www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 276) (3702982 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-02 12:17
Myślę, miałbyś inne zdanie gdyby to dotyczyło osób Tobie bliskich.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-02 12:47
"Kolesiowa zmiana" ma się coraz lepiej i sięga coraz wyższych sfer władzy: Żadna poprzednia władza nie była tak pazerna. Czyżby czuli, że po następnych wyborach odetną ich od koryta ?

    >http://wiadomosci.onet.pl/kraj/puls-biznesu-znajomi-prominentnych-politykow-pis-przejma-nadzor-nad-pekao/t8005wj<
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-02 17:13
Polska wybrana na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-02 17:18
Największa w tym zasługa rządu PO - PSL. Bo to oni rozpoczęli starania. Obecna władza tylko kupon od czyjejś pracy odcięła.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-02 17:23 Zmieniony 2017-06-02 17:55
To POLSKA została wybrana a nie jakaś partia polityczna.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-06-02 17:25
Plusy ich zasługą. Minusy winą PiS:)))))
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-05 12:39
Nie interesowałem się tym a pomyślałem " że niestałego to z powodu zmienności poglądów przy każdej zmianie rządu"
;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-13 18:12
Co sądzicie o ukaraniu Polski za nie przyjmowanie emigrantów?
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2017-06-13 20:07
...aaaa co ty sądzisz o swoim pytaniu? Tak pytam bo u nas jeszcze nic nie mówią o ukaraniu. Chyba , że... ploty siejesz w swoim stylu. Tylko...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-13 20:37
Moje pytanie jak najbardziej na czasie. Nie wiem co to znaczy u nas, ale odpowiem. Konsekwencją procedury podjętej wobec Polski i Węgier może być ukaranie powtarzam może być i w polskich mediach dużo się na ten temat dyskutuje. Chciałam poznać jakie zdanie na ten temat mają forumowicze tego forum.

Co się zaś tyczy siania plot, to każdy sądzi według siebie.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-14 07:44
Od lat przyjmujemy Czeczenców,Ukraińców obywateli byłego ZSRR, którzy też różnie się zachowują w Polsce, tak jak Polacy nie na swojej ziemi, też można wiele o nich powiedzieć. Tak jak Ukraińcy tak inne nacje Polskę jeśli wogole wybierają tylko do przeczekania, tak pójdą dalej.
A o karaniu nikt wyraźnie nie mówi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-14 10:02
Płonie płonie stodoła.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-06-14 17:56
[usunięte]
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-06-15 14:23

>Zwłaszcza Sonka <


Zdrówka, z okazji imienin!!
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-19 22:02
Nie porównujmy Ukraińczów czy nawet Czeczenów lub Polaków na obczyźnie z uchodźcami islamistami. Ukraińcy, Polacy czy Czeczeni nie są zamachowcami.
Nie twierdzę, że wszyscy uchodźcy sa zamachowacami, ale wpuszczając ich tutaj stwarzamy poważne ryzyk, że z tymi potrzebujacymi napłyną i zamachowcy - czy wy nie kojarzycie faktów, nie potraficie rozsądnie myśleć, nie umiecie dodać 2+2 - wystarczy popatrzeć co się dzieje we Francji, w Anglii, w Niemczech? Zamachy były, ale ich liczba i częstotliwość znacznie wzrosła od kiedy otarte zostaly wrota dla uchodźców.

Co do kary - jak  dla mnie to jest jedno wielkie nieporozumienie - nie tak miała działać Unia. Nie takie były jej cele - stało się tak, że chca sobie podporządkować wszystkie kraje. My jako Polska uważamy za zło uchodźców (ja tak uważam) i nie podoba mi się, że ktoś nam próbuje narzucić swoją wolę.

Nie sądzę, aby ci którzy tak nawołują aby przyjmować uchodźców nie widzieli zagrożenia bo to widać gołym okiem - to co się dzieje, jake sa konsekfencje tej pomocy - sądzę, że za tym kryje się kasa, a bezpieczeństwo człowieka stoi na dużo dalszym planie.
Przecież można by im pomóc tam na miejscu tylko to by były koszty, a nie zyski.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 08:02
Ci politycy i księża , którzy tak nawołują do przyjęcia imigrantów niech wezmą do siebie choć po jednej osobie. Dlaczego całe konsekwencje ewentualnych kłopotów zawsze mają spadać na "zwykłych" ludzi. Niech dadzą przykład.

Pomagać trzeba, ale w ich kraju. Przede wszystkim dążyć też trzeba do wygaszenia konfliktów zbrojnych na tamtych terenach.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-20 10:02
Ja nie chcę aby dawali przykład, nie chcę tych ludzi w Polsce, nie chcę się bać, że zamiast jechać tramwajem polecę z tramwajem.

To nie jest metoda - przyjmować uchodźców bo tam jest strefa wojny - pozbieramy tych, a potem następnych z kolejnych krajów gdzie jest wojna? Przecież to absurd. Niedługo będziemy mieli więcej meczetów w europie niż kościołów. I nie chodzi mi tu o religię bo ja do religijnych nie należę chodzi tylko o zobrazowanie tego co się dzieje i co nasz czeka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 10:58
Właśnie dziś w Tv pokazano co się stało z polskim kierowcą  dzięki imigrantom.  Nie wiem jak te sprawy powinny być uporządkowane, ale tak być nie może. Po to rządzący w Unii biorą niemałą kasę żeby wreszcie zacząć myśleć.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-20 11:00
A Pudzian - został napadnięty przez uchodźców - napadli na Jego ciężarówkę, ale mieli pecha bo akurat On prowadził no i się im oberwało i co? Został oskarżony o napaść.
To było jakiś czas temu - przecież to jest nienormalne.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-20 11:05
Podobnych absurdów jest więcej. Ludzie w Europie przestali rozsądnie myśleć. Jedyne  co wymyślili to ukarać Polaków za to , że nie chcą u siebie tego samego.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-20 15:41
Lidian, pokazano tez,ze Polak miał przyłożyć rękę do zamachu, który udaremniono.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-20 15:52
Mówisz że Polak? A powiedz na nazwisko ma Kowalski czy Malinowski?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-20 16:36
Polacy to tylko Kowalski i Malinowski?A Rogalski,Matuszakowie, czy Cieślak to już nie?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-06-20 19:25
Fakt:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-14 15:13

>. Konsekwencją procedury podjętej wobec Polski i Węgier może być ukaranie powtarzam może być i w polskich mediach dużo się na ten temat dyskutuje.<


Lidian - bredzisz/kłamiesz podobnie jak rządowa telewizja. Proszę napisz dlaczego taki ferment rozsiewasz ?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-06-14 18:05
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-10 20:43
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-15 10:20
To zgodnie z tematem założycielskim chciałbym Wam przypomnieć że dzisiaj
Światowy Dzień Praw Osób Starszych
Osoby starsze często padają ofiarą innych, są wykorzystywane, poniżane. A przecież kiedyś to oni opiekowali się młodszymi, należy więc okazać im wdzięczność a nie złość. Dlatego nic nie wspomnę o wredności wpisów jolnietej
bo widocznie starość jej się nie udała ale to nie nasza wina.
Może nikt jej nie chce wdzięczności okazać? Może odpycha wszystkich od tego ( jej złość,brak qltury) wszystkich którzy się o tym przekonali.
Ale wracając do tematu , życzę - wszystkim starszym osobom- wielu życzliwych ludzi wokół siebie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-15 14:39
Dzisiaj jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Odbyło się wiele pięknych procesji. Radość i nadzieja kiedy patrzy się na młodych i starych idących z uśmiechem i dobrym słowem na ustach. :-)

Ps
Od jakiego wieku wg Ciebie człowiek jest starszy, bo nie wiem czy życzenia są również dla mnie? :-)))))) Tylko zastanów się nad odpowiedzią żebyś się nie naraził tym "starszym", którzy jeszcze się nimi nie czują.  :-))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-15 15:18

>Od jakiego wieku wg Ciebie człowiek jest starszy<


Wiek nie ma znaczenia :-), starszym jest ten, kto się nim czuje:-).
Znam młode osoby, które są stare duchem:-)

Nie mniej jednak, Kropek, życzenia są miłe :-))))
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-15 16:27
Starszy czy młodszy ?  Oto zagadka Kto chce niech rozwiąże:
Pole koła, gdzie "r" = 4,18 to dużo czy mało ? A ?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-15 16:21
Odpowiedź jest prosta.

Jeśli nie czujesz się starszą osobą bądź jedną z Tych wielu życzliwych.

> Odbyło się wiele pięknych procesji.


Wpisz sobie w google -  Spycimierz grafika Tam zobaczysz piękno ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-15 16:54
Rzeczywiście, piękne dywany kwiatowe, ale nie tylko tam ludzie starali się , aby tego dnia było pięknie. :-)))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 08:49
A jutro moja córka ma urodziny i dostanie od tatusia piękny bukiet, kurier przywiezie:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-16 09:40
Rogal zadziwiasz mnie, nie przyjemniej byłoby wręczyć kwiatki osobiście?. Robienie cyrku z urodzin maleńkiej w końcu dziewczynki wydaje mi się przesadą , lepiej byś poszedł z całą familią na lody lub do ZOO.
ale to Twoja kasa i możesz wydawać ją w sposób jaki chcesz. Może zaproszeni goście będą zachwyceni ale raczej Twoja córeczka nie będzie tego długo pamiętać, tak myślę. Zapewne bardziej zdmuchnięcie świeczek na torcie :-)
Ale może się mylę bo każda mała istotka jest inna, wyrażam tylko swoje zdanie na Twój pomysł.
dużo zdrówka dla córci.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 10:05
Drogi wielokropku.
Moja Córka dostała ode mnie kwiaty wielokrotnie z okazji lub bez niej. Po prostu najbliższa kwiaciarnia teraz ode mnie jest hen hen, jak to na Ursynowsko/Mokotowskiej wsi:) A goście to mi wiszą. Pewnie już to wyczułeś, ale za ludźmi to ja nie przepadam:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-16 10:49
Rogal, to fajne, dziewczyna uczy się bycia kobietą. A kto ma tego uczyć jak nie tata. Kobiety kochają kwiaty. Za jakiś czas będziesz biżuterię kupował.  :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-16 19:00
Szanowny rogaliku.
Gdybyś zamówił te kwiaty prosto z np. kwiaciarni w Holandii zapewne okryłbyś się splendorem w oczach córki,
a na dodatek ona by wręczyła kurierowi podziękowanie w euro( bo tak się praktykuje w wypadku dostawcy kwiatów) to było by to dla niej niezapomniane przeżycie a jeszcze gdyby usłyszała po holendersku "dankeszej" ;-) pewnie by o tym opowiadała swoim wnukom.
Zapewne dostarczy to jakiś kurier dhl wożąc je wśród wielu innych przesyłek wyglądem będzie przypominał bukiet przywiędłych polnych kwiatów które natychmiast będą potrzebowały reanimacji zimną wodą, to czy to będzie takie efektowne? ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-16 11:25

>A jutro moja córka ma urodziny i dostanie od tatusia piękny bukiet, kurier przywiezie:) <


Rogal wybacz ale ty jesteś naprawdę solidnie stuknięty.
Już nie chodzi o twoje rozdmuchane ego, ale o to w jaki podły sposób traktujesz swoje dziecko.
Czyżbyś nie lubił jej tak jak innych ludzi ?  Sam napisałeś, że nie lubisz innych..........
> za ludźmi to ja nie przepadam<
Dziecku ( szczególnie tak młodemu) należy się rodzicielska miłość a nie wizyta kuriera........
Czyżbyś już zatracił z nią kontakt, że kurierem się wysługujesz ? Ech........... Żal............ Dziecka, nie ciebie...........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 12:00
Chłopie. Nie wiesz NIC o moich relacjach z Córką. Każdemu takich życzę. Wiesz. Moja żona dużo pracowała i Córka więcej czasu spędzała ze mną. Teraz też, gdy pojawił się Młody. I siłą rzeczy mamy bardzo bliskie relacje. Przychodzi do mnie ze wszystkim i nigdy nie jest bez rozmowy/pomocy. Teraz namiętnie gramy w Gwinta (gra karciana z Wiedźmina 3) i robimy mnóstwo innych rzeczy. Oszczędź sobie pochopnych sądów.
A ludzie? Nudzą mnie piekielnie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-16 12:44
Oj!!! Już nie tłumacz się.........Tylko winni się tłumaczą. A Twoje tłumaczenia są nieprzekonujące................
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 12:57
twoje zdanie mam w nosie i dobrze o tym wiesz:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-16 13:10 Zmieniony 2017-06-16 13:13
I niedobrze, że masz w nosie, bo każdy jest w stanie mądrego człowieka czegoś nauczyć. Nawet cieć na ulicy. Pyszałek uważa, że nikt mu niepotrzebny.  Nie wiem, jaki Ty jesteś naprawdę ,Rogal, ale trochę racji z tym bukietem jest.
Jeśli to byłby prezent, mogłaby córcia odebrać, nawet podpisać.:-) Jeśli są kwiaty od ojca, odbierz Ty i z pompą wręcz je córce. Kogo ma ściskać spontanicznie,a wyobrażam sobie tę radość,  gdy zobaczy bukiet? Kuriera? :-) A tak macie okazję zrobić zdjęcia całkiem rodzinne, gdy uprzedzisz żonę.
P.s.
A co jeśli byś zabrał córkę do kwiaciarni taksówką i kazał jej wybrać sobie kwiaty jakie tylko uniesie? :-))))
I wracałaby z ojcem jak księżniczka tez taksówką.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 13:25
Zachowania, które proponujesz były już "ćwiczone":-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-16 14:56
To temat mamy z głowy.
A może przy okazji o cenach szybujących w górę jak latawce pogadamy? :-) To dobra zmiana dla ekonomistów i wielbicieli GUS-u? ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 16:48
A gdzie tak szybują? W maju w porównaniu z kwietniem inflacja 0%.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-16 17:18

>A gdzie tak szybują?<


W sklepach........ Każdy kto systematycznie robi zakupy to dostrzega w portfelu. Po za tym ważniejsza jest inflacja R do R. A ta w maju 1,9 % wyniosła. W lutym 2,2  a w marcu i kwietniu po 2%. Jednym słowem drożyzna coraz większa. A waloryzacja iluzoryczna. Tylko uczestnicy "kolesiowej zmiany" pławią się w luksusach. Wide pani Sobecka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-16 18:09
W sklepach szybują.  Naprawdę nie widzisz, Rogal? Ja bym pewnie też nie widziała, bo wybieram i płacę, luksusów w końcu nie kupuję, ale zawsze po zakupy chodzi ze mną moja synowa i ona jak monitoring jest. Dokładnie mi mówi, o ile coś poszło w gorę.Niby niewiele jednostkowo od 0,20 - 2,00 na sztuce, ale po kolei wszystko. Pomnożone przez ilość tych art, kupowanych w miesiącu, daje znaczący wzrost kosztów utrzymania. A statystyka swoje.... Ciekawe, kto obliczy, ile zostanie ludziom z 500+ na czysto po tych wzrostach.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-16 19:58
A to rząd podnosi ceny? Z całym szacunkiem. Twoje obserwacje są dla mnie mniej miarodajne od danych GUS.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-16 20:08
Gus to nie życie codzienne, tylko średnia statystyczna. A rząd? Nie bezpośrednio, ale się przyczynia coraz lepszą zmianą.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 276) (3702982 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill