www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 164) (2433441 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-02 16:41
A botwinkę też gotujesz? Tam nie tylko młode buraczki, ale też liście. Lubię botwinkę, a barszcz ukraiński uwielbiam. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-07-04 15:57
Kiedyś gotowałam :-) Teraz te liście już zdechłe :-( i osobiście wolę barszcz :-)

Przydał się: miałam niespodziewanych gości z "wódeczką". Nie potrafię gotować mało, więc zostało, (kotletów też). Wcinali aż im się "uszy trzęsły" :-)) Tym sposobem dzisiaj zsiadłe mleko z solą, ziemniaki z koprem i plastry wędzonego, surowego boczku, oraz podpiekana cebulka. Tyle, że jeszcze nie zrobiłam :-( padnięta jestem, zjadłam na mieście jakiegoś kebaba...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-09 20:06

>dzisiaj zsiadłe mleko z solą, ziemniaki z koprem i plastry wędzonego, surowego boczku, oraz podpiekana cebulka.<


To jest super, szczególnie dobrze smakuje z maślanką, o której piszesz. (na wakacjach maślanka jest najlepsza). :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-07-14 18:32
Maślanki nie lubię. Robię z zsiadłym mlekiem + śmietana. Ten surowy boczek oczywiście jest podpiekany.

Pomocy! Co zrobić z rano ugotowanych młodych ziemniaków, które były w lodówce?! Mięso jest i nawet kotlet! Plisse o pomysły - szkoda wywalić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-14 20:07
Dawniej ziemniaki z obiadu można było podsmażyć, a teraz ziemniaki jakieś inne i się do tego nie nadają. A może mi się smak zmienił.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-07-14 20:54
Szybkie danie to pieczona, cienka kiełbaska w sosie cebulowym z dodatkiem koncentratu pomidorowego. cebulę 4-5główek -byle jak pokrojoną szklę i traktuje blenderem, dodając pół słoika (małego)konc. pom. Wszystko doprawiam solą, maggi, pieprzem. Podaję z ryżem lub kaszą, ale można ziemniakami lub kartoflanym pire ;-).Ole ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-14 21:12
Kiełbasa pieczona w piekarniku? jaka kiełbasa ? Chyba dobre by do tego były białe kiełbaski, ale te cieńsze.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-07-14 21:22
każda:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-07-15 15:24
Zrobiłam "kluśty ślońskie" :-) Masz rację ziemniaki są do/na: placki, do gotowania, pieczenia, frytek itp. Kiedyś były jedne do wszystkiego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 12:49
W moim regionie jest dużo kurek (grzyby) więc i obiad dziś "kurkowy". :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-09 18:25
Nooo taka jajecznica z kurkami :-) mniam, mniam - pachnie...

Dzisiaj jeść mi się odechciało przez tłuka z Biedronki - kto mi kazał tam kupować ten badziew? Ano bo blisko :-(

Ostatnio ciągle mam smaka na sos musztardowy - pycha :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 18:46
Taki sosik z ozorkiem jest super. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-09 18:53

>z ozorkiem<


Bleee, łeeeee straszne :-( to tak jak mózg by jeść :-( :-( skośni kupują mózg na kg :-( fuj, aż mi niedobrze, oni to nawet kota i człowieka wpier..lą :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 18:57
Mózg jadłam. Smakował jak jajecznica. :-)

Ozorków w galarecie też nie jesz? Żałuj. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-09 19:12
Toż to język i mózg!!! Raz jako dziecko zjadłam móżdżek bezrozumnie - było smaczne i delikatne :-( Drugi raz też jako dziecko ale starsze, zobaczyłam te zwoje mózgu, które ma człowiek no i się skończyło. Ozory jako dziecko jadłam i 1 raz sama postanowiłam podać... na postanowieniu się skończyło: bezpańskie psy miały wyżerkę. Jak byłam b. mała to pamiętam jak babcia robiła sosik z płucek - wtedy mi smakowało. Jadłam/ próbowałam też sosu z nerek - też dobre. Mama opowiedziała mi o tych podrobach i kategorycznie odmówiła takich obiadów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 19:16
A salceson ozorkowy jadasz?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-09 19:27
Nie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-08-09 19:29
Nie wiesz co tracisz. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-08-09 19:34
I nie chcę wiedzieć. Wystarczy mi, że ja czyli człowiek jestem "ludożerką" i muszę jeść mięso i ryby :-( Tak Bóg nas ukształtował/stworzył. Zazdroszczę tym, którzy nie muszą mięsa...Podobno to od gr. krwi zależy, czyli Bóg olał ludzi i chyba słusznie...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-08-09 19:36
Skoro nas takimi stworzył, to znaczy, że to jest dla nas dobre. :-)
Nadrzędny Autor kacpi123 Dodany 2016-08-22 17:54
Salceson jest przecież strasznie niedobry :P Chociaż z drugiej strony zależy jakie kto ma smaki :D mi to w ogóle średnio podchodzą takie specjały
Nadrzędny - Autor kowals Dodany 2016-09-13 08:29
Ja jeszcze nigdy nie miałem okazji spróbować móżdżku. Nie wiem czy bym sprobował jakbym wiedział co to jest. Jakiś czas temu pytałem się babci jak smakuje móżdżek i ta powiedziałą mi <że keidyś było to dosć popularne, ale ekskluzywne danie.

Ja dzisiaj na obiad zamierzam podać barszcz czerwony
https://www.przepisy.pl/przepis/barszcz-czerwony-z-grzybowym-mieszkiem
Mam świeże warzywa oraz grzyby.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-09-13 13:26

>Ja jeszcze nigdy nie miałem okazji spróbować móżdżku.<


Mi się zdarzyło dwa razy spróbować ( w wersji smażonej z cebulą). Pierwszy raz w domu gdy mama to usmażyła. Z wielkimi oporami ale i z ciekawości posmakowałem. Jakoś nie przypadło mi to do smaku. Drugi raz zdarzył się w Gdańsku, wieczorem w dworcowej restauracji ( czasy komuny), nie było nic innego to sobie to zamówiłem. Ale był on jeszcze bardziej podły niż to co próbowałem za pierwszym razem. Pamiętam wtedy w Gdańsku zjadłem tylko bułkę a móżdżek zostawiłem. Więcej "podejść"  do tej potrawy nie robiłem.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-09-13 18:28

>ekskluzywne danie.<


Nie rób z babci idiotki. Tak "ekskluzywne" jak zimne nogi - galaretka czy sałatka jarzynowa... a na linkowaną str. i tak nie zajrzałam :-)
Nadrzędny - Autor maki Dodany 2016-09-28 22:28
móżdżek jest okropny
Nadrzędny - Autor cross Dodany 2016-09-30 14:29
a ja tam lubie
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-09-30 16:50
A mnie zapachniał rosół z "żywej kury":-( No to jutro zrobię rosół z wołowinki ;-)
Dzisiaj pstrąg w warzywach, ziemniaczki + surówka :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-08 08:29
ijanka podaj przepis na Twój sernik proszę. :-)
Nadrzędny - Autor ijanka.5 Dodany 2016-10-10 20:25
Nie jestem oryginalna. Przepis biorę stąd. Wychodzi mi jednak bardziej żółty. Zamiast pudru polewa czekoladowa z "kroplą " olejku pomarańczowego. Czekolada z pomarańczami ma wyjątkowy smak.
http://www.kwestiasmaku.com/przepis/sernik-wiedenski
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-10-10 20:55
Nieważne skąd przepis, ważne by był smaczny. A smaczny jest jeśli oprócz produktów dodaje się troszkę serca. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2016-10-11 09:50
No i już mam pomysł na to co upiekę dzisiaj. Zastanawiałam sie nad buleczkami, ale w sumie sernika dawno juz nie miałam na stole, tak więc kupię składniki i po południu sie za to zabiorę. Dzisiaj pracuję  do 16 czyli trochę dłużej niż zwykle. Mam chwilę na drugie śniadanie. Piję cappuccino plus zrobiłam sobie w pracy kanapki z kremem o smaku karmellove dla osłodzenia początku tygodnia. Nie wiem czy probowaliście te nowe kremy Wedla, ale jak zobaczycie je na półkach w sklepie to warto. Są moim zdaniem świetne ( szczególnie ten jasny karmellove).
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-15 12:47
W związku z pogodą i kuchnia się zmienia, a ja jak zwykle chudnę na zimę :-(

Dzisiaj golonka w piwie, kapusta kiszona zasmażana z boczkiem i pieczone ziemniaczki. Zupa lekka: groszkowa :-) Smacznego.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-10-15 14:56
Smacznego :-)
Chudniesz bo teraz organizm więcej kalorii zużywa na ogrzanie się. Cieplej się ubieraj bo przeziębienie Cię dopadnie.......
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-20 17:09
Chyba masz rację, bo mnie już dopadło :-(

Deszcz pada, deszcz pada
cieszą się dzieci, oj będą, oj będą
w kaloszkach skakać.
Będą skakać do kałuży, bo strasznie im się czas dłuży ;-)
Nadrzędny - Autor wania Dodany 2016-10-21 09:39
Tak więc u mnie dzisiaj dla poprawy humoru danie z kuchni meksykańskiej Czyli chili con carne:
https://www.przepisy.pl/przepis/pieczarkowe-chili-con-carne . W wersji polskiej czyli z pieczarkami ( o wiele lepiej danie pasuje mi własnie przyrządzone w ten sposób).
Oprócz tego lubię sobie czasami zrobić burritos oraz tortille nadziewane kuczakiem.

Chandrze jesiennej się nie daję się. Staram się spędzać więcej czasu na dworze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-21 10:39
Do zwykłych knedli ze śliwkami też by Ci się buzia uśmiechnęła. :-))))))
Nadrzędny Autor kasia1979 Dodany 2016-10-21 15:54
Dzisiaj na obiad szykuję moje ulubione danie: łosoś na chmurce ze szpinaku i fety, zapieczony w cieście francuskim. Pychotka. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-21 20:19
A ja tym razem nie z przepisem, a z pytaniem.
Nigdy nie gotowałem fasolki po bretońsku. Nie jest skomplikowana to wiem, ale chodzi o proporcje.
Fasla jaś (ten duży), ile tej fasoli na ile wody, tak żeby to nie była zupa, ale zagęszone (tyko nie tak żeby łyżkę mozna było postawić :-)) no i oczywiście jakaś kiełbaska w kostkę czy cuś.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-21 21:18 Zmieniony 2016-10-21 21:20
Trudno mi jest odpowiedzieć konkretnie o ilościach, bo wszystko robię "na oko". Wieczorem zalewam fasolę dużą ilością wody tzn  dużo ponad fasolkę wsypaną do garnka. Do rana fasola "wypije " wodę. Jeśli wody jest mało i fasola wystaje ponad jej poziom, to dolewam jeszcze wody , bo trochę jej ubędzie podczas gotowania. W razie potrzeby nawet podczas gotowania trzeba wodę uzupełnić.
Tak, kiełbasa, ale aromatyczna żeby fasolka miała ładny zapach. Może myśliwska, ale niekoniecznie. Dodaj też boczek wędzony pokrojony w kostkę i podsmażony z cebulką. Przyprawy to wiesz liść laurowy, pieprz ziołowy i czarny ziarnisty. Oczywiście bez majeranku się nie obejdzie. Można dodać odrobinę skarmelizowanego cukru na koniec (2 łyżki cukru na suchej patelni), to dodaje smaku.

O pomidorach lub koncentracie nie piszę bo chyba wiesz. Dobrze je wrzucić na patelnię pod koniec podsmażania boczku i też przesmażyć.

Majeranek dodaje się na sam koniec .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-10-21 22:30
Dziękuję bardzo :-)
Teraz tylko musze się wziąć zebrać w sobie i spróbować :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-10-24 20:55
Uda Ci się :-) danie prościutkie i smaczne, chyba też muszę namoczyć fasolę, ale do sałatki, lubię fasolę z majonezem + reszta :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-26 19:25
Do sałatki tylko fasola czerwona z puszki :-)
Do po Bretońsku: wszystko co wędzone + podstawa: cebula (sporo), pieprz świeżo mielony, ostra i słodka papryka, ziele angielskie. Majeranku... nooo ew. kapkę.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2016-10-28 12:43
Czy ktoś ma sprawdzony przepis na ciasto bezglutenowe?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-10-28 18:38
Dobrosiu miło Cię tu "widzieć". :-) Tutaj znajdziesz różne przepisy. Są też bezglutenowe.
http://www.olgasmile.com/ciasto-z-dyni.html
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-10-28 20:15
Bez ziela :-) dot. fasolki po bretońsku :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-31 19:36
Gluten mi nie robi :-)
Każdy ma swoje dodatki - przyprawy do fasolki :-)

Dzisiaj był tradycyjny schabowy czyli taki z kostką: mąka, jajo, bułka tarta :-)  + ziemniaki i surówka :-) Zupa: kwaśnica :-) i ciasto drożdżowe.
Za chwilę będę jadła kugiel czyli placek ziemniaczany: ziemniaki jak na placki + mięso + boczek i inna wędzonka + słoninka + ser owczy, pieczone w piekarniku... Ummm jak już pachnie :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-31 19:44
Ciasto drożdżowe z jabłkami też dziś zrobiłam, ale trochę mi się za mocno podpiekło. Piekłam jak zwykle 20 min jak bym jeszcze chwilkę potrzymała w piekarniku to by się spaliło. Nie wiem od czego to zależy. Może od mąki. W każdym razie jest dobre i że coś jest nie tak wiem tylko ja. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-31 20:01
No i ok. zjedzą :-) Ja jem to co teściowa upiecze :-) Słyszę, że już na kugla mam iść :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-31 21:43
Smacznego. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-03 18:29
Było do czego :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 164) (2433441 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill