób odzyskać ?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-01 11:12
Najprostrzy to FRST
Na pulpicie umieszczasz program FRST
W notatniku wpisujesz:
Emptytemp:
(razem z tym dwukropkiem)
Zapisujesz notatnik na pulpicie z nazwą fixlist
Uruchamiasz FRST i wciskasz przycisk NAPRAW
Po zakończeniu wyskoczy okno, że zakończył - klikasz OK i nastąpi ponowne urucomienie komputera - po ponownym uruchomieniu na pulpicie pojawi się nowy notatnik o nazwie fixlog - w nim będzie na samym dole info o ilości usuniętych śmieci (np. Emptytemp: 458 MB)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-09-01 12:20 Zmieniony 2016-09-01 12:29
Tak bez robienia logów? I wyodrębniania odpowiednich wierszy ? To zadziała?
Ok. Już zrobiłem i zadziałało. Uwolniło mi 700 MB. Dziękuję :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-09-02 09:50
Nie było mnie - sorki.
Tak - to jest komenda która czyści:
* Windows Temp
* Foldery Temp użytkowników
* Cache, HTML5 Local Storage, Cookies i Historia IE, FF, Chrome i Opera
* Cache ostatnio otwieranych plików
* Cache Flash Player
* Cache Java
* Cache miniatur Windows Explorer i pliki sieciowe qmgr*.dat
* Kosz

Nie potrzeba logów - zresztą już wiesz :-)
I tak co jakoś czas możesz sobie tworzyć notatnik na pulpicie o nazwie fixlist, a w nim:
EmptyTemp:
i uruchamiasz FRST -> przycisk NAPRAW.

To nie musi być na pulpicie - ważne jest tylko aby plik txt o nazwie fixlist był w tym samym miejscu co FRST.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-08-23 19:41
Witam wszystkich :-)
Czytam dziś ostatnie posty i się uśmiecham. Dlaczego?
Otóż nie jestem informatykiem, ale kiedyś miałam tak z ekranem całym w laptopie. To się nazywa (odnośnie obrazu na ekranie z ikonami) ROTACJA. Nie mając pojęcia co z tym zrobić mordowałam wszystkie informacje na drugim komputerze i tak przesiedziałam aż do 3 w nocy, ale udało mi się obraz odwrócić o całe 180 stopni, nadać mu 0 stopni, zablokować dolny pasek i znaleźć ramkę w której mogłam całkowicie zablokować rotację obrazu. Niestety w skype mam Kamerkę wyłączoną całkowicie. Na dokładkę przeszłam już na windows 10 i nie umiem nic podpowiedzieć więcej poza :

http://www.download.net.pl/jak-naprawic-odwrocony-obraz-z-kamery-internetowej/n/4035/

http://zapytaj.onet.pl/Category/007,001/2,21070135,Co_zrobic_zeby_kamera_internetowa_nie_byla_do_gory_nogami.html  w tym linku są podpowiedzi innych osób.

Pozdrówka i czekam na odowiedź czy się udało ?????? :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-24 08:44
Ellunia miło Cię tu znów spotkać. Bardzo się cieszę. :-))))))
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-02 23:05

> Pozdrówka i czekam na odowiedź czy się udało ?????? :-)


Z ROTACJĄ się udało ale jeszcze buja się na oba boki. Chętnie poczytam Twoie rady w tym kłopocie;)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-02 23:10

> Jak zwykle tytuł przejaskrawiony, aby wywołać sensację:
> Aktualizacja Windows 10 popsuła miliony kamer internetowych


Masz rację, muszę poprawić jaskrawość obrazu bo razi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-05 08:19
Pozostawię to bez komentarza bo twoja odpowiedź mówi więcej o tobie niż milion słów.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-05 13:39
Słuchaj kolego ON  Gollum. Nie zarzucam Ci braku wiedzy w temacie komputerów.
Jako dyskutant jesteś miej niż zero.
Jeśli Twój powyższy wpis według Ciebie  nie jest komentarzem to tylko potwierdza moją opinię o Tobie.
ps
nie wysilaj się na odpowiedź bo i tak będą to bzdury. Ogranicz się do tego na czym się znasz czyli temat komputerów.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-09-06 07:14
miej to ty masz pod czaszką :D
Normalnie żenada - te twoje gadki typu "nie wysilaj się na odpowiedź bo..."
:D
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-09-03 10:48
Windows Microsoft żeruje na jego użytkownikach... Tylko tyle, lub aż tyle...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-05 07:23
To takie pitolenie.
Microsoft żeruje?
To jak nazwać producenta programu Autodesk 3DS MAX gdzie licencja na 2 lata kosztuje netto: 13 313,98 zł?
To jeden z wielu przykładów.
Ktoś włożył pracę i chce za to zapłatę - to chyba oczywiste.
Czy Ty pracujesz za darmo? Wygląda na to, że Ty też żerujesz na swoich klientach - tylko tyle i aż tyle.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-09-05 09:35
Gollum pomóż plis.:-)Niedawno kupiłam nowy komputer tj samą jednostkę bez monitora,klawiatury...uznałam,ze po co wywalac kase jak są dobre.A od piątku nie da się na nim pracować,bo monitor robi sie ciemny zaraz po włączeniu,znaczy wszystko działa,net bez zarzutu cos tam widać ale szarówka prawie zmierzch.;-)I tak jest cały czas.Co robić?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-05 09:53 Zmieniony 2016-09-05 09:56
To może być wina kabla któy jest od monitora do komputera - tam wystarczy, ze jeden pin będzie zagięty i lipa.
Może być też, że padła świetlówka w monitorze i nie podświetla stąd taki ciemny obraz.
Czyli dobrzes by było jakbyś od kogoś pożyczyła kabel i monitor na chwilę.
Można podłączać monitor przy włączonym komuterze to ani komputerowi ani monitorowi nie szkodzi.
W pierwszej kolejności podmień kabel, jeśli to nie to, podłącz pożyczony monitor - jeśli zaświeci prawidłowo to wszystko jasne :-)

Jeszcze jedno - czy taki przyciemniony jest już od momentu wciśnięcia przycisku zasilania w komputerze?
Czy może dopiero jak się załaduje Windows monitor się przyciemnia?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-09-05 13:54
Nie mogę się wylogować ze sklepu w win 10 tzn klikam wyloguj i jest ok, ale po jakimś czasie bez logowania mogę tam wejść i robić zakupy. Jak się wylogować na czas do następnych odwiedzin sklepu tak abym musiała znów wpisać hasło. Proszę o Twoją podpowiedź Gollum. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-09-05 15:25
Już sobie z tym poradziłam, ale pozostała mi inna sprawa. Przy każdym wejściu na kompa muszę podawać hasło Microsoft. Gdzie to wyłączyć?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-06 07:17
Witaj Liduś :*
Wpisujesz samo hasło czy login (email) również?
To jest istotna informacja bo to nam mówi czy jesteś zalogowana na konto lokalne czy konto microsoft.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-09-06 08:38 Zmieniony 2016-09-06 08:43
Witaj. :-)

Wpisuję tylko hasło  jakie miałam na koncie Microsoft.

Dziś zauważyłam, że pojawiła mi się na pulpicie dodatkowa ikonka IE. Teraz mam dwie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-09-06 09:05 Zmieniony 2016-09-06 09:18
No tak, ale na górze masz tylko nazwę użytkownka czy adres email?
To jest ważne bo wiemy wówczas czy masz konto microsoft czy lokalne

W przypadku kiedy jest tylko nazwa to znaczy, że logujesz się do konta lokalnego, a wówczas:
Klikasz myszką koło przycisku start w ikonke lupy i wpisujesz:
Ustawienia
Otwierasz ustawienia i tu Konta email.... -> Opcje logowania -> Hasło -> zmień hasło i tu wpisujesz aktualne, a nowe pozostawiasz oba pola puste i zastosuj.

Co do konta microsoft to tu musisz zmienić konto micorosoft na lokalne a jak to zrobić jest ładnie opisane tutaj:
http://www.download.net.pl/jak-przelaczyc-konto-microsoft-na-lokalne-w-windows-10/n/7032/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 130) (2394878 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill