www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem z pracodawcą (2476 - wyświetleń)
- Autor Izabeta Dodany 2016-11-03 18:16
Witam.

Proszę o pomoc. Mam orzeczenie umiarkowane na narządy ruchu. Od roku. Przedtem 5 lat lekkie. Od 13 lat pracuję jako opiekun w DPS. Mogę pracować i przez ostatnie 12 lat pracuję bez żadnych zastrzeżeń i uwag. Mój problem polega na tym że pracodawca chce się mnie pozbyć - bo mam swoje zdanie. Pretekst się zawsze znajdzie. Bezpośredni przełożony chciał mnie przesunąć jednorazowo na oddział na którym musiałabym sie bardzo naschylać. Odmówiłam wiedząc że następne dni mogą się skończyć chorobowym. Przekazałem to przełożonemu. I teraz jestem oskarżany o odmówienie wykonania polecenia bezpośredniemu przełożonemu. Czy mogę odmówić?
Drugi wątek - wysłano mnie zaraz do lekarza mp z tajnym pismem ( nie do wglądu dla mnie) który oczywiście stwierdził że nie mogę pracować na tym stanowisku. I na moje pytanie dlaczego - bo pracodawca przysłał inną specyfikację pracy. Proszę o odpowiedź na pytanie :  przez 6 lat pracy z orzeczeniem nic się nie zmieniło w pracy, w moim zdrowiu też od roku nic i w zeszłym roku podpisano mi zgodę a tym już nie. Czy tak można? I co można z tym zrobić?

Pozdrawiam 
Iza
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-11-08 12:00
Zwykłe świństwo ze strony pracodawcy z podparciem się na dziwne przepisy regulaminowe.
Według mnie nie można ale nie mam możliwości aby podpowiedzieć jakiś paragraf abyś się mogła bronić. Nie znam regulaminu tej firmy, może nawet nie umieścili takiej możliwości obrony przez zwykłego pracownika. Czyli zawierają tylko to czego Ci nie wolno z pominięciem Twoich praw co wolno.
Szukaj nie ustawaj.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-11-09 21:30
Pracodawca zachował się prawidłowo.
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2016-12-26 09:46
zwykle pażdy pracodawca ma swój kodeks pracy, pracownika się uważa za nic, zwykle tak bywa, na to się już nic nie poradzi. Bezrobocie wzrasta, a więc pracownik, który nie chcę się podporzątkować do wywalenia. Cudem jak się trafi na godnego, i wyrozumiałego pracodawcę, ale z tym naprawdę ciężko.
Nic innego jak tylko wyzysk

I tak, nam niepełnosprawnym nic nie pozostało, jak tylko utrzymanie się z renty, skoro stan zdrowia nie pozwala na pracę.
Pracodawcy poszukują ludzi do roboty, a nie do narzekania na stan zdrowia.
Pewnie, że to nie jest godne, ale trzeba się z tym pogodzić. Mamy być podporządkowani
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / problem z pracodawcą (2476 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill