www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa dla opiekuna, grupa inwalidzka (3964 - wyświetleń)
- Autor Sbz Dodany 2016-12-06 10:01
Dzień dobry,
Chciałbym zadać pytanie w sprawie karty parkingowej. Moja babcia jest niepełnosprawna i jest obecnie pod moją opieką. Czy istnieje możliwość wyrobienia karty na jej osobę, ale z taką możliwością, abym ja się nią posługiwał w celu "załatwiania spraw na mieście"?

Drugie pytanie dotyczy również karty.
Jestem osobą chorą na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Czy posiadam szansę na dostanie grupy i otrzymanie takiej karty? Z racji na moją niepełnosprawność parkowanie 50m od celu również przysparza wiele problemów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-12-06 11:44

>abym ja się nią posługiwał w celu "załatwiania spraw na mieście"?


<
Rozumiem, że chcesz to robić bez obecności babci. O ile mi wiadomo karty "na cwaniaka" nie wydają, ale poczekaj na odpowiedź CI.
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2016-12-06 15:04
karta jest przypisana imiennie i nazwiskiem do osoby chorej  - niepełnosprawnej a nie do pojazdu :-)
otrzymują taką kartę ON z dużą dysfunkcją narządu ruchu 05-R , 10-N ,  no pewno są wyjątki
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-12-06 16:20

>Czy istnieje możliwość wyrobienia karty na jej osobę, ale z taką możliwością, abym ja się nią posługiwał w celu "załatwiania spraw na mieście"?<


Jeżeli babcia spełnia określone warunki to może taką kartę uzyskać. Natomiast Ty możesz parkować "na kopercie" tylko w wypadku gdy babcia Ci towarzyszy a karta jest umiejscowiona za szybą auta. Inaczej to łamanie prawa i srogi mandat.....
Nadrzędny - Autor Sbz Dodany 2016-12-07 09:49
Nigdzie nie jest napisane, że chciałbym stawać na cwaniaka. Źle to rozumiesz.

Co z kwalifikacją do grupy i karty na moją chorobę?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-12-07 12:20

>Jestem osobą chorą na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Czy posiadam szansę na dostanie grupy i otrzymanie takiej karty?<


Szansę na uzyskanie grupy posiadasz ale od lekarza orzekającego to zależy. Jeżeli nie złożysz wniosku to się nie przekonasz........ Nie wiem jaka byłaby kwalifikacja Twojego schorzenia, może masz też inne ? Ale regułą stało się, że osoby z chorobami narządu ruchu ("R") i neurologicznymi ("10N") je uzyskują bezproblemowo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-12-07 13:29
Według mnie tak to zabrzmiało. Robimy się podejrzliwi, bo z każdej strony wyłudzaczy "wszelkiej maści" jest pełno. U nas już księża z ambony ogłaszają komunikaty policji żeby się pilnować.
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2016-12-12 12:16
Jerżeli chodzi o te nieswoiste zapalenia jelit to niestety jest to bagatelizowany problem i musiałbyś mieć duuuży uszczerbek na zdrowiu żeby przyznali Ci grupę i dali kartę parkingową . Dodatkowo opiekujesz się babcią i rozumie , że byłoby to dla Ciebie dużym ułatwieniem  ale tego raczej te żnie wezmą pod uwagę.
Jednak złóż wniosek . Osobiście znałam osobę słabowidzącą która bez problemu ze swoją drugą połową załatwiła sobie i kartę i auto z PFRON nie będąc niepełnosprawną ruchowo . :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa dla opiekuna, grupa inwalidzka (3964 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill