www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wnuczki i wnukowie-wydarzenia,powiedzenia wesołe i te mniej (1790 - wyświetleń)
- Autor wielokropek Dodany 2017-03-06 08:36 Zmieniony 2017-03-06 08:41
Dzisiaj mój wnuk Michałek kończy dwa latka. Ostatnio trochę o nich rozmawialiśmy z innymi forumowiczami.
Jedna z nich Sonka określiła ,ze wnuki burzą jej uporządkowany świat ale zaraz szybko wyjaśniła że godzi się na wszystko gdy usłyszy - "maś ćukielki z galaletką ? " i natychmiast radość w  niej wzrasta. Inna z kolei Lidian określiła
że jak przychodzi do niej wnuczka to zagłusza wiatr a ja bym dodał że wnuki potrafią rozświetlić nawet najbardziej pochmurny dzień.
Może się zdziwicie ale ja otrzymałem dwa miesiące temu pierwszego sms od wnuka :-) Syn przekazał telefon aby sobie pogadał z dziadkiem. Co opowiadał nie potrafię powtórzyć ale już niektóre pojedyncze słowa wyłapywałem z jego  nieprzerwanego monologu. Za chwilę dotarł do mnie sms "Bzzz cddeew". Pomyślałem że syn stracił umiejętność pisania i trafiania we właściwe klawisze ;-) Potem się wyjaśniło ,ze to Michałek kontynuował zabawę z telefonem po zakończeniu rozmowy ze mną.
Wiele takich zabawnych historyjek z czasem zapominamy a wtedy zaglądając tu, będzie można je sobie po latach przypomnieć i opowiedzieć dorosłym wnukom a może nawet ich dzieciom.
Wychowywanie dzieci to trudne i odpowiedzialne zadanie. Rodzice muszą włożyć w to wiele serca i takich innych rzeczy o których doskonale wiedzą.
Rodzice muszą dzieci nakarmić,nauczyć i wychować natomiast  My (Babcie,Dziadkowie) "musimy" je tylko kochać znaczy rozpieszczać ;-)
Zachęcam do zapisywania tu swoich historii  ze spotkań,rozmów,zabaw ze swoimi wnukami i wnuczkami oraz rodziców z historyjkami ze swoimi dziećmi.
Które zapewne z zainteresowaniem i przyjemnością inni przeczytają.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-06 12:49

>mój wnuk<


Po pierwsze - wszystkiego Dobrego dla Michałka! Oby Jego życie było pełne miłości i upływało w zdrowiu.
Dumny Dziadek, rozumiem! :-)
Hmmm....
Ja prowadzę swoisty "pamiętnik" związany z moją wnusią, opisuje swoje odczucia, sytuacje, przemyślenia, uzupełniam zdjęciami fakty.
Nikt o tym nie wie.
Pomyślałam, że kiedyś, kiedyś, kiedy mnie nie będzie Ona przeczyta, poczuje, jak bardzo jest dla mnie ważna, kochana.

Jestem szczęśliwa, że JEST!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wnuczki i wnukowie-wydarzenia,powiedzenia wesołe i te mniej (1790 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill