www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy jeszcze komuś zależy na Tym forum? (27681 - wyświetleń)
- Autor wielokropek Dodany 2017-06-02 10:28
Wydaje się ,ze wszyscy zostali przepłoszeni przez "bobro-podobne" nicki?.
Czyżby nawet jak Was obrażają, jak na Was plują to Wy mówicie że deszcz pada, że nic się nie stało ?
Takie odnoszę wrażenie i zapewne Ci którzy tu trafiają pewnie czują to samo.
Szybko znikając , szybciej niż się pojawili.
Bo są tacy którzy
przychodzą tu , wrzucają i zostawiają śmieci i nikt nie zaprotestuje?. A nawet niekiedy serdecznie witają. Wręcz uściskają "zbłąkane owieczki". Choćby to były wilki w owczej skórze to zamykają oczy i nie widzą ,że się ich obraża , nie protestują nawet słówkiem.
To taka mentalność ON ? Leją ich , wykorzystują a oni nic?
Dobrym słowem poczęstują na kawę zaproszą.
zamiast powiedzieć spadaj chamie/chamko do chlewa tam Twoje miejsce. Zamiast zaprotestować, pokazać swoją silę w solidarności ON to zezwalają się szmacić i wyzywać.
Lepiej udać ,że się nie widziało i nie czytało?
A potem wielkie oczy ,zdziwienie że nikt ich nie uszanuje?
Skoro sami się nie szanujecie to brońcie tych którzy nie widzą tego jak chore na umyśle osobniki niszczą cały szacunek dla osób niepełnosprawnych. Sprawdzają jak daleko można się posunąć w obrażaniu, jak szybko można zniszczyć każdą przyjaźń jak udowadniają ,że ON nie potrafią stanąć w swojej obronie?
Bo co jak taki "osobnick" tak się zachowuje to mu wolno , bo to przede wszystkim forum ON albo jak teraz się mówi OzN a tylko chory "człowiek" może tak pisać? Bo ma depresję, albo stracił coś,kogoś bliskiego to trzeba go przytulić?
Ja się z tym nie zgadzam, nie zgadzałem i nigdy nie zgodzę.
Pokaż, że nie należysz do "bobroReanicków" wyraź swoje zdanie.
Pokaż że zależy Ci na tym miejscu, nie udawajcie strusi, bo to do niczego dobrego nie prowadzi.
Wspierając chamstwo milczeniem krzywdzicie innych, innych ON którzy zajrzą tu szukając wsparcia stykają się ze złem i milczącą jego pochwałą.

Może są tacy ON którzy myślą podobnie, zapraszam do dyskusji.
Opowiedz Nam swoją historię ale pamiętaj nie wyjawiaj wszystkiego aby nikt Twoich tajemnic,lęków nie pogłębił aby nikt Twojej radości nie zniszczył bo nigdy nie wiesz czy ten któremu zdradzasz sekrety nie wykorzysta tego przeciwko Tobie i nie wiadomo czy znajdzie się ktoś kto stanie w Twojej obronie .
Ale mimo wszystkich przeciwności pokaż , ze masz odwagę i siłę a znają się tacy którzy pomogą wesprą z czystego serca aby było lżej i radośniej żyć. Którzy szukają siebie nawzajem by dzielić się i wspierać.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-02 10:43
Kropku, apel...popieram!
I, nie wierzę, że pomoże, zaistnieje, coś uczyni.

Piszący, sami o sobie dają świadectwo, sami się kreują.
O to właśnie chodzi, aby był odzew, aby poruszyć nas.
Nie będę odpowiadała tej "pani", bo na to nie zasługuje, nie będę karmiła jej swoją energią.
To osoba zaburzona, samotna, zagubiona, żyjąca w swoim wyimaginowanym świecie,który wyraża w tym, co pisze, jak pisze.

Dobrego dnia!
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-05 04:22
Nie chodzi o wchodzenie w dyskusję z takimi osobami ale stwierdzenie ,że nie popiera się takiego "sposobu " wyrażania poglądów, myśli czy traktowania innych. Nie chodzi o pyskówki ale trzeba zasygnalizować protest takim negatywnym wyrażaniem czy traktowaniem innych zasygnalizować ,że jest coś nie tak  w ich sposobie pisania.
Nie do Nas należy zmienianie innych ale udawanie że się tego nie widzi tylko rozzuchwala.
Masz rację że Piszący, sami o sobie dają świadectwo, sami się kreują
Każdy ma prawo do własnego zdania ale bycie kulturalnym to już powinien być obowiązek każdego kto zostawia swój komentarz i wchodzi w dyskusje.
Usuwanie wpisu przez zgłoszenie do adminów też według mnie nie jest metodą dobrą, to powinien być obowiązek admina ale powinien admin zostawić swój komentarz z jakiego powodu usuwa kogoś wpis.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-05 10:58

> bycie kulturalnym<


Kropek, bycie kulturalnym to wysiłek niektórych, bardziej dostępny w realu ( czasami jeszcze u tych osób!).
Tu - hulaj duszo - nie znasz mnie, ja Ciebie, więc pozwolę sobie być sobą czyli taką, jaką w realu być nie mogę, bo - zna mnie sąsiadka, pani ze sklepu, mam uśmiech, bo...tak wypada.
Tu jestem sobą  - z takiego założenia ktoś "anonimowy" wychodzi. Buduje swój obraz na wyobraźni, marzeniu, kreuje się na kogoś, kim nie jest i nie będzie.
Jednak, w swoim rozumieniu, czuje się dobrze, bo ogłosił to światu. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc plącze się w tym, stopniowo odkrywając siebie, dając nowe "fakty" na usprawiedliwienie.

I kogo zmieniać, takie osoby same siebie zmieniły już.

Osoba, która pisze o sobie prawdę, nigdy nie odmów spotkania się z drugą osobą, poznaną wirtualnie. Nawiąże z nią kontakt bliższy, który zaowocować może fajną znajomością.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-05 12:26

> Osoba, która pisze o sobie prawdę, nigdy nie odmów spotkania się z drugą osobą, poznaną wirtualnie. Nawiąże z nią kontakt bliższy, który zaowocować może fajną znajomością.


Na to muszę zaprotestować! Bo ja po swoim doświadczeniu muszę o tym wspomnieć ponownie choć bez entuzjazmu na tym forum już raczej nie dam się przekonać na spotkanie. Wszystko było fajnie i miło i po nim zapowiadało się na fajną jak to określiłaś znajomość . Ale  to co nastąpiło po czasie na forum już nie !. Ponieważ zdarzenia które zaistniały, zostały podane przez "osobę trzecią"  kłamliwie i źle interpretowane w dodatku, ozdobione niezaistniałymi faktami.
Na zasadzie gdy ktoś by Cię zaprosił na lody a "trzecia osoba" napisała o tym że żarłaś je bez opamiętania i nawet dodatkową porcję sobie zażyczyłaś tych najdroższych w termos na koszt fundującej je osoby a jeszcze  doda że kelner fundatora ostrzegał że Ty chcesz tylko naciągnąć i wykorzystać okazję.

Choć Ty jedynie zgodziłaś się na propozycję myśląc że faktycznie  są smaczne, żadnego termosu nie było,a kelner dziękował za Twoją pochlebną opinię a Ty cieszyłaś się w myślach zobaczymy co fundator powie gdy Jego   zaprosisz na podobny przysmak u siebie lub przy ponownym spotkaniu.

dlatego nie znamy tak do końca przyczyn odmowy spotkania. choć zazwyczaj masz rację że najczęściej to brak szczerości a może chorobowa konfabulacja jest tej odmowy przyczyną.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-05 18:04

> muszę zaprotestować!<


Jedna jaskółka wiosny nie czyni :-)
Uwierz mi, że jeśli zdecydujesz się przyjechać w moje okolice ( a są ciekawe!!!) będzie inaczej:-)
Czuj się zaproszony!
Nigdy nie mów, nigdy!
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-05 18:39

>nigdy nie mów nigdy!<


To samo powiedział do mnie jeden gej (pracował w tej samej firmie co ja) gdy zaczął się do mnie podpierdalać - powiedziałem mu, że nie ma na co liczyć bo jestem 100% hetero i tak juz zostanie, a on mi na to własnie - nigdy nie mów nigdy :D
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-06 10:12

>nigdy nie mów nigdy<


A ja tam, Gollum, zostanę przy swoim zdaniu.
Tak, a propos - też jestem 100% hetero :-))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-06-06 12:43
No ja też nie mam zamiaru zmianiać ani zdnia, ani orientacji :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-02 11:01
To proponujesz pyskówkę na forum? Jeśli nie, to dlaczego nie staniesz w obronie napastowanych? Może to było by formą pomocy dla innych forumowiczów. Nie każdy potrafi się bronić tym bardziej, że do niektórych dociera tylko chamska odzywka, a nie wszyscy chcą się do tego posunąć.
Mówisz o innych, a Ty czy zawsze byłeś ok? Zastanów się. Najlepiej niech każdy uderzy się we własne piersi, a tych co akurat "mają zły dzień" pominąć milczeniem. To jest trudne, ale nieraz się udaje. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-02 11:18
Zgadzam się z Tobą Liduś.
Ja tej stzydze już nie mam zamiaru odpisywać bo to do niczego nie prowadzi.
Wyraziłem o niej opinie dość niedawno w innym wątku.
Raz wdałem się z tą strzygą w kłótnię i to ja dostałem bana, nie ona pomimo. że to ona mnie obraziła, zwyzywała - ja tylko przypomniałem gdzie jej miejsce i skąd się wzięly jej problemy. Moderatorzy nie reagują - wielce łaskawie w końcu dzisiaj usunęli kolejne obraźliwe posty opd moim kierunkiem, ale tylko usuwają i nic dalej z takim czymś nie robią.
Jeśli musi się wywnętrzać niech się wywnętrza - mnie to wali - są choroby nieuleczalne i najgorsze z nich to choroby głowy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-02 15:53

> Najlepiej niech każdy uderzy się we własne piersi, <


Lidian- ano właśnie wciąż czekam, aż "uderzysz się w piersi" i przeprosisz za kłamstwa i obelgi jakimi mnie na forum obrzuciłaś. Zresztą nie mnie jednego..........
Często  deprecjonujesz innych userów a sama kreujesz się na "Dziewicę Orleańską". Ech żal...... I wstyd......
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-02 17:04
Wiesz co, jestem już jakiś czas na tym forum i jakoś nie zauważyłem aby Liduś wykaywała przejawy agresji lub braku poszanowania w stosunku do innych, ale widziałem i wciąż zauważam innych u których takie objawy występują.

To raz, dwa to Twój post jest przykładem, że tu będzie trudno cokolwiek zrobić bo jakiby nie był temat to zawsze się znajdzie ktoś kto wyciąga jakieś stare brudy i prowokuje do kolejnej zwady, a nie sądze, aby to był cel ludzi zakładających to forum.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-02 17:24

>ktoś kto wyciąga jakieś stare brudy i prowokuje do kolejnej zwady,<


No widzisz Gollum. Ty to nazywasz starymi brudami a ja to widzę jako wciąż niezałatwioną przez niehonorową Lidian sprawę.
To powinno być dawno załatwione poprzez słowo przepraszam z jej strony ale jest jak jest.
Tamten wpis wcale nie prowokuje do zwady tylko opisał pewną sytuację.
Ale może ponowne poruszenie sprawy spowoduje właściwe zachowanie Lidian ? Oby..........
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-03 11:13
Gollum to nie chodzi o stare brudy ale o jakieś nieporozumienie między userami które kulturalni ludzie powinni rozwiązać w kulturalny sposób. My też na początku mieliśmy jakieś utarczki ale oboje poszliśmy na ugodę i nie wspominamy tamtego starego niepotrzebnego konfliktu.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-03 11:06
Masz wątpliwości ,ze byłem zawsze ok bo ostrzegałem Ciebie przed  " nie jednodniowym złem " które Ty stawiałaś wyżej przed innym forumowiczami, bo Ty chciałaś być samarytanką jak ktoś już Ciebie określił wcześniej?
Ty się nie bij we własną pierś tylko uznaj że jeśli ktoś twierdzi że został przez Ciebie obrażony to przeproś i wtedy zastanawiaj się czy inni zawsze byli ok.
Jeszcze raz powtórzę popieranie zła nie jest dobre jest tak samo złe
:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-06 12:54
A mi zależy. trafiłem tu w 2008 roku w bardzo ciężkim stanie psychicznym po mocnym ciosie osobistym. I wielu ludzi mi pomogło.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-06 13:48
I, to jest dowód na to, że forum jest potrzebne.
Dzisiaj mnie, jutro, być może, Tobie, Tobie...Ciebie poklepie po ramieniu, albo postawi do pionu :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-06 14:56
Mi pomogło życiowe doświadczenie starszych użytkowników.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-06 16:18
Bogu dziękuję jestem zdrowa, trafiłam tu za przyczyną mojej Przyjaciółki, ale skoro jest kilka tysięcy zarejestrowanych i jeśli odrzucić połowę zgnilkow to i tak jest rzesza ludzi, którym to forum jest potrzebne do pogadania, do porady,lub sami udzielili komuś rady.Reasumujac,forum jest potrzebne.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-06-06 22:44
Myślę że gdyby udało się zrobić gdzieś zlot to by dało nowy impuls.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-09 21:44
No nie wiem, czy coś co "zgniło" od środka da się uratować? A co na to Bruno?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-10 08:51

> co "zgniło"<


To, co zgniłe dawno odkrojone, zostało dobre - można jeść :-)
Kropek, lato wszędzie, nie narzekaj.

Dobrego dnia Wszystkim!
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-10 11:34
Nie narzekam, cieszę się super pogodą. Byłem na rybach ale niestety nie złapałem złotej rybki bo wszystkie złapane wracały do wody ale żadna nie chciała spełniać trzech życzeń :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-10 16:06

> trzech życzeń <


Trzeba było o jedno chociaż poprosić...a tak, nie masz nic.
Sam wiesz, jak się skończyła bajka - pewnie chciałeś zostać cesarzem :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-10 17:32
Cesarzem to niekoniecznie ale klawe życie by się przydało :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-10 18:21 Zmieniony 2017-06-10 18:23
To trza dążyć do "klawego życia" a nie czekać aż samo przyjdzie  bo same nic się nie zrobi... :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-10 18:29
I to jest to. Nic dodać nic ująć. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-10 21:55
Od tego mamy klawy rząd aby nam ułatwił życie ale czy  to będzie klawo urządzone mam wiele wątpliwości bo na razie to oni mają klawo :-)
Za to my mamy na forum dwóch znawców którzy trafili wynik meczu , ja tylko trafiłem ilość bramek ;-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-06-11 10:40

>ja tylko trafiłem ilość bramek<


Kropek, wiedziałam, że masz intuicję :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-11 13:02
Rząd wg mnie ma zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, a bezpieczeństwo jest określeniem wieloznaczeniowym...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-12 19:16
Co się kryje za "wieloznaczeniowym" sloganem ?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-11 10:44

>dążyć do "klawego życia"<


https://www.youtube.com/watch?v=p7a62QEVdCA
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-11 19:39
"i przyniosą mu w lektyce ...bardzo fajną cysarzową " ;-) dzięki za przypomnienie
Nadrzędny - Autor ijanka.5 Dodany 2017-06-14 20:36
Pięknie wielokropku ale bez znaczenia to co napisałeś. Wystarczy jak raz pamiętać, że za chwilę wejdzie "zło", wtedy się odechciewa pisać. Miałam jej odpisać, ale karmienie trolla utrzymuje go na powierzchni. Można ignorować, albo ostro śmiać się z tych niedostatków czyjegoś umysłu. Przypuszczalną chorobę trzeba traktować poważnie, więc się nie śmieję z tej  starszej inaczej niż inni starsi osoby. Tyle szkody czynni. Szkoda, szkoda, szkoda.

Napisałeś "zamiast powiedzieć spadaj chamie/chamko do chlewa tam Twoje miejsce. Zamiast zaprotestować, pokazać swoją silę w solidarności ON to zezwalają się szmacić i wyzywać.
Lepiej udać ,że się nie widziało i nie czytało?
A potem wielkie oczy ,zdziwienie że nikt ich nie uszanuje?
Skoro sami się nie szanujecie to brońcie tych którzy nie widzą tego jak chore na umyśle osobniki niszczą cały szacunek dla osób niepełnosprawnych."

Jeśli administracja nie reaguje, to znaczy, że tak ma być na tym forum. xD
User może tylko wymieniać pyskówki lub milczeć jak ja. 
Monopol należy tu  do żałosnej w ogólnym obrazie Jolli11.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-23 15:04
Bardzo przepraszam "żabko" ,że nie odpisałem. Jakoś tak wyszło.
Napisałaś

> Jeśli administracja nie reaguje, to znaczy, że tak ma być na tym forum. xD
> User może tylko wymieniać pyskówki lub milczeć jak ja. 
> Monopol należy tu  do żałosnej w ogólnym obrazie Jolli11.


To co teraz napiszesz? Administracja wystąpiła z propozycją aby forum się wypowiedziało !  Może nie było Ciebie na forum ale może poczta zawiadomi Cię ,ze ktoś odpowiedział na Twój wpis.
A może Ty byś podjęła się tego zadania ,skoro będąc od niedawna na forum zauważyłaś ,skąd się bierze zło na forum?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 15:16
Gdy wszedłem na stronę niepełnosprawni.pl a potem na forum to było to dla mnie miejsce gdzie mogą się wypowiadać osoby którym temat ON nie jest obojętny.

A dział "Kawiarenka" traktowałem jako formę zabawy,ucieczki przed chwilowymi kłopotami codziennymi przez zabawę słowem, przez wymianę doświadczeń w węższym gronie.
Miałem nadzieje że to miejsce gdzie odnajdę dawne znajomości odnowię utracone kontakty,

Od poważnych spraw są działy powyżej. Oczywiście poruszaliśmy też tutaj istotne i ważne sprawy.
I każdy kto wchodził na to forum mógł się wypowiadać zgodnie ze swoją wiedzą i przekonaniami. Spierać się i udowadniać swoje racje.
Zapominając o tym co tu się momentami działo przyjmując do wiadomości "czystą kartę" zaproponowaną przez Adminów choć będzie trudno niektóre rzeczy zapomnieć
Mam nadzieje ,ze to będzie nadal takie miejsce.
Oczywiście każdy z Nas zapewne ma inne swoje powody dla których tu jest i ja i każdy z nas niech to uszanuje. A propozycje zmian nich zmierzają do poprawienia możliwości korzystania z tego forum jak i również podnoszą możliwość wykorzystania internetu w dobrych celach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-29 15:24
Wielokropek tylko nie udawaj aniołka. :-) Niepotrzebnie to mówisz, bo nieźle dałeś też popalić innym więc zamiast gadania o przemianach należy to zamienić w czyny. Chyba, że chcesz jeszcze do 3 lipca tak po staremu...... :-)))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 15:41
Wcale nie mam zamiaru ograniczać się jakąś datą (czy to nie było związane z Bastylią?), a nawet powiem więcej, może będę jeszcze gorszy :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-29 15:44
No to ok, bo już myślałam, że chorujesz i chcesz rozgrzeszenia. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-04 15:11
Powiem tak:
„Róbta co chcieta”, ale ku dobremu, a nie jak było że dominowały pyskówki i nachalne zmiany tematu w ważnych poruszanych aspektach dotyczących spraw osób niepełnosprawnych...
Mistrzowie w tej dziedzinie są  nadal na forum, domyślam się że także są opłacani jak adminowie...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-04 15:23

> domyślam się że także są opłacani jak adminowie... <


Hmmm.... Norbi,- za te grosze bym nie robił :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-07-04 19:52
Niektórych rajcuje nie kasa tylko "władza" ;-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-04 21:11
Władza bez kasy nie jest władzą... :-) :-p
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 15:54 Zmieniony 2017-12-11 16:43

> Autor Sonka Dodany 2017-06-02 10:43
>  Kropku, apel...popieram!
>  I, nie wierzę, że pomoże, zaistnieje, coś uczyni.


Miałem i mam nadzieje Sonko, że się myliłaś :-) Zresztą to za Twoja i Kryształka  przyczyną wróciłem do pisania tutaj. Czytając dawniejsze wpisy z lat 2006/10 forumowicze twierdzili ,ze wolą pisać tutaj bo tu jest to coś.  Biorąc pod uwagę ,ze ludzie piszą prace doktorskie na podstawie wpisów na tym forum :-) może to "coś" istnieje?

A przy okazji napiszę pani doktorantce że pominęła i nie wspomniała słowem o jąkałach. A jest to jakaś niepełnosprawność?.
Może dlatego, ze jej praca opiera się (chyba w całości) na słowie pisanym a w tej formie kontaktu jąkanie nie występuje i nie jest problemem jako ON ;-) Mam nadzieje że Kasia to przeczyta skoro oparła jako podstawę swojej pracy m.in. to forum ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-12 10:32
:-) I mieli rację, bo tu jest to coś, gdy nie ma tego czegoś.:-) :-) A Ty jesteś chyba niepoprawnym marzycielem, uparty jesteś.:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-12-13 17:05
Masz rację w 100% wzeciu ;-) Nie ma ciebie i kropka czyli

>tego czegoś<


To

>jest to coś<


czyli cała reszta :-) i koniaczki, serniczki, kłótnie, godzenie, opowiastki itd. itp. :-)  Golluma nie mieszam, bo Jego akurat rozumiem :-( ale to  nie moja wina i nic na to nie poradzę - to tylko sieć.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-19 18:59

> To taka mentalność ON ? Leją ich , wykorzystują a oni nic?
> Dobrym słowem poczęstują na kawę zaproszą.
> zamiast powiedzieć spadaj chamie/chamko do chlewa tam Twoje miejsce. Zamiast zaprotestować, pokazać swoją silę w solidarności ON to zezwalają się szmacić i wyzywać.
> Lepiej udać ,że się nie widziało i nie czytało?
> A potem wielkie oczy ,zdziwienie że nikt ich nie szanuje?


Nic dodać nic ująć
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-22 10:40
Nie wiem .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy jeszcze komuś zależy na Tym forum? (27681 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill