www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 259) (3693559 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-07 17:38
Deweloper tak nazywa:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-11 17:52
A bajorko basenem? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-12 06:46
Nie. Staw nazywa się staw:-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-12 06:59
To niemożliwe . To musi być jezioro, z przystanią jachtową oraz nowoczesnym kąpieliskiem. Skoro apartamentowce dookoła ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-12 07:24
Nie nie. Takie rzeczy tylko za 10 tys. z metra na Powiślu:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-12 11:02
Czas to zmienić ;-) Może jakieś miniatury a obok choćby mały plac zabaw dla dzieci i ławeczkami dla rodziców.
Przerażają mnie takie ogrodzone osiedla z własną ochroną i monitoringiem. Wygląda ,że izolacja nie integracja jest celem Polaków.
Może lubimy być kontrolowani, podzieleni,zależni od innych?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-12 11:59
Wszystko ma plusy i minusy. Gdyby nie drugie dziecko w życiu bym się z mojej bida Woli nie wyprowadził, a jeśli już to może niech lepiej ta kamera patrzy czy mi dziecka nie porywają a żule nie wyją pod oknem. Z drugiej strony, ja wychowany na normalnych blokach rzeczywiście za tym ogrodzeniem nie czuję się komfortowo.
Nadrzędny - Autor Amdrzej Dodany 2016-11-17 18:48
Zgadzam się z Rogalem. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Bezpieczeństwo dzieci bardzo ważne. Osoby starsze czy niepełnosprawne też się bezpieczniej czują.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-18 14:04
ze COŚ ma plusy i minusy to chyba wszyscy się z tym zgadzają.
Czujesz się bezpieczniej gdy będziesz miał nagrane na kamerze ,że ktoś Cię bije albo porywa ? ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-11-18 14:49
Pod kamerą może nie pobiją:)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-11-18 20:59
Pobiją lub porwą tyle, że z maskami na twarzy i zakapturzeni.
Potem się tylko dowiesz, że na materiale video nie widać twarzy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-23 20:20
I z tym w pełni się zgadzam. Niepotrzebna mi wiedza kto mnie porwał tylko aby nie zostać pobity/ porwany.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-11-29 14:43
Teraz łatwo posądzić o pobicie emigranta..a ;-)  . Może nie w Polsce, bo PiS stoi na granicy i pilnuje, ale strach wyjeżdżać, żeby nie pomylili turysty wracającego z urlopu z uchodźcą ;-) .
Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-11-29 22:42
:-) zbyt dobra opalenizna może:
być przyczyną nie wpuszczenia
lub do więzienia wtrącenia
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-08 08:04
Dziś w Poznaniu rozpoczyna się międzynarodowy konkurs skrzypcowy im. H. Wieniawskiego. Prawdziwa uczta dla ducha. Można go obejrzeć m.i.  TVP Kultura.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-08 13:21
Byłem na "Wołyniu". Mocna rzecz.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-09 14:01
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-10-11 10:33
Nareszcie jakaś dobra zmiana!:-)http://www.rp.pl/Media/161009287-Sylwester-TVP2-z-Wroclawia-do-Torunia.html Juz widzę jak siostrzyczki z klerykami w pierwszym rzędzie piruety kręcą.:-)))Będzie się działo,będzie zabawa.........z przytupem pójdziemy w Nowy Rok.A gdzie będzie p.Broszka?:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-10-11 13:54
Z artykułu:

>" Nie została ustalona jeszcze możliwa lokalizacja."<


Przecież O. dyr. coś tam nabudował.  To jakże to? Ma nie zainkasować za wynajem? Coś czuję, że tę osobę co dała komunikat o nieustaleniu lokalizacji zaraz odwołają. :-(
Wszak kolejny PiS-owski Misiak/Misiewicz już nóżkami przebiera. Ech.........Łobuzeria.
Nadrzędny - Autor GoIIum Dodany 2016-10-11 16:00
Nie wiem czy Nasz Sylwester będzie z tych przenosin zadowolony?. Teraz będzie pisał w pogodzie .
Okolice szcześć boża  pochmurna pogoda temperatura 12 stopni ciepła, wiatr piździ jak na kieleckim dworcu "  a nie jak zwykle "Okolice (ratuj boża) raciborza słoneczna pogoda temperatura 12 stopni ciepła,pogoda bezwietrzna.
:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-11 18:29
Gollum przez "I"? ;-) To chyba jednak wielokropek :-)

Dzisiaj stojąc tak obok kolejki w Rossmanie (czekałam na odłożony dla mnie towar-40% taniej), wywiązała się rozmowa: babka kupowała dla wnuczki przebierankę Halloweenową na imprezę w przedszkolu. Ja, kasjerka i ta babcia zgodziłyśmy się z tym, że to super że zwyczaj, który oswaja śmierć i na wesoło pozwala wspominać, nie tak jak u nas na smutno, czarno i ponuro... Stojąca tuż obok nas kobieta ok. 50+ miała taki wraz twarzy, zacięte usta i nienawistne spojrzenie, jak by chciała nas zabić wzrokiem :-(

W zw. z powyższym na wszelki wypadek należy się bać, być smutnym i powściągliwym :-(
A pro po sylwka w Toruniu: żeby oni chociaż Gospel śpiewali, a nie gorzkie żale ;-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-10-11 18:51
Brawo Jola11 za spostrzegawczość. Myślałem że mr.wścieklizna wcześniej to dostrzeże.

W naszej kulturze nigdy nie żartowało się ze śmierci i dlatego nie dziw się takim spojrzeniom, U nas działa hasło " O zmarłych tylko dobrze" i dlatego ich Hallowen u nas nie przejdzie.
I dobrze, śmiać się powinniśmy z rzeczy śmiesznych a bawić na wesołych świętach których u Nas nie brakuje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-11 19:30

> że to super że zwyczaj, który oswaja śmierć i na wesoło pozwala wspominać, nie tak jak u nas na smutno, czarno i ponuro...<


A co robiłaś jak Ci kot zdechł? Czyli po kotach żałoba, a po bliskich tańce?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-10-15 12:18

>Czyli po kotach żałoba, a po bliskich tańce?<


Nadajesz się do tv I, II lub info. Jest czas żałoby i smutku tuż po śmierci i pewien okres zależny od przywiązania, uczucia itp.
Jest też wigilia święta zmarłych (wszystkich). Generalnie taka pamięć o tym, że każdy umrze, bajanie o czarach, czarownicach, wampirach, duchach itd. Jest sympatycznie, wesoło i "strasznie" :-)

Jedni potrafią oswoić śmierć inni panicznie się jej boją: męczą siebie i innych :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-10-11 22:00

>A pro po sylwka w Toruniu: żeby oni chociaż Gospel śpiewali, a nie gorzkie żale ;-)<


Jolu! Dałaś celne spostrzeżenie
lecz czy nie próżne to marzenie ?
Tamtejsi  czarne kiece zadzierają.
zamiast śpiewać z tacami "latają".
Koniec, kropka, dość tego wierszowania
bo od "moherka" będę miał "słuchania". :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-10-15 12:08
Biiiis, bis! :-) WzK :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-10-11 17:21

> .A gdzie będzie p.Broszka?:-)


Pani Broszka odpali fajerwerki i zapanuje szczęśliwość ogólna.
A na imprezę każdy będzie miał blisko
oby nie było ślisko
bo to prawie środek kraju
i będzie jak w raju
:-)
Nadrzędny - Autor MarcinDabzalski Dodany 2016-10-12 09:53
Ja właśnie się wybieram na „Wołyń”. Smarzowski tworzy bardzo realistyczne filmy bez żadnych upiększeń na przykład w filmach takich jak „Wesele” czy „Dom zły”. Dodając do tego mocny temat budzący wiele kontrowersji – spodziewam się filmu, który zostaje w głowie na długo i nikogo nie zostawia w obojętności. Czytałem też kiedyś coś na ten temat i ciekaw jestem jak se poradził z upolitycznieniem tej tematyki.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-12 11:08
Znam takich którzy ze względu na mocne sceny nie mają ochoty tego oglądać, ale może miłośnicy horrorów będą zachwyceni. Sam osobiście na razie też nie mam ochoty iść na to do kina, choć do dzisiaj te tematy to jakby tabu.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-10-12 11:57
Tam mocnych scen jest raptem 15 minut.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-13 12:07
Literacka nagroda Nobla dla Boba Dylana. :-) Chyba jednak zaskoczenie dla wielu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-14 23:36
Sprzedałem swoje mieszkanie. Dzięki Ci Boże za naiwniaków:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-15 08:32
Jakieś ciemne i podejrzane interesy robisz. Wziąłeś przykład z naszego rządu? Oni też ciemną nocką załatwiali "naiwniaków" (i nie tylko) którzy na nich głosowali( i nie).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-15 20:23
Transparentne.  Po prostu za te pieniądze można kupić lepsze.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-16 10:28
Ważne ,ze Ty masz z tego korzyść . A gdzie uczciwość w handlu?  Przerysowuję wiem, może jeszcze powinieneś wyszukać im w internecie dużo lepsze okazje? ;-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-10-16 21:09
Ależ ja jestem uczciwy. Oni nawet zdziwieni że mieszkanie na żywo takie samo jak na zdjęciach.  Okazuje się że to rzadkość.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-16 22:26
Na koniec okaże się że to Ty byłeś naiwny i za mało zażądałeś ;-) Ale ciesz się, wszystko układa się po Twojej myśli.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-10-17 06:17
Może tak być. Jednak chce się tego pozbyć.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-10-15 12:29
P. prezes stwierdził: „droga do unarodowienia Polski prowadzi przez chrystianizację zdeformowanych płodów”.

Zapowiadał: "Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię".
Szczęśliwie po protestach Polek PIS (prezes) wycofał się z tego sadyzmu.

Warto przeczytać :-)
http://opinie.wp.pl/slawomir-sierakowski-kaczynskiego-matka-polka-z-uszkodzonym-plodem-6047469310645377a

Polecam komentarze i stosunek za/przeciw wyp. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-15 12:51
Takich "zdeformowanych płodów" jak napisałaś, przewinęło się przez to forum wiele. Powiedz im teraz, jeśli jesteś taka odważna, że powinni być wyskrobani, że ich życie nic nie znaczy.
Podłość mająca szczególną wymowę właśnie tu na tym forum. :-(((((((((
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-16 10:08
Wymień choć jeden zdeformowany płód który tu pisał (pisze), chyba że siebie zaliczasz to tej grupy? albo przestań gadać bzdury.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-16 11:46
Każdy, kto urodził się z wadą wrodzoną był w jakimś stopniu zdeformowanym płodem. Ja również.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2016-10-16 14:49
Ja mam niepełnosprawność nabytą i mam dużą szanse na koniec z podłączeniem do aparatury. Wiem, że chciałbym sam podjąć decyzję o zakończeniu życia lub kiedy nie sam nie będą w stanie aby ktoś zrobił to za mnie. Uważam, też, że nie miałbym odwagi skazywać swojego dziecka na życie w cierpieniu i upokorzeniu. Na szczęście nie musiałem podejmować takiej decyzji.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-10-16 15:05

>ktoś zrobił to za mnie<


Nie naraziłabym żadnej osoby na taki krok. To by ją "męczyło" do końca życia. Jestem przeciwna eutanazji w każdej postaci.

>nie miałbym odwagi skazywać swojego dziecka na życie w cierpieniu i upokorzeniu<


O to właśnie chodzi żeby zrobić wszystko, aby taki człowiek nie żył w cierpieniu i upokorzeniu. Tego należy wymagać od rządzących. W cywilizowanym kraju to nie powinno być trudne.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-16 17:17 Zmieniony 2016-10-16 17:20
Lidian.
Świadomie albo z niewiedzy nie chcesz zrozumieć o jakie deformacje chodzi. Jeśli swoją wadę uważasz za deformację to popatrz na to.
http://viralka.pl/9-przerazajaco-zdeformowanych-dzieci-ktore-wygladaja-jak-przybysze-z-kosmosu-uwaga-drastyczne-zdjecia/

Brak ręki, nogi czy dwóch to inwalidztwo nie deformacja. A tym bardziej wada wrodzona jak piszesz. Bo wady można usunąć deformacji raczej nie. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-16 17:25
Nawet nie wchodzę w Twój link. Byłam pacjentem i byłam też pracownikiem SZ. Nie musisz robić sensacji z kalectwa. Nie chodziło mi o licytowanie się o to, który płód był mocniej uszkodzony, a o sam fakt uszkodzenia.

>Bo wady można usunąć deformacji raczej nie<


Mylisz się. Są różne wady i różne deformacje.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-16 17:31
A dlaczego nie możne być wyboru?
Zdarza się ,ze kobieta umiera przy porodzie.  Czy o takie ryzyko chodzi aby po porodzie umierali oboje?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-16 17:46
Przy każdym porodzie mogą być powikłania kończące się śmiercią. Nie musi to być poród chorego czy niesprawnego dziecka.

>A dlaczego nie możne być wyboru?<


Tak, powinna mieć wybór, ale najpierw powinna mieć pewność, że jeśli urodzi , to otrzyma odpowiednią pomoc dla siebie i dziecka. Wtedy inaczej podejmuje się takie trudne decyzje.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-10-16 17:58
Problem nie dotyczy każdego porodu. Chyba to robi różnicę?. Umrzeć można na fotelu dentysty.

Chyba żyjesz na księżycu. Pomoc. Przecież nawet Ty takiej nie otrzymujesz gdy potrzebujesz. Masz kasę to płać i się lecz ile chcesz.
Ale wróćmy do sedna .
Czy kobieta nie może wybierać? Tylko musi przechodzić ryzykowne porody gdy wiadomo ze płód jest na tyle zdeformowany ,że nie przeżyje?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-10-16 18:36

>Umrzeć można na fotelu dentysty.<


I tak spłaszcza się poważny temat.

Na resztę nie odpowiem, bo już o tym mówiłam i nie będę się powtarzać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 259) (3693559 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill