www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Winda dla niepełnosprawnych (Strona 2) (65286 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Adamos Dodany 2017-02-28 15:33
Mój znajomy zastanawiam się czy nie zamontować u siebie przy sklepie windy dla niepełnosprawnych. Ma niewielkie centrum handlowe więc było by to dobrym rozwiązaniem. Interesuje go winda dla niepełnosprawnych cena jej zamontowania bo zauwazył ze ta firma http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/ ma coś takiego w swojej ofercie . Może ktoś z was ma już w tym temacie jakieś doświadczenie?
Nadrzędny Autor Krystyna44 Dodany 2016-11-15 21:16
Wszystko zależy jaki jest włodarz w danym mieście. Schodołazy bardzo często widzę przy urzędach.
Nadrzędny - Autor minerwan Dodany 2016-11-07 14:14
Firma Plawia:http://www.plawia.pl/ jest sprawdzona. W Katowicach na dworcu można znaleźć ich instalacje.
Nadrzędny - Autor madzik2506 Dodany 2016-11-22 13:48
u mnie w bloku jest rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem. mieszkają na 2 piętrze, a w bloku nie ma windy, ani żadnych udogodnień dla osób niepełnosprawnych. rodzice codziennie chodzą z dziewczynką na spacery i codziennie musza dźwigać ją z bardzo ciężkim przeciez wózkiem. powiecie - niech się przeprowadza, ale oni nie mają takiej możliwości. pracuje tylko ojciec i kokosów nie zarabia, wiec na kupno mieszkania nie moga sobie pozwolic. wiem ze ise u nich nie przelewa, bo sporo pieniedzy wydają na rehabilitację i leki dla dziewczynki. Kiedys byla wojna o zrobienie chociaz jakiegos podjazdu małego, zeby im ułatwic. i wiecie ze sąsiedzi sie nie zgodzili? no ja nie rozumiem co to za ludzie, ktorym przeszkadza zrobienie na schodach metalowych szyn po ktorych mogłyby jezdzic wozki. przeciez to nie zwezy az tak schodów i normalnie mozna byloby chodzic. ale stare raszple nie i juz!!! bo nie! nie rozumiem takich ludzi... musiałam sie wygadać
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-28 18:43

>stare raszple nie i juz!!! bo nie!<


Normalka niestety :-( Piszę z pamięci, bez spr. czy nie zmieniło się coś w przepis.

Są 2 wyjścia: 1. Zależy czy to spółdzielnia, wspólnota czy bloki miasta. 2. Można pominąć gadaninę i głosowanie wspólnoty (o ile było). 3. Mieć zaświadczenie od lekarza, zgodę Starostwa. Powołać jakiegoś biegłego speca, który wymierzy i oceni czy zrobienie takiego podjazdu nie utrudni innym wchodzenia po schodach. 4. Wystąpić o dotację do PFRon. 5. zatrudnić fachowców i zbudować podjazd.

2. Z tymi dowodami złożyć pozew do sądu. Powołać biegłych sądowych celem ustalenia czy jest możliwe i konieczne zrobienie takiego podjazdu i windy.

Osobiście uważam, że sprawa jest do wygrania.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor gustawekk8 Dodany 2018-02-15 10:44
Zawsze lepiej zgodnie z przepisami. Z resztą dobre firmy, które takie windy montują zawsze dają wszystkie gwarancje i to mega plus! Tu mogę zarekomendować firmę Windpoldźwig z Zielonej Góry. Z takimi firmami w tym zakresie można współpracować.
Nadrzędny - Autor malwinaw Dodany 2018-05-25 07:56
[usunięte]
Nadrzędny Autor katasi80 Dodany 2018-08-08 11:02
Również polecam firmę Windpoldźwig. Potrzebowałam zamontować taką platformę, która pozwoli poruszać się mamie (jeździ na wózku) na pierwsze piętro domu (w domu są dość długie i wysokie schody). Fachowiec przyjechał, wymierzył wszystko, ustaliliśmy cenę. Wszystko uczciwie zrobione, sama platforma jest super, bardzo wygodna. 0 dodatkowych kosztów. Jak ktoś takiej pomocy potrzebuje, warto się zgłosić.
Nadrzędny Autor mczay Dodany 2018-11-30 21:52
Zarówno montaż, jak i serwisowanie wind zlecić się powinno profesjonalistom. Nie wiem, co grozi za postawienie windy bez pozwolenia, gdyż w moim przypadku wszelkimi formalnościami zajęła się firma WINDPOLDŹWIG.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Winda dla niepełnosprawnych (Strona 2) (65286 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill