www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech (Strona 2) (50806 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-02-10 23:18
;-)
Nie bebe! Włażę na ten wóz i nie zejde:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 01:07
coooż0!!! takim tonem, do Naszej Królewskiej Mości, Bony celność masz mówić!!!???
Straż!!! do locha o wodzie i suchym chlebie na lat 20 go wtrącić!!!  :-) :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-02-11 13:11
LOCHA TO ŚWINIA!:-):-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 13:54
Locha, to różnie można tłumaczyć... :-) ;-) ;-P
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-11 14:54
locha ma tylko jedno znaczenie, nic wspólnego z -do lochu
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 15:18
Ja użyłem odmiany w śląskim...
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-02-11 15:51
ACHA,TO CAŁY POST PO POLSKU A JEDNO SŁOWO PO ŚLĄSKU .COS MI SIE ZDAJE ZE SIE ZAKAŁAPUĆKAŁEŚ.:-)))))
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-11 16:41
a może zakochany?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 17:28 Zmieniony 2013-02-11 17:31
Tak, jestem zakochany, w docinkach, najjaśniejszej Staruszce123... :-) :-) jak diabeł w święconej wodzie...  :-p  Ona mi się odwzajemnia tym samym jej docinkami... a nie wie że ja to baaaarrrdzooo uwielbiam... :-p
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-11 16:46
Strarko123
Jo je ze Ślonska, wiyńc radza ci po dobroci, niy skokej za wysoko bo słapka złomiesz... A potym wto tu byndzie skokoł po nos???  :-p
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-08-23 01:13
Już niedługo otwarcie naszej Olimpiady w Rio 2016.
Rozpocznie się za 17 dni. Otwarcie 7  września zakończenie 18.
W Londynie zdobyliśmy aż 36 medali w tym 14 złotych. Czy w Rio  2016 będzie podobnie?
Czy z Waszych znajomych ktoś będzie w Rio?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-08-30 14:04
"Fotoszop to takie zwierzątko" które z z brzyduli zrobi miskę ;-) a ze zdrowego inwalidę.
Tak powstały plakaty promujące paraolimpiadę. Mnie wcale to nie szokuje i jeśli aktorzy zgadzają się na amputację nogi czy ręki i umieszczenie na okładkach magazynu ,to chyba nic złego?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-06 12:25
Przypomnę ,że jutro otwarcie paraolimpiady . Transmisja w jedynce ok22
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-09-06 13:01
Startuj w erystyce.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-06 13:12
Nie posiadam stosownej grupy;). Kiedyś tutaj proponowałem takie "zawody" ale nie było chętnych. Pomysł spalił na panewce.
Ale może nie wiesz, ze Polacy są mistrzami w takich zawodach?. Nie pamiętam gdzie były ostatnie, udział biorą czteroosobowe reprezentacje z całego świata.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-07 22:12
Za chwilę otwarcie paraolimpiady w RIO
,transmisja w TVP
Zapewne będzie niesamowite.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-07 23:41
Kolorowy korowód połamańców z całego świata uczestniczy w otwarciu ;-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-08 02:00
Znicz olimpijski zapłonął .
Teraz rozpocznie się rywalizacja o rekordy
Trzymajcie kciuki i dopingujcie oglądając transmisje z zawodów.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-08 07:43 Zmieniony 2016-09-08 08:39
Właśnie leci powtórka otwarcia na TVP Sport a za ok.1/2 godziny wejdą nasi (w/g kolejności jako 116 reprezentacja).
Ta plaża jest niesamowita ,wrażenie jak byśmy byli na prawdę na niej, nawet mokry piasek po cofnięciu sie fali widać ;-)

teraz zostanie tylko efektowne zapalenie znicza
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-10 00:55
Mamy trzeci srebrny medal :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-10 22:16
mamy 1 złoty medal Ewy Durskiej
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-12 07:13
Medali przybywa ,mamy już osiem.

Chyba jednak nikogo nie interesuje taka para olimpiada?.
Bo jakie to ma znaczenie ,ze jakiś kulawy bez nogi skacze wzwyż 1,70 jak wy macie jakiś ból nogi lub rączki. a w ogóle jaka to przyjemność patrzeć na wyścig gdy jakiś niewidomy biegnie na 100 m w czasie który dla większości jest nieosiągalny skoro on aby to osiągnąć musi mieć osobę prowadzącą która z nim biegnie? I po co to komu?
Marnują tylko społeczne pieniądze dla jakiegoś komentatora aby to relacjonował. Albo jakaś kobietka na dwóch protezach skacze w dal. Po jaką cholerę  niech się cieszy ,że je ma i może się poruszać samodzielnie.
Lepiej niech dołożą te pieniądze do Waszej niskiej renty, którą wy musicie dzielić na coraz mniejsze "kupeczki" bo na nic nie wystarcza. Nie macie na bilet do teatru lub kina a tam pokazują jakiegoś pływaka bez ręki lub innego bez nóg którego trzeba włożyć do basenu aby mógł się pochlapać z innymi takim jak on?
Według Was niech się ścigają zdrowi a nie kulawi?
Niech się cieszą bogactwem i wycieczkami zdrowi bo po po marnować kasę na jakiegoś rencistę lub chorego któremu coś dolega i tak nie doceniłby możliwości wypoczynku na Wyspach kanaryjskich leżąc pod parasolem ze szklaneczką jakiegoś chłodnego napoju bo ból nie pozwala mu się z tego cieszyć.
No to miłego dnia na tabletkach bez których nie mogli byście ciągnąć tego Waszego życia niepotrzebnego dla nikogo.
Bo po co komu taki schorowany człowiek który nic dla Was nie może zrobić.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-09-12 09:58
Aj tam przesadzasz.
To pewnie zależy od miejsca zamieszkania, ale na mnie już dawno nikt (poza, o zgrozo, lekarzami) nie patrzył na zasadzie: "czego tu chcesz pokrako?"
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-12 10:35
Może trochę przerysowałem . Ale tak jest. Z pewnością masz rację "co do miejsca zamieszkania" Bo ile "pokrak może mieszkać w małej gminie ?
W dużych miastach widać ich więcej a na wsiach prawie wcale(zamykają ich jak psy w budach?)
Z tym patrzeniem to jest tak:
popatrzę jak inne "pokraki" ze schorzeniami takimi jak ja radzą sobie z przeszkodami ale już co mnie obchodzi taka bez obu nóg wolałbyś popatrzyć na jakieś miss ;-) gdzie odczujesz jakieś przyjemności z oglądalności.
Ale jedno jest niezaprzeczalne  i naturalne - radość ON z osiągnięcia sukcesu.
Po drugie patrząc na zmagania ON podziwiam ich za wysiłek jaki muszą zrobić aby coś wykonać- przebiec,rzucić.
Zupełnie innym aspektem takich zawodów jest ich "oprzyrządowanie" Czy nie należy tego traktować jak doping?
Specjalne wózki do "biegów" w życiu codziennym zupełnie zbędne. Czy też protezy ze specjalnego sprężystego materiału (np.skok w dal) gdzie jedni odbijają się ze zdrowej nogi inni z protezy a oceną jest uzyskana odległość.
Patrząc na trybuny pełne kibiców. Ich emocje są nieudawane. Dopingują swoich zawodników tak jak na każdym stadionie. Zapominając o niepełnosprawnościach zawodników.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-09-12 11:46
Z tym patrzeniem to się szybko zmienia. Jestem kulawy. Jeszcze 10 lat temu nawet w Warszawie patrzyli na mnie przeciągle na ulicy. Teraz zero reakcji. Za to lekarze nadal mają mnie za idiotę.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-12 17:21
Paraolimpiada: belgijska medalistka chce się poddać eutanazji !!! Mimo zdobycia teraz srebrnego medalu w wyścigu na 400m

Vervoort, która jest mistrzynią paraolimpijską w wyścigu na wózkach na 100 metrów z 2012 roku, cierpi na chorobę zwyrodnieniową. O swoim zamiarze poinformowała jeszcze przed wyjazdem do Brazylii.

37-letnia zawodniczka wspomniała, że proces otrzymania zgody na eutanazję był długi i trudny. - Musiałam udowodnić, że choroba rozwija się i że nie ma żadnej szansy na poprawę. Trzech lekarzy musiało to potwierdzić.

Od 2002 roku, gdy w Belgii zalegalizowano eutanazję, liczba osób poddanych wspomaganemu samobójstwu stale rośnie. Rekordowy okazał się rok 2015, gdy zanotowano 2021 przypadków.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-13 00:37
Aby dopełnić relację i poprawić nastrój.
Mamy 10 medali w tym dwa złote. Jutro kolejne szanse medalowe ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-13 22:08 Zmieniony 2016-09-13 22:38
Rozpoczął się bieg na tysiąc pięćset metrów dla niewidomych, czyli bieg z przewodnikiem na tvp sport potem transmisja na jedynce.
Jestem ciekawy czy Gollum wie jak to wygląda?

Czy 20 medal dla Polski będzie miał kolor złota? Oglądajcie walkę Natalii Partyki
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-09-14 05:29
Masz niespełnione ambicje dziennikarskie?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-14 08:13
Dlaczego niespełnione? . Na to nigdy nie jest za późno. Ostatnio miałem propozycję poprowadzenia audycji-relacji w radiu Merkury. Ale nie chcieli się zgodzić na zaproponowany przeze mnie pseudonim, to zrezygnowałem.
A tak serio staram się ON zainteresować sportem ale to nie jest tutaj ulubiony temat. Kiboli tu nie ma? ;-) A Ty też straciłeś zainteresowanie swoją drużyną gdy ta spadła na dół tabeli.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-09-14 08:53
A po co Ci pseudonim? Ja zawsze występuje pod nazwiskiem. Legia? Jeszcze się wydźwigniemy:) A póki co szkoda pisać, serce krwawi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-14 09:27
Zwróć uwagę ,ze niektórzy wielcy nie używali/wają swoich nazwisk ;-) np. Prus,  Clay, Jr, Kora i wielu innych ;-)

Nie jest sztuką kibicować gdy zespół na fali ale wtedy gdy nie idzie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-09-14 09:41
Zachowaj umiar w porownaniach :-)

Kibicuje równie mocno. Dumny po zwycięstwie wierny po porażce
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-16 21:00
A my, mamy złoto w skoku wzwyż .

Wierność nadal nie zachwiana? Po Sportingu będzie wszystko wiadomo no ale liga jest najważniejsza ;-) A kibicowanie na szóstkę
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-09-17 08:17
Oczywiście. Nie jestem sezonowcem
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-09-17 10:20
:-) oczywiście . Sezonowe to są owoce.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-18 00:11 Zmieniony 2016-09-18 00:24
JEST ;-))
Polki wygrały z Chinkami o złoto. Przegrały debla ale obie wygrał indywidualne gry, Brawo Karolina, brawo Natalia !

Polska ma już na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio 37 medali (8 złotych, 18 srebrnych i 11 brązowych), czyli ilościowo więcej niż cztery lata temu w Londynie!

:-))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-09-18 01:32
Chłopaki też dołożyli brązowy medal i jest ich 39. 38 to złoto tandemu kobiet
Nadrzędny Autor eye Dodany 2016-09-25 16:58
jestem dumna
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-21 21:21
Z ostatnich wyników sportowców ON możemy się cieszyć.
Tu wywiad z jedną ze zdobywczyń złotego medalu

"

> "BIEGNĘ W CIEMNOŚCI, MICHAŁ TO MOJE OCZY". WZRUSZAJĄCA HISTORIA POLSKIEJ PARAOLIMPIJKI


http://www.przegladsportowy.pl/igrzyska-olimpijskie,paraolimpiada-w-rio-joanna-mazur-o-bieganiu-z-przewodnikiem-michalem-stawickim,artykul,721066,1,969.html
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-26 17:44
Paraolimpiada 2018 w Pjongczang
Polacy na Paraolimpiadzie 2018 liczą na poprawę wyników sprzed czterech lat. Pamiętamy, że z zimowych igrzysk paraolimpijskich w Soczi nie przywieźliśmy żadnego medalu. Polski Komitet Paraolimpijski ogłosił, że w Pjongczang szansę na poprawę rezultatu i wyników będą mieć:

Iweta Faron - narciarka biegowa
Piotr Garbowski - narciarz biegowy przewodnik Jakub Twardowski)
Maciej Krężel - alpejczyk (startuje z przewodniczką Anną Ogarzyńską w grupie narciarzy niedowidzących)
Igor Sikorski - alpejczyk (aktualny wicemistrz świata w slalomie)
Łukasz Kubica - narciarz biegowy (przewodnik Wojciech Suchwałko)
Kamil Rosiek - narciarz biegowy (startuje na siedząco)
Witold Skupień - narciarz biegowy (wicemistrz świata w sprincie stylem dowolnym)
Wojciech Taraba - parasnowboardzista

nie mam jeszcze informacji o transmisjach TV czy w ogóle będą ale w miarę możliwości zamieszczajcie swoje  informacje związane ze startem naszych ON
i trzymajmy kciuki za udane starty ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-04 19:06
Do olimpiady ON jeszcze parę dni. Ale dzisiaj jest złota niedziela dla Polskich sportowców. Co chwilę wydaję okrzyk radości . A męska sztafeta pokonała "amerykańców" i mamy też złoto . huuuura
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pragnę zwyciężyć lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech (Strona 2) (50806 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill