www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Czy matka niepełnosprawnego ma jakieś prawa? (8485 - wyświetleń)
- Autor Zofia Dodany 2006-05-29 17:23
Jestem u progu wytrzymałości. Jestem czynnym nauczycielem z 26 letnim stażem. Studia wyższe niestety nie skończone w terminie. Nie mogę odejść na emeryturę (wcześniejszą bo jeszcze uprzywilejowany zawód). Syn ma 23 lata, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym. A dziś dyrektor mnie poinformował, że w przyszłym roku mogę nie mieć pracy (na pewno nie cały etat). Czy w mojej sytuacji mam jakieś prawa, możliwości zachowania dotychczasowych zarobków? Syn nie jest jedynym dzieckiem, córka studiuje coprawda dziennie ale to też kosztuje (ale jestem dumna bo fizykę na politechnice łódźkiej). Mieszkam w małym miasteczku, po poradę prawną najbliżej 40 km. Pomóżcie!!!!!
Nadrzędny - Autor Donata Dodany 2006-07-13 19:50
   Zosiu tak jak ty także jestem n-lem, trochę z mniejszym stażem, podobnie jak ty , mam upośledzonego ( w stopniu znacznyn) 11letniego syna. Moim zdaniem ratuj sie przed otrzymaniem wypowiedzenia z pracy urlopem zdrowotnym, jest on pełnopłatny i można być na nim 3 lata ( może to dla Ciebie nie to co bys chciała,ale jak nie ma innego wyjścia).Urlop możesz otrzymać tylko na siebie i na pewną chorobę. Myślę że po tylu latach pracy to jakaś dolegliwość sie znajdzie np. struny głosowe.Jeszcze jedno, musisz być zatrudniona w pełnym wymiarze godz.
Donata
Nadrzędny Autor KAKA Dodany 2006-08-27 19:54
KOCHANE KOBITKI RóBCE TAK żEBY WAM BYłO OK ZOSU TWOJą JEDYNą SZANSą NA ZACHOWANIE DOCHODU DOTYCHCZASOWEGO JEST URLOP NA PODRATOWANIE ZDROWIA!!!MYśLę żE TWOJE STRUNY GłOSOWE SIę UCIESZą GłOWA DO GóRY GIERTYCH COś WYMYśLI POZDRAWIAM
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2006-11-21 22:44
Witam. Wlasnie ostatnio dzieje sie rewolucja w szkolnictwie, jesli chodzi o specjalizacje nauczycieli. Wielu traci prace i nie mnie to osadzac. Ale nie jest szanowna Pani bez szans. Wykorzystanie urlopu chorobowego, to jakas alternatywa. Ale czy da Pani potem szanse na pol etatu chociaz? Syn ma przecie rente, cora mogla by sie starac o stypendium studenckie socjalne. No i jest opieka spoleczna. Wielu z niej korzysta. Ja rowniez.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-22 07:58
Zapytaj prawnika jakiegoś.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Czy matka niepełnosprawnego ma jakieś prawa? (8485 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill