www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 267) (3701208 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:42
Niestety jak widzisz nie wszyscy potrafią to zrozumieć. Pozdrawiam również. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-07 15:46

>mamy z samymi sobą problemy, i to nie byle jakie...  A Panią Ochojską bardzo poważam<


Mamy "ze sobą problemy" ale zastanów się spokojnie: czym ci grożą i czy nie należy przyjąć do domów ludzi, którzy chcą wychować 10 dzieciaków pokiereszowanych wojną?! ICH RODZICE ZGINĘLI!! JAKIM PRAWEM RZĄD ZABRANIA 'KOWALSKIEMU" ADOPTOWAĆ SYRYJSKIE DZIECKO!!! Ochojska bez korzyści materialnych nie kiwnęła palcem- wierz mi :-( "cwana gapa" :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-07 16:01

>JAKIM PRAWEM RZĄD ZABRANIA 'KOWALSKIEMU" ADOPTOWAĆ SYRYJSKIE DZIECKO!!!<


Jolka jakiemu kowalskiemu, co Ty pitolisz. I kto wystąpił do rządu o adopcję? Zacznij myśleć i doczytaj.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:42
Kobito! O adopcję nie występuje się do rządu! Jednak w Sopocie jest kilka rodzin, które chciały te dzieciaki adoptować. I nie tylko w Sopocie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:46
To co chcesz te dzieci porwać ? Przecież ktoś musi ci na to pozwolić.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:51
No to sobie odpowiedziałaś :-)
Zacznij Lidka sama myśleć, ale to nierealne niestety :-( Byłaś, jesteś i zostaniesz moherem :-(
Tak na marginesie: czemu tutaj wróciłaś? Nikt Cię nie wołał, nie wspominał o Tobie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:58
Wyczułam, że Ty za mną tęsknisz. :-)))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-15 16:53
Jak za alergią lub katarem ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-02-15 18:03
E tam, głupio Ci się przyznać, że trafiłam. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-07 15:33
Lidka! Nikomu nie ubliżam, jeśli Ty przyjęłaś to do siebie to świadczy o Tobie :-(

>ona też jest przeciwko sprowadzaniu tych "sierot"? Ona wie trochę więcej od Ciebie<


ona g... wie! Ale Ty podobno masz dzieci i wnuki to włącz empatię i spróbuj zrozumieć, poza tym przeczytaj jeszcze raz mój post! Ochojska myśli tylko o sobie i nie czytam wypowiedzi tej krzykliwej baby.
Zastanów się: JAKĄ KRZYWDĘ I CZYM GROŻĄ CI MAŁE SIEROTY w liczbie 10?!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-07 15:59
Skąd wiesz w jakim wieku? O ile mi wiadomo, to bez opiekunów czyli rodziny by nie przyjechali. A rodziny u nich duże. W tamtej kulturze jak rodzice giną, to ciotki i wujkowie opiekują się dziećmi. Piszesz, że to miała być adopcja, a to nieprawda. Zresztą, kto pozwolił by wywieźć z kraju samotne dzieciaki. Nie ma sensu pisać, bo nie chcesz zrozumieć. Tutaj nie chodzi o dzieci tylko o polityczne żerowanie faceta na nieszczęściu tych ludzi. Jakby chciał pomagać , to swoim domom dziecka nie obciął by dotacji. Ktoś sprawę rozdmuchał i wyszło, że PIS jest be, bo dziesięciu bobasków nie chce przyjąć. Zastanów się.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-02-07 16:18
No właśnie tak jest, Lidian..
Nie jestem ani matołem, ani tym bardziej pisowsko-katolickim, jak raczyła określić przeciwników imigracji  niejaka Jola11, ale uważam, że sprawa z sierotami jest prowadzona po to, by udowodnić, jaki to paskudny jest pis, że nawet los dzieci go nie obchodzi. Uważam, że Pis bywa paskudny, ale w tej sprawie trzymam za sprzeciwem.
Nie przyjadą same dzieci tylko z rodzinami-opiekunami, bo jak powiedział sam Karnowski "Napisałem „z rodzinami”, bo przecież te dzieci same do samolotu nie wsiądą i nie przyjadą do Polski, muszą tu trafić z jakimiś opiekunami. Jeżeli miałby z nimi przyjechać ktoś z rodziny i będzie chciał zostać w Sopocie, też nie mamy nic przeciwko temu."
Dlaczego uważam, że to polityczne zagrywki? Już i inne miasta nagle chcą przyjmować "sieroty". Na Ochojską leci hejt. 
Czy inne miasta i Sopot zadbał o bezdomnych, czy bieda dostała mieszkania, mimo, że je mają? Czy sieroty w Sopocie mają już tak dobrze jak będą mieć uchodźcy? Czy opiekunowie pójdą do pracy, czy będą się  skarżyć, że mają za mało? Zdaje się, że przerabialiśmy już to.
Poza tym p. Karnowski podobno (wg tv) obciął znacznie (!) fundusz na dom dziecka, czy tam inny sierociniec - nie chce mi się sprawdzać źródeł, a nagle taki hojny dla innych?!
Dla chorych i sierot działa Polska Misja Medyczna i kto chce może wspomóc finansowo ich działanie, ja oczywiście też. Lepiej jednak bic piane i to często histerycznie, to nie kosztuje.. Gdzieś Misja się cieszy, ze zebrała 80 tys., a zdaje się po hejcie patrząc, tych miłosiernych cudzym kosztem jest multum i co?
Pomagać intensywnie tam na miejscu - oni się tu nie zasymilują.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-07 20:11
Jasne że to polityczna sprawa.  A Ochojska jako taka do mnie nie przemawia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-02-07 20:49
Ja ją doceniam, ale entuzjazmem też nie darzę.  Czasem się o nią bałam, bo jechała, gdzie bezpiecznie nie było. Gdy wracała i w studiach tv opowiadała, było w tym coś, co mnie do niej jakoś...nawet nie wiem, jak to nazwać. Mimo to powiem, mało jest takich jak ona.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-07 20:52
Antypatyczna fizjonomia:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-07 21:35
Pozory mylą. Uroda ciała nie zawsze idzie w parze z urodą ducha.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-02-08 14:05
Ja tam nie o Ochojskiej - taki offtop:

Dobrze widzieć, że żyjesz.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-02-08 14:44
Też się z tego powodu cieszę. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:30
Lidka jeszcze długoooo pożyje :-) tacy ludzie są niezniszczalni. Jest powiedzenie: "skrzypiące drzewo długo stoi" i "złego diabli nie wezmą", oraz "złemu człowiekowi Bóg daje czas na poprawę i temu długo żyje"...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:55
No zobacz, a  p. Szaflarska 102 lata właśnie skończyła. I nadal piękna, duchem i ciałem. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:25
Lidka! Nikt nie napisał, że baba jest brzydka (paskudna) ale, że jest antypatyczna i to jest fakt.
Poza tym mylisz się:

>Uroda ciała nie zawsze idzie w parze z urodą ducha.<


Piękny człowiek (do tego bogaty) nie ma potrzeby być zgorzkniały, zazdrosny i kombinować czy go pamiętają i chcą na jakimś forum, po przez udawanie nieobecności... ;-) Pozdrówka Liduś :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:40
Musisz się z tym pogodzić. Może zrób makijaż. :-)) Pozdrówka Joluś.  :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:47
Nooo ale mi "dowaliłaś" :-) :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:39
Co Ty kurna nie powiesz... Pytali czy przyjmiemy sieroty! Nie pasi ci to jedź tam i mierz dzieci metrem krawieckim: jak do 1,20 to przyjmujemy? W tamtej kulturze

>jak rodzice giną, to ciotki i wujkowie opiekują się dziećmi.<


Czyli ludzie są w porządku! Ty byś olała takie sieroty! Ale ważne, że "rodzice giną. A Twoja rodzina nie jest "duża"? taka trochę arabska?
Przypominam: JEZUS BYŁ ŻYDEM :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:50

> Pytali czy przyjmiemy sieroty!<


Kto i kogo pytał?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-08 15:54
Doczytaj, nie tylko prawicowo faszystowskie media.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-08 15:56
Czy Ty wiesz co znaczy faszyzm? Ogarnij się kobieto.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-02-08 19:03

>Czy Ty wiesz co znaczy faszyzm? Ogarnij się kobieto.


Kobieta nie musi się ogarniać. Wystarczy sięgnąć do Internetu. Dla ułatwienia cytuję:

>Kult państwa łączył się z zasadą wodzostwa; charyzmatyczny wódz (włoskie duce, niemieckie Führer) był utożsamiany z państwem i narodem, był najwyższym przywódcą partyjnym, najwyższym dowódcą wojskowym i najwyższym sędzią; „miał zawsze rację”, był twórcą prawa i czuwał nad jego stosowaniem;
>Zasada wodzostwa sprzyjała umacnianiu dyktatury jednostki i nakazywała eliminowanie wrogów, którymi byli komuniści, socjaldemokraci,


Źródło cytatów
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-08 19:32
Czyli co chcesz tym cytatem udowodnić?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-15 16:51
Tłumaczy Ci, że "faszyzm" to nie tylko Hitler i obozy koncentracyjne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-15 18:04
I Ciebie potrzebował jako wsparcie? :-))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-02-24 16:27
Coś Ci się pokićkało Lidka :-( Nie zrozumiałaś czemu wkleił - wyjaśniał co to faszyzm, to Ci zwyczajnie odp.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-02-08 20:49

> był najwyższym przywódcą partyjnym, najwyższym dowódcą wojskowym i najwyższym sędzią; „miał zawsze rację”, był twórcą prawa i czuwał nad jego stosowaniem;<
>Zasada wodzostwa sprzyjała umacnianiu dyktatury jednostki i nakazywała eliminowanie wrogów,<


Wypisz, wymaluj dostrzegam w tym cytacie wielką analogię ze stanem obecnym w naszym kraju. Ech........Doprawdy ślepym trzeba być aby tego nie widzieć.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-02-09 16:15 Zmieniony 2017-02-09 16:20
Ja tu też zauważam
https://www.youtube.com/watch?v=U5nzWv-jy1g
Jednak ani PO/PSL niczego nie dokonało w sprawie leków na bazie marihuany, ani PiS... Taka prawda!!!

Ten mężczyzna cierpi na ciężki przypadek choroby Parkinsona :-(
Zobacz, co się stało, kiedy po raz pierwszy spróbował marihuany! :O
https://www.facebook.com/popularnie/videos/1921123031451044/
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-02-15 17:32
Maryśka na wszystko i dla wszystkich dobra jest ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-15 17:31
Aktualności? No to się dzieje aktualnie? Same zamachy na "biedaczków" z rządu pisowskiego :-( Kierowcy tuż po prawku za kasę :-( Pan Bóg się pogniewał na nawiedzonych maciarków i rydzyków... Polacy w Anglii zmartwieni, w USA cyrk itp. itd :-) No chyba jednak blisko ten koniec świata ;-)
A ja pytam jak tam po Walentynkach?! Ktoś Wam wyznał miłość, utwierdził?... żyjcie puki się da!
Ja jestem trochę skonsternowana bo dostałam bransoletkę (złotą) z brylancikiem (marny) i dedykacją....Było pięknie, było miło, ale takie mam odczucie, że do teściów (byłych) muszę zawieść obecnego narzeczonego, do tego nie noszę bransoletek, bo je gubię :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-15 18:09
Oddaj dla KOD. :-))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-02-24 16:28
Lidka co brałaś? ;-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-02-15 23:21
To nie masz o co martwić się.. ponosisz.. i ... zgubisz.. :-))) Ważne, że ktoś o Tobie myśli.. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-24 16:38
:-) Nie mogę zgubić, bo jestem w takich spr. "zabobonna" ;-) Zabobon potwierdzony faktami z życia i obserwacją ludzi.

Np. Jak byłam jeszcze dzieckiem z całą (sporą) rodziną byliśmy nad morzem też u rodziny. Kąpaliśmy się na dzikiej plaży i żona brata mojej mamy utopiła obrączkę :-( Nic nie dało szukanie.
W ciągu roku się rozwiedli :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-02-24 18:34

>Aktualności? No to się dzieje aktualnie? Same zamachy na "biedaczków" z rządu pisowskiego :-( Kierowcy tuż po prawku za kasę :-( Pan Bóg się pogniewał na nawiedzonych maciarków i rydzyków... Polacy w Anglii zmartwieni, w USA cyrk itp. itd :-) No chyba jednak blisko ten koniec świata ;-)


To nie koniec świata, ale Triumf nieuctwa.

>Zdolność oddzielania prawdy od chłamu jest ważniejsza niż znajomość logarytmów czy historii wojen i powstań - podkreśla prof. Łukasz Turski. Fizyk, profesor w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN i przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik dodaje: "Obecny kryzys światowy ma w moim przekonaniu bardzo prostą przyczynę – to efekt wielkiego błędu edukacyjnego".
>Ludzie są źle kształceni i potem gubią się w dorosłym życiu?
>W latach 70. przyjechałem pierwszy raz do USA. Dziki człowiek w środku rozwiniętego świata. Kupiłem w końcu samochód, jechałem nim, włączyłem radio. I właściwie to powinienem po półgodzinie się zatrzymać i powiesić na latarni. Bo zasypały mnie informacje. I to jakie! Że ktoś wdarł się na wieżę kościoła i zastrzelił trzy zakonnice, ktoś inny podpalił supermarket, gdzieś zawalił się most… Liczba tych informacji była nieprzytomna. I można było się im poddać albo nauczyć się mieć filtr, który ten chłam zatrzymuje. Tego właśnie trzeba uczyć dzieci w szkole – patrzenia na świat, odróżniania rzeczy poważnych od chłamu. Jedna część tych informacji była niepotrzebna, druga powiększona poza rozsądek, a trzecia była kłamstwem. Naprawdę ważne jest, żeby wiedzieć, jak filtrować informacje, więc dzieci trzeba uczyć zupełnie inaczej.


To wyjaśnia, dlaczego dzisiaj do władzy dostają się tacy, co to potrafią przekonać tłum, że gruszki rosną na wierzbie.  Stąd tak wysokie poparcie dla populistów, którzy potrafią wykorzystać niesamodzielność w myśleniu i braki w wykształceniu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-26 17:42
wczoraj robiłem duże zakupy w castoramie. Kobita na kasie się pomyliła. Naliczana dużo za mało. Wróciłem i zapłaciłem ile trzeba. Ot zwykła uczciwość a kobieta manka nie będzie miała. Jestem z siebie dumny :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-26 22:01
Brawo TY. Kobita nie ma manka ale już jutro pewnie będzie szukała pracy :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-27 06:29
O tym pomyślałem później :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-02-27 07:37
I tak by pracę straciła, a przez to, że oddałeś, to nie będzie musiała z pensji oddawać.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-27 07:45
Może nie straci.  Chętnych do pracy na kasie w Warszawie mało.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-28 19:21
To masz szczęście. Mnie tam na kasie zwykle próbują orżnąć :-( Daje 100 i końcówkę, a baba zadowolona - wydaje tylko paragon no i muszę się upominać o resztę :-( Nie w Biedronce - tam już mnie poznali ;-) - są mili, grzeczni i "uczciwi", a jak zmierzam do kasy (i są kolejki) to dzwonią i przychodzi "lalunia" do kasy mnie obsłużyć ;-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-01 06:42
Widać żeś szlachta:)
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2017-03-01 14:09
Ludzki Pan.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-01 15:05
Przeginasz chyba :-( i dajesz mi dowód na to, że miałam rację co do FB :-(

Żebyś wiedział mam (mamy) herb, a ja sygnet herbowy, którym mój pradziadek lakował listy :-) Wiem, że nie znając człowieka tutaj wkurzają tacy ludzie jak ja (niestety), więc tłumaczę:
Jakimś cudem mimo tych zawieruch w Polsce sygnet się zachował. Był w posiadaniu mojego wuja. Moja mama będąc jeszcze laską z LO w odwiedzinach wygrzebała go. Były to czasy szarej komuny,kiedy takie precjoza potępiano :-( Poprosiła wuja o ten sygnet, nie chciał dać bo złoty, ale moja babcia i dziadek wytłumaczyli mu, że "Ona dba, zbiera i uwielbia starocie".
No i w ten sposób jest w moim posiadaniu :-)
Szlachta to jednak pieniacze, a my... ;-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toż to wątek aktualności i co się dzieje dziś aktualnie? MASAKRA, PRZERAŻENIE... :-(
Co się dzieje na bieżąco wszyscy wiecie i każdy ma swoje i inne zdanie.
Jednakowoż  w tym wszystkim są debile (bez urazy dla chorych), oszołomy, durnie i zwyczajne TŁUMOKI  takie jak Międlar :-( Tak spokojnie podchodząc to facet jest na 100% chory psychicznie niestety. Szkoda, że u nas nie nie ma obowiązkowego leczenia :-(

Nie wpuścili go do Anglii, no to dla niego straż graniczna to są Żydzi uśmiałam się jak norka :-)
Co ten tłumok robił w szkole? Gdzie żyje? Żydzi jeśli już to zajmują stołki w bankach i są aktorami :-)

>Zostałem zatrzymany przez żydowskie służby specjalne!" - pisał na swoim profilu na Facebooku.< 


Był karany przez władze kościelne. W 2016 r. go wywalili :-)
----------------------------------------------------------------------
No i mamy to czego Lidka (nie tylko) nie chce wiedzieć: nie wklejam linku bo mam nadzieję, że wszyscy czytali bez względu na portal :-(

Rząd dał po 4 tysi za urodzenie kaleki, trupa czyli jak mówią matki: trumienkowe, ale co się dzieje jak ktoś kocha swoje chore,ledwie żywe dziecko i che je mieć?! Rząd - minister mówi: wal się idioto:( Kliniki w Łodzi, Warszawie i innych szpit. nie dostaną kasy na podtrzymanie życia itp.... O CO TU BIEGA? ZWOLENNICY PIS JESZCZE NIE KUMAJĄ? :-(
Nie pamiętam gdzie ale czytałam komentarz, z którym się zgadzam, brzmiał mniej więcej tak: niech się duszyczki rodzą, które zakopiemy zgodnie z poleceniem Rydzyka...

Nie mam nic więcej do dodania :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 267) (3701208 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill