www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Źródła informacji (5589 - wyświetleń)
- Autor Sonka Dodany 2017-04-25 14:43
W dyskusji pojawia się często powoływanie na... właściwe źródła informacji.

Dla przeciętnego obywatela są nimi radio, tv, prasa, książka, sieć.

Zakładam też, że przeciętny obywatel nie ma wykształcenia kierunkowego w obszarze polityki, ekonomii itp.
Ma określoną wiedzę większą/mniejszą, obserwuje, żyje w określonej rzeczywistości.
Moim zdaniem, ma prawo mieć takie lub inne poglądy, zdanie, opinię.
Jeżeli jest ona zbyt ogólna, nieprawdziwa - liczę, że w tym wątku, znajdę wyjaśnienie mojego złego rozumowania.

Być może będzie to wątek edukacyjny, a odpowiedzi będą miały na celu wskazanie lub przekonanie mnie ( może nie tylko) do innej racji?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-25 15:11
Sonko! Rozumiem Twoją inicjatywę lecz nie chcę być "złym prorokiem" bo wydaje mi się, że wkrótce wątek ten zostanie zapomniany.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2017-04-25 15:41
dla mnie źródłem informacji równie dobrze może być sąsiadka z naprzeciwka lub jakiś znajomy. Pytanie tylko, czy te źródła są wiarygodne lub też sprawdzone?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-04-25 16:05
Ważne żeby z tych wszystkich źródeł informacji wyciągnąć własne wnioski i nie dać się zmanipulować.
Ostatnio bardzo udzielają się różnego rodzaju celebryci. Czy można ich traktować jako poważne źródło informacji tylko dlatego że są znani ze szklanego ekranu. Niestety mają wielu ufających im fanów.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-04-25 16:48
Jak nie sprawdzisz konkretnej informacji w kilku miejscach to może się okazać ,ze czytasz nieprawdziwą(niepełną)  informację :-)
ale zawsze możesz spytać sąsiada lub sasiadkę
Nadrzędny - Autor ijanka.5 Dodany 2017-04-25 22:22
Może was nie rozumiem, ale gdy się o czymś konkretnym  mówi należy podać źródło informacji. Ktoś drugi jeśli się nie zgadza, podaje swój punkt widzenia, albo źródło przeciwne. Na tym polega dyskusja na argumenty.
Inna jest na straganach, bo tam może jedna pani drugiej pani opowiadać co chce, co słyszała. Na forum może być różnie, ale gniewać się za podawanie linków do artykułów? Bolą kogoś te źródła? Niech poda inne, wyprostuje dyskutanta.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-04-26 09:24
Ja zazwyczaj nie podaję źródła bo najprawdziwsze źródło to ja ;-)
a argumenty innych?
tu zazwyczaj wyzwiska,oszczerstwa i insynuacje dotyczące mnie a nie tematu
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-04-26 11:45

>Ja zazwyczaj nie podaję źródła bo najprawdziwsze źródło to ja ;-)<


Kropku! Dziękuję za ten wpis :-) Wprawiłeś mnie w wesołość, którą do końca dnia będę odczuwał......... :-))))))))
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-04-26 19:05
:-))) to dobra informacja, która  mi z kolei zapewni radość na następny dzień a że jutro jest Światowy Dzień Grafika
wszystkim grafikom dobrego dnia
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-04-26 10:27

>Bolą kogoś te źródła? Niech poda inne <


Dokładnie.
Każda naukowa publikacja, fakt, szczegół podany musi mieć zacytowane źródło.
Jeżeli już, ktoś wie lepiej, bo ma dostęp do takich danych, cała gama danych z poszczególnych dziedzin, tzw. e-źródła, które kupują instytucje i biblioteki, to niech zacytuje, przetłumaczy.
Nadrzędny Autor ijanka.5 Dodany 2017-04-27 11:28
Są ludzie, dla których to intelektualnie za trudne. Są też tacy, którzy dyskutanta traktują z wyższością i wtedy "znaczą" teren słowami nieobyczajnymi, jak burek pod płotem, zadowoleni z siebie, że załatwili sprawę idą dalej. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-04 22:45
Ostatnio bardzo dużo wpisów pojawiało się z linkami. Tylko, że to zazwyczaj były naiwne reklamy bo  jak pojawia się taki wpis a osoba która to podaje właśnie wpisała pierwszy wątek. To  moderator z miejsca powinien taki pojedynczy wpis usunąć do kosza. Co innego gdy tak wpis z linkiem wykonuje osoba która umieściła na forum grubo ponad sto wpisów. Najczęściej jest to link z dokładniejszymi informacjami dotyczącymi tematu wpisu i które go uwiarygodniają.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Źródła informacji (5589 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill