www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy lekarz bez kontraktu z NFZ może wypełnić wniosek na rent (5055 - wyświetleń)
- Autor sionka Dodany 2017-05-11 10:52
Dzień dobry
proszę o odpowiedź czy lekarz reumatolog bez podpisanego kontraktu z NFZ może wypełnic wniosek na rentę do ZUSu. Moja lekarka leczyła mnie kiedys jako panstwowa, potem była prywatną lekarką z kontraktem a obecnie jest bez kontraktu w przychodni która kontrakt ma (niektórzy lekarze tam mają podpisane kontrakty). Wymagam rzadkich wizyt 2-3 w roku więc aby nie mieszać sobie z leczeniem to zostałam u niej... obecnie muszę już starać się o rentę, czy wnioske który ona wypełni bedzie ważny i uznany przez ZUS?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-05-11 15:57
Nie mam 100% pewności, ale to raczej nr. zezwolenia ZUS o tym decyduje. Każdy pełnoprawny lekarz ma taki numer na pieczątce. Sprawdź czy konkretny lekarz to ma.
Nadrzędny - Autor sionka Dodany 2017-05-11 17:44
Ta lekarka normalnie wypisuje recepty i ma jakieś numerki na pieczątce. Tylko jej recepty są zawsze 100% płatne. Niby w jej przychodni powiedzieli mi że bedzie mogła ten druk ważnie wypełnić ale często jestem wprowadzana w błąd, mam długą historię leczenia w różnych placówkach - wole się upewnić jeszcze w jakimś innym źródle. Do ZUSu nie sposob sie dodzwonic na info linię czy nawet do oddziału mojego najbliższego - probuję od kilku dni :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-05-11 18:54
Ten numer przyznany lekarzowi uprawnia go do wystawiania wszelkich dokumentów dotyczących ZUS. Czyli zwolnienia lekarskie i moim zdaniem właśnie takie dokumenty jak Ciebie interesują. Zatem będzie Ok.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-05-12 13:33
A to ciekawoska,sonka niedawno czekala na emeruture, a tu tetaz renta?krecisz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-05-12 13:59
Sonka i Sionka to dwie różne osoby.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-05-15 17:28
Pewna jesteś?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-05-15 18:21
Jeszcze odróżniam literki. :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-05-12 15:34

>,sonka niedawno czekala na emeruture<


Oj, Joluś, Joluś...czytać nie umiesz?
Wypuścili Cię, na przepustkę?

Ja jestem na emeryturze, w pełni szczęśliwa:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-05-15 17:27
"Szczęśliwa osoba na emeryturze" nie siedzi cały czas w sieci :-) No jaka pełna empatii jest ta Sonka, ;-) a jaka "delikatna i kulturalna aż strach się odezwać nie mówiąc o realu :-( 
Wybacz, że czytam tylko czasem bieżące wpisy :-)
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-05-14 15:34
Ja bym zadzwoniła do niej i zapytała , to żaden problem
Nadrzędny Autor sionka Dodany 2017-05-14 17:38
Dzwoniłam do tej przychodni i powiedzieli mi że lekarka bedzie mogła wystawic ten dokument ale nie bardzo ufam takim zapewnieniom...

Czy możecie mi jeszcze zapodać, nie chcę zakładać wątków oddzielnych, mniej wiecej jak długo czeka się na komisję lekarską w ZUSie, czy np całe mazowieckie ma komisje w Warszawie czy ja mieszkając pod Pruszkowem bede ją miała w Pruszkowie czy jak? 

bardzo dziękuję za pomoc

sionka (nie sonka)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy lekarz bez kontraktu z NFZ może wypełnić wniosek na rent (5055 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill