www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zarobek na karcie parkingowej (11231 - wyświetleń)
- Autor ern Dodany 2016-06-20 17:16
Jak w temacie, uważam to za najbardziej podłe i obrzydliwe działanie osoby niepełnosprawnej.
Sąsiadka która nie posiada samochodu, ale ma przyznaną kartę parkingową, udostępnia ją innej zdrowej osobie prawdopodobnie za opłatą. Korzystający z niej osobnik traktuje miejsce dla niepełnosprawnych jako płatny parking. Widać się opłaca, przy dzisiejszych cenach za parkowanie.
Wiem że niewiele można w tej sytuacji zrobić, bo nikt z nich się nie przyzna, a ja nie mam zamiaru nagrywać przechwałek parkującego palanta. Mam jedynie nadzieję że jest to odosobniony przypadek.
Pozdr.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-06-20 18:07
Jak nie masz zamiaru nic z tym zrobić, to po co tu piszesz? Nie reagując na coś takiego dajesz na to przyzwolenie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-07-25 23:53
Bierność to ciche przyzwolenie na cwaniactwo, na łamanie prawa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-07-26 08:54
Na upomnienie, że blokują miejsce parkingowe dla ON niektórzy mają wiele do powiedzenia, ale nie można na to pozwalać. Nikt za nas samych nie będzie walczył z takimi kierowcami. Oni zrozumieją dopiero kiedy sami będą mniej sprawni, a naszym zadaniem jest im to wcześniej uświadomić.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-07-26 11:22
Jestem tego samego zdania co Ty, Lidian...
Nadrzędny Autor raso Dodany 2016-11-04 15:43
Dołączam sie do powyższych, nie dajmy sie, sami nie zadbamy nikt nie zadba.
Nadrzędny - Autor Anastazja Dodany 2016-07-06 15:47
Działań podłych i obrzydliwych jest w naszym kraju dostatek, jakoś mnie specjalnie to cwaniactwo nie dziwi ;-)
Nadrzędny Autor Szaman1234 Dodany 2016-08-10 19:33
Albo można to nazwać radzeniem sobie. Bo trzeba przypomnieć że nie wszystkie osoby niepełnosprawne nie mają problemu żeby coś do przysłowiowego "gara" włożyć, i chwytają się każdej okazji dorobienia paru groszy...
Nadrzędny - Autor szymekkrusz Dodany 2016-09-29 15:29
mnie zastanawia czemu osobom bez samochodów wystawiają takie karty, nie powinno to być sprawdzane?
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2016-10-20 15:39
Ja na przykład nie posiadam samochodu a kartę owszem, ponieważ syn, który ze mną mieszka zawozi mnie kiedy chcę i gdzie chcę. Używa tej karty tylko w przypadku jeżeli jedzie ze mną. Innej opcji nie ma! A karta należy mi się chociaż nie mam samochodu!
Nadrzędny Autor Krystyna44 Dodany 2016-11-15 21:27
Dokładnie. Osoba może nie mieć samochodu, ale korzysta jako pasażer i przysługuje jej parkowanie w przystępnym miejscu.
Nadrzędny - Autor narbora Dodany 2016-11-08 15:49
Takie zagrywki to typowe cebularstwo. Niestety chyba nikt z nas tego nie wyplewi. Pamiętam jak wyszło zarządzenie nakładające mandaty na ludzi bez kart parkingowych, parkujących na miejscach z kopertą. Już wtedy mówiło się, że teraz rozpocznie się szara strefa, i że będzie dochodzić do nielegalnych transakcji. Tak więc "słowo ciałem się stało".    
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2016-11-15 22:09
To Ty jesteś BURAK, bo ja po trzech udarach jakoś nie widzę siebie za kierownicą!  Tobie nie podoba sią Moja Karta Parkingowa? Zażalenie tam do góry, bardzo proszę. Może ktoś Cię wysłucha.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-23 13:58
Złóż mu jutro życzenia z okazji Dnia Buraka
;-)
też Cię nie widzę za kierownicą, ale są takie gry ,tam możesz poszaleć
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2016-11-24 11:51
A pewnie, pewnie szaleję, nawet w bój idę, ale tylko w grach niestety. A tym co mi zazdroszczą karty parkingowej, proponuję się zamienić. Jedna karta za jedną nogę, są chętni? Oddam bez dopłaty szczególnie tym co mi tej obsr.... karty zazdroszczą!
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-24 15:46
Myślę,ze karty to nikt Ci nie zazdrości. Zapewne chodzi tu o "zdobywanie ich" takich uprawnień  przez zdrowych lub jak mój znajomy korzysta z karty na matkę a matka nigdy w samochodzie nie siedziała bo najczęściej transport medyczny zajmuje się jej przewożeniem np, na specjalistyczne badania.
Mój kolega szalał za kółkiem mając "kikutki" poniżej kolana (pojazd dostosowany) a nawet biegał. Inny potrafił wdrapać się na piętro po ścianie ;-)
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2016-11-24 16:00
No to powiedz mi skąd taka opinia, że kto nie posiada samochodu nie powinien posiadać karty?
Nadrzędny Autor Deron Dodany 2016-12-14 12:27
Sprawa wygląda tak: Korzystać z karty parkingowej może kierowca który posiada taką kartę na swoje imię i nazwisko, lub przewozi osobę niepełnosprawną posiadająca kartę parkingową. Jeżeli ten cwaniaczek wykorzystuje kartę innej osoby (traktuje ją jako swoją) wówczas wystarczy powiadomić Straż Miejską zastawiając wcześniej na niego "pułapkę". Wystarczy nagrać zdarzenie (telefonem) jego wjazdu na miejsce postojowe dla inwalidy, lub mieć na to kilku świadków.
Jeśli jechał sam (jako osoba nieuprawniona) i postawił samochód na miejscu parkingowym dla inwalidy, to na 100% otrzyma mandat. Straży miejskiej należy przedstawić dowody (film, lub zeznania świadków) i zażądać od patrolu wylegitymowania (w przypadku gdyby nie chcieli podjąć interwencji).
Ze zdarzenia zrobić pisemną notatkę i w przypadku nie podjęcia interwencji przez patrol złożyć zażalenie na patrol do Komendanta Straży Miejskiej. Jeśli Komendant nie rozpatrzy zażalenia w ciągu 30 dni - składamy zażalenie na Komendanta do Prezydenta miasta itd.... Wojewoda.  
Drugi sposób, to wezwanie patrolu Policji. W konsekwencji sprawę kierujemy do sądu poprzez najbliższy komisariat policji składając tam tzw. pisemną Skargę /podstawa art 488 § 1 kpk /.
Procedura jest uciążliwa, ale warta ukarania cwaniaczka. Taką procedurę przeprowadziłem w zeszłym roku (miałem 2 świadków) i jestem zadowolony, bo w konsekwencji nasz oszust otrzymał mandat :-) 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Zarobek na karcie parkingowej (11231 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill