www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 2) (296857 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-21 08:48
Owszem, mam doświadczenie, lecz nie mam zaufania do organizacji która jest właścicielem ani do jej prezesa...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-21 11:52

>może to<


Droga Kobietko, dziękuję :-)
Nie mam czasu - pomagam synowi w firmie, często zajmuję się wnusią, zaglądam do starszej pani, która jest sama - sprzątam, piorę i gotuję :-)
No i...kiedy?
To odpowiedzialne zadanie, wierzę, że ktoś się zgodzi - będę kibicować :-)

A, Ty? - no....nie uśmiechaj się.

Ja jeszcze myślałam o Kryształku, ale ostatnio nie zagląda...Pozdrawiam serdecznie!

I wszystkich tu!
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2017-06-21 14:55
Fakt Sonko sprowokowałaś uśmiech. ☺Moderator musi mieć czas,czego tak jak Tobie notorycznie mi brak.A może J...,i zajęcie będzie miała i wyzlosliwić też się będzie mogła. ☺
A poważniej, czy to nie musiał by być ktoś mniej znany,lub (nowy)?Do moderatora często ma się pretensje a to,że Kowalski źle pisze,a Malinowski jest pro PIS itd.itp.Kłótnie są tu prawie o wszystko,a ten kto jest tu od roku,pięciu lat czy dłużej kogoś lubi bardziej innego zaledwie toleruje,czy jego praca nie odbijała by się w tym,czy zniósł by pretensje pod swoim adresem różnych jolek i innych krzyżówek?
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 17:11 Zmieniony 2018-01-13 17:17

> Informacje statystyczne
> Użytkowników  13224
> Wątków  9002
> Postów  267529
> Wyświetleń wątków  55328002


Tak było miesiąc temu 13.grudnia 2017 a tak na dzisiaj to wygląda

Informacje statystyczne
Użytkowników  13280
Wątków  9037
Postów  267928
Wyświetleń wątków  56582457

Lubię takie statystyczne zabawy chociaż specjalistą od statystyk jest tu Rogal
ale pobawię się czytaniem
Przybyło Mam 56 uczestników z tego ja założyłem dwa nowe nicki a Gollum jeden ;-) co prawda usunęli kropka tak jak kiedyś Elle ale wtedy nie było by dwóch kropków więcej ;-)
Czyli doszło w tym czasie 53 nicków, 35 wątków oraz  400 postów  ale !!!  ilość wyświetleń jest zadziwiająca 1.254.455 ???
     Wiem, że tu takie statystyczne info nie jest lubiane(bo usuwane) przez moderatorów ale może to coś da im do myślenia i zastanowią się nad swoim niecnym rozdawaniem bananów bo opinia idzie na cały kraj a jest ona niestety coraz bardziej niepochlebna.
Na dodatek cała Administracja nie reaguje na wpisy i maile  forumowiczów a to bardzo źle o Was świadczy.
W tamtym roku w TVP usuwali serduszka przy rozmowach z ludźmi a Wasze usuwanie niepochlebnych wpisów nie poprawi o Was opinii.

> wklejam tu kopie wpisu z 13 stycznia 2018 dla utrudnienia przed skasowaniem

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-20 09:13

> Inaczej uważałabym to za oszukiwanie forumowiczów, a "niejawną" osobę za dwulicową.


A ja nie. mało by mnie to obchodziło kto, byle pracował.
Lidian :-) Moderację można w niewielkim stopniu przyrównać poniekąd do urzędu.
O dwulicowości?
A co wiemy o użytkownikach teraz? Ilu tu pisze pod dwoma nickami? Głowę dasz, że nikt?
To jest dwulicowość, a nie ukryta moderacja. Moderator robi swoje i się nie odzywa, a nick-użytkownik sobie gada jak inni. Może to jednak nie jest dobry pomysł, może ...nie upieram się.
Tyle w temacie, jako, że nigdy nie deklarowałam odejścia z forum, odezwałam się.
Teraz lecę dalej i tradycyjnie do za jakiś czas. Dyskusja ciekawa i fajnie, ze na razie nie ma zadymy. Podejrzewam, ze wkrótce będzie, jeśli się domyślacie, co mam na myśli.;-) :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-20 10:48
Twoje i Golluma wypowiedzi w temacie są ciekawe, bo macie już doświadczenie w tych sprawach. Moja wypowiedź dotyczyła teraźniejszych forumowiczów. Wydaje mi się, że nasze kontakty już "za daleko zaszły" i dlatego lepiej żeby nikt z nas nie przyjął takiej funkcji.
Co do pisania pod kilkoma nikami to zgadzam się z Tobą , że to jest dwulicowość. Oczywiście, że za nikogo tutaj "głowy nie dam". :-)
Dopóki jesteś tu zarejestrowana, to masz takie samo prawo jak każdy inny użytkownik do "odzywania się", tym bardziej, że nie gadasz głupot. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-20 18:52

>Ilu tu pisze pod dwoma nickami?<


Wuzetko może dobrze by było gdyby admin ujawnił te niki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-20 08:37

> Bezstronność - aktualnie na forum toczą się "walki" ale co innego kiedy jesteśmy zwykłym userem, a co innego
> kiedy otrzymujemy rangę moderatora - nieco to zmienia sposób postępowania - oczywiście jeśli ktoś jest
> odpowiedzialny, wiem co mówię bo moderuję na dwóch forach


Gollum. Ok, ale ja też mówię na bazie doświadczeń. Na prywatnych forach Onetu miałam moderację 3 for w tym dwie jawne. Z kolei największe miało trzech moderatorów jawnych, którzy się ze sobą też jawnie sprzeczali. :-) Chodziło o to, ze poziom ich wyczulenia na posty użytkowników był różny.  To, co jeden uważał za jeszcze dopuszczalne, dla innego było za daleko idące. Co jeden ciął, inny przywracał. 
I to jest też problem, tego progu wyczulenia, a nie tylko odpowiedzialności, z czym się oczywiście zgadzam.
Funkcje adm. i moderatorów rozróżniam, mają ją dość dobrze wyodrębnioną fora pl.
Osobiście wolę, gdy odpowiedzialność jest skupiona w rękach założyciela, nie użytkowników. Użytkownicy powinni się czuć jak zające  beztrosko na łące.:-) A jak który za bardzo szkodzi - ciach i koniec kropka.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-06-20 09:54
Ja moderuję na forach gdzie jest kilkudziesięciu moderatorów bo trzech nie dałoby rady :-)
Wszędzie (choć jak widać nie wszędzie) jest zasada taka, że moderator nie wcina się moderatorowi i nie podważa jego decyzji. Jeśłi jakiś user żali się do innego moda na decyzję innego zostaje i tak odwsłany do moda który podjął dezycję.
Moim zdaniem bycie użytkownikiem forum zupełnie nie przeszkadza jednoczesnemu moderowaniu - powiedzialbym nawet, że pomaga bo użytkownik forum jest bardziej na bieżąco z tym co się na forum dzieje.
Różnorodność decyzji/interpretacja zawsze będzie miała miejsce czy to będą moderatorzy z zewnątrz czy stąd - to jest ludzkie, każdy z nas ma inne podejście inaczej interpretuje.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 09:39

> Wielu z Państwa od lat kontaktuje się z nami drogą mailową lub telefoniczną, a także poprzez system wiadomości wewnątrz Forum. Są wśród Państwa osoby, które wiedzą, że jesteśmy przytomnymi ludźmi, którym – tak Jak Państwu – zależy na tym, by Forum było przyjemnym miejscem służącym wymianie opinii, wzajemnemu doradzaniu sobie czy choćby radosnej rozrywce. Zawsze z uwagą podchodzimy do Państwa wniosków, wierząc, że także Państwu zależy na tym, by Forum było miejscem, na które warto wchodzić.


Przede wszystkim o czym my tu mamy dyskutować ?
Ja mam wielkie zastrzeżenia do moderatorów i nie wierzę że Wam też zależy.
A najważniejsza rzecz to czego dotyczy Wasz wpis ?!?
Rozmawiać mamy na temat moderowania "Kawiarenki" czy całego forum ON ???

Nie można być dobrym administratorem forum gdy się go nie czyta. Dowodzi tego wiele wpisów na Forum bez Waszej reakcji, a wpisy dotyczyły Administracji.



> Niestety, część spośród Państwa postulatów nie jest możliwa do wprowadzenia w życie, ponieważ Forum to dość stary mechanizm, który ma swoje ograniczenia. Do tego Administratorzy to dwie osoby, które na co dzień robią wiele innych rzeczy, i nie zawsze mają tyle czasu, ile by chcieli, by na bieżąco reagować na wszystko.


O jakich postulatach mowa? Nie możemy dyskutować na ten temat nie znając ich.

> Chcemy podkreślić, że przepraszamy za brak reakcji lub jeśli nie jest ona taka, jaka być powinna. Wierzymy jednak, że i Państwo są w stanie uderzyć się w piersi, ponieważ czasem dyskusje stają się zbyt gorące i zgłoszenia postów otrzymujemy z obu stron konfliktów.


To bardzo pozytywne zdanie z przeprosinami od Administracji. W swoim imieniu bardzo dziękuję.
Rozumiem że moderowanie to nie tylko czytanie i reagowanie na wpisy. Jest wiele pracy o których zwykły użytkownik forum nie ma pojęcia.
Ale jeśli jest jakiś regulamin forum to wchodzący na nie user chciałby mieć pewność ,ze będzie on przestrzegany, ja wierzę ,ze przez wszystkich bez wyjątku.


>  Muszą Państwo przyznać, że w obliczu istnienia takich sporów lekkomyślne byłoby z naszej strony nadawanie uprawnień do usuwania poszczególnych postów. Istnieje bowiem realne zagrożenie, że na moderację przeniosą się bieżące niesnaski, a usuwanie postów tylko jednej ze stron sporu spowoduje sytuację jeszcze gorszą niż obecna.


Prawdopodobnie ten sposób rozwiązywania sporów w Kawiarence , jest tak samo zły jak brak reakcji z Waszej strony.
A teraz odniosę się do sedna wpisu Administratorów Forum.



> Dlatego pomyśleliśmy, że być może byliby Państwo w stanie wytypować osobę, która potrafiłaby w sposób bezstronny reagować na niegodne zachowania, związane także z bezczelnym zamieszczaniem treści reklamowych? Czy są Państwo w stanie zaufać choćby jednemu z Użytkowników, zapewne takiej/takiemu z większym stażem, który miałby prawo decydować o wycinaniu postów łamiących Regulamin – niezależnie od tego, kto je zamieszcza? Czy uważają Państwo, że możliwa jest do osiągnięcia zgoda wśród Użytkowników Forum co do nadania takich uprawnień temu Użytkownikowi?




Dla mnie taką funkcję może sprawować każdy kto ma trochę empatii i kultury osobistej. A najważniejsze czy ma czas i ochotę aby to robić. Ja nie podjął bym się takiego zadania.
Jedno co mnie hamuje przed poparciem któregoś z użytkowników forum to fakt mojej niewiedzy czy dana osoba nie występuje pod innym nickiem! A jest to  tutaj niezmiernie łatwe.
Zapewne umieszczenie czterech końcowych cyfr z adresu ID zapobiegło by skutecznie takim praktykom.
A wyobrażam to sobie tak:
Można by spośród chętnych wyznaczyć osoby odpowiadające za poszczególne działy forum- zapewne można by je łączyć.
Usuniecie wpisu, powinno być uzasadnione i w odpowiedni sposób pod usuniętym wpisem wyjaśnione z jakiego powodu (nieetyczne słowa, na żądanie kogo)
Jeśli istnieje na forum dział " Porady Centrum Integracji" to nikt z użytkowników nie powinien administrować jego oprócz Was. A powinien to być dział pod szczególną Waszą opieką.


Pozdrawiam i liczę na dalszą dyskusję z Waszej strony oby nie skończyło się na pojedynczym wpisie.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2017-06-22 15:21
.-ek !!! Obejrzyj się za siebie i zauważ, że to ty byłeś prekursorem jak najszybszych, jak najlepszych zmian w tym miejscu. Dzisiaj Administracja daje ci prawo dokonania tych zmian a ty odwracasz się dupką i nie bo nie :-) Mając na uwadze powyższe należy zapytać: Czy ty faktycznie chciałeś jakichkolwiek zmian czy jedynie chciałeś sobie pogrzebać patykiem w błocku i z zmysłem co niektórych ochlapać? Temat się rozwinął zgodnie z zamysłem Administracji :-) Dyskusja jest , licznik bije i będzie...tak jak było :-) Niemniej skoro padają propozycje pracy na stanowiskach kierowniczych proponuję swoją kandydatkę. W zasadzie dawno się nie odzywała, ale wiem , że nas czyta i da dobrą zmianę. Proponuję koleżankę "bober" Dlaczego? Jest nie z tego świata zupełnie jak ten 8... , więc poradzi sobie.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-10-25 16:17
Ciekawe czy czytasz nadal a tylko nie możesz się odzywać?
A może wysunęłaś swoją kandydaturę?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-21 15:00
No i oczywiście jest tak jak przypuszczałem, wiele krzyku było, wiele narzekań na to, że moderacja nic nie robi, nie działa, olewa forum i inne epitety (z mojej strony również, zwłaszcza epitety), a teraz jak się okazało, że jest Ich tylko dwoje i maja jeszcze inne obowiązki i nie mają zbyt wiele czasu na forum, jak obiecali zaproponowali na forum wybór moderatora spośród tutejszych bywalców i co? Qrwa nic - jak zwykle wszyscy zajęci, notoryczny brak czasu - chcecie zjeść ciastko i mieć ciastko.
Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak tylko właśnie qrwa mać!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-21 15:12
O to, że ktoś nie chce wziąć na siebie takiego obowiązku nie możesz mieć do nikogo pretensji. Każdy zna swoje możliwości. Nie można brać moderatora z "łapanki". :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-21 15:42

>Nic innego mi nie przychodzi do głowy jak tylko właśnie qrwa mać! <


Nie ma się co denerwować, bo przecież to w niczym nie pomoże. Owszem moderowanie to robota niewdzięczna i absorbująca ogromną ilość czasu. Myślę, że ewentualny nowy "Mod" miałby tego dość po kwartale i wszystko wróciłoby do stanu poprzedniego. Zatem co ? Myślę, że inicjatywę powinna w tym momencie przejąć Administracja i zwrócić się do kogoś  (może kilku osób?) z propozycją objęcia tej funkcji. I albo się uda albo będzie niewypał. Innego rozwiązania obecnie nie widzę. Pzdr.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-21 15:42

> Qrwa nic - jak zwykle wszyscy zajęci, notoryczny brak czasu - chcecie zjeść ciastko i mieć ciastko.


Wiesz, co - jednak trochę nie wypada najpierw pisać, że Ty też narzekałeś, a potem w trzeciej osobie liczby mnogiej [wy] "chcecie mieć ciastko i zjeść ciastko". :-)

A poważnie - czego się spodziewałeś?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-21 16:56
Tak - narzekałem, ale piszę WY bo Wasze propozycje padaly - nie moje :-)
A napisałem o swoich żalach żeby ktoś mi nie wytykał, że byłem jednym z tych co rzucał mięsem :-)

Czego się spodziewałem? Że jednak moze... no, ale wyszło jak zwykle, żal.
Nadrzędny Autor Paula-Nikta Dodany 2017-06-21 18:25
Gollum będzie dobrze tj będzie tak jak było: Lot nad kukułczym gniazdem :-) Przemówienie Administracji to tylko... ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-21 20:06
Że może ktoś "połknie żabę" i zgłosi się na ochotnika do moderowania Kawiarenki, wraz z jej latami zaśniedziałych sporów osobistych i będzie lepiej?

Właśnie dlatego staram się nie narzekać na administrację w miejscach, gdzie jestem. Bo administracja zawsze jest "zła" - jeśli pozwala (dorosłym ludziom!) pisać niemal co chcą, ktoś kogoś prędzej czy później naobraża. Jeśli przeciwnie, moderuje ostro to "zamordyzm, totalitaryzm" i inne takie (nawet w tym wątku padł już wyraz capo).

Pamiętam jeszcze bodaj pierwszą porządną eksplozję niezadowolenia na tym forum. Użytkownik nazywał się bodajże Marcel. Był zdania, że większość - jeśli nie wszyscy - użytkownicy tego forum są "fałszywymi niepełnosprawnymi" - bo jeśli ktoś jest jeszcze samodzielny w jakimś sensownym stopniu, to znaczy że jest za mało chory (naprawdę ciężko mają dopiero np. ludzie z zaawansowanym zanikiem mięśni). Jakiejś racji gościowi odmówić nie można. Ale ludzie nie wytrzymali, zażądali działań od administracji. Marcela w końcu zbanowano... na co pojawili się ludzie, którzy zasadniczo się z nim zgadzali i uważali, że został "zbanowany za mówienie prawdy". A jednocześnie obie strony sporu są gotowe wyciągać argument, że to powinno być "miejsce przyjazne niepełnosprawnym". I weź tu bądź mądry.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-21 20:10
Czy to nie z takiego właśnie powodu powstało forum prawdziwi niepełnosprawni?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-21 20:12
Nie chciałam podawać nazwy, żeby w razie czego nie było, że na nich ludzi nasyłam.

Tak, tamto środowisko wzięło się dokładnie z tego sporu, jeśli dobrze pamiętam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-26 11:12
Jak widzę że ktoś ma legitymację inwalidy i korzysta z miejsca parkingowego do inwalidy to zaczynam mu się przyglądać uważniej ... Tylko dlatego, żeby ocenić - fakt, bo na oko;)- na ile jego niepełnosprawność ruchowa wymaga, by legitymizował się kartą parkingową . Pewnie muszę kupić lwa by to sprawdzić;).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-26 11:22
Nie tylko ruchowi otrzymują kartę parkingową.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-06-26 19:52
Wiem, ale tak se;) myślę, że powinni z karty parkingowej korzystać ludzie z widoczną niepełnosprawnością ruchową .Pewnie lew zalatwił by sprawę ; . Zobacz jak wielu sprawnych korzysta z ubikacji dla ON. Wolna to mogę skorzystać . Udaje się bezproblemowo skorzystać z ubikacji to mogę z miejsca parkingowego przeznaczonego dla ON itd, Później idzie taki do lekarz i symuluje na potęgę, żeby uzyskać kartę, by mieć parking .Trafisz na takiego w niebie to i tam cię wykorzysta siadając na plecy, bo gdzieś tam dowiedział się że św. Piotr wpuszcza tylko duszczki na koniu ;-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-29 21:45
Ja również jestem za tym by prawo było prawem a sprawiedliwość sprawiedliwością, ale od samego pisania nic nie wynika;).  Od czegoś trzeba zacząć jak nie od grubej kreski to od czego? Komisji?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 23:33
Która to już kolejna kreska ma być na tym forum? Amalian ty powinieneś wiedzieć bo Twój rodowód sięga prawie początków tego miejsca ;-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-06-30 11:19
Za czymś trzeba się opowiedzieć to stawiam na krechę, bo zacznie sią awantura, która może tylko to forum roz...walić . Mieszanie w w kiszkach -tutaj piszących-to żadne wyjście. Zaczną się przepychanki, wysuwanie argumentów"że się było czy nie " i forum pęknie .  Są tutaj osoby, którym to forum coś daje , więc nie warto tego robić . Jak ktoś uważa inaczej zawsze może tutaj nie zaglądać ;-) . Pozdrawiam nie zawsze zaglądający tutaj, ale pamiętający ;-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-21 20:14
To ten kto jest prawdziwie zdrowy lub tylko nie ma pół palca to może tu być czy nie?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-06-21 20:18

> To ten kto jest prawdziwie zdrowy lub tylko nie ma pół palca to może tu być czy nie?


Zależy kogo zapytasz:
1) Mnie to obojętne - nie po to tu jestem (i dlatego najchętniej odpowiadam na bardzo konkretne, praktyczne pytania).

2) Administratorzy takiego ograniczenia nie wpisali

3) Ale ludzie ciężko niepełnosprawni MOGĄ tak uważać, nie zdziwiłoby mnie to - bo już ileś sporów na tym forum było o tym, że ono powinno być "o problemach prawdziwych niepełnosprawnych" albo "o prawdziwych problemach niepełnosprawnych" albo jeszcze coś w ten deseń.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-22 12:54
Dawno mnie tu nie było...i widać że nie ma o czym pisać ;-);-);-) . Porządek musi być !!! Ale jaki ? Prawo czy lewo stronny? Jak prawo, to dlaczego prawo a nie lewo . A może to wina robotów ... że tot one wyznaczają drogę a nie faceci w czerni ;-) .Pewnie trzeba wezwać speca od podsłuchów Gumowe Ucho . Może coś nagrał w restauracji albo gdzieś tam..... i puści . Posłuchamy jak orzą łany pol iskrzących się łanami zbóż i z opaskami na ręku pochylają się nad rodłem . I oby im się w główkach nie wywróciło i by nie zapomnieli że władzę trzeba będzie kiedyś oddać :-). Pozdrawiam amalian Tych z Tych i tych nie z tych ;-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-22 13:01
Witaj Amalian.  Fajnie, że z nami jesteś.  :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-21 20:56
A co to znaczy prawdziwy niepełnosprawny - jaka jest definicja?
Nie ma czegoś takiego.
NIWPEŁNOSPRAWNY - jak sama nazwa mówi nie w pełni sprawny - gość bez jednej ręki nie jest już w pełni sprawny bo nie jest w stanie wykonać wszstkiego tego co inny z dwoma rekami. Tak samo ktoś z jendym okiem - takich przykładów możnaby tu mnożyć.
Oczywiście są bardziej i mniej niepełnosprawni.
Tu chodzi o zupelnie co innego i brak możliwości samodzielnej egzystencji.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-21 21:17
To jest w zasadzie off top of tematu, ale:

> NIWPEŁNOSPRAWNY - jak sama nazwa mówi nie w pełni sprawny


A "butonierka", jak sama nazwa wskazuje, służy do noszenia w niej buta. :-) Niepełnosprawny to przede wszystkim kategoria prawna albo wizerunkowa. Osoba np. z cukrzycą też nie jest "w pełni sprawna", ale zwykle ani sama siebie nie uważa za niepełnosprawną, ani też inni jej za taką nie uważają.

Marcel się tak, a nie inaczej wyrażał. Tak zacytowałam. I mnie to, szczerze mówiąc, nawet nie przeszkadza. Gościowi z postępującym, śmiertelnym zanikiem mięśni (bo w końcu zanikają także np. płuca) albo innym podobnym świństwem nie będę wykładać, że powinien grzecznie i precyzyjnie (pod względem semantycznym) wyrażać swój żal. Złość, którą wylewał na forum, miała realną podstawę: że ludzie tacy jak on są w znacznie gorszej sytuacji niż tacy, jak ja. I, czego by nie mówić, miał w tej kwestii sporo racji.

I właśnie dlatego - że często obie strony mają części racji - moderowanie takich for, jak to, jest z definicji niewdzięczne.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-21 22:04
Nie chodzi o rozstrzyganie sporów "wizerunkowych", a o typowe naruszanie regulaminu.
Np. obrażanie innych, wyzwanie ich, a są tu na forum takie istoty które robią to notorycznie bez żadnych konsekwencji. Nie mówię tu o zwykłych utarczków słownych, mówię o wyzwiskach typu głąbie, debilu itp. poniżanie innych, oczywiście typowy SPAM.

A porównanie słowa niepełnosprawny z butonierką uważam za nieudany.
Jeśli zaś chodzi o stronę prawną to niestety wszystko zależy od interpretacji - przykładem idealnym jest niedawna UWAGA gdzie pewna pani z komisji uznała dziecko za pełnosprawne choć do tej pory co rok było orzekane jako niepełnosprawne - uzasadniła to mówiąć, że skoro może się samo poruszać i samodzielnie jeść to jest pełnosprawne.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-06-21 22:59

> Nie chodzi o rozstrzyganie sporów "wizerunkowych", a o typowe naruszanie regulaminu.


Formalnie regulamin zabrania obrażania kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Nie rozróżnia "utarczek słownych" od nazwania kogoś "debilem" - i jedno i drugie jest verboten. Ale zgodnie z tą definicją, większość bywalców powinna była z tego forum już wylecieć z hukiem - albo za używanie wulgaryzmów, w tym pod adresem rozmówcy, albo za bardziej subtelne sugerowanie a to chorób psychicznych, rozdwojeń jaźni, bycia nałogowym kłamcą, albo jeszcze całej listy innych przywar.

Dla mnie wygląda to tak, że każdy się sam czuje usprawiedliwiony, albo jak mu nerwy puszczają, albo jak ma "misję" jakiegoś rodzaju. Bo gdyby się nie czuł usprawiedliwiony, to by tego posta łamiącego zasady w ogóle nie napisał.

Zupełnie teoretycznie, gdybym kiedyś zakładała własną przestrzeń internetową, to wszystkie tego typu przytyki powinny lecieć równo do kosza, bo powodują tylko eskalację konfliktu - nieważne, czy ktoś kogoś nazwał głąbem, czy np. starą babą albo tylko zasugerował, "a pigułki wziąłeś"? Ale przy takiej polityce, to forum musiałoby zupełnie inaczej wyglądać. To nie ja to miejsce zakładałam, to nie ja zadecydowałam, że tu będzie w zasadzie wolna amerykanka, więc zamiast analizować co moderatorzy powinni robić, gdyby miało być po mojemu, po prostu używam opcji "Ignoruj".
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-22 10:50
Proszę, nie mieszajcie do "zadanego" tematu oceniania niepełnosprawności. Bo ani kompetencji zawodowych jak i moralnych nikt z nas w tej sprawie nie posiada.
Wykładnią może a właściwie dobitniej powinien być tylko regulamin. Każde odstępstwo od tegoż spisu zasad przez ewentualnego nowego "Moda" będzie wręcz gwałtem na userach. Aż ciśnie się na usta powiedzenie o żonie cezara........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-06-22 10:59
Ty mi wreszcie o tych cenach odpisz:)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-22 12:30
Nikt tu nic nie miesza. Pośrednio jest to związane z tym tematem bo chodzi o interpretowanie wypowiedzi przez ewetntulanego moda

>kompetencji ... moralnych nikt z nas w tej sprawie nie posiada.<


Każdy z nas, każdy człowiek posiada kompetencje moralne, każdy działa według jakichś moralnych zasad.

>Każde odstępstwo od tegoż spisu zasad przez ewentualnego nowego "Moda"<


No i właśnie - mod musi interpretować wypowiedzi i musi ocenić czy wypowiadająca się osoba wyowiada się zgodnie z zasadami/regulaminem tego forum i zrobi to według własnych moralnych zasad, a powyższa dyskusja wyniknęła właśnie na przykłądzie jednego z userów, który według wielu został uznany za łamiącego tutejszy regulamin obrażając czy też urażając osoby niepełnosprawne na tym forum - kto o tym zdecydował? Gdzie jest granica przekroczenia moralności?

Więc nie pisz tutaj o kompetencjach i przekraczaniu ustalonych zasad regulaminem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-22 12:47

>Każdy z nas, każdy człowiek posiada kompetencje moralne, każdy działa według jakichś moralnych zasad.<


Na pierwszy "rzut oka" niby racja, ale przecież np. moje osobiste spojrzenie/kompetencje moralne wcale nie muszą być uznawane przez panią "X" lub pana "Y". I ja to szanuję.

>Więc nie pisz tutaj o kompetencjach i przekraczaniu ustalonych zasad regulaminem. <


Gollum,- z całym szacunkiem ale to nie Ty będziesz wyznaczał co mi lub komuś innemu wolno pisać lub nie......
A właśnie ten temat w którym piszemy ma zapobiec takim zachowaniom. Pzdr.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-22 12:56
Możesz pisać co chcesz, ale jeśli piszesz nie zarzucaj innym braku kompetencji bo nie masz bladego pojęcia jakie kto ma kompetencje.
A kompetencji moralnych jako takich nie ma bo to są pewne zasady i jak sam napisałeś każdy ma inne/może mieć inne i dlatego poruszony temat jest jak najbardziej w temacie.

Tak samo jak ja Tobie tak i Ty nie masz prawa pisać co komu wolno, a co nie pisać w tym wątku - co jednak zrobiłeś. Jeśli już komuś coś zarzucasz to staraj się sam do tego stosować.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-22 13:04
:-))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-22 13:15 Zmieniony 2017-06-22 13:17

>jeśli piszesz nie zarzucaj innym braku kompetencji bo nie masz bladego pojęcia jakie kto ma kompetencje.<


Wnioskuję z tego, że niedokładnie zrozumiałeś mój wcześniejszy wpis. Ja nikomu nie zarzuciłem braku kompetencji lecz wyraziłem swoje wątpliwości a to różnica. Proszę zwróć uwagę, że w tamtym wpisie użyłem słów " nikt z nas". Samo to wyklucza abym komukolwiek coś zarzucał w tym temacie.......

>Ty nie masz prawa pisać co komu wolno, a co nie pisać w tym wątku<


Proszę abyś rozwinął/wyjaśnił swoją myśl bo nie bardzo wiem o co chodzi i jak się do tego odnieść. Pzdr.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-22 13:20

>Ja nikomu nie zarzuciłem braku kompetencji lecz wyraziłem swoje wątpliwości<


Dość ciekawie interpretujesz swoje wypowiedzi:

>Bo ani kompetencji zawodowych jak i moralnych nikt z nas w tej sprawie nie posiada.<


Jak dla mnie to nie jest wyrażenie wątpliwości, a stwierdzenie faktu.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-22 13:26

>Dość ciekawie interpretujesz swoje wypowiedzi:<


Hmm...... To już ociera się o akademickie rozważania. Jednak wydaje mi się, że takie rozważania nie stanowią "soli" tego tematu.........
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-06-21 19:20
Adminie „złoty” to jest proste jak równia pochyła, na tym forum jest kilka osób:
1) „A” zgłasza, post „B”, Ty czytasz post „B” i „A”, bo na 100% „B” odpowiada na chamstwo (zaczepki) „A”i usuwasz posty „A” i „B”.
2) gollum i sp-łka zgłasza link z reklamą: czytasz też komentarz – post pod reklamą, a tam same kur..., skurrr... itd. usuwasz reklamę i golluma post.
3) Logika i inteligencja (o której piszesz) podpowiada Ci chyba, że post np. Sonki, który zawiera pomówienia i obelgi typu: jesteś głupia, idź do psychiatry, leczysz się w szpitalu psychiatrycznym itd. jest ewidentnym naruszeniem regulaminu, mimo braku wyrażeń wulgarnych. Kasujesz taki post i tyle.
4) Nie sugeruj się, mimo że to łatwe, zgłoszeniami postów. Post skasowany, a tu odp. Bez sensu i wychodzi bzdura.
5) Bany na tym forum nie mają racji bytu i znaczenia :-( Gollum dostał BANA i natychmiast,  w tym samym dniu zalogował się pod innym nickiem dalej bluzgając i obrażając forumowiczów– łamiąc ewidentnie regulamin.
6) Wystarczy spr. IP osób tutaj się rejestrujących i logujących. Ktoś ma 2 -3 to zadaj pytanie: który ma zostać, pozostałe usuń!

No i tyle wystarczy. Wiem, że to co napisałeś to taka marchewka: kłócą się, kombinują, posty lecą ;-)
Faktem jest, że Iota była by doskonałym moderatorem, ale nie dziwię się, że nie ma ochoty „wsadzać palca ...”Jej wypowiedzi są bardzo inteligentne i rozważne :-)

Adminie weź na wstrzymanie, bo Polak do tego o.n. To taki gatunek, który nie TOLERUJE INNYCH, WSZYSCY MUSZĄ RÓWNAĆ...

No i na koniec: zgłaszam na Moderatora Nachbara. To forum to takie więcej katolicko-moherowe, ale człowiek nikogo nie obraża, do forumowiczów ma obojętny stosunek. Jest kulturalny i ma doświadczenie. Niektórym nie będzie odpowiadał, bo krytykuje KRK.

Aaaaa ...jeszcze Ela. Ciekawe, że jak post wielokropka, czyli wielonikowego walpoza usunie to „aj, waj”, wszyscy winni, Elę zamknięto bo jakiś padalec ZGŁOSIŁ, że jest reklamodawcą i co ona słyszy: POMYŁKA, daj se luzu. Do tego adminie taki oj... jakże "wrażliwy" wielokropek" wielokrotnie taką Elę obrażał, wyzywając od głąbów, środków od kapusty itd.

Ps. stałam się „zła” itd., gdy się odsłoniłam i napisałam o swoim pochodzeniu :-( Do tego podchodzę empatycznie do Muzułmanów.

Kobietko: osoby, które proponujesz w pierwszej kolejności usuną ciebie – jaka ty niekumata jesteś.

Reasumując: Wystarczy usunąć bezpowrotnie: użytkowników o nicku: Gollum, wielokropek i w-zeta. Pozostają trole i te należy WYWALIĆ : IJANKI, KOBIETKI, PRAWDY, Paulenikity ITD.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-21 20:16
Jolu, jak juz wszystkich wymienionych się pozbędziesz to kto zostanie prócz ciebie?q
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-06-26 10:25
To nie jest taki głupi pomysł bo wówczas wszystkie te epitety, obraźliwe i prowokujące posty które tak skrzętnie przypisała innym będzie pisać do siebie :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-26 08:42
Moderatorzy, my się wypowiedzieliśmy. Teraz czas na Wasz ruch. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-26 14:07
Moderatorzy oczekiwali

> Pozostajemy z szacunkiem, licząc na to, że podejmą Państwo rzeczową dyskusję na ten temat.


> Z poważaniem,
> Administratorzy


A takiej dyskusji raczej tu nie było ? Zapewne oczekują aż więcej użytkowników forum się wypowie w temacie ich zapytania.
I z pewnością nie chcą podejmować  decyzji w tak ważnej sprawie zbyt pochopnie. A trudno tu podsumować i z tych wpisów wyłowić sensowne propozycję.
Ja nie mam ,żadnej pewności ani wiedzy - czy nie zaproponowałby jakiejś/ego nicka który byłby jak Doktor Jekyll i pan Hyde  według książki którą napisał Robert Louis Stevenson.
Dlatego jestem za pozostawieniem obecnej formy moderacji która do tej pory po otrzymaniu zgłoszenia reagowała usunięciem wpisu. Proponowałbym a nawet domagam się : zostawiać pod nim uzasadnienie powodu usunięcia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-26 15:22
Kiedyś wołałeś o zmiany, a teraz chcesz aby było tak samo????????? Nic nie rozumiem. :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 2) (296857 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill