www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaciele (Strona 178) (2238692 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-09-07 21:20
Ale się narobiło. Za dużo już tego było, więc się skończyło.
Pozdrowienia dla Asi i Norbiego. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-09-07 21:26
no i Nachbar, (sąsiad) tu się pokazuje, mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy tu dyskutować na rzeczowe i życiowe tematy....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-09-07 21:31
muszę jednak przyznać, że tam, gdzie teraz się utworzyło nowe forum, na którym są nasi znajomi, nie ma takich zgrzytów a jest poszanowanie każdego użytkownika, czyli forum "bajka"... :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-09-08 05:39
Norbi, a niby dlaczego nie miałbym tu wejść. Choćby po to, by "nowym", którzy tu zajrzą przekazać, aby przed podjęciem decyzji o pozostaniu zapytali - Przepraszam, czy tu biją?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-09-08 09:27
dobrze robisz Nachbar :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-09-08 12:14
Nachbar, a gdzie Twoje antyklerykalne tyrady?
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-08 15:37
Po pytaniach o mord w Piaśnicy Nachbar uznał, że milczenie jest złotem.
Tylko zachodzi pytanie - jak długo można trzymać wodę w ustach? :-) :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-09-08 16:20
WOJTEKK TAK W KWESTII FORMALNEJ ZAPYTOWYWUJE BO STALE NAWRACASZ DO PIASNICY,CZY TU SZUKASZ KREWNYCH Z SELBSTSCHUTZU?
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-09-08 17:53

>WOJTEKK TAK W KWESTII FORMALNEJ ZAPYTOWYWUJE BO STALE NAWRACASZ DO PIASNICY,CZY TU SZUKASZ KREWNYCH Z SELBSTSCHUTZU?


To tak, jakbyś spytała Nachbara czy dla zbawienia duszy tak bardzo interesuje się Kościołem.

>TAK W KWESTII FORMALNEJ ZAPYTOWYWUJE


czy kupiłaś już karuzelę? :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-09-08 16:20
Gdybym miał wybierać pomiędzy tak dobrym katolikiem jak ty rogal160 to wybrałbym tak złego ateisty jak Nachbar...
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2014-09-08 18:07

>Gdybym miał wybierać pomiędzy tak dobrym katolikiem jak ty rogal160 to wybrałbym tak złego ateisty jak Nachbar...


Norbert, źle by to świadczyło nie tylko o Tobie ale o każdej innej osobie gdyby wybieranie sobie przyjaciół, kolegów czy innych osób do rozmowy, współpracy itp. uzależniona była od wiary, orientacji politycznej, narodowości czy np. koloru skóry. To człowiek sam sobą reprezentuje wartości, które są nam bliskie lub w których radykalnie się różnimy co też nie wyklucza możliwości współistnienia. Gorzej zaczyna być, kiedy jedna ze stron nachalnie atakuje i obraża drugą osobę, dla której określone wartości są bardzo ważne.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2014-09-09 00:17 Zmieniony 2014-09-09 00:21
Wojtku, nie rozumiesz mojego przesłania, ja nie jestem ani katolikiem, ani też ateistą, aczkolwiek, jestem osobą wierzącą... A Nachbar, ani Zygmunt nie atakują ludzi na tym forum, ani też nic nie robią przeciw Panu Bogu, a tylko omawiają skrajne przypadki złego postępowania kleru... A co, nie prawdą jest, że w klerze katolickim są przypadki zbocze seksualnych, nieprawdą jest, że pod znakiem Św. Krzyża wiele wartościowych narodów zginęło w imię Boga??? Nieprawdą jest też że imię Boga manipulowano nauką, rozwojem, hamowano postęp???   A w czasie II wojny Papież poświęcił jedną z najgorszych armii, armię niemiecką, wstydzę się za to, bo jestem pochodzenia niemieckiego... Natomiast nic nie mam przeciwko ludziom innego koloru skóry, wyznania, sam mam przyjaciół innej narodowości, pochodzenia, czy też religii lub koloru skóry... Ponieważ ja cenię bycie wpierw człowiekiem, a narodowość, religia, ranga społeczna, czy kolor skóry dla mnie są to podmioty niższej rangi, ważne jest bycie człowiekiem... A jeśli chodzi o znajomość z Nachbarem i Zygmuntem, to znam ich osobiście z reala a nie tylko z internetu...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-09-09 06:15
Norbi, daj sobie spokój, nie rozmawia się z gburem i prostakiem. "Jak Pan Bóg chce kogo ukarać, to mu najpierw rozum odbiera. ” — Fiodor Dostojewski z książki "Idiota".
Nadrzędny Autor asia025 Dodany 2014-09-09 09:16
IDIOTA JEST ARYSTOKRATĄ WSRÓD GŁUPCÓW tego mnie nauczył mądry  nauczyciel.Pasuje jak ulał do niektórych nibymądrych.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-09-09 14:40
Popieram Twój wniosek Nachbarze. Czytając wypowiedź wojtkaK poniżej ma się wrażenie, iż wszyscy tu piszący zrezygnowali z własnej winy z tego forum. Szkoda zdrowia na argumentowanie.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-09-09 09:56
Norbert, to co napisałeś dokładnie potwierdza moje słowa i zgodność naszych poglądów. Nigdzie w moich postach nie znajdziesz aktów agresji i chamstwa wobec innych osób. Inną sprawą są żarty, czy nawet docinki, które są elementem wielu dyskusji nie tylko na forach internetowych. Ludzie inteligentni są zdolni do zrozumienia tych niuansów a kto nie rozumie to już jego problem.
Sam widzisz kto i w jaki sposób mnie atakuje i ocenia. I za co? Za to, że ceniąc wiedzę historyczną Nachbara zapytałem Go, czy ma równie dobrą wiedzę o wydarzeniach, które nie miały miejsca 500 czy 1000 lat temu ale 75 lat i to na terenach, na których mieszkali Jego przodkowie.
Ale to już chyba tak jest - kiedy brak jest argumentów budzą się demony. Nie zrewanżuję się Nachbarowi podobną oceną jaką mnie "zaszczycił" bo nie jest to w moim stylu. Cenię sobie zachowanie, które nie obciążałoby mojej godności i dobrego samopoczucia.
Na forach internetowych, gdzie w większości jesteśmy anonimowi możemy być oceniani niesprawiedliwie. Ja mam ten komfort psychiczny, że osoby znane mi w realnym życiu cenią mnie za uczciwość, bezstronność i patriotyzm (nie mylić z nacjonalizmem).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2014-09-09 10:48

> A w czasie II wojny Papież poświęcił jedną z najgorszych armii, armię niemiecką


Źródło?

Pytam, bo:
W 1937 roku Papież Pius XI wydał encyklikę, w której potępił nazizm jako w zupełności niezgodny z katolicyzmem. Została odczytana we wszystkich kościołach niemieckich w niedzielę palmową roku 1937 i była jedną z przyczyn nasilenia prześladowań wobec praktykujących niemieckich katolików.

Jego następca, Pius XII, napisał taką encyklikę, że alianci zrzucali egzemplarze w ramach wojny propagandowej (tworzenia oporu wobec nazizmu wśród ludności cywilnej). Wedle źródeł zrzucono z alianckich samolotów 88 000 tysięcy egzemplarzy. (angielskie źródło)

Lokalnie, niemieckie episkopaty już od lat 1930 począwszy zabraniały katolikom dobrowolnego uczestnictwa w organizacjach nazistowskich pod karą niedopuszczenia do sakramentów (w pewnym sensie wyłączenie z kościoła) czy obecności symboli nazistowskich w kościołach właśnie dlatego, że nazizm uznano za z katolicyzmem całkowicie niezgodny.

W obliczu powyższego - masz jakieś źródło dla twierdzenia, że papież święcił nazistowskie czołgi, czy to jest po prosu coś, co gdzieś usłyszałeś?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-09-09 16:26
Norbi, czy ja kiedyś tu na Forum podałem do publicznej wiadomości skąd pochodzę, jakiej jestem narodowości i jakich mam przodków? Bóg widocznie odebrał komuś rozum, że moich przodków pomawia o  ludobójstwo. Do tego stara się wybielić i szuka przyjaciół.

>Norbert, to co napisałeś dokładnie potwierdza moje słowa i zgodność naszych poglądów. Nigdzie w moich postach nie znajdziesz aktów agresji i chamstwa wobec innych osób.


Oczywiście cytat z postu z dnia 2014-08-25 nie jest przejawem agresji i chamstwa wobec innych osób. Zapomniał co napisał.

>W życiu Kościoła widzisz tylko to co złe nie mówiąc już o częstym powracaniu do historii sprzed setek lat. Natomiast o wpływie Twoich stryjków, wujków i innych niemieckich morderców w lasach piaśnickich na życie wielu Polaków nadal milczysz. Wiem, że jest to temat wstydliwy i kompromitujący Twoją nację ale może chociaż trochę zrównoważysz swoje opinie i zajmiesz stanowisko. Mieszkasz na tych terenach, gdzie to wszystko się odbywało. Wielu Twoich przodków brało w tym mordzie udział a Ty milczysz jakby nic się nie stało a stało się i to bardzo dużo złego.


No cóż, nim się coś o kimś napisze, trzeba wiedzieć kim jest ta druga osoba.

>Ludzie inteligentni są zdolni do zrozumienia tych niuansów a kto nie rozumie to już jego problem.


Ludzie inteligentni tak, ale nie sam autor.

>Sam widzisz kto i w jaki sposób mnie atakuje i ocenia. I za co? Za to, że ceniąc wiedzę historyczną Nachbara zapytałem Go, czy ma równie dobrą wiedzę o wydarzeniach, które nie miały miejsca 500 czy 1000 lat temu ale 75 lat i to na terenach, na których mieszkali Jego przodkowie.


Faktycznie "widać" ten atak. 

>Ale to już chyba tak jest - kiedy brak jest argumentów budzą się demony.


To chyba napisał o sobie, bo faktycznie zbudził demony.

>Ja mam ten komfort psychiczny, że osoby znane mi w realnym życiu cenią mnie za uczciwość, bezstronność i patriotyzm (nie mylić z nacjonalizmem)


Nic tylko wystawić mu pomnik.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-09-09 16:42
Pomijając wpisy tegoż w totemie z rogalem160 i amalianem, w stosunku do Mojej Osoby. Dziś owe wpisy określone są żartem. Być może są żartem ci, którzy starają się tu zabłysnąć elokwencją. Są żartem, ale losu. Coś ruszyło, poszło…… ale nie wyszlo.;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-09-09 20:28
Widzę, że tęsknisz za mną.
Nadrzędny Autor jjanik90 Dodany 2016-07-06 10:13
Ja mam super przyjaciół. Nie mogę narzekać. Naprawdę moge na wszystkich liczyc w każdej mozliwej sytuacji. Sprawdzone wiele razy :-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-09-08 18:23
Norbercie w tym przypadku masz zupełną rację, popieram.:-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2014-09-08 20:11
Niedługo zagłosujesz na siebie:)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-09-08 18:20

>Choćby po to, by "nowym", którzy tu zajrzą przekazać, aby przed podjęciem decyzji o >pozostaniu zapytali - Przepraszam, czy tu biją?


Nachbarze, dla nowych forumowiczów tu wchodzących trzeba tarczy i maczugi, bo jak widzę nadal te oprzyrządowania osobiste są tu niezbędne.;-)
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-09-08 18:16
Norbi, co i rusz trzeba tu zaglądać. A nóż coś ciekawego w kierunku pozytywów się narodzi.? Pozdrawiam. ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-09-09 07:23
Widziałam, że po forum " przemknęły " dziewczyny z lepszych czasów forum..... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-09-09 16:46

Dlaczego róże są czerwone?

     W ostatniej klasie liceum nauczyciel zawarł temat wypracowania w pytaniu: „Dlaczego świat jest taki, jaki jest?". Pewna siedemnastoletnia uczennica odpowiedziała całą serią spisanych pytań. Myślała, że się całkowicie pomyliła, ale nauczyciel poprosił, aby odczytała swoją pracę przed całą klasą.

     Ku zaskoczeniu, wszyscy koledzy i koleżanki słuchali jej w głębokiej ciszy.

     Mamo, tato... Dlaczego? Mamo, dlaczego róże są czerwone? Mamo, dlaczego trawa jest zielona, a niebo błękitne?

     Dlaczego pająk buduje pajęczynę, a nie dom? Tato, dlaczego nie pozwalacie mi bawić się całą skrzynką z narzędziami?

     Proszę pani, dlaczego muszę nauczyć się czytać?

     Mamo, dlaczego nie mogę użyć szminki, kiedy idę na dyskotekę? Tato, dlaczego nie mogę przebywać poza domem po dwudziestej drugiej? Moi przyjaciele mogą. Mamo, dlaczego mnie nienawidzisz? Tato, dlaczego nie podobam się chłopakom? Dlaczego jestem «skóra i kości»? Dlaczego muszę nosić aparat na zębach i okulary? Dlaczego trzeba być dorastającą młodzieżą?

     Mamo, dlaczego muszę obronić dyplom? Tato, dlaczego muszę urosnąć? Mamo, tato, dlaczego muszę wyjechać? Mamo, dlaczego nie piszesz do mnie częściej? Tato, dlaczego tak bardzo brakuje mi moich starych przyjaciół? Tato, dlaczego tak bardzo mnie kochasz? Tato, dlaczego mnie rozpieszczasz? Twoja dziewczynka rośnie. Mamo, dlaczego nie odwiedzasz mnie? Mamo, dlaczego trudno znaleźć nowych przyjaciół? Tato, dlaczego tak bardzo tęsknię za domem?

    Tato, dlaczego moje serce bije jak szalone, kiedy on na mnie patrzy? Mamo, dlaczego drżą mi nogi, kiedy on zwraca się do mnie? Mamo, dlaczego zakochanie to najbardziej niezwykłe uczucie na świecie?

     Tato, dlaczego nie lubisz, jak się do ciebie zwraca «dziadziu»? Mamo, dlaczego rączka mojego dziecka tak mocno ściska mój palec?

     Mamo, dlaczego dzieci muszą rosnąć? Tato, dlaczego kiedy urosną, muszą być samodzielne? Dlaczego muszę być nazywana Ťbabuniąť?

     Mamo, tato, dlaczego musieliście mnie opuścić? Jeszcze was potrzebuję.

     Dlaczego lata mojej młodości tak szybko przeminęły? Dlaczego na mojej twarzy można odczytać znaki każdego uśmiechu, jakim obdarzyłam przyjaciela czy nieznajomego? Dlaczego mam siwe włosy? Dlaczego moje ręce drżą, kiedy schylam się, aby zerwać kwiaty?

     Panie Boże, dlaczego róże są czerwone?".
     Tak brzmi symfonia życia.
     Kiedy wydaje się kończyć, zawsze znajdzie się ktoś, kto
     przewróci kartki partytury.
     I muzyka zaczyna się od nowa.

Bruno Ferrero
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-06-24 15:56
przyjaciele,czy to słowo już wyszło z powszechnego użycia?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-02-28 19:04
Nie chce mi się i nie będę szukać wpisu ok. godz. 3 w nocy :-( no ale to wątek "przyjaciele" - na tym forum nie mam takowych, ale w realu tak i za to dziękuję! Bogu? :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-14 18:46
Miałam Przyjaciółkę i to za Nią tu przyszłam,potrafiła jak nikt dosadnie ale szczerze i bezbłędnie określić rozmówce.Bardzo mi Jej brakuje.:-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-14 18:50
Jeśli na forum w ogóle da się bezbłędnie określić rozmówcę.

Znamy ją?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-03-14 18:59
Tak,Ankę znał każdy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-14 19:02
Możliwe, że znałam, ale nie po imieniu tylko po niku. 
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-03-23 16:46
Ta "dosadność" nie zawsze i nie do każdego jest wskazana. :-) Gorsze jest jednak myślenie stereotypami i wiedzą filmową (serialową) przez starsze panie po 60 :-( Wygłaszają je nie mając pojęcia o czym mówią, tak jak m.in. Sonka :-(
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-23 17:35

>nie mając pojęcia o czym mówią<


Dzień dobry, kochana Jolu. Dawno Cię nie było. Myślałam o Tobie. Fajnie, że jesteś, zaraz raźniej się zrobiło.
Serialowe pozdrowienia, Joluś, dla Ciebie, Złotko Młode.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-23 23:46
no i muszę.. pohahahać..., :-)), bo co innego może powiedzieć babcia 60+ (swoją drogą to pięknie brzmi to +++) z kanapy ( będe musiała sobie sprawić takową), z pilotem w łapkach, omotana serialową aurą.. :-)))

tylko, czy rząd przewidział mi jakieś +, choćby na zakup kanapy?? nie słyszałam.

Sonka??? przy którym tasiemcu jesteśmy, bo wszystkie pomieszały mi się.. :-)) chyba przez to + :-)))

A dziś nie miałam zamiaru tu wchodzić, a tu takie kabarety!!! :-) :-)))
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-24 11:05

> bo wszystkie pomieszały mi się.<


Kryształku, tak to jest...a myślisz, że ja pamiętam wszystko/wszystkie...
ale...
jeden serial utkwił mi w pamięci, tytuł Urwane lustro.To historia kobiety, która w pewnym momencie swojego życia, aby wyjść z doła stworzyła sobie nowy życiorys i w niego uwierzyła. Czasami jej to pomagało żyć, ale korzenie wracały do natury i wtedy była wymieszana, pogmatwana, samotna...
Postaw chusteczki obok siebie, bo raz będziesz ryczeć, raz płakać, raz dotleniać śmiechem...
Godzina? Nie pamiętam, chyba nie jest o tej samej....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-18 18:33
Rozbiegli się w różne strony.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-18 21:56
A jeśli siedzą za firanką, ale nie mają akurat weny?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-19 07:47
może, bo chyba nie boją się afery IPn u? :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-30 07:46
Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień  Przyjaźni to szczególnie pozdrawiam przyjaciół tego forum
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-08-15 19:40
Przypomniała mi się forumowa Ella.
Teraz na dwójce leci film "Ella zaklęta" .
Czy ta forumową też jest zaklęta  ktoś ją zmienił w zabę ? :-)
Nadrzędny - Autor Anna Murzańska Dodany 2018-11-14 23:09
ja również was pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-11-18 00:29
Dziękuję za pozdrowienia w imieniu swoim i innych lubiących ludzi forumowiczów.
Nadrzędny - Autor Anna Murzańska Dodany 2018-11-12 10:42
ja uważam, że jeśli chce się jakąkolwiek relacje z drugim człowiekiem przez neta stworzyć, to jak najbardziej, ale trzeba być ostrożnym.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-11-12 11:51
Czasem się udaje. Od 2003 roku poznałam kilkanaście osób wirtualnie, spośród nich czwórkę poznałam w realu. Znajomość/przyjaźń trwa do dzisiaj. Więc można. Wirtualnie "poznałam" też przez te lata dwa jadowite trolle w tym jednego głupiego jak but. :-)
Nadrzędny - Autor Anna Murzańska Dodany 2018-11-12 21:19
bardzo ci gratuluję :-)
Nadrzędny Autor ania.remlein Dodany 2018-11-14 22:25
hejka
Nadrzędny Autor ania.remlein Dodany 2018-11-14 22:26
bardzo fajny on jest
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-08-03 16:31
Norbi wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin. :-))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaciele (Strona 178) (2238692 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 178 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill