www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Placówka dziennego pobytu dla osoby niepełnosprawnej (3405 - wyświetleń)
- Autor Antonio Dodany 2017-03-03 13:19
Witam, czy ktoś mógłby mi polecić jakąś placówkę dziennego pobytu dla osoby niepełnosprawnej DOROSŁEJ w Warszawie? Chodzi o to by koniecznie było z dowozem najlepiej za darmo lub za niewielką opłatą. Obecna placówka w której jest moja krewna niestety zaprzestała dowozów i muszę ją dowozić we własnym zakresie co niestety nie jest możliwe. Chodzi o to, że moja krewna pomimo niepełnosprawności jest osobą kontaktową i lubi przebywać z ludźmi lub wykonywać jakieś czynności, mogłaby to być nawet praca za jakieś grosze. Czy ktoś może polecić takie placówki/zajęcia lub cokolwiek? Nie chcę jej zamykać w domu bo sama po prostu dosłownie wariuje ale niestety z dowozem mam spory problem.

Najlepiej coś w okolicach Warszawa-Wawer.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-03 18:32
Sorry, to nie złośliwość - sporo tych wymagań.
Na taką opcję czeka sporo ON :-(
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-03-07 21:16
Czy chodzi Ci o Warsztaty Terapii Zajęciowej? Sporo tego w Warszawie więc poszukaj i podzwoń, popytaj. Może macie tam jakiś Zakład Aktywności Zawodowej bardzo fajna sprawa.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-03-08 23:02
Tak, jak pisze wieczorynka, istnieją Warsztaty Terapii Zajęciowej - dla ON, które są wystarczająco sprawne, żeby "coś robić", ale niewystarczająco, żeby pracować "normalnie". Do uczestnictwa w WZT wymagane jest, aby dana osoba niepełnosprawna miała orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem, że powinna uczestniczyć w takich warsztatach. O kwestię dowozu trzeba najprawdopodobniej pytać konkretny WTZ.

Listę WTZ w Warszawie znajdziesz wypisując w tej wyszukiwarce frazę "Terapia Zajęciowa" i miejscowość: http://bazy.ngo.pl/wyszukiwarka

Jeżeli chodzi o inny rodzaj placówki niż WTZ, na tej stronie można także znaleźć ogólną listę organizacji udzielających pomocy osobom niepełnosprawnym. Niestety trzeba ją przeszukać ręcznie pod kątem takich instytucji, które prowadzą placówki dziennego pobytu, a o możliwości dowozu trzeba prawdopodobnie pytać w konkretnej organizacji. Link do bazy tematycznej "Pomoc dla niepełnosprawnych dorosłych": http://bazy.ngo.pl/niepelnosprawni-dorosli
Nadrzędny - Autor andrzej54 Dodany 2017-03-14 09:33
a ile taka placówka kosztuje

_________________________
ubezpieczenie samochodu w niemczech
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-03-14 20:45
WTZ nie są płatne . To są różnego rodzaju zajęcia dla niepełnosprawnych. Jest pracownia ceramiczna, plastyczna  krawiecka, kulinarna, prace w ogródku itp. wszystko zależy od tego co konkretna osoba chce robić, co umie robić. Tu chodzi o  zorganizowanie czasu poprzez wykonywanie różnych czynności, jest to terapia. W moim mieście Warsztaty Terapii Zajęciowej  płacą  uczestnikom, co prawda jakieś 100 zł ale mógłbyś wykorzystać takie środki na dojazd o ile WTZ nie bedą zapewniać dojazdu. A napisz z jaką niepełnosprawnością jest ta osoba, będzie łatwiej
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Placówka dziennego pobytu dla osoby niepełnosprawnej (3405 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill