www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / zakup sprzętu rehabilitacyjnego (4050 - wyświetleń)
- Autor andrzej1964 Dodany 2016-09-11 17:23
jestem osobą niepełnosprawną i ostatnio pracowałem normalnie, ale jak to u wielu się zdarza, każdemu można dziś stracić pracę, niezależnie od tego, jakie schorzenie ma, czy ti specjalne, czy nie, nie podlega dyskusji. Natomiast zakup sprzętu słuchowego, pozostawia wiele do rozmowy. Bez tego nie da rady funkcjonować.
Byłem nie tak dawno temu pewny, że uda mi się przepracować w danej firmie i normalnie spłacę dług za aparat słuchowy, jednak obawiam się, że mogę się trochę pomylić.
Trochę to przeżywam, bo pracowałem w danej firmie aż 11 lat. To trochę tego jest tego czasu zatrudnienia. Całkiem pewny byłem swojego, jeszcze na umowie o pracę na czas nieokreślony?.
Teraz już nic innego nie pozostało jak samo sprzątanie, choć chcę cos zmienić, ale obserwuję Urząd Pracy i tam nic nie ma jak dla mnie.
Mało jest ofert pracy dla osób niepełnosprawnych. Jedyne co mi pozostało, to wyrobić sobie grupę I i szukać lżejszej pracy, ze względu choćby na niedosłuch.
Z samej renty nie da się utrzymać
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-09-11 20:10
Witaj
A NFZ coś Ci dofinansował?
Pytałeś w PCPR czy pomogą Ci w dofinansowaniu do aparatów?
Kiedy i jak je kupiłeś i za ile ? Nie musisz tu pisać ceny, ale to w sumie ważne bo jeśli je kupiłeś bez ustalenia grupy pozostaje u orzecznika ds. niedosłuchu w PFRON tam się dowiedzieć. Jeśli masz PCPR na miejscu przejść się do nich. Pokierują Cię na właściwą drogę procedury. Weź ze sobą zaświadczenie od lekarza otolaryngologa (laryngologa).
To tyle co mogę podpowiedzieć bo przepisy zmieniają się szybko a nie jestem na bieżąco. Słaba pomoc ale zawsze coś.
Życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2016-09-12 03:28
oczywiście, że mi NFZ dofinansował, bez tego ani rusz. Kupiłem go nie tak dawno, jeszce nie spodziewałem się tego, ze zostaniemy w pracy tak szybko zwolnieni. Rozłoną spłate mam aż na 4 lata, także także to trochę czasu będzie na to. Niestety w PCPR tego nie dowiadywałem się, a może wystarczy opisać problem.
Niestety sytuacja na rynku pracy jest fatalna, choć mam orzeczenie z  rodzajem schorzenia czyli 02-P.

Z renty samej jak? zasiłek pielęgnacyjny za niski, aby sobie pozwolić.

Do pomocy społecznej już pisałem w tej sprawie, zobaczymy jaka będzie odpowiedź, bo zawsze może trochę zasiłku się przyda, aby choć w terminie spłacać/
To nie był kredyt z palca wyssany z byle jakiego powodu, ani też nie zostałem z pracy zwolniony z mojej winy. Jeszce pracuję, ale tylko  do nowego roku, a POTEM?

czas starać się o I grupę, lepsze dofinansowanie, a na to licza spółki
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-09-12 21:09
I tu masz schody pod górkę, ale warto samemu pofatygować się do PCPR i przedstawić im zaistniałą sytuację. Koniecznie zrób w Komisji Orzekania ds. Niepełnosprawności (PFRON) grupę to Ci da możliwość starać się o dofinansowanie nawet na urządzenia wspomagające. Co prawda masz już kredyt, zakupione aparaty a na nie rachunek i wyciągi bankowe, że spłacasz ale sam wiesz jak obecnie wszystko się przedstawia.
Liczę że trafisz na wyrozumiałość i pomogą Ci choć w części. Spytaj też w MOPS czy Ci się od nich coś nie należy. Nawet 200.- się przyda jak jest mało. Są różne fundacje. Wiem o nich ale nie mam adresów i nie wiem jakie mają przepisy. Troszkę posurfuj po internecie. Myślę że znajdziesz więcej niż na tym forum.
Poczytaj tu:
http://www.aparatysluchowe.info/index.php/refundacja-aparatow/78-dofinansowanie-na-aparat-suchowy-z-pfron-mops-pcpr

Nie zapomnij że już je kupiłeś i musisz się czymś "wylegitymować"

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2017-06-20 19:10
no właśnie w MOPS juz zgłosiłem, dali trochę, ale jak na dzisiejsze czasy, to mało
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / zakup sprzętu rehabilitacyjnego (4050 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill