www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność jednego z rodziców vs przedszkole (2660 - wyświetleń)
- Autor lusia88 Dodany 2017-06-05 11:41
Witam!
trwa rekrutacja do przedszkoli i moje pytanie. Mam dziecko z facetem niepełnosprawnym, ale niepełnosprawnością uznaną w UK - zachorował gdy tam mieszkał (jest osobą niedowidzącą). Chcę teraz we wniosku rekrutacyjnym w PL to uwzględnić ale nie wiem czy to zostanie to zostanie wzięte pod uwagę. Z tego co się zorientowałam, zniżki, dodatki etc. przysługują tylko w tym państwie w, którym to orzeczenie się otrzymało. Czy to samo tyczy się ww przypadku? Bardzo proszę o porady.
Pozdrawiam!
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-05 17:58
Niepełnosprawność dziecka ubiegającego się o przyjęcie do przedszkola to dodatkowe punkty, które wpływają na ewentualne jego przyjęcie. Lekarz może wystawić Ci stosowne zaświadczenie, które będzie honorowane + przetłumaczone posiadane orzeczenie. Po drugie - rekrutacja do przedszkola już jest zakończona, ewentualnie jeśli są wolne miejsca można starać się o przyjęcie, po trzecie - czy nie lepiej byłoby, aby syn uczęszczał do przedszkola integracyjnego?
Nie ma innych profitów z tego tytułu, że dziecko jest niepełnosprawne, typu zniżki.
Nadrzędny - Autor lusia88 Dodany 2017-06-05 18:28
nie nie nie, to nie dziecko jest niepełnosprawne tylko ojciec tego dziecka. Ściśle mówiąc to chodzi o żłobek ;-) Dziś mi powiedziano w żłobkach (dzwoniłam do dwóch) dwie różne wersje, jedna, że będzie to uwzględnione jak zostanie przetłumaczone przez przysięgłego a druga to, że ''nie będzie się liczyć''. Zadzwoniłam więc do powiatowego orzecznictwa o niepełnosprawności i powiedziano mi, że Angielskie orzeczenie ważne jest tylko tam i aby w Polsce było to honorowane to trzeba w Polsce ubiegać się o to orzeczenie i nie na zasadzie ''kopiuj-wklej'' z orzeczenia z UK na PL tylko normalnie wykonać wszystkie badania, komisje, etc etc także po ptokach...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-06 10:08
Sorry za moje złe przeczytanie :-)

Skoro jesteście już w Polsce i skoro ojciec dziecka ma problemy zdrowotne to warto, po naszemu, stanąć przed zacną komisją.
Rozważacie taką opcję?
Nadrzędny - Autor lusia88 Dodany 2017-06-06 19:21
ojj to już osobna sprawa i historia. Ja cały czas mieszkałam w PL, a chłopak z UK tu się wprowadził ze wzgląd na dziecko (moja wyprowadzka nie wchodzi w rachubę). Nie jesteśmy w związku formalnym i nie wiadomo jak się potoczy. On się boi stanąć tu przed komisją bo w razie 'W' powrót i perspektywy ma tylko w Anglii gdzie jest jego dom, dlatego to wszystko nie jest takie proste i oczywiste i wkurza mnie trochę ten absurd rekrutacyjny. Skoro rodzic jest znacznie niepełnosprawny to co za różnica czy potwierdzona przez lekarza angielskiego czy polskiego. To tylko rekrutacja a nie dofinansowanie....
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-06-06 21:09

>To tylko rekrutacja <


Lusia, tak, to tylko rekrutacja, ale jak ważna, bo albo dziecko będzie/albo nie będzie w żłobku.

Spróbuj jeszcze pójść osobiście do dyrekcji żłóbka i dowiedz się, jak jest naprawdę.

Powodzenia, pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność jednego z rodziców vs przedszkole (2660 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill