www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 270) (3702635 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-03-17 18:55
Równiez przyłaczam się do gratlacji.
Gratuluje zarówno Tobie jak i Twojej Małżonce.
Coby rósł zdrowo, a Wam dużo radości oraz snu :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-17 20:31
Dziękuję.  Kubuś już wie że piersi są dla mężczyzny najważniejsze.  Zmordowanyvjestem jakbym sam rodził.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-03-17 22:41
Gratulacje i może optymistyczne zdanko, że ani się obejrzysz, jak nadejdzie czas na trzecie. :-)))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-18 08:24
Oj nie. Choć po pierwszym też tak mowilem:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-18 09:03
:-) musisz tylko kontrolować 500+ a reszta poleci jak z płatka ;-) "domowe przedszkole"
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-18 14:00
Czynsz mam 606 zl:) ale 500 z pewnością się przyda.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-18 14:21
Kolejne 500+ i masz wczasy dla całej rodziny ;-) to pewniejsze niż intratna posadka
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-18 19:24
Za 1000 zł na cztery osoby to chyba pod namiot :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-18 20:00
I to w mało znanym miejscu, bo za samo pole namiotowe w atrakcyjnym miejscu trzeba słono zapłacić.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-19 09:35
Będziesz miał jedenaście takich tysiączków a dwunasty wydasz w trakcie;).
Dzieci zafundują Wam wypoczynek dla całej familii.
Tyle kasy chyba zapewni Ci znalezienie dobrego miejsca i nie będzie zmuszało Ciebie do budowy szałasu i zdobywania samemu pożywienia choćby łapiąc ryby w jakiejś dziczy ;-)) choć to też dla niektórych byłby wspaniały wypoczynek.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-18 08:56
https://dorzeczy.pl/swiat/24559/Islandia-Wszystkie-dzieci-z-Zespolem-Downa-sa-abortowane.html

Jak to nazwać? Słów mi brak. :-(

Na moim osiedlu widuję dorosłe dziewczyny z zespołem Downa. Są piękne, zadbane, modnie ubrane i zawsze uśmiechnięte. To od nas wszystkich zależy czy uśmiech nie zniknie z ich twarzy.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2017-03-18 13:25
Dołączam się do życzeń dla rogalika z okazji urodzin syna.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-20 13:34
Dzisiaj byłam w ZUS-ie, zanosiłam wniosek o emeryturę.
Usiadłam w oczekiwaniu, przede mną ok. 30 numerów, kilka okienek, więc w sumie nie było, aż tak źle...
Natomiast, objęłam wzrokiem czekających....kurcze - ile nas jest w tym miejscu...
Każdy z papierami w ręku, młody, średni, starszy...pan i pani...
Każdy z nadzieją, że ZUS zrobi mu dobrze, że osiągnie to, po co przyszedł...
Hmmm....

Nie wiem, jaki macie odczucia po wizycie w ZUS-ie, ale ja czuję się jakoś, nawet trudno mi określić, nijak?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-20 19:12
Czyli ZUS "nie zrobił Ci dobrze." :-))))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-03-20 23:35

> Nie wiem, jaki macie odczucia po wizycie w ZUS-ie


A co tam, chce mi się być kontrowersyjną dzisiaj:

To jest cud na kółkach, że żyjemy w kraju, w którym istnieje jakiekolwiek system opieki społecznej. Większość świata tak nie ma. To po pierwsze.
Po drugie: ten cud się jeszcze za mojego życia rozsypie (tak zakładam) - bo jest za mało dzieci, czyli jak ja będę starszą panią to będzie zdecydowanie za mało młodych. Jak obciążenie podatkowe spowodowane rentami i emeryturami zrobi się za duże, ZUS zbankrutuje.

Korzystajcie imć emeryci póki możecie - ja zakładam, że emerytury mogę nigdy nie mieć.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-03-21 06:58
W takim razie już dziś składam Ci ,życzenia z okazji Dnia Dziecka ;-) bo nie wierze byś jakiejś emerytury nie otrzymała choćby rządy zmieniły się w tym czasie wielokrotnie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-03-21 09:05

>To jest cud na kółkach, że żyjemy w kraju, w którym istnieje jakiekolwiek system opieki społecznej.<


W przeważającej ilości krajów takie systemy istnieją. Z pewnością wyjątkiem są Chiny, gdzie każdy sam (poprzez rodzinę) zabezpiecza się na ewentualne wypadki losowe i starość.

> ten cud się jeszcze za mojego życia rozsypie (tak zakładam) - bo jest za mało dzieci, <


Dopóki będzie u nas w miarę poprawnie działała demokracja to nie powinniśmy się obawiać. Aczkolwiek na zaciskanie  pasa drodzy emeryci się przygotowujcie. Nie tylko mała ilość urodzeń jest temu winna. To taka wymówka rządzących.
Konkludując: Obecna władza, kpiąca sobie z demokracji jest źródłem największego lęku materialnego przyszłych emerytów. Dlatego ważne jest uczestnictwo i mądre głosowanie w wyborach..........
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-21 10:43
Wy mnie tu nie straszcie, bo niech mi tę emeryturę naliczą godziwie! :-)
Mam nadzieję, że za nią poszaleję na ostatnim etapie życia, zwiedzę świat, spełnię marzenia, urządzę na nowo mieszkanie i zastanowię się co jeszcze :-)

A.... wiem, wykupię leki :-)

Dobrego dnia:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-21 10:49
Tak Sonka. Tylko zmień kolejność, lepiej na początek wykup leki. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-03-21 10:50
:-) Od razu mi będzie lepiej? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-21 10:56
Tak. Bez złudzeń.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-21 10:59
Czy Wy tu jakieś polityczne manify urządzacie przeciwko obecnej władzy rządzącej?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-21 11:20
Jeżeli już, to lata zaniedbań poprzedników też się do biedy rencistów przyczyniły. Przeciw komu teraz manifę urządzić? Mogę mieć pretensje tylko do siebie, bo zamiast znaleźć dobrze płatną pracę, to wybrałam Służbę Zdrowia.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-21 11:23

> manify <


Nie, nie...tylko o kasę chodzi, na dodatek o tę z ZUS-u czyli Moją :-)
Powinni mi wypłacić wszystko to, co im wpłaciłam i emeryturę, nawet, według obecnych zasad :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-03-21 14:36 Zmieniony 2017-03-21 14:40

> W przeważającej ilości krajów takie systemy istnieją.


Powinnam była napisać: większość świata tak nie miała, bo rzeczywiście współcześnie formalnie opieka społeczna jest. Historycznie w większości państw całkiem niedawno takie systemy nie istniały i niewiele potrzeba, tak naprawdę, żeby znów przestały istnieć. Wystarczy odpowiednio duża destabilizacja.

Natomiast współcześnie w niektórych państwach np. system formalnie istnieje, ale kraj jest tak niestabilny, że całkiem prawdopodobnie tego nie dożyjesz, bo cię wcześniej głód, gangi uliczne i inne takie wykończą. W kilku innych trwa wojna. Ponadto formalnie Jordania czy Czarnogóra mają systemy opieki emerytalnej tak samo, jak Polska czy Francja, ale de facto emerytura w Jordanii to coś zupełnie innego niż emerytura w Polsce.

A jeśli np. ktoś chce argumentować, że wszystkie kraje rozwinięte mają systemy opieki społecznej, może sobie popatrzeć np. na USA - tam, ponieważ uczestnictwo w tym systemie jest w znacznej części dobrowolne, można emeryturę mieć, a można skończyć tak, że i po siedemdziesiątce trzeba pracować - o ile dobrze kojarzę, ekonomiści tam podnoszą rwetes, że przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe na skraju emerytury ma na emeryturę odłożone jakieś 5000 dolarów - czyli zdecydowanie za mało (coś tam będą z Social Security dostawać, ale wyżyć za to będzie bardzo, bardzo trudno).

Stan w którym masz takie zabezpieczenie i możesz go oczekiwać jako rzeczy "normalnej" jest historycznie i globalnie "nienormalny".

> Dopóki będzie u nas w miarę poprawnie działała demokracja to nie powinniśmy się obawiać.


Uprzejmie się nie zgadzam - matematyka to matematyka (a w tej chwili ZUS to zdaje się jakieś 25% budżetu państwa - w porównaniu np. wydatki na posłów to jest pikuś). Dzisiejsze składki idą na dzisiejsze emerytury tak jak składki sprzed dwudziestu lat szły na dawne emerytury (nie były kapitałem, nic z nich dziś nie zostało nigdzie). Zakładam, że na takiej sytuacji wywróci się każdy (dowolnie demokratyczny rząd), jak młodych podatników zabraknie - ewentualnie trochę wcześniej albo trochę później. Ale mówimy o hipotetycznej przyszłości, więc nie ma nawet jak sprawdzić, czy któreś z nas ma rację (względnie, czy oboje się mylimy).
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-21 15:36
Ze względu na tą hipotetyczność.
Przyjmuję ,ze będzie tak.
Osoby które nie przepracowały 20 lat nie otrzymają emerytury a tylko jakiś zasiłek na przeżycie.
Nie otrzymają emerytury osoby które nie zostawiły po sobie potomka.
Emeryt  dwa plus  będzie skutkował pełna emeryturą. Z jednym potomkiem 75%.
Najpewniejszym układem będzie czwórka dzieci plus jedno w rezerwie w razie tragicznego wypadku.
Ze względu na policyjny model państwa gangi uliczne itp przestępcy, nie będą istnieć poza skoszarowanymi miejscami odosobnienia bez prawa wyjścia po za nie.
Każdy niezdrowy tryb życia będzie natychmiast wychwycony przez ogólny system kontroli zdrowia. Osoby poszkodowane w wypadkach np. z jedną kończyną będą skierowane do prac gdzie poradzą sobie z jedną dłonią.
Oczywiście sposób wydawania emerytur przez emeryta też będzie kontrolowany przez systemy bankowe które natychmiast zareagują gdyby istniało podejrzenia marnotrawienia.
Wszelkie oszczędności pozostawione po zejściu będą należały do państwa.
wyznaczony pułap wynagrodzenia nie bedzie dotyczył tylko ścisłego kierownictwa i członków rządu.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-21 15:45
Kropek, okropne pomysły:-)
Nie podpowiadaj, bo jeszcze ktoś usłyszy i...??

Dobrze, że mnie jeszcze wyliczą po swojemu, nie Twojemu:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-03-21 17:22

>Uprzejmie się nie zgadzam - matematyka to matematyka <


Korzystasz po prostu ze swojego prawa. Uprzejmość w tym wypadku jest tylko literackim ozdobnikiem :-) . Natomiast dlaczego ważna jest ta dobrze działająca demokracja?
Otóż, gdy ona działa jakikolwiek rząd nie pozwoli sobie na drastyczne uderzenie w emerytów bo  wkrótce zostanie rządzenia pozbawiony. Jak pokazuje doświadczenie matematyka i polityka nie zawsze idą w parze.........

Sonka :-) Wpis Kropka należy traktować tak jak jego autor miał w zamyśle. Wielce surrealistycznie :-) Co zresztą jako kpiarska postawa mi się podoba :-)
Ech.......Do dzisiaj nie wiem jak bardzo będę mógł szaleć za moją rentę po waloryzacji. Płacą mi 25-tego zatem jeszcze czekam na przelew..........Podobno dychę, ale netto czy brutto? Oto rozterka rencisty. :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-03-21 17:41

> jakikolwiek rząd nie pozwoli sobie na drastyczne uderzenie w emerytów bo  wkrótce zostanie rządzenia pozbawiony.


Takie postawienie sprawy zakłada, że rząd będzie zawsze miał wybór. To znaczy, że "uderzenie w emerytów" będzie czymś, co można zrobić albo nie. Tyle, że rząd jest z definicji ograniczony zbieranymi podatkami (i ewentualnie wysokością pożyczek, które może dostać). Jeśli wpływy będą zbyt niskie, politycy mogą nie chcieć "uderzać" a i tak będą musieć. Matematyka i polityka mogą się rozjechać na jakiś czas, ale prędzej czy później matematyka politykę dogania. Często przy okazji ktoś wylatuje z pałacu albo parlamentu, bo kryzys się ludziom nie podoba. Ale od samego niepodobania się nie znika.

> Podobno dychę, ale netto czy brutto?


Brutto.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-21 21:46

>jak bardzo będę mógł szaleć <


Waldi, może w końcu raz kawę postawisz:-)

Surrealistyczny zamysł Kropka może się ziścić, kto wie, wszak pomysły czerpie się z dołu, są najlepsze:-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2017-03-21 23:18
Systemy opieki zdrowotnej i emerytów istnieją we wszystkich krajach kapitalistycznych. Są doskonałe zwłaszcza w Australii. Najważniejsze jest jednak to, że za zdrowie - udzieloną pomoc lekarz odpowiada karnie.
Iota doczekasz emerytury o ile zechcesz na nią przejść z renty. DZIECI SIĘ RODZĄ DO BÓLU niestety. Zwłaszcza w rodzinach patologicznych,wiejskiej nędzy i innych prostaków bez szkoły z małym IP, dzieci niepełnosprawne. Kalekie dzieci będą obciążeniem i będą czekać na zapomogi. Nie zapracują na nasze emerytury. Takich rodzi się najwięcej niestety.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-22 08:57
buduj ale pieprzysz bzdury.
Przyjedź do mnie na osiedle, patologii tam nie ma, a dzieciaków mnóstwo.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-22 09:33
Rogal , wszyscy już w domu? Ciekawe czy musisz ratować się kawą jeszcze przed śniadaniem aby funkcjonować ;-)?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-22 09:36
Chyba nie jest mocniej zmęczony niż jego kobieta. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-03-22 09:52
Tak. Młody grzeczny, tylko cycek i spanie, płacze tylko w krótkim czasie pomiędzy łóżeczkiem a cyckiem:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-22 10:00
Masz szczęście ,że nie potrzebuje Twojego cycka ;-)))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-03-22 16:20
Ale twardo szuka cycka i u mnie:)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2017-03-27 16:10
Ile? 100, 1000? Słabo jak na osobę znająca się statystyce.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-22 09:28

> Zwłaszcza w rodzinach patologicznych,wiejskiej nędzy i innych prostaków bez szkoły z małym IP, dzieci niepełnosprawne. Kalekie dzieci będą obciążeniem i będą czekać na zapomogi. Nie zapracują na nasze emerytury.


Ty chyba dawno na wsi nie byłeś. Dzisiejsza wieś nie ma nic wspólnego z patologią.
Cóż , dzieci niepełnosprawne dorosną i jeśli nie dostaną wcześniej wsparcia to faktycznie będą wymagać pomocy w życiu dorosłym i nie zapracują nawet na swoje "emerytury" .

> Takich rodzi się najwięcej niestety.


Chyba w Australii? Skąd Ty czerpiesz takie wiadomości?
Rodzą się takie też ale to tylko jakiś odsetek .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-22 19:38
Buduj mówi o patologii?? A więźniowie?? Im to się żyje!! dość, żę narozrabiają, to ich utrzymanie kosztuje ponad 3500 miesięcznie.. kto za to buli??? przecież sami na siebie nie pracują, poza nielicznymi przypadkami. Więzień żyje za 3500, a emeryt po 40 latach pracy?, a co z pieniędzmi tych, którzy przez 40 lat zatrudnienia płacili zus i odeszli do "lepszego" isnienia?

Temat rzeka, ale nad zusem płakać nie nada.. raczej nad jego klientami...

Przewidywać przyszłość, to jak zafundować sobie wróżbę.. wszystko zdarzyć się może, z zagładą włącznie..

Zatem cieszmy się tym co tu i teraz :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-22 19:40
Carpe diem.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2017-03-27 16:12
Patologia jest wszędzie, a zwłaszcza na wsi. Tam nikogo nie dziwi i nie obchodzi.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-27 20:17
Nie lubisz patologi czy wsi?
Mieszkam w mieście ale często jeżdżę na wieś i nic takiego nie zauważyłem.
Aby Cię dobrze zrozumieć nawet przeczytałem co podają w słowniku na ten temat:
Przykładami patologii społecznych są: alkoholizm, przestępczość, zachowania szkodliwe dla rodziny (patologie rodziny), narkomania, samobójstwa, przemoc, prostytucja i wszystkie te zachowania jednostek lub grup, które wyraźnie przeciwstawiają się społeczeństwu lub grupie ze szkodą dla całości społeczeństwa bądź grupy.
O jakich przykładach Ty piszesz?
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2017-07-18 17:04
Nie opieraj się na necie. Rozumiem, że jesteś ze wsi:

>jeżdżę na wieś<


Dobrze, że czytasz słownik,

>zachowania szkodliwe dla rodziny, narkomania, samobójstwa, przemoc, prostytucja<


Nie zauważyłeś przemocy na wsi, na którą nikt nie reaguje?
Statystycznie na wsi i w małych miasteczkach jest więcej samobójstw.
"Prostytucja" to nie tylko to co wyczytasz w necie...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-22 19:37
Znów zamach terrorystyczny. Tym razem w Londynie. :-(((
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-22 19:39
no właśnie.. pętla zaciska się coraz bardziej. Niestety takie zaczepki w końcu zaowocują większym konfliktem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-22 19:45
Politycy unijni w swoich dyskusjach powinni większy nacisk położyć na zapanowanie nad terrorystami, a nie nad sporami politycznymi w naszym kraju.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2017-03-22 19:48
dzięki Unii mamy drogi, kościoły, i dzięki Bogu, że wtrącają się, bo inaczej ciemnogród istniałby nadal
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-03-22 19:50
Wszystko ma swoje dobre i złe strony, ale z ciemnogrodem to przesadziłaś Kryształku.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-03-26 21:26 Zmieniony 2017-03-26 21:30
Zostawiam krótką informację, że Polska Federacja Banków Żywności organizuje w niektórych częściach Polski Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Zbiórka będzie się odbywać w weekend 31 marca - 2 kwietnia. Informacje szczegółowe na tej stronie:
http://www.bankizywnosci.pl/pl/aktualnosci/wielkanocna-zbiorka-zywnosci-lista-sklepow.html

(Najeży najpierw zaznaczyć województwo na mapie po lewej - zostanie wyświetlona informacja o zbiórce w tym województwie. Lista sklepów nie zawsze jest posortowana alfabetycznie).
Ja uczestniczyć akurat nie będę (bo Warszawa się nie dołącza), ale skoro wcześniej informowałam o zbiórce Bożonarodzeniowej, to tak do kompletu - może komuś będzie po drodze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 270) (3702635 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill