www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / komisja lekarska (1486 - wyświetleń)
Autor andrzej1964 Dodany 2017-06-18 08:13
Witam wszystkich,
Mam takie pytanie, bo niedługo będę stawał na komisję lekarską w SCONie, gdzie pewnie ponownie dostanę orzeczenie o grupie z tytułu schorzenia psychicznego. Czy aby tylko z takiego tytułu się dostaje. Wiem o tym, że schorzenia psychiczne stają sie bardzo popularne u nas w kraju, ale są naturalnie inne schorzenia dodatkowe, które należałoby podkręślić. M.in. Kręgosłupa, z ograniczeniem niedosłuchu, zależy też w jakim stopniu i ograniczenia pola widzenia.
W/g mnie, te pozostałe schorzenia sa bardziej wartościowe, i bardziej ograniczające, niż same schorzenia psychiczne.
Dlaczego komisje lekarskie są tak mało przychylne do takich ograniczeń. Ktoś kto poszukuje pracę, wie, że naturalnie stawia się w trudnej sytuacji, bo wie doskonale żę z takim czymś ciężko mu będzie porozumieć się z pracodawcą. Pracodawcy mają pełne pole do popisu, mało tego zatrudnianie po znajomości na lepsze  stanowiska, gdzie nie trzeba być kompetetnym, na tyle na ile trzeba.
Zmiana stanowiska wiążę się z podwyżką płacy.
Dlaczego to osoba niepełnosprawna zatrudniona po znajomości ma większe prawo, niż osoba niepełnosprawna zatrudniona z ulicy, która jest gorzej potraktowana, dlatego stąd podejrzewam, że taka mała jest ilość zatrudnionych ludzi. Ludzie chcą byc godnie traktowani, a nie jak piąte koło u wozu.
Dlatego jest taka pewna obawa przed przyszłą pracą. Mało tego ograniczenie, to jeszce potraktowanie.

Np. osoby trzecie wielokrotnie są zatrudniani do samego sprzątania, a nie powiedzmy do komputerów, czy nawet do samego biura

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / komisja lekarska (1486 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill