www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Ośrodek Rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Sobieszewie przestrog (2793 - wyświetleń)
- Autor lajra Dodany 2016-08-20 17:22
W lipcu tego roku byłam na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku Rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Sobieszewie.
Jest to ośrodek, który jest prowadzony przez Towarzystwo Opieki nad Ociemnałymi.
Turnus miałam dofinansowany z PFRON.
Ośrodek jest na średnim standardzie.
Rehabilitacja jest na bardzo niskim poziomie.
Sala rehabilitacyjna wyposażona jest tylko w stoper, bieżnie, rowerki itp.
Zabieg masaż leczniczy tylko w teorii a nie w praktyce.
Niekompetentny rehabilitant, nie interesuje go jakie osoba niepełnosprawna ma schorzenia.
Na moje zdanie, że mam dyskopatie kręgosłupa lędźwiowego, to pan rehabilitant odpowiedział a kto nie ma problemów z kręgosłupem, każdy ma.
W ośrodku brak jakiejkolwiek organizacji, nie ma oferty kulturalno-oświatowej, brak rehabilitacji, brak opieki medycznej, nie ma nawet pielęgniarki.
Jedzenie jest koszmarne, jest tak mało, że zastanawiałam się czy jest różnica między porcją dla dzieci a porcją osoby dorosłej.
Po posiłku w tym ośrodku trzeba sobie iść do sklepu żeby kupić sobie jedzenie, bo się jest głodny.
Ja rezerwowałam pokój 2 osobowy w z pełnym węzłem sanitarnym w domu Św. Maksymiliana a po przyjeździe do ośrodka okazało się że mam pokój w dworku na poddaszu.
W czasie upału nie dało się wytrzymać, musiałam mieć drzwi od pokoju otwarte.
Personel ośrodka zmienia rezerwacje pokoju bez zgody uczestnika.
W tym ośrodku ogród jest zagospodarowany bardzo mizernie, nie ma nawet dużej ilości ławek, żeby sobie można usiąść.
A jak są to w samym słońcu.
Na stronie ośrodka pisze, że można skorzystać z różnych form rehabilitacji oraz zajęć, i że przyjmują osoby na turnusy rehabilitacyjne.
A na miejscu okazało się że przyjmują na turnusy rehabilitacyjne, ale grupy, a ja jestem na wypoczynku inwidualnym i personel kazał mi zapłacić za masaż.
Poinformowano mnie, że organizują turnusy i mają specjalistów, ale tylko wtedy jak są grupy.
Niestety w czasie rezerwacji telefonicznej nie otrzymałam takiej informacji, że ośrodek przyjmuje na turnusy tylko grupy zorganizowane.
Do sklepu jest 1600m, a nad morze 1800m.
Jest autobus, który jeździ co godzinę a bus, który jest w ośrodku wozi tylko personel.
Strona ośrodka jest zakłamana, a niepełnosprawny nie ma żadnych korzyści z turnusu, który jest rehabilitacyjny tylko w teorii.
Pieniądze, które daje PFRON są kradzione.
Wszystkim radze trzymać się z daleka od tego ośrodka, a turnus rehabilitacyjny lepiej sobie zaplanować w innym o wiele lepszym ośrodku.
Nadrzędny Autor Rychu12 Dodany 2016-09-06 09:36
Organizatorzy chyba zbyt dosłownie biorą pod uwagę, że ich glownym zadaniem opieka przed ociemniałymi. Te ośrodki cuchną jeszcze komuną, a istnieja tylko dlatego ze sprawy sie nie naglasnia, a starsi ludzie sa rzeczywiscie w niektorych przypadkach na tyle oceminiali, ze boja sie nawet poprosic o pomoc w jakiejkolwiek sprawie, a co dopiero zaskarzyc nieprawidlowe traktowanie. Jesli mozesz, to prosze wyjdz z tym dalej niz tylko na forum.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2016-09-11 20:17
Witajcie
Dawno z usług PFRON, a raczej dofinansowań PCPR zrezygnowałam. Nie tylko ociemniałych tak traktują, ale wszystkich, którzy jadą z powyższych dofinansowań. Ja ze swoją grupą usłyszeliśmy, że jak zapłacimy to potraktują nas poważnie. Od 2011 nie pojechałam ani razu. Sopot "Kamienny Potok" poza samą rehabilitacją panie były super, reszta to porażka włącznie z wyżywieniem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Ośrodek Rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Sobieszewie przestrog (2793 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill