www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / kupno mieszkania, st. niepełnosprawności 05R (6127 - wyświetleń)
- Autor Jakob Dodany 2017-01-20 10:25
Witam,

Jestem osobą całkowicie niezdolną do pracy, o stopniu niepełnosprawności 05R. Chcę zakupić mieszkanie i chciałbym się dowiedzieć, czy mogę uzyskać jakieś wsparcie finansowe, jeśli tak, to skąd? Mój przychód to świadczenie ZUS 644zl.

pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedz
Nadrzędny - Autor doradca_grzesiek Dodany 2017-01-26 08:35
Witam, raczej będzie ciężko z takim dofinansowaniem, proponuję dowiadywać się bezpośrednio w lokalnym Powiatowym Centrum Pomocy Społecznej lub Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. W różnych instytucjach i różnych miastach różnie to bywa. Wiem, bo zajmuję się dofinansowaniem do sprzętu dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Jeżeli potrzebujesz jakiegoś urządzenia do likwidacji barier zadzwoń coś wybiorę dla Ciebie. Grzesiek tel. 606248022 lub krzeminski.g@gmail.com
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-01-26 21:05
O co tu biega? :-( Cóż to za "doradca" i czego?!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-01-28 17:38
Właśnie.. Pada  konkretne pytanie o mieszkanie.. Z takim dochodem człowiek nie otrzyma żadnego kredytu, bo z czego miałby spłacić. Jedyne o co może starać się to mieszkanie socjalne, niestety nie wiem, czy autor postu kwalifikuje sie do takiej pomocy.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-01 14:31
Jeśli to poważne pytanie to może pogadać w swoim MOPS - udzielają różnych pożyczek, ale trzeba spłacić.
Nadrzędny - Autor MBot Dodany 2017-03-13 14:08
Wiem, że też można uzyskać mieszkanie w danej gminie, urzędzie miasta. Trzeba wszędzie pytać i nie dać się zbyć.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-05 12:08
Będzie ciężko z dofinansowaniem na mieszkania. Owszem są różne źródła dofinansowań, ale jeszcze nie spotkałem się z takim, które pomogłoby we wsparciu kupna mieszkania. Na kredyt przy tak małym dochodzie też nie ma co liczyć.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-14 10:10
Popytaj kogos aktywny samorząd z pefronu.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-07 11:12
Nie wiem.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-04 14:40
czesc chciałbym cos powiedziec wszystko ładnie pieknie  mozna probowac na wszystkiego ale  jak np mieszkasz sam z rodzicami i macie duze mieszkanie tzn np 3 pokoje to sorry powiedza ci ze masz gdzie mieszkac no chyba ze masz wiecej ludzi zameldowanych w mieszkaniu lub masz dziewczyne zone i macie slub no to idzie troche szybciej ale to tez komisia przyjdzie bez zapowiedzi w jakich farunkach dana osoba mieszka wiem jak to wygloda bo sam tez znarzeczona staramy sie o mieszkanie Ale widze rozwiaznie znalesc sobie zdalna prace przy komputerze w domu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / kupno mieszkania, st. niepełnosprawności 05R (6127 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill