www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 2 godziny darmowej opieki w tygodniu (5999 - wyświetleń)
- Autor daNutka Dodany 2017-02-27 12:24
Czy ktos z Was slyszal o takiej opiece nad osoba z niepelnosprawnoscia?
chodzi mi o 2 h darmowej opieki w tygodniu. Szukam informacji gdzie
zlozyc i jakie papiery sa wymagane.
Dzwonilam do PCPR i MGOPS ale uslyszalam,ze nic na ten temat im nie
wiadomo.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2017-03-02 23:43
No na pewno nie darmowej! Możesz zgłosić zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze, będą Ci przyznane pod warunkiem, że nie ma się Tobą kto opiekować. Takie usługi musi Ci zapewnić Mops, ale niestety nie za darmo. Opłaty zależą od Twoich dochodów. Każda gmina ma swój cennik, opłaty oscylują nawet powyżej 10 zł. za godzinę.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-03 18:30
Potwierdzam informacje, które napisała Ulena.
Nadrzędny - Autor daNutka Dodany 2017-03-04 13:29
Dziekuje za odpowiedz.
O tych z MOPS wiem ,ze odplatne i wlasnie korzystam.
Jednak podobno istnieja rownierz te drugie,a wiem od
Pani z Domowej Opieki Dlugoterminowej.
nie znala jednak szczegulow ,ale jak mowila"Sama tego nie wymyslila".
Moze jednak Ktos z Panstwa kiedys sie z tym zetknol.
Pozdrawiam i czekam na posty
Nadrzędny - Autor andrzej54 Dodany 2017-03-14 09:33
taka opieka jest bardzo interesowna

_________________________
ubezpieczenie samochodu w niemczech
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-03-14 12:39
Przy każdym MOPS -ie  znajdziesz taką pomoc. Mops  co roku ogłasza przetarg na świadczenie usług opiekuńczych , świadczenie usług opiekuńczych specjalistycznych... Wygrywa jakaś firma i panie chodzą po domach. Zadzwoń więc do MOPSu i zapytaj o usługi opiekuńcze dla siebie ale zaznaczam, że wszystko zależy od dochodu. Jeśli masz niewielki dochód to usługi są za darmo albo za niewielką opłatą. Przyjdzie do ciebie pani z mopsu przeprowadzić wywiad i w zależności od potrzeb przydzielą ilość godzin w tyg.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-03-14 20:48
Nie mogę usunąć ani edytować powyższego, niepotrzebnego postu . Do administratora
Nadrzędny - Autor daNutka Dodany 2017-03-19 12:15
chodzi o usuniecie tej reklamy?
mam usunac-
jak moge to zrobic?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-03-19 18:16

> mam usunac-jak moge to zrobic?


Każdy użytkownik może usunąć tylko swoje posty, przez pewien czas po ich napisaniu. Ty nie możesz usunąć posta andrzeja54, bo nim nie jesteś. :-)
Dlatego  wieczorynka76 zgłosiła posta do administratora.

Nie przejmuj się tym.

Co do Twojego zasadniczego pytania: nic nie wiem o tym, żeby istniała darmowa państwowa opieka nad ON. Tak jak już podano, istnieją częściowo odpłatne świadczenia opiekuńcze z MOPS, istnieje "długoterminowo opieka domowa", która jest świadczeniem medycznym z NFZ.

Poza tym gdzieniegdzie można się spotkać z programami "asystentów ON", których można wynająć za symboliczną opłatą. Nie jest to jednak opieka - asystent ma pomóc osobie niepełnosprawnej w wykonywaniu codziennych czynności (wyjść na spacer, pomóc załatwić zakupy, pomóc ze sprawą w urzędzie). Nie jest to program ogólnopolski ani ściśle rzecz biorąc państwowy - pojawia się tam, gdzie znajdują się na niego dodatkowe pieniądze. Przykładowy program asystentów ON w Warszawie: http://www.asystent.warszawa.pl/
Nadrzędny - Autor daNutka Dodany 2017-03-24 13:43
Dziekuje za odpowiedz. Ja mieszkam na ,,prowincji''.
Mysle ,ze jeszcze dlugo nie bedzie u nas Asystebtow.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-03-28 19:06
Ponieważ nie piszesz gdzie dokładnie "na prowincji":

Oprócz opieki z MOPS (już opisanej) i usług asystenckich organizowanych przez lokalne samorządy jest jeszcze teoretycznie jedna możliwość:

Organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia) mogą z własnej inicjatywy różne programy pomocowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. Można sprawdzić, czy gdzieś w Twojej okolicy działają jakieś stowarzyszenia lub fundacje na rzecz osób niepełnosprawnych, a jeśli tak - co oferują. Linki:

Katalog organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych dzieci (klik)
Katalog organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych dorosłych (klik)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 2 godziny darmowej opieki w tygodniu (5999 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill