www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wrocław. Jak można spędzić aktywnie wolny czas? (10029 - wyświetleń)
- Autor matine Dodany 2011-02-19 17:01
Witam,

Ostatnio stiwerdziłam, że moje życie jest naprawde nudne. Nic tylko praca (obecnie na wypowiedzeniu) :D, studia i nic poza tym.
Choruje na SM, ale mam o tyle szczescie ze po rzucie sladu nie zostało i jestem całkowicie sprawna.
Niestety wszystko kosztuje a szególnie w duzych miastach. Myślalam nad tenisem ziemnym, squash...czuje że musze znaleśc sobie jakies zajęcie.
Czy ktoś sie orientuje czy są gdzies jakies zniżki dla osób niepełnosprawnych? moze ktoś ma ochote się dołączyć i porobic coś wspólnie?
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-02-23 16:33
Najbardziej cieszy, że wyzdrowiałaś. Tyle że nie zgrywa się do całości to co piszesz
Byłaś chora wyzdrowiałaś i nadal chcesz korzystać ze statusu niepełnosprawny i korzystać z ulg. Zdrowy Niepełnosprawny.

>ze po rzucie sladu nie zostało i jestem całkowicie sprawna.>
>Czy ktoś sie orientuje czy są gdzies jakies zniżki dla osób niepełnosprawnych>

Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-02-24 11:10
Autorka nie pisze, że jest zdrowa, lecz pełnosprawna - a to różnica. Cieszy fakt, że chce coś robić. Nie zniechęcajmy jej. Niestety na zniżki dla niepełnosprawnych liczyć chyba nie może. W każdym razie ja nie znam ośrodków sportowych, które udzielałyby zniżek. Ale może jest inaczej, najlepiej samej podzwonić i popytać. Teraz przeważnie wszystko jest w prywatnych rękach i każdy liczy na zysk. A i zyski pewnie nie takie wielkie, by móc pozwolić sobie na sponsoring. Ale pytać warto. A może poszukać jakiejś fundacji, która pomoże.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-23 20:59
Hmm SM nie jest całkiem wyleczalne.... chyba ja czegoś nie rozumiem. Przykro mi, ale mam koleżankę i jej męża chorych na SM i coraz trudniej im jest ale nie wracają do zdrowia. Są jeszcze mlodzi i pełni energii tylko jest już mało nadziei na wyleczenie się......
Nadrzędny - Autor matine Dodany 2011-02-25 19:49
Choruje na nerki od 12 roku zycia i doszło SM jeszcze. Chodziło mi o to, że mam tyle szczęscia, ze lecze się i choroba nie postępuje tak bardzo. Odczuwam czasami rózne dolegliwości, potrafie nagle stracic rónowage...przemęczenie powoduje brak czucia w konczynach, ale  na pierwszy rzut oka nie widać w ogóle żebym była chora, mialam  grudniu znowu pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego...tzn mialam mgłe w oku. I tak jak na SM dobrze się trzymam i mam ogromną nadzieje ze tak zostanie. Posiadam II grupe niepelnosprawnosci - MOPS.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2011-02-27 18:40
MATINE,RÓB TO NA CO MASZ OCHOTE I TO CO MOZESZ ROBIC.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-03-15 14:39
Jeżeli mogę coś zaproponować ze swojej strony jestem mężczyzną lecz znam kobiety dziewczyny młodych i starszych w różnym wieku na różnych poziomach intelektualnych duchowych poziomach finansowych i wszystkich tych duperelkach jeśli chodzi o moją propozycje proszę bardzo .......................................................ASTRONOMIA........................... niesamowicie ciekawa nauka i nie tylko przecudowna przygoda i potężny zasób wiedzy o wszechświecie  .Nie jest to drogie przedsięwzięcie kilka książek na początek morzna w bibliotece pożyczyć kilka mapek nieba morzna bardzo takie coś kupić no i przyrządy jakimi trzeba się posługiwać tez nie są zbyt wygórowane ceny myślę ze na początek potrzebny będzie ci jakiś wykładowca nie radze na forum gdyż tam nic się nie nauczysz jeśli zechcesz jestem do twojej dyspozycji pomogę ci z przyjemnością zalety takiego hobby jest to ze nie musisz jeździć prosić i tak dalej masz wszystko nad głowa i tylko w miarę pogodne niebo by było na dobry początek z kołuj sobie jakąś książkę o astronomii gdyż trzeba o czegoś zacząć jeśli oczywiście cie to interesuje bo jeśli nie przepraszam bardzo i życzę powodzenia w poszukiwaniach ciekawych zajęć .Moim  takim oczkiem w głowie czyli hobby jest naprawa remont i restaurowanie starych i bardzo starych motocykli z powodu niepełnosprawności już niestety nie mogę utrzymać  wszystkich tego typu rzeczy jednak jeśli coś trafie i mi się spodoba daje  z siebie wszystko aby uruchomić takie cacko ostatnia trafiłem na złomowisku rowerek z silnikiem spalinowym z 70 lat XX w i już go remontuje niestety w sklepach jest coraz częściej trudno kupić części oryginalne a na aukcjach to jeszcze gorzej i tak kombinuje jak mogę dziewczynom raczej tego nie polecam gdyż cały czas trzeba mieć brudne łapki od smarów itd,lecz jaka frajda przejechać się pojazdem nie z naszych czasów i wierz mi one mają dusze chociaż żyłem i w tamtych czasach to wtedy zbytnio nie zwracałem na to uwagi. Dopiero kiedy oprzytomniałem kiedy coś mi odbiło zacząłem to robić mam także spory zasoby numizmatyczne zbieram także stare czasopisma czyli gazety raczej lokalne no mieszkam na wiosce i mam trochę dostępu gdyż ludzie bardzo często burzą stare domy i tam takie sprawy morzna spotkać lub z innych źródeł co raczej w miastach nie morzna skorzystać 
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2016-10-11 05:51
Co lubicie robić podczas długich jesiennych wieczórów?
Nadrzędny - Autor wania Dodany 2016-11-25 13:25
[usunięte]
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2016-11-25 18:09
A ja gram od 2 lat w FOE, wciąga bardzo, dla tych, którzy mają dużo czasu.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-11-25 18:17
A ja polecam wynieść się spamerom z tego forum. Byłoby zajebiście gdybyście przestali tu wciskać swoje głupie posty z linkami oraz rozmawiać ze sobą pod kilkoma nick'ami.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-11-30 10:49
Wrocław jest mi bliskim miastem z racji urodzenia dlatego czuję niezwykły sentyment do tego miejsca zamieszczę tu krótki filmik z tego miasta
https://www.youtube.com/watch?v=S4s2KJih1y0
Nadrzędny Autor Kajetannka Dodany 2017-02-21 13:51
A może basen? Ja chodzę na zajęcia do szkoły pływania Fala i bardzo mi się te zajęcia podobają. Jako dziecko nigdy okazji nie miałam nauczyć się pływać, wiec teraz nadrabiam braki. Są specjalne grupy właśnie dla dorosłych. Dla mnie to i relaks i rozrywka jednocześnie ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wrocław. Jak można spędzić aktywnie wolny czas? (10029 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill