www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / uligi na przejazdy od 1 stycznia 2017 (9936 - wyświetleń)
- Autor marialidka Dodany 2016-10-06 12:01
Witam serdecznie
Zbliża się nowy rok i zbliża się  chwila, w którym niepełnosprawni utracą ulgi na przejazdy. 

Czy coś  robią z tym problemem.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-06 17:17
I bardzo dobrze ;-)
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2016-10-06 18:40
@marialidka
coś ma się zmienić ? podaj źródło informacji
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2016-10-06 20:55
dobrze, że nie będą mieli ulg?
przecież to ich całkowicie zamknie w domach
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-07 16:24
"ICH"?
Co mają ulgi na przejazdy (parę zł) do wychodzenia z domu?

>to ich całkowicie zamknie w domach<

Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2016-10-07 22:38
osoba niewidoma, ze znacznym stopniem niepełnosprawności, ma zniżki na przejazdy PKP  i to ni parę zł, Bo płacą tylko kilka procent za przejazd, jeśli ktoś się przemieszcza, studiuje, albo pracuje, albo tez np jeździ o lubi, to sorki ale stać go nie będzie na przejazd. Osoba na wózku także nie. czy osoby niepełnosprawne nie mają prawa jeździć po europie, Polsce?  odpoczywać, zwiedzać, osoby niepełnosprawne, nie mają zbytnio wysokich rent.
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2016-10-07 22:43
Pani Jolu11 ma wiele, bo osoby niepełnosprawne mają te same prawa jak inni.
chcą się bawić, uczyć się podróżować, zwiedzać, i wiele innych rzeczy  utrata zniżek  ograniczy ich aktywność.
Chyba, że pani uważa, ze osoba wózku inalidzkim może sobie na nim pojechać np nad może.

 
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-10-11 18:02

>osoby niepełnosprawne mają te same prawa jak inni.<


No właśnie "te same prawa :-)

>osoba wózku inwalidzkim może sobie na nim pojechać np nad może.<


Może i może pojechać nad morze zwłaszcza jak blisko mieszka ;-)
Idąc p. tokiem myślenia, proszę pani to osoba pełnosprawna może dojść na pieszo nad morze: te same prawa, te same dochody. Udogodnienia fizyczne to już zupełnie inna sprawa :-)

No i znowu "ich", pani nie jest niepełnosprawna? To co p. tu robi? :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-10-11 18:12

>stać go nie będzie na przejazd. Osoba na wózku także nie.<


Z czego p. wyciąga taki wniosek?
Renty są różnej wysokości tak jak i pensje. Jednego stać na wojaże po świecie, wielu innych nie. Tak było, jest i będzie.

>jeśli ktoś się przemieszcza, studiuje, albo pracuje, albo tez np jeździ o lubi<


Tak jak wszyscy ludzie. Niepełnosprawni w tym względzie nie są jakimś wyjątkiem. Sama jestem o.n. i uważam, że to nie fair, nooo może bym zostawiła na komunikację miejską.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-10-06 21:18
Ktoś tu plotki sieje. W ostatnim "Biuletyn ON" (dostałam go w zeszłym tygodniu w czwartek) podano, że ulgi będą do końca 2017 roku, a w między czasie będzie trzeba wymienić legitymacje ze zdjęciem i symbolami chorób. Ciekawe po co wymieniać ?  Dziś powinnam dostać następny "Biuletyn ON", a w nim nowe informacje. Te z netu są po to by zagłuszyć debatę itp. polityczne "potyczki", którymi się nie interesuję.
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2016-10-06 21:31 Zmieniony 2016-10-06 21:34
Nie wiem, ja nie ma nigdzie w dzienniku ustaw o tej decyzji.

Ja nie sieję plotek chcę wiedzieć jak to właściwie jest.
Nadrzędny - Autor marialidka Dodany 2016-10-06 21:37
oto link z samej strony Niepełnosprawni pl.

http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/321065

i tylko ta informacja jest nie ma żadnej innej  późniejszej informacji.

a wszystko jest z pytajnikiem.
Nadrzędny Autor m166 Dodany 2016-10-07 04:04
@marialidka
dzięki za info
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2016-10-08 21:25
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/310712

masło maślane...... te sprawy cały czas pilotuję, sprawdzam bo dość często jeżdżę. U  nas busy nadal stosują ulgi a miały być już z 12.2015 zabrane a nie są. Proponuję dokładnie przeczytać a dotrzecie do zdań gdzie pisze o nowych legitymacjach wydawanych w chyba 08.2017 z symbolami a z dniem 31.12.2017 zabrane.

Podaję też inny link z netu o wulkanie co wcale nie dotyczy przejazdów ale ...... redaktor piszący go myli daty i to tak głupio że załamać się można. Net nie jest naszą wyrocznią. Warto dowiadywać się u "źródła"
A oto link : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-erupcja-wulkanu-aso/3eypy5
Proszę zwrócić dokładną uwagę na daty wybuchu wulkanu. Dla ułatwienia cytuję jedną z wypowiedzi forum....

amerol :
I jeszcze jeden i jeszcze raz....Po ponad 36 latach wulkan Aso na japońskiej wyspie Kiusiu ponownie wybuchł .Wulkan Aso jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii. Ostatnia erupcja miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku.J ak ja bym chciał mieć dostęp do środków które dają takiego kopa.Dobrze zapłace Łonetowemu podatkowi jak mi powie gdzie "to"kupił. zwiń  
 
dzisiaj 18:25  | ocena: 100%
Nadrzędny Autor marialidka Dodany 2016-10-10 10:52
co mają wspólnego nowe legitymacje do przejazdów.
Ja piszę o zniesieniu ulg z dniem 01.01 2017 roku a nie teraniejszości

dobra kończę   te dyskusję,
Jutro się przejadę  rzecznika osób niepełnosprawnych i się dowiem
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-10-11 16:08 Zmieniony 2016-10-11 16:34
O ile dobrze rozumiem, niepełnosprawni NIE utracą ulg na przejazdy z dniem 1 stycznia.

Wyjaśnienie:

1. Zgodnie ze starymi planami, 1 stycznia 2017 miała wejść w życie nowelizacja ustawy o Transporcie Zbiorowym (napisana w 2010 roku), która przewidywała, że "rekompensaty z tytułu stosowania tych [ustawowych] ulg [...] mieliby jedynie operatorzy publicznego transportu zbiorowego, wyłonieni w przetargach przez jednostki samorządu terytorialnego". Bez rekompensat od Państwa, przewoźnicy prawdopodobnie zrezygnowaliby z dawania ulg (bo firma ma zarabiać, ne darmowe usługi świadczyć). W związku z tym, część przewoźników przestałaby oferować "ulgi ustawowe" (w tym dla niepełnosprawnych). Nie wszycy, więc nie jest dosłownie prawdą że "niepełnosprawni straciliby ulgi", ale tam, gdzie samorząd skrewił sprawę, byłby problem.

2. Od pewnego czasu mówiono o tym, że to stworzy problem, jeśli samorządy nie będą chciały wyłonić "operatorów transportu zbiorowego" w swoim rejonie, bo będą tylko nierekompensowani przewoźnicy i oni nie będą dawać ulg.

3. W kwietniu tego roku, zaczęły się tym interesować media.

4. Obecny rząd przepchnął w lipcu zmianę przepisów, zmieniającą termin wejścia w życie o rok. Ten zapis znajduje się w druku sejmowym nr. 716 - tu jest jego (niezbyt interesująca) treść i cała droga legislacyjna (link)

5. O zmianie media już tak entuzjastycznie nie doniosły (artykułów, że "stracimy zniżki" widziałam znacznie więcej niż "a jednak nie stracimy"). To tłumaczy, czemu pytania na ten temat mogą wyglądać jak "sianie paniki" - bo sprawa jest dawno załatwiona, ale ludzie niekoniecznie o tym wiedzą (i się pytają, jak autor wątku "Czy coś z tym robią" - bez pytajnika).

5, W teorii po wydłużeniu terminu "uruchomienia" nowych przepisów (do 1 stycznia 2018), rząd powinien zadbać o to, co zrobić, żeby to planowane rozwiązanie zaczęło sensownie działać albo jak je zmienić. Póki co, wszystko zostaje po staremu. Rekompensaty za ulgi ustawowe dostają przewoźnicy po staremu, więc i powinni te ulgi oferować po staremu (bo nic na tym nie tracą), przynajmniej przez ten rok.
Nadrzędny Autor marialidka Dodany 2016-10-11 18:02
dziękuję
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / uligi na przejazdy od 1 stycznia 2017 (9936 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill