www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Fizjoterapeuta (2261 - wyświetleń)
- Autor dzasta Dodany 2016-10-03 21:31 Zmieniony 2016-10-03 21:35
Hej :-) myslicie, ze osoba niepelnosprawna ruchowo moze zostac rehabilitantem? Ta niepelnosprawnosc polega na tym, ze ma 2sztuczne biodra, ma np trudnosc z wyzszym podnoszeniem nogi, tak samo z 1reka. Ale chodzi, na codzien funkcjonuje normalnie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-10-11 16:26
Byłabym bardzo zdziwiona, gdyby osoba niepełnosprawna została rehabilitantem - takim normalnym, pracującym normalnie z klientami w bardzo różnym stanie. Bo rehabilitowanie kogoś może wymagać bardzo dużo siły (np. przenoszenie bezwładnej osoby) i jednak precyzji ruchów (np. przy ustawianiu sprzętu, przygotowywaniu przestrzeni do ćwiczeń, wykonywaniu pewnych ćwiczeń w których rehabilitant ma "prowadzić" do wykonywania prawidłowego ruchu). Generalnie, pacjent powinien móc na rehabilitancie i jego sprawności polegać - gdyby np. musiał się zacząć martwić, czy rehabilitant sobie poradzi z jakąś czynnością, to byłby problem.

Nie chciałabym rehabilitować się u kogoś, o kogo zdrowie musiałabym się martwić - na przykład mogę się na rehabilitanta w trakcie ćwiczeń przewrócić i on musi zachować równowagę (albo bezpiecznie upaść). Jest mi potrzebne poczucie, że w razie czego, to rehabilitant mnie stabilizuje, Nie czułabym się bezpiecznie, gdyby było widać, że sobie nie radzi z przeciętnymi czynnościami, bo może go w trakcie ćwiczeń niechcący "uszkodzę" albo nie będę mogła na nim polegać.

Nie mówię, że to niemożliwe, bo się aż tak dobrze nie znam. Ale zastanawiam się, dla kogo osoba niepełnosprawna chciałaby zostać rehabilitantem - dla swojej satysfakcji, czy dla dobra klientów.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-12 09:12
Sama prawda. Podobnie mega głupotą jest to, że wielu ON studiuje pedagogikę czy resocjalizację - pasują do tych zawodów jak ja do baletu.
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2016-10-22 19:12
A do jakich zawodów pasują według Ciebie rogal niepełnosprawni?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Fizjoterapeuta (2261 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill