www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 279) (3697223 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-29 11:28
Celna uwaga. Osoby dobrze zarabiające nie zauważają zwyżki cen do poziomu kiedy i ich uderzą po kieszeni ( to nie jest zarzut ani zazdrość tylko stwierdzenie faktu). Jak już tu wspomniano renciści i emeryci o niskich dochodach najszybciej ruchy cen wychwytują.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-06-30 11:32
Łapać złodzieja !!! krzyczy prezes informując że na bezmyślnej wycince drzew mógł ktoś coś zachachmęcić . Nie zmienia to faktu, że poległo lekko licząc trzy miliony drzew .
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 10:20

> Światowy Dzień Uchodźcy
> Światowy Dzień Uchodźcy uchwaliło Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku. Święto upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie, którzy musieli opuścić swoje rodzinne strony i bliskich w poszukiwaniu lepszego, najczęściej po prostu bezpiecznego życia.


Kilka razy dyskutowaliśmy na ten temat. Nawet dzisiaj chyba były gdzieś wpisy na ten temat.
Ja mam wątpliwości czy dyskusja była o Tym samym.
Postawię pytanie .
Czy dla Was imigrant i uchodźca to to samo?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-06-20 10:23
No jasne że nie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 10:27
Tutaj to nie jest takie jasne bo według wpisów które zamieszczają forumowicze , zostali oni wrzuceni do jednego worka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 11:00
A Ty w tej chwili potrafisz ich rozróżnić? Nie potrafią tego zrobić wytrawne służby.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 11:08 Zmieniony 2017-06-20 11:15
Od czasu do czasu proponuję Wam (mimo niechęci niektórych z Was) obejrzenie TVP info. Zobaczycie co robią imigranci. W tej chwili leci wiadomość o Polaku, który zginął.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-20 11:28

>Od czasu do czasu proponuję Wam (mimo niechęci niektórych z Was) obejrzenie TVP info.<


To bardzo Cię proszę, nie proponuj oglądania tych kłamstw i przeinaczeń. Każdy z nas jest wolnym człowiekiem i ma prawo wyboru. A Ty po prostu próbujesz indoktrynować na tym forum. Wstyd...........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 11:40
A Ty co robisz? To ja nie mam prawa wyboru, bo Tobie się nie podoba? To co Ty piszesz jest cacy , a kto się z tym nie zgadza jest be? Wyluzuj trochę.

Kłamstwem nazywasz to, że pokazują co dzieje się z imigrantami we Francji. Przecież to są francuskie filmy. Śmierć polskiego kierowcy to też kłamstwo?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-20 11:55

>To ja nie mam prawa wyboru,<


Masz prawo wyboru. Nikt Ci tego nie odbiera, ale dlaczego swoją wolę próbujesz narzucić innym ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 12:01
A dlaczego Ty to robisz? Właśnie mi narzucasz swoje spojrzenie na sprawę. Nie widzisz tego?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-20 12:09

>narzucasz swoje spojrzenie na sprawę<


W przeciwieństwie do Ciebie ja nikomu nie wskazuję jaką telewizję ma oglądać. Nie proponuję Polsatu, TVN czy BBC. A Ty nakłaniasz do telewizji rządowej.
Nie dostrzegasz swojej hipokryzji ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 12:11
Napisałam:

>Od czasu do czasu proponuję Wam (mimo niechęci niektórych z Was) obejrzenie TVP info.<


Gdzie tu jest nakłanianie? Nie widzisz słowa PROPONUJĘ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-20 12:14

>PROPONUJĘ? <


Hi hi hi.:-) Lidian wybacz ale w Twoich ustach to naprawdę brzmi śmiesznie...........
Wszak Twoja przynależność do "moherowej sekty" jest powszechnie znana. Ech.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 12:18
Nic dodać nic ująć. :-( Pokazałeś "twarz".
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-20 12:21

>Pokazałeś "twarz". <


I kto to mówi??? No kto ?? Ech...........
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 12:01

> Kłamstwem nazywasz to, że pokazują co dzieje się z imigrantami we Francji. Przecież to są francuskie filmy. Śmierć polskiego kierowcy to też kłamstwo?


Zginął bo nie zachował odpowiedniej ostrożności. Wiele razy jest taka interpretacja zdarzeń na naszych drogach. - kierowca nie dostosował się do panujących warunków, nie zachował ograniczonego zaufania itp .
Czy winą można obarczyć mglę która nagle spadła na jakiś odcinek drogi lub np samolot który awaryjnie rozbił się na drodze a jakiś kierowca rozbił się przy tej okazji?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 12:03
To jest inna sprawa, wypadek losowy, a inną sprawą jest celowe położenie na autostradzie drewnianych kloców i gałęzi przez imigrantów z Erytrei. Kilku z nich już aresztowano.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-20 12:28
Efekt jest ten sam + plus nie zachowanie ostrożności w niebezpiecznych miejscach.np. w trakcie wichury na drogę przewraca się drzewo, przejazd przez drogę gdzie wiadomo że spadają na nią kamienie lub głazy.
Z tą tylko różnicą ,że można kogoś ukarać gdyby ten głaz zepchnął specjalnie lub przez nieuwagę.
Ale kierowca w takich miejscach powinien zachować większa uwagę co się dzieje na drodze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-20 12:41
Trochę racji masz, ale tu chodzi o sam fakt celowego stwarzania niebezpieczeństwa. A jak zachował się kierowca tego już nigdy się nie dowiemy, bo zginął.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-20 14:31
Kolejne przepełnione patriotyzmem zacne osoby odmawiają A Dudzie. Ech...........Czy ktoś go jeszcze szanuje ?

>http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/552550,dzieci-zolnierza-ak-andrzej-duda-prezydent-odznaczenie-pis-konstytucja.html<

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-06-21 19:46
A jak zachowali się katolicy, gdy płonęły w mękach dzieci? Jak zachowali się, gdy biały debil zabijał Muzułmanów, jak zachowali się, gdy okazało się, że terrorystą jet Polak?!
Nadzwyczajny CUD ;-) MEDIA PISZĄ: ZAMACHOWIEC OBYWATEL FRANCJI! Komentarze: no jak obywatel, przecież to muslin.. Media piszą: ZAMACHOWIEC POCHODZIŁ Z POLSKI, BYŁ OB. FRANCJI:No jak Polak, przecież to ob. Francji, a nie Polak. Dwoista moralność POLAKÓW - KATOLIKÓW - WSTYD, MI.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-23 12:02
Ty to się lepiej za siebie zacznij wstydzić.
Zadałaś kiedyś pytanie, jak zachowują się pozostali muzułmanie, gdy trwają zamachy, ataki na ludzi? Bo ja jakoś nie słyszałam z tamtych środowisk głosu potępienia i jakiegoś świętego oburzenia. Cisza.
W Polsce owszem, były takie wypowiedzi.
Trwa wojna, jej okrucieństwa poruszają, budzą współczucie i bunt. Dziwne tylko, że nazywasz jednych białym debilem, a innych zamachowców jakoś omijasz, czy mi się zdaje? Oczekiwałabym równowagi w ocenie. Zmiany słownictwa tak w ogóle akurat od Ciebie nie oczekuję.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2017-06-28 08:57
Jak na razie większość gwałtów w Polsce dokonują katolicy. Należy więc zapytać co Państwo Polskie robi aby chronić kobiety przed katolikami.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-23 13:21

> A Ty w tej chwili potrafisz ich rozróżnić? Nie potrafią tego zrobić wytrawne służby.


O czym  to świadczy ? Że te służby są do niczego?.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-23 14:01
Nie wiem czy służby tych wszystkich krajów są do niczego. Ja bym tak nie powiedziała.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-22 21:02
Piegusku, oczywiście że nie;emigranta zmusiła do emigracji bieda, rzadziej polityka(poglądy) . Uchodźcę niestabilna sytuacja polityczno-gospodarcza, wojna, bomby .Faktem jest, że jest wielu przebierańców, którzy chcą dostać się do Unii podając się za uchodźcę, ale od czego mamy służby? Nie od podsłuchiwania swoich, ale obcych .Ale mamy powtórkę z ....nie rozrywkiv i tylko tym się różnią od poprzedników że nie informują o rozmowie kontrolowanej gdy prowadzisz rozmowę tel ;-) .  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-22 22:32
:-) . Amalian to prosto można wyjaśnić . Podsłuchiwałbyś kogoś jeśli nawet jednego słowa nie zrozumiesz? Nie. I dlatego lepiej podsłuchiwać Naszych ;-)
/5/
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-06-22 23:00
;-) ;-);-) nawet ministerstwo spraw zagranicznych używa tłumacza z automatu a mogli by poprosić Iotę ... :-) .Dziewczyna by im wytłumaczyła że podsłuchiwać nie warto a przy okazji nauczyła języka angielskiego . Tylko w Eskobar czy jakoś podobnie go nie używają a tam najczęściej z min.spr. zag. wyjeżdżają ;?).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-23 09:50
Stocznia szczecińska się odrodziła. :-))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-23 12:03
Dzisiaj do portu w Gdyni przypłynął statek gigant. 4 tyś pasażerów. Koszt 9 dniowej wycieczki to ok 6 tyś zł.
Są chętni?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-24 13:50
No to bym sobie porzygała (przepraszam) na tej wycieczce. :-)) Szkoda kasy w moim przypadku, bo chyba te 9 dni było by mi potrzebne na przystosowanie się do kołysania.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-24 15:59
Przy tych wymiarach statku , kołysania byś wcale nie czuła.  Miałabyś do dyspozycji tyle luksusów w jednym miejscu łącznie z kilkoma dansingami, kinami czy choćby basen z plażą i atrakcyjne zjazdy w rurach ;-) oraz kilkanaście sklepów wielkopowierzchniowych jak i małych butików. A na spacery park małe zoo. Przy wymiarach kilku boisk piłkarskich i kilku piętrach (pokładach) to nie ma co się dziwić że tyle tego tam jest ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-24 16:05
Prawdę mówiąc najlepiej wypoczywam w głuszy, ciszy i przy łowieniu ryb. Dansingi i wszelkiego rodzaju rury już mnie nie interesują. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-30 08:34
Czy pani Prezydent Warszawy powinna pojawić się na przesłuchaniu?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-30 10:00

>Czy pani Prezydent Warszawy powinna pojawić się na przesłuchaniu? <


Póki co uważam podobnie jak ona, że nie ma takiego obowiązku. Też uważam, że jest to nagięcie Konstytucji przez PiS.
Zresztą trzeba zaczekać na orzeczenie NSA, gdzie sprawa będzie rozpatrywana.
Jeżeli ten Sąd uzna za konieczne jej wstawiennictwo przed "komisją" to wtedy tak....
Zresztą sprawa jest przez rządzących  szyta grubymi nićmi. Bo wpierw głównie pan Kaczyński powinien wyjaśnić sprawę moim zdaniem przekrętu/uwłaszczenia spółki "Srebrna". Proszę, poczytajcie na ten temat w internecie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-30 13:11
pewnie jak sprawa zajdzie pod Trybunał to będzie musiała ;-) .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-06-30 14:05

>jak sprawa zajdzie pod Trybunał <


Ano tak.........Bo teraz mamy Trybunał PiS-owski co wszystko po myśli prezesa zasądzi........
Ech...........Demokrację diabli wzięli......
Dlaczego za to bezmyślne wyrżnięcie milionów drzew nikt karnie nie odpowiada? "Kolesiowa zmiana" kryje winowajcę.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-30 14:09
A jak do władzy dojdzie np. PSL to trybunał będzie PSL owski? Co Wy gadacie. Ludzie wybrali taką władzę czy Wam się podoba czy nie. Przy następnych wyborach będziecie mogli zagłosować na innych.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-30 14:18
Nikt nie podważa wyborów czy wygranej w tych wyborach, za to w jaki sposób sprawuje władzę tak . Prawo nie jest dlatego, by go łamać . Pozdrawiam Lidziu :-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-30 14:40
Ok. Zgadzam się. :-) Tylko czy widzimy te same osoby łamiące prawo, to już nie jestem taka pewna. Również pozdrawiam. :-))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-30 12:06
Tak... POWINNA!!! a raczej musiałaby...  bo słówko "POWINNA" tzn tyle co może, lecz nie musi...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-30 13:22 Zmieniony 2017-06-30 13:27
Moim zdaniem powinna, bo jej komentarze w mediach do zeznań podwładnych są niepoważne. Jeśli czuje się niewinna, to tym bardziej powinna iść i wyjaśnić jak to wygląda z jej strony.

Jest urzędnikiem i nie może w taki sposób demonstrować swoich poglądów na temat demokratycznie wybranej władzy. Ma prawo się nie zgadzać, ale w tej chwili musi przestrzegać prawa. Gdyby każdy urzędnik w ten sposób postępował to co byśmy załatwili w urzędach? Jak za jakiś czas wygra jeszcze inna partia, to państwo stanie, bo nie będą się podobali politycy?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-06-30 13:56
Trudno się w tej sprawie z Tobą, Lidian nie zgodzić...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-06-30 14:24
pewnie ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-02 19:24
W ciągu niespełna tygodnia aż dwie potężne afery w Watykanie.
Do czego to doprowadzi? Póki co "zamiatanie pod dywan" się nie udaje......

>https://wiadomosci.wp.pl/kokaina-i-gejowskie-party-kolejny-skandal-w-watykanie-6139641158203009a<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-05 16:01

>https://wiadomosci.wp.pl/lech-walesa-bedzie-na-spotkaniu-z-donaldem-trumpem-6140962892547713a<


Wałęsa zaproszony do loży honorowej, a TV PiS nabrała wody w usta na ten temat. Oj!!.... Jak to rządzących zabolało....... Brawo Lechu!!!
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-05 16:50
Tak jak nagle Ci którzy tu powinni pisać- milczą,nabrali wody w usta, boją się cenzury?
Teraz pełna kultura panuje na forum :-)))) nikt nikogo nie obraża.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-07-05 17:00
Kropek, różnie z tym milczeniem jest...
Wakacje...
Przedszkola - dyżurujące, to co dziadkowie robią? No....dobrze - zajmują się wnukami :-)
Babcie naleśniczki, a dziadki - spacery :-)

A Ty, nic z tych rzeczy? :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-07-05 17:30
Z powodów nieobecności na forum na szczęście jeszcze nie musimy się tłumaczyć. :-))) Sonka  fajnie, że jesteś. Pozdrawiam. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 279) (3697223 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill