www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / komunikacja na wózku (8426 - wyświetleń)
- Autor kasiaa_ Dodany 2016-11-28 17:06
Cześć :-)
Czy orientujecie się czy istnieje na rynku "jak dojade" dla niepełnosprawnych albo też możecie polecić forum/portal dla osób z niepełnosprawnością, gdzie osoby opisują w jaki sposób trafić w dane miejsce na wózku, czy też jakie przeszkody mogą spotkać na drodze. Będę bardzo wdzięczna za informacje.
Nadrzędny Autor 4ni4 Dodany 2017-02-01 13:28
nie wiem czy taka istnieje, ale jeśli nie to świetny pomysł ;-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-04-01 09:45
Ministerstwo dbając o zdrowie hazardzistów uchwaliło ustawę o ograniczeniu miejsc gdzie mogą stać maszyny tzw "jednorękie bandyty".
Przy okazji uchwalono, że dla bezpieczeństwa osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach po mieście i drogach publicznych, muszą zdać na kartę podobną  do rowerowej nazwaną kartą wózkową.
Kandydat na egzaminie będzie musiał wykazać się znajomością z zakresu poruszania się po chodnikach i drogach publicznych i poza obszarem zabudowanym oraz znajomością znaków drogowych. A wózki będą musiały posiadać oświetlenie jakie obowiązuje rowerzystów.

Kurcze, ja bym dla bezpieczeństwa wymagał też takiej karty od osób z dzieckiem w wózku !
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2017-04-01 20:46
Hej witam.
Była stronka "Turystyka dla osób niepełnosprawnych". Czy nadal istnieje nie mam pojęcia jednak jak czegoś się dowiem napiszę tu.
Opiszę co widziałam na dworcu zachodnim autobusów dalekobieżnych w Warszawie:

Nie pamiętam dokąd jechał autobus. Dziewczyna na wózku długo prosiła kierowcę by pozwolił Jej jechać. Problemem był sam wózek i ona na nim. W końcu kierowca się zgodził ale pod warunkiem,że sama wejdzie do autobusu. To co potem zobaczyłam zaszokowało mnie. Dziewczyna w butach ortopedycznych z wysokimi cholewkami robione na miarę stawiając nogi na kostkach bez pomocy starała się wejść i udało Jej się. Dopiero wtedy kierowca schował wózek do bagażnika. Wstyd mi było za tych co weszli i nikt nie pomógł.

Mój autobus "MOBILIS" jadący w innym kierunku ma miejsce dla wózka inwalidzkiego jednak nigdy nikt nim nie jechał. Jak to w prawie wygląda nie mam pojęcia. Mój kierowca (już nie jeździ) potrafił burknąć "proszę szybciej wsiadać bo inni marzną itp. Jestem chodząca samodzielnie, ale w autobusie schody są wysokie, a mam problem z wysiłkiem je podnieść, zgiąć w kolanach i postawić nogi na stopień. Pomagam ręką.

Co do pociągów na dworcu kierownik wprost mi powiedział. Proszę jeździć autobusami bo bagaż....... No tak tylko nie wszędzie i zawsze można dojechać bez przesiadek a te są trudne.

Nie piszę tego by wystraszyć wózkowiczów. Piszę by każdy z nas mimo trudności nie zrażał się i starał by świat nas przyjął takimi jakimi jesteśmy. Byłam sprawna, ale co się stało nie wróci, a żyć musiałam się nauczyć od nowa. Życie łapię każdego dnia by cieszyć nim jak dawniej. Mimo trudności podróżuję prawie jak dawniej ale tylko autobusami.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w poszukiwaniach lepszego jutra :-)
Ella
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-16 09:48
u nas to w ogóle taka znieczulica się szerzy
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2017-04-01 21:58
Kasiu
http://www.poznan.pl/mim/hc/turystyka,p,22148,22161.html  poszukaj tu województwa i poczytaj dokładnie. Warto się doszkolić :-)
Troszkę inne informacje http://turystycznyblog.pl/wakacje-bez-barier-czyli-turystyka-i-wycieczki-dla-osob-niepelnosprawnych/
                                            http://zerobarier.pl/miejsce/szlak-dla-osob-niepelnosprawnych-w-karkonoszach/49

Forum : http://www.polskieszlaki.pl/forum/temat,5341,atrakcje-przystosowane-dla-niepelnosprawnych.html

Na razie tyle i myślę że dalej poradzisz sobie sama. Jak już coś znajdziesz zadzwoń i dopytaj się o wszystko w danym biurze czy u przewoźnika. Bilety zniżkowe nie wszyscy przewoźnicy sprzedają ON LINE ale wtedy rezerwujesz bilet telefonicznie i na podstawie nazwiska i nr biletu podanego telefonicznie kupujesz bilet w autobusie ze zniżką o ile takie są.
Powodzenia Ella
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-04-02 13:44 Zmieniony 2017-04-02 14:33
super. Ella pomocna jak Iota ;-)
Pozdrawiam obie panie.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2017-04-02 19:01
Wielokropku witam i dziękuję za dobre słowo.
Ja nadal dość dużo podróżuję choć często jest to jak Góra Babel :-)))))
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-02-05 10:56
też lubię podróżować, ale nawet mnie jako osobie chodzącej czasami jest ciężko
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-07 11:17
Też nie wiem.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-17 12:03
Witam nie wiem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / komunikacja na wózku (8426 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill