www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Co mi przysługuje ? (5156 - wyświetleń)
- Autor Czarnula2424 Dodany 2017-03-25 19:51
Witam,

Jestem po operacji skoliozy lędźwiowo-piersiowej (105 stopni piersiowy, 74 lędźwiowy), operacja odbyła się w wieku 15 lat, obecnie mam 24 i kończę naukę. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przyznał mi stopień umiarkowany 05-r. Chciałabym zapytać czy w związku z tym należy mi się zasiłek stały/renta socjalna z MOPS-u? Starałam się o rentę w ZUS-ie w wieku 18 lat, ale nie została mi przyznana. Dlatego chciałabym dopytać czy jakieś inne świadczenie mi przysługuje. Obawiam się 8-godzinnego trybu pracy, gdyż podczas długiego siedzenia odczuwam bóle.
Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-26 12:10
W związku z tym, że posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, to masz prawo do 7 godzinnego czasu pracy i innych uprawnień ( poczytaj) w związku z tym, jako osoba pracująca.
Owe 153 zł będziesz nadal pobierała.
Renta - w przypadku pogorszenia stanu zdrowia, o ile będziesz spełniać warunki formalne (odpowiedni okres składowy).

Chyba nic pocieszającego Ci nie napisałam, ale taka jest rzeczywistość.

Dobrego zdrowia, pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor krys77 Dodany 2017-03-27 17:47
Przy stopniu umiarkowanym niestety nie przysługuje renta jedynie po przepracowaniu 5 lat składkowych możesz starać się o rentę z ZUSu Ale to też nie będzie takie łatwe skoro teraz też odmówili
Możesz być zatrudniona na preferowanych warunkach to znaczy mniejszy czas pracy a Firma będzie otrzymywać dofinansowanie do twojego zatrudnienia
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-03-27 20:51

>a Firma będzie <


Tak, to jest korzyść dla firmy, nie pracownika.
Nadrzędny - Autor Czarnula2424 Dodany 2017-03-30 13:47
Chciałabym zapytać czy w związku z tym należy mi się zasiłek stały/renta socjalna z MOPS-u? <---- a jest osoba co mogłaby się wypowiedzieć w stosunku do tego pytania ;-) bo słyszałam, że osoby posiadające takie orzeczenie mogą się starać o jakieś świadczenia w MOPS-ie i chciałam się zapoznać jak to wygląda ;-)
Nadrzędny Autor majkaa Dodany 2017-08-04 10:48
Z tego co wiem to mozna ubiegac sie o takie swiadczenie, przynajmniej tak bylo jeszcze niedawno... czy cos sie zmienilo? Najlepiej dowiedziec sie u źródla :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Co mi przysługuje ? (5156 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill